Duben 2013

Knižní Zúčtování - Březen

8. dubna 2013 v 19:51 | Snow Fairy |  My Books
Knižní Zúčtování - Březen

Co bych k březnu řekla? Nejspíš jen to, že na mě nějak strašně rychle utekl. Ne, že bych nechtěla, aby čas utíkal, ale když se podívám, jak relativně málo času mi zbývá na vylepšení všechn známek ve škole, začínám z toho mít šílené deprese. :D Bojim, bojim, konce školního roku. Ale školu sem teď tahat nechci, přejdu tedy ke knihám...

Knihy, které jsem si koupila
Tak přesně na tyto kousky jsem se celé měsíce těšila a teď, když je mám konečně v knihovničce, se na ně nemůžu vynadívat. Několik knih z obou fotek jsem už přečetla, konkrétně Legendu, Hvězdy nám nepřály a One Direction, na které kromě One Direction můžete recenze najít již na blogu. Třetí díl Nočních lovců bych řekla, že je i z minulého měsíce, ale nevím to teď úplně přesně, tak ho dávám sem. Jinak na Roztříštěnou se těším úplně maximálně, takže až si ulevím od nějakých recenzáků, pustím se konečně do téhle krásky.

Knihy, které jsem dostala


Miluju svého bratra. To on je totiž ten kouzelný skřítek, který mi postupně doplňuje celou sérii Harryho Pottera. Nemůžu mu být vděčnější.
Takže bráško, jestli si tohle někdy budeš číst nebo si to právě čteš, tak věz, že tě miluju nejvíc na světě a strašně moc ti za všechno, nejen za Harryho, děkuju. :-*

Knihy, které jsem vyhrála

Nevím, jestli je pravda, co se říká - neštěstí ve hře, štěstí v lásce - ale ve hře to štěstí opravdu nemám. A v lásce? No comment :D

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Recenzních výtisků se taky poměrně urojilo, ale vzhledem k tomu, co je to za tituly, se mi četlo opravdu velmi, velmi dobře, tudíž na všechny knihy už na blogu můžete najít recenze, kromě páté Sukuby a Boje o trůn, na který mimochodem chystám recenzi zítra. Jenom doufám, že se mi ji povede sepsat a Sukubu co nejrychleji dočíst, protože už mi tak nějak začíná hořet termín.
Za Zradu, Krásnou katastrofu a Boj o trůn moc děkuji nakladatelství Fortuna libri. Za pátý díl Sukuby moc děkuji nakladatelství Domino a za recenzní výtisk knihy Mezi nebem a zemí, o jejíž dva výtisky ještě stále můžete soutěžit u mě na blogu, moc děkuji nakladatelství Fragment.

Všechny knihy pohromadě


Snow Fairy

Stay Strong - Inspirating Giveaway - Vaše soutěžní fotky (3)

7. dubna 2013 v 21:42 | Snow Fairy |  Stay Strong - Inspirating Giveaway


Dobrý, pozdní, večer všem,

pro tento týden pro vás mám opět nějakou fotku do soutěže za což jsem strašně moc ráda. A jelikož je už hodně pozdě (:)), tak to nebudu dlouho prodlužovat, však vy víte, jak a kde se přihlašovat, a přejdu rovnou k soutěžní fotce, která mi přišla tento týden.

Fotečku s tím, kdo ji dělá silnou, mi poslala Mája Kastlová a jsem za ni strašně ráda.
"Možná to bude znít jako klišé, ale sílu dál do života a že ji potřebuji vážně dost, mi dodávají mé úžasné děti. Pro ně člověk musí jít dál, musí existovat, i když se mu zrovna nechce. Pak zjistím, že jsem udělala dobře. Za jeden jejich úsměv nebo pomazlení stojí zato žít." Mája

Moc ti děkuju, Máji, za krásnou fotku, tvoje děti jsou nádherné. A i když svoje děti nemám, pochopitelně, tak doufám, že až je někdy možná budu mít taky, že mi taky budou dávat takovou sílu jako tobě. Moc ti děkuju.

A přihlašovat se můžete stále, tak neváhejte a posílejte fotky nebo piště své komentáře na přihlášení. :)

Snow Fairy

Inspiration (31)

7. dubna 2013 v 18:51 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Slzy někdy značí větší sílu než kamenná tvář.

Láska mezi stránkami knih.

Knihy nám ukazují různé světy a dávají volnost.

On My Wishlist (39)

6. dubna 2013 v 20:18 | Snow Fairy |  On My Wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Walking Disaster (Beautiful 2) - Jamie McGuire - GoodReads | Shut Out - Kody Keplinger - GoodReads

I'm obsessed with... *2*

5. dubna 2013 v 20:22 | Snow Fairy |  I'm obsessed with...
Meme z dílky Emily.L. Podstatou článku je zveřejnění obsese, kterou může být libovolná věc, osoba, jídlo, kniha atd., spolu s krátkým informativním článkem.

A dnes vám tedy představuji svou závislost číslo 2....

Fotografování
Co je fotografování, všichni víte. Já, když jsem byla mladší, jsem si na focení moc nepotrpěla a ani mi to nic moc neříkalo a když někdo fotil, tak fajn, ale já u toho být nemusela. Nikdy mě to nijak nelákalo. Ale až v poslední době jsem, když jsem spoustu věcí prokoukla, zjistila, jak moc mě vlastně fotografování naplňuje a jakou mi to dělá radost.

Víte, strašně mě fascinuje samotý proces pořizování fotky. Stačí jedno cvaknutí, jeden kratičký momentík a okamžik, který pro vás znamená strašně moc, máte na věky zvěčnený na fotce, kterou vám ani nemilosrdný zub času úplně nevezme. Pořízenou fotku potom jenom uložíte do alba a můžete se na ni dívat do konce svého života. Prostě nádhera a pro zaznamenání našich životních okamžiků je fotografování ten nejlepší způsob, jak uchovat, co čas odvál pryč.
Strašně se mi líbí staré černobíle fotografie, které pořizovali lidské generace před námi, když ještě neměli natolik pokročilé technické vymoženosti k focení barevných a kvalitnějších fotek, jako mám dnes. Přece jenom máme více možností, jak uchovat vzpomínky. Ale právě v těch starých fotkách, na kterých je vyobrazena minulost, spočívá ono kouzlo. Mám doma krabici plnou černobílých fotek mojí babičky, kterou jsem jednou našla doma. Jsou tam fotky z doby, kdy byla moje babička mladší a moje máma také o něco málo mladší než já teď. Na těch fotkách jsou vyobrazeny okamžiky mojí rodiny, když měli nejlepší možnost cestovat. Většinou do bývalé Jugoslávie nebo do Ruska, kde s největší pravděpodobností máme známé. Ne rodinu, ale přátele právě mojí babičky. Pokaždé, když se na ty fotky podívám, vidím okmažiky, které pro mou babičky, mého dědu a maminku znamenaly celoživotní zážitky, na které nezapomenou. Pokaždé když mám s babičkou více času, fotky vytáhneme a ona mi vypráví, jaké Rusko bylo v době, když byla mladá a jak cestovala k moři a jak bylo všechno tolik odlišné od dnešní doby.

Pro mě focení znamená možnost. Možnost nikdy neztratit lidi, kteří pro mě něco znamenají. Ať už rodiny či někoho slavného, kdo je pro mě nějakým způsobem důležity...
Navíc v dnešní době máme velice vyspělou elektroniku, takže pokud nechceme, žádné fotky už nikdy nemusíme ztratit.

K samotnému focení bych řekla jen, že když držím foťák, v mém případě tedy jen ten na mobilu, a dívám se kolem sebe a přemýšlím, co bych mohla pěkného vyfotit, je to pro mě velice očišťující pocit. Navíc úžasné je, že při focení můžete o všem popřemýšlet, projít si veškerý zmatek v hlavě a udělat ta správná rozhodnutí. A tomu uklízení myšlenek ještě tvoříte umění. U mě například ne vždy naprosto dokonalé, ale mě o dokonalost až tolik nejde, dělám to pro radost a uklidnění a to pro mě znamená mnohem více než přeceňovaná dokonalost.


Snow Fairy


Bylo nebylo (36)

4. dubna 2013 v 20:04 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Boj o trůn (Trylle 3)
Autor: Amanda Hocking

První Věta:
- "Otočila jsem se zády k ostatním a zadívala se z okna."

Reviews - Krásná katastrofa

3. dubna 2013 v 19:39 | Snow Fairy |  Reviews

Krásná katastrofa

Autor: Jamie McGuire
Žánr: Romantika
Díl: 1.
Originální název: Beautiful disaster
Počet stran: 376
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Strhující milostný příběh

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna libri za poskytnutí recenzního výtisku!

Na životě je nejzáludnější to, že nikdy nevíme, kdy a za jakých okolností potkáme druhou polovinu své duše i srdce. Osud si s námi umí opravdu pěkně zahrávat a většinou, když to nejméně čekáme, tak to přijde. Abby je mladá, krásná a poměrně slušná dívka s jasně vytyčeným cílem.
Travis Madox je drsňák, který se nebojí výzev života. Právě naopak je přijímá s úsměvem na rtech, aby je mohl jedním jednoduchým zvatem zničit a připsat si tak na své konto další úspěch. Holky obývají jeho postel jedna za druhou, že se téměř nestíhají střídat.
Ale ať už se od sebe tyto dva světy liší sebevíc, osud chtěl všechno udělat po svém...

Jen velice těžko nacházím ta správná slova k popsání knihy od Jamie McGuire. Její Krásná katastrofa je, podle mě samotné, jako život, nevyzpytatlená, a lidé v ní jsou jako my všichni ostaní na světě. Ve svých vlastních nejistotách nerozhodní a schopní nasekat najednou tolik chyb, že se v tom začínáme ztrácet.
Mě tahle kniha ukázala zcela jasně, jak dokáže být realita odlišná od mých očekávání. Jak v něco převelice doufám, všechno si to v hlavě maluju v těch nejsytějších barvách a život mi to nakonec stejně naservíruje na šedém podnose, totálně bez barev. Realistický, zábavně podaný a okořenění o pořádkou dávku napětí, podotýkám toho lidského napětí doprovázející život v těžkých nebo jakýchkoli chvílích našeho života a našich rozhodnutí, pohled McGuire na svět a na lidi, byl nějakým způsobem okouzlující a s tendencí přikovat čtenáře ke knize a neupustit od ní. Děj měl pointu i smysluplný spád událostí, takže čtení není nijak složité ani nezáživné. McGuire si dobře promyslela, co chce čtenářům sdělit a to se jí s malou dopomocí jejích postav povedlo na velkou jedničku.

Ale to, že na mě děj působil realisticky, co se této knihy týče, v žádném případě neznamená, že to byla nuda. Protože autorka se při zemi opravdu moc nedržela, měl celý příběh o to větší "grády". Navíc tomu správnému čtenářskému zážitku hodně napomohly, jíž zmiňovaní, samotní aktéři knihy. Obzvlášť pro nás, dámy, si McGuire připravila opravdu hot týpka. Travis je beze sporu jeden z nejvíce sexy mužů, kteří se v jakékoli knize kdy objevili. Už při bližším poznání jste schopny alespoň částečně opomenout fakt, že Travis je holkař. Protože kdo říká, že i takový pokérkovaný drsňák nemůže uvnitř skrývat srdce ze zlata? Ale upřímně, zmatená jsem z něj občas byla jako včela na jaře. Jednu chvíli pohoda, potom totální obrat o 360 stupňů, potom opět pohoda a potom opět totální schíza. Představte si toho nejvíce sexy týpka a přičtěte mu nevyzpytatelný "rozštěp osobnosti". Poslední termín neberte tolik vážně, jednodušší bude si knihu přečíst a poznat Travise na vlastní kůži, protože to opravdu stojí za to.
Jak jsem se na začátku trochu bála čtení Krásné katastrofy, protože ne všechny ohlasy vychalovaly knihu až do nebes, po vlastní zkušenosti vím, že nebylo vlastně čeho se bát. Naopak, sice jsem z celé knihy trochu mimo, v dobré smyslu slova, a trochu neschopná nad čímkoli smysluplným přemýšlet, druhý díl jednoznačně neopomenu a už se jej nemůžu dočkat.

Knižní chvilky (13)

2. dubna 2013 v 20:07 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Milí čtenáři,

moc se omlouvám, že to na blogu vázně se všemi články i recenzi. Budu se snažit se polepšit a nějak všechno dohnat.
Dnes vám alespoň ukážu, která kniha mi dělala a možná ještě i bude dělat společnost. :)

PS: Strašně moc se omlouvám za kvalitu fotek, mám teď svůj starý mobil, který neumí zaostřit ani ťuk, takže kvalita všech fotek jde tím pádem do háje. Ale snad vám to nebude moc vadit. :))


Boj o trůn, poslední ze série Trylle, je kniha, která mi dělá společnost v tyto příšerné večery, kdy bych se měla spíše učit, ale jenom to slovo slyším, dělá se mi vyrážka. Nicméně na to učivo budu muset aspoň mrknout. I přesto, že Boj o trůn je mnohem, mnohem lákavější...
Jak si můžete všimnout na obou fotkách, dnešek je ve jménu mírových vlaštovek. Ale to je jenom nepodstatný detail.

Následující fotka není z dneška, ale je myslím ze soboty, kdy jsem si tak hrála s Nickem a snažila se ho vyfotit. Pravda, někdy moc vstřícný není a jeho pózy potom nefungují. Ale tentokráte se mu to povedlo, no ne? Co myslíte? :D

Snow Fairy a Nick
Get your own free Blogoversary button!