Duben 2013

Bylo nebylo (38)

18. dubna 2013 v 19:55 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Dech
Autor: Sarah Crossan


První Věta:
- "Stisknu Abelovi ruku a on se na mě podívá."

Recenze - Jsem roztříštěná

16. dubna 2013 v 17:34 | Snow Fairy |  Recenze

Jsem roztříštěná

Autor: Tehereh Mafi
Žánr: Dystopie, Drama
Díl: 1.
Originální název: Shatter me
Počet stran: 288
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Jsem prokletá.
Mám dar.
Jsem zrůda.
Jsem víc než jen člověk.
Můj dotek je smrtící.
Můj dotek znamená sílu.
Jsem jejich zbraň.
Budu se bránit.

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
Tuhle knihu nebudete moci odložit!

Žít ve světě bez pravidel způsobuje chaos. Žít ve světě plném pravidel způsobuje zkázu a smrt. Co je tedy lepší si vybrat? Život v osamění a bez stísňujících pravidel, krom vlastních nepsaných? Nebo žít ve světě války v životě s pravidly tak krutými, že po nějaké chvíli, pokud nejste dost silní, tu vůli žít ztratít?
Když byla Juliette ještě malá, rodiče ji zavrhli s tím, že je zrůda, omyl, který se jim stal a který by nejraději úplně zvrátili, kdyby mohli. Od mala nechtěná, zavrhovaná doufala, že se něco změní. A pak přišla Obnova. Naslibovala hory doly, ale životní podmínky se staly snad ještě horšími.
Už 264 dní je Juliette zavřená v malé místonosti, mezi čtyřmi stěnami, bez jídla, bez vody, beze světla, bez lidí, bez doteku, bez smilování... bez života. Protože tak to její rodiče chtěli, pro dobro jejich i světa, protože nechat volně pobíhat člověka, který vám může ublížit pouhým dotekem je pro ně moc velké ohrožení, i když se jedná o jejich vlastní dítě.

Pořádně ani slovy nedokážu popsat, jak moc jsem se na Rotříštěnou těšila. Byla to jedna z knih, u kterých jsem uvažovla, že si ji přečtu v originále, jestliže nebude šance, že vyjde i v českém překladu. No, a pak jsem zjistila, že má vyjít v češtině a to už jsem jenom netrpělivě počítala a odpočítávala dny, kdy ji konečně budu moci pohladit v rukou.
Už při čtení anotace jsem měla z knihy strašně zvláštní pocit. Je to pravděpodobně i tím, že zapracovalo to použití přeškrtaných vět. Je to něco, co se v knihách neobjevuje každý den a řekla bych, že i to je originalitou Roztříštěné. I na styl psaní Mafi jsem byla zvědavá, protože první setkání s knihami autorů, se kterými jsme do té doby ani jednou nesetkali, bývají mnohdy poněkud rozpačité. Myslím, že Mafi píše skvěle, opravdu nevšedním, nestereotypním stylem, který se jen tak neokouká. Jenom mě časem začalo šíleně štvát, když bylo jedno slovo v jedné větě použito více krát hned za sebou. Příklad: Kolem mě byla rudá, rudá, rudá, rudá, krev.
Ze začátku jsem to tak nevnímala, ale čím více se tento způsob vyprávění uplatňoval, tím více mě to zlobilo. Ale příběh se mi líbil velice, prvních několik kapitol byl prakticky jenom subjektivní popis toho, jak Juliette žije, že kolem sebe nikoho nemá a jak zoufale se snaží být neviditelná, aby mohla žít ještě o den déle.

"Stačilo otevřít oči. Stačilo otevřít knihu - a číst příběhy, které krvácely z jednoho listu na druhý. Zažívat vzpomínky vetkané do papíru.
Strávila jsem svůj život mezi stránkami knih.
Vztahy s lidmi jsem nahrazovala pouty s papírovými postavami. Prožívala jsem lásku a ztrátu prostřednictvím historických příběhů; dospívala jsem v kůži knižních hrdinů. Můj svět je síť utkaná ze slov, myšlenek a představ. Jsem bytost složená z písmen, postava vytvořená z vět a výplod fantazie zformovaný fikcí."

Z příběhu je jasně patrné, že Juliette je neskutečně rozpolcená osoba, křehká tím způsobem, že i maličkost, normálním lidem nezbytná, ji může roztříštit. Ale občas jsem se v její náladě a povaze poznávala. Jakoby to někdo chvílemi psal o mě. Mafi Juliettinu duševní rovnováhu rozporcovala na kousky, které obsahují i duše každého z nás, něco, co máme každý alespoň částečně ukotveno hluboko uvnitř našeho srdce. Řekla bych, že část příběhu, konkrétně onen začátek, je poměrně deprasivní, Juliettiny pociti tísně mají tendenci přejít na čtenáře. Ale následný zvrat událostí je opravdu nečekaná podívaná, tedy alespoň pro mě. Člověk se přes ty hodiny a dny, co stráví zavřený něco naučí a to, co se dělo dále v knize mi chvílemi vyrazilo i dech. Takový šokující pocit a přesto jsem měla chuť křičet: "JOO! DO TOHO!"
Celkově bych řekla, že to bylo velmi dobré čtení a myslím, že je dosti velká pravděpodobnost, že si z toho každý čtenář něco vezme, nějaké malé pounačení, radu, ale stejnou měrou je možný i opak. Nicméně plný počet Roztříštěné nedám, avšak na druhý díl se už skutečně těším.

Knižní chvilky (15)

15. dubna 2013 v 19:38 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Zdravím čtenáři,

dnes je sice teprve pondělí, ale já jsem už teď totálně mrtvá. 8 vyučovacích hodin z toho dvě poslední tělocvik, ještě ten náš je vždycky velice záživný a pokaždé si ho velice užiju... přesně naopak, pokaždé totální nuda a když si myslíte, že to přejde, tak se pokaždé staně něco, co vás předsvědčí o opaku a z toho nicnedělání nebo až moc dělání mám vždycky svaly jako bramborovou kaši - mimochodem, hlad mám taky. :D
Navíc to dnešní rozpolcené počasí, uff, jakoby ani samo nevědělo, jestli má zapnout kamínka nebo začít sněžit. Každopádně dnes jste nemusela ani na bazén, aby jste si užili saunu.

Ale jsme v knižních chvilkách a já vám na následujících fotkách ukážu, kterou knihu právě čtu...


Dnešní den strávím s Dechem. Taky jsem dnes byla tak trochu u konce s dechem a spotřebovávávala jsem ho tolik, že být jednou z postav v knize, asi by mě nazvřeli do vězení za to mé řádění. Nicméně tato kniha je neskutečná. Nečetla jsem nic, co by se podobalo tomutu. Jsem tak zvědavá, jak bude Dech pokračovat a jakskončí, že se asi vykašlu na celou školu a budu opět číst až do rána. Ale smůla, naši jsou přes týden, když chodím do školy, striktně proti tomu, abych ponocovala nebo spíš poránovala, takže mám nejspíš smůlu. :D

Ach ty západy slunce, tak nechutně romatická záležitost, že jsem tomu dnes neodolala zkusila vyfotit. Přece jenom fotit slunce je dosti nemožná práce, vzlášť, když jste amatér jako já a navíc foťákem jaký mám já. Ale i tak jsem vám tu fotku chtěla ukázat.
A ještě západ slunce s Dechem.

Mám vás ráda. <3

Snow Fairy

Inspiration (32)

14. dubna 2013 v 20:25 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Opravdová síla se neměří na velikost našich paží, nýbrž na naší vytrvalosti a odhodlání.


Nic a nikoho nemilovat ten, kdo nikdy neměl strach.


Hudba našich srdcí se odráží ve všech koutech světa.

Stay Strong - Inspirating Giveaway - Vaše soutěžní fotky (4)

14. dubna 2013 v 15:55 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway

Zdravím,

už jsem si vám někdy stěžovala, jak nemám ráda nedělní odpoledne, podvečery a večery? Je to tak blízko k pondělnímu ránu, že z toho mám až zimnice. Ale nejspíš s tím nic neudělám, stejně tam budu muset jít. :D
Ale k příjemnějším věcem. Vašich soutěžních fotek přibylo za tu dobu, co jsem vyhlásila první část soutěže. Jsem vám za ně za moc vděčná, všechny jsou naprosto a jednoduše nádherné.
Poslední možnost svou fotku poslat končí v pátek, takže do té doby mi ještě své fotky posílat můžete. :)

Dnes tu pro vás ale mám další...

... je od majky7991 a myslím, že jen z pohledu na tu fotku je nám všem jasné, proč právě tyhle věci dělají majku silnou.
"Viem že táto fotka nie je nič moc. Ale moje knihy mi dodávajú veľa sily. Viem že ak sa niečo deje, môžem sa nechať ich príbehmi úplne pohltiť." - majka7991

Majko, strašně moc ti za fotku děkuju. Nezáleží na tom, jak vypadá fotka, záleží na tom, že knihy jsou to, co ti dává sílu a nenecha tě padnout. To je na knihách právě to nejlepší.
Ať se ti jenom daří a ještě jednou moc děkuju.

A jak už od včerejšěka víte, můžete se přihlašovat i do druhé části Stay Strong! Takže hodně štěstí v soutěžení všem.


Snow Fairy

Stay Strong - Inspirating Giveaway - PART 2

13. dubna 2013 v 15:53 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway

Stay Strong - Inspirating Giveaway - PART 2


Milý čtenáři,

Jak už víte, tato soutěž je inspirovaná americkou zpoěvačkou Demi Lovato, která přes to všechno, co v životě zažila, nepřestávala být silnou a došla až tak, kde je teď.
A je to taky už nějakou dobu, co jsem zveřejnila soutěžní článek s možností vyhrát nějaké knihy.
Teď vám přináším druhou část soutěže, v níž si budete moci zahrát o pár knih v angličtině.

PART 1

O dva výtisky knihy Mezi nebem a Zemí od Stacey Kade můžete stále ještě soutěžit

TADY

Pravidla i možnosti tam máte, takže se přihlašujte, protože první část Stay Strong končí už příští týden, v pátek...

19.4. 2013PART 2


Jak jsem předesílala v první části, poštěstí - li se, bude se v této druhé části soutěžit o nějaké knihy v angličtině. Nějaké knihy se mi tedy, i k mé vlastní radosti, sehnat podařilo a strašně moc bych za ně chtěla poděkovat nakladatelství Fortuna libri. Moc děkuju.

Myslím, že je zbytečné opakovat pravidla a podmínky, které stejně už všichni znáte, navíc nějaké to pravidlo máte napsané i v první části soutěžě, takže rovnou přejdu k cenám, o které můžete soutěžit.
Vítězové budou 3 a získat mohou...

1. vítěz získá: Knihu Betrayal od Gregga Olsena


2. vítěz získá: Knihu Beautiful Disaster od Jamie McGuire


3. vítěz získá: První a druhý díl série Crossfire - Bared to you a Reflected in you - od Sylive Day

Stačí, když vyplnítě formulář, odpovíte na pár otázek a jste ve hře.

Soutěžní Formulář

Druhá část Stay Strong - Inspirating Giveaway končí již...

26.4.2013

... tudíž se do páteční 23:55 můžete přihlašovat a soutěžit!

Ke kariéře inspirátorky soutěže, Demi tento týden vyšel oficiální videoklip k úspěšné písničce Heart Attack. Viděli jste ho už? A jak se vám líbí?
Mě se tento videoklip sice líbí, ale postrádá něco zásadního, co měly Deminy předchozí videoklipy. Ale jak říkám, videoklip je to dobrý a navíc tuhle písničku zbožňuju.


Děkuju moc za přihlášení se do soutěže a budu vám všem držet všechny palce na rukou i nohou.
Mějte se všichni krásně a zůstaňte silní.

Snow Fairy

Reviews - Sukuba 5: Stíny

12. dubna 2013 v 20:04 | Snow Fairy |  Reviews

Sukuba 5: Stíny

Autor: Richelle Mead
Žánr: Vampýři & spol.
Díl: 5.
Originální název: Succubus Shadows
Počet stran: 264
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Domino
Anotace:
Některým vábením lze odolávat jen po určitý čas...

Georgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka.

Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu. Ještě že ji od těchto příšerných starostí rozptyluje nový spolubydlící, nefil Roman, z něhož sex-appeal přímo prýští. A pak je tady Simone, nová sukuba ve městě, která se až podezřele zajímá o Setha Mortensena.

Největší nebezpečí ovšem číhá přímo v Georginině hlavě. Stále častěji slýchá vábení jakési záhadné síly, která ji láká... pravděpodobně do záhuby. A Georgina ví, že je příliš slabá, než aby dokázala dlouho odolávat...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Domino za poskytnutí knihy k recenzi!

Být sukubou má své velké výhody. Jste neobyčejná ženská bytost, krásná a tak svůdná, že můžete mít každého muže, na kterého jenom ukážete prstem a navíc dokážete vypadat vždy dokonale, ať už jsou podmínky jakkoli nepříznivé. Jste prostě fame fatale všech mužů, u kterých chcete zabodovat. Jenomže všechny tyhle výhody mají i svou stinnou stránku. Být sukubou vás může ničit našeptáváním, kterému nezle jen tak odolat. Tak vábivému a neodolatelnému.
Bude Georgina schopná tomuto hlasu odolat, aby si zachránil vlastní holý život a zároveň zajistit, že na svatbě své nejlepší kamrádky s mužem, kterého Georgina miluje nejvíce na světě, bude vše na první pohled vypadat jak to na svatbách vypadat má? Všechno dokonalé a bez zármutku cizího přičinění?

Sukubí série o svůdnici Georgině Kincaidové má svou určitou úroveň kvality zajištěnou faktem, že její "matkou" je světoznámá a velmi populární Richelle Mead. Jenom její jméno poukazuje na to, že když už to nebude série, či každý jednotilivý díl, kdoví jak dokonalý, bude jistě profesionální. Richelle je neuvěřitelně nadaná spisovatelka a i když se Sukuba od její nejznáměší vampýří série, Vampýrské akademie, značně liší, fanoušci této autorky si přijdou na své i tak. Richelle je v nadpřirozeném světě jako doma, všechny informace a popisy působí realisticky a promyšleně, proto bych řekla, že i jistý nádech nadpřirozené autenticity dělá ze Sukuby dílo, které dokáže udělat a zanechat ve čtenáři dojem.
Vzhledem k tomu, že jsem předchozí díly nečetla, je pro mě dost složité nějak knihu popsat a nakonec ji nějakým způsobem i ohodnotit. Myslím, že i vám přijde vzláštní, že jsem se pustila do pátého dílu s tím, že předchozí přečtené nemám. Ale i přesto musím říct, že se mi pátá Sukuba docela líbila.

Sukuba sice úplně není šálek čaje, do kterého bych se pouštěla každý den, ale i běhěm čtení jsem zjistila, že není ani tak špatný. Je to opravdu něco jiného, než normálně čtu, ale zkusit se má všechno, tak proč ne nějaký odlišnější knižní žánr?

Děj se mi možná trochu splétal, nejspíš protože neznám události z předchozích dílů. Nicméně jsem neměla až takový problém pochopit, co jsem pochopit měla a neodhalit, co mělo záměrně zůstat utajeno, třeba pro další díl.
Georgina jako hlavní hrdinka knihy mi byla svým vlastním, sukubím způsobem sympatická, ale občas jsem si říkala, že je to velice zvláštní osoba. Na první pohled nádherná žena všech možných nemožných předností, ale uvnitř se skrývá duše, která krvácí pro to, co nemůže mít. A právě ta nešťastná láska je to, co Georginu dělá lidštější, neumělou. No, a pak ten hlas našeptávající věci, které mohly Georgině vážně ublížit.
Myslím, že celý děj byl dobře promyšlený a jak jsem od Mead čekala, styl psaní opět nenapodobitelný. Myslím, že právě styl psaní zbožňuju u Mead nejvíce. Jsem moc ráda, že jsem ho mohla poznat i z jiného, než vampýřího, úhlu.
Tohle své hodnocení bych nazvala jako hodnocení "v plenkách", kvůli absenci čtení předchozích dílů, ale i tak si myslím, že pátá Sukuba si ty, v přepočtu čtyři hvězdičky zaslouží.

Bylo nebylo (37)

11. dubna 2013 v 20:27 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Jsem roztříštěná
Autor: Tehereh Mafi
První Věta:
- "Jsem zavřená už 264 dní."

Knižní chvilky (14)

10. dubna 2013 v 20:11 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Zdravím,

jak se dneska máte? Jaký jste měli den? Ten můj odpovídal klasickémnu dni ve škole; přijdedu autobusem, pár hodin posedím, něco se nejspíš i naučím a potom sbohem. Nevím, jestli za to může počasí, ale poslední dobou jsou celé dny nějaké divné, nedefinovatelně divné, prapodivné. Snad bych na některé chvíle z nich nejradši i zapomněla.

Ale škola není moc příjemné téma, že? Proto vám radši ukážu, jak strávím dnešní večer, s jakou knihou a jakým jídlem.

PS: na obrázku to ještě není poslední jídlo tohoto dne, na to můžete vzít jed :DJak jste určitě poznali, dnešní večer strávím s Roztříštěnou. Nejsem nijak extra daleko, ale je to velice zvláštní kniha. Taková, působí na mě, že mi toho má ještě hodně co ukázat, a vzhledem k tomu, že jsem opravdu teprve na začátku, skrývá toho přede mnou ještě mnohem víc. Už se velice těším, jak to teda nakonec všechno dopadne a jak to všechno bude.


Tato fotka Nicka je z víkendu, focena někdy hodně brzičko ráno, když jsem zase jednou nešli spát dnes v deset hodin. Já jsem si ještě před spaním potřebovala trochu protáhnout nohy a Nickovi se strašně líbily bezvládně pohybující se ruce, na které se později zaměřil nejen upřeným pohledem, ale i drápky.
Tímto vás ale zároveň můj knižní kocourek zdraví a přeje vám krásný večer. :)

Snow Fairy a Nick

Reviews - Boj o trůn

9. dubna 2013 v 20:33 | Snow Fairy |  Reviews

Boj o trůn

Autor: Amanda Hocking
Žánr: Fanatsy, Drama, Tryllové
Díl: 3.
Originální název: Ascend
Rok vydání: 2013
Počet stran: 312
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně?

V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí.

Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna libri za poskytnutí knihy k recenzi!

Vzít na sebe povinnosti královny, i když jí ještě oficiálně nejste a rozhodovat svými rozhodnutími o osudu celého společenství Tryllů je jeden z nejtěžších úkolů, jakému kdy byla Wendy ve svém životě vystavena. Většinou ovlivňovala jen svůj život, ale teď jí na bedrech leží život všech Tryllů. Kromě neoficiálního kralování má však Wendy mnohem více problémů - příměří mezi Trylly a nebezpečnou Vittrou, které může skončit stejně rychle, jako začalo, a k tomu všemu i svůj vlastní, rozpolcený, milostný život.
Nikdo nikdy Wendy neslíbil, že šlechtický život bude jednoduchý, a tu tíhu všech rozhodnutí nyní zažije na vlastní kůži a to tím nejtvrdším způsobem ze všech. Bojem o život a nejen o ten svůj...

Já být na místě Wendy, asi bych rychlostí světla rezignovala na post, který by mi, byť dědičně, patří. Nejspíš jsem měkota, ale kralování by na mě bylo už opravdu velké sousto a navíc všechny trable okolo toho, jak vůbec obyvatele přesvědčit o tom, že jsem právoplatnou a do budoucna dobrou královnou, svatba, bezpráví, boje. Uff, být Tryllkou, navíc s královskou krví, je jen od čtení tak neskutečně složité.
Taková moje slovní hříčka na začátek, chtěla jsem tím vlastně říct, že za to, jak si Wendy v tomto třetím díle počínala, jí patří můj velký obdiv, protože já bych to určitě nedokázala. Takže Wendy, na začátek, klobouk dolů. Nebo spíše korunu dolů?

No, každopádně i přes všechny recenze, které jsem si před svým vlastním čtením na knihy přečetla, jsem očekávala všechno, jenom tohle opravdu ne. Nechci, aby to vyznělo nějak hanlivě, protože tak to v žádném případě nemyslím. Jenom jsem si říkala, že Hocking nejspíš bude pokračovat tím stylem, kterým doposud. Trochu naivním, ale přesto celkem čtivým a tak akorát odpovídajícím dnešní mládeži.
Moc se mi líbilo, že v Boji o trůn řeší i závažnější problémy, které společnost vyžaduje vyřešit, či potlačit. Řekla bych, že tady se už jednalo o hlubší pohled na celou hierarchii tryllského dvora, kterou jsem si tím pádem dokázala mnohem lépe představit. Což je jenom dobře pro knihu, protože bez toho by to nebylo tak zajímavé.

Děj, točící se především okolo Wendiných královských a společenských povinností, se mi velice líbil, řekla bych, že se mi líbil o nejméně jednu úroveň víc, než v předchozích dílech. Ale co se týká problémů v milostém životě Wendy, měla jsem z toho dojem, že Wendy neví přesně, co vlastně chce. Na jednu stranu nechce nikoho nechat, ať se trápí třeba kvůli ní a sama ze sebe dělala mučednici první kategorie, ale na stranu druhou si úplně nezakazovala myslet i na sebe a své štěstí. A co se týká toho štěstí, zdálo se mi, že předchozí dva díly hledala na úplně jiném místě, než kde na ni doopravdy celou dobu čekalo. Řekla bych že Wendy v Boji o trůn hodně prokoukla a začala vidět i ty světlejší stránky temnějších problémů a přestala hledat ospravedlnění tam, kde by ho stejně nejspíš nenašla.
I když jsem byla ze začátku z celého příběhu maličko zmatená a rozpačitá, nakonec jsem dospěla k rozhodnutí, že třetí díl se mi líbil ze všech nejvíce. A to i kvůli tomu konci, který se mi velice líbil, i když byl chvilku tak sladký, že jsem ten cukr cítila až v puse, bych ráda Boji o trůn dala nejvíce bodů. A ještě k tomu milostnému trojúhelníku, který dominuje céle této sérii. Přečtením tohoto třetího dílu, upřímně, silně uvažuju o změně teamingu...
Get your own free Blogoversary button!