Reviews - Boj o trůn

9. dubna 2013 v 20:33 | Snow Fairy |  Reviews

Boj o trůn

Autor: Amanda Hocking
Žánr: Fanatsy, Drama, Tryllové
Díl: 3.
Originální název: Ascend
Rok vydání: 2013
Počet stran: 312
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně?

V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí.

Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fortuna libri za poskytnutí knihy k recenzi!

Vzít na sebe povinnosti královny, i když jí ještě oficiálně nejste a rozhodovat svými rozhodnutími o osudu celého společenství Tryllů je jeden z nejtěžších úkolů, jakému kdy byla Wendy ve svém životě vystavena. Většinou ovlivňovala jen svůj život, ale teď jí na bedrech leží život všech Tryllů. Kromě neoficiálního kralování má však Wendy mnohem více problémů - příměří mezi Trylly a nebezpečnou Vittrou, které může skončit stejně rychle, jako začalo, a k tomu všemu i svůj vlastní, rozpolcený, milostný život.
Nikdo nikdy Wendy neslíbil, že šlechtický život bude jednoduchý, a tu tíhu všech rozhodnutí nyní zažije na vlastní kůži a to tím nejtvrdším způsobem ze všech. Bojem o život a nejen o ten svůj...

Já být na místě Wendy, asi bych rychlostí světla rezignovala na post, který by mi, byť dědičně, patří. Nejspíš jsem měkota, ale kralování by na mě bylo už opravdu velké sousto a navíc všechny trable okolo toho, jak vůbec obyvatele přesvědčit o tom, že jsem právoplatnou a do budoucna dobrou královnou, svatba, bezpráví, boje. Uff, být Tryllkou, navíc s královskou krví, je jen od čtení tak neskutečně složité.
Taková moje slovní hříčka na začátek, chtěla jsem tím vlastně říct, že za to, jak si Wendy v tomto třetím díle počínala, jí patří můj velký obdiv, protože já bych to určitě nedokázala. Takže Wendy, na začátek, klobouk dolů. Nebo spíše korunu dolů?

No, každopádně i přes všechny recenze, které jsem si před svým vlastním čtením na knihy přečetla, jsem očekávala všechno, jenom tohle opravdu ne. Nechci, aby to vyznělo nějak hanlivě, protože tak to v žádném případě nemyslím. Jenom jsem si říkala, že Hocking nejspíš bude pokračovat tím stylem, kterým doposud. Trochu naivním, ale přesto celkem čtivým a tak akorát odpovídajícím dnešní mládeži.
Moc se mi líbilo, že v Boji o trůn řeší i závažnější problémy, které společnost vyžaduje vyřešit, či potlačit. Řekla bych, že tady se už jednalo o hlubší pohled na celou hierarchii tryllského dvora, kterou jsem si tím pádem dokázala mnohem lépe představit. Což je jenom dobře pro knihu, protože bez toho by to nebylo tak zajímavé.

Děj, točící se především okolo Wendiných královských a společenských povinností, se mi velice líbil, řekla bych, že se mi líbil o nejméně jednu úroveň víc, než v předchozích dílech. Ale co se týká problémů v milostém životě Wendy, měla jsem z toho dojem, že Wendy neví přesně, co vlastně chce. Na jednu stranu nechce nikoho nechat, ať se trápí třeba kvůli ní a sama ze sebe dělala mučednici první kategorie, ale na stranu druhou si úplně nezakazovala myslet i na sebe a své štěstí. A co se týká toho štěstí, zdálo se mi, že předchozí dva díly hledala na úplně jiném místě, než kde na ni doopravdy celou dobu čekalo. Řekla bych že Wendy v Boji o trůn hodně prokoukla a začala vidět i ty světlejší stránky temnějších problémů a přestala hledat ospravedlnění tam, kde by ho stejně nejspíš nenašla.
I když jsem byla ze začátku z celého příběhu maličko zmatená a rozpačitá, nakonec jsem dospěla k rozhodnutí, že třetí díl se mi líbil ze všech nejvíce. A to i kvůli tomu konci, který se mi velice líbil, i když byl chvilku tak sladký, že jsem ten cukr cítila až v puse, bych ráda Boji o trůn dala nejvíce bodů. A ještě k tomu milostnému trojúhelníku, který dominuje céle této sérii. Přečtením tohoto třetího dílu, upřímně, silně uvažuju o změně teamingu...

Moje Hodnocení
9,6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!