I'm obsessed with... *3*

24. dubna 2013 v 21:21 | Snow Fairy |  I'm obsessed with...
Meme z dílky Emily.L. Podstatou článku je zveřejnění obsese, kterou může být libovolná věc, osoba, jídlo, kniha atd., spolu s krátkým informativním článkem.

Moje babička


I když mám babičky dvě, tak ta, které bydlí jenom asi kilometr od nás, je ta nejlepší babička na světě.
Miluju z celého srdce ty chvíle, kdy s ní sedím na dvoře u stolu, se skleničkou coly, čaje nebo nějakého jiného pití, a povídáme si spolu o věcech, které bych snad neřekla ani mamce. Babička je taková vrba mé duše, pokaždé mě vyslechne a potom i poradí a tím, že už má tolik životních zkušeností, o kterých by se mě mohlo jenom zdát, když je mi úzko, mi vžycky pomůže.
Kdykoli, když nemám pořádně na nic náladu, mi stačí na ni jenom pomyslet a je mi hned o něco lépe. Ale nejlepší je, když jsem po dlouhé době u ní na návštěvě. Ona je jako profesionální psycholog, vyslechne mě a prostě si popovídáme takovým způsobem, že všechny iluze, které se mi v hlavě hromadí navíc, začínají mízet, jenom k mému vlastnímu prospěchu.
Vždycky si povídme o jejím dětství a o tom, jaké to bylo, když byla ona mladá a já jí pokaždé jenom s úžasnem visím na rtech, jak strašně moc mě fascinuje, to co se tehdy dělo a jak jinak a úplně odlišně od toho současného, život fungoval.
Není to ten typ rozmluvy, kdy vám někdo říká: "Když jsem já byla mladá, to co máš ty jsem si nemohla ani dovolit. Co dovolit, ani na to pomyslet."
Ne, moje babička to vypráví takovým způsobem, že si představuju tu dobu, představuju si, jak žila, když byla mladá a neměla to, co máme teď my a říkám, jestli si to všechno, co máme doopravdy zasloužíme.
Moje babička je jako závan čerstvého vzduchu, jako studená sprcha na probuzení, za které jsem ráda místo, abych se zlobila, ža mi babička vyvrací mé snění. Ona má svůj názor, za kterým si stojí a tím, jaká je, mi pomáhá pochopit svět i z té druhé strany, než jak ho vidím já.


Moje babička je pro mě velká osobnost, s velkým srdcem. Pro lidi, které miluje by se rozdala a je pokaždé smutná, když chce nějakým způsobem pomoct, a zároveň ví, že toho nemůže dát víc.
A i když o sobě samé mnohdy příliš pochybuje, je podle mě ta nejsilnější osoba na světě. Prostě čím vším ona si už prošla, by si zasloužila vyznamenání, nějakou cenu, která by symbolizovala život ajeho skutečnou hodnotu. A i když už není nejmladší, ví o světě i o mladých lidech stejně, snad i mnohem více věcí, než kdejaký současný, mladý člověk.

Pravděpodobně už plácám všechno do hromady, ale pro mě samotnou babička znamená strašně moc, ty rozhovory s ní během nichž se mě aspoň čtyřikrát zeptá, jestli nemám hlad. Někdy není ani tak nutné vypisivat celé romány o tom, jak moc někoho milujeme, proto bych babičce, kdyby si tohle někdy četla, vzkázala jediné:

"Miluju tě, strašně moc tě miluju, babičko. Děkuju ti, za to všechno, co jsi mi dala, za ty hodiny, které spolu pokaždé proklábosíme. Děkuju ti za to, že jsi. Jsi žena mého života a ztratit tě by znamenalo konec světa.
Jsi moje super hrdinka!
Miluju tě.

Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!