Květen 2013

Reviews - Jed

31. května 2013 v 21:00 | Snow Fairy |  Reviews

Jed

Autor: Fiona Paul
Žánr: Historický román, Záhady, Renesance
Díl: 1.
Originální název: Venom
Počet stran: 360
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Egmont
Anotace:
Tajemství mohou být mocná a smrtelně nebezpečná - jako jed.
Cassandra Caravellová patří v renesančních Benátkách ke společenské elitě. Má všechno, co si jen dívka může přát: elegantní šaty, třpytivé klenoty, pozvánky na ty nejlepší večírky a hezkého bohatého snoubence. Touží však po něčem jiném. Od smrti svých rodičů se cítí jako v pasti, sama ve městě zbudovaném na mořské laguně, kde temný labyrint vodních kanálů šeptá o útěku.
Potom však Cassandra narazí na mrtvé tělo ženy s vyrytým krvavým X a je postupně vtažena do nebezpečného světa tajných společenství, kurtizán a zabijáků. Navíc zjistí, že se zamilovala do Falka, chudého malíře se svůdným úsměvem… a zvykem dostávat se do potíží.
Stále však zbývá vypátrat vraha mrtvé ženy. Najde ho Cassandra dřív, než najde on ji? A zůstane věrná svému snoubenci, nebo podlehne citům k Falkovi, které se jí začínají vymykat z kontroly?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí knihy k recenzi!

Jako po tradičním způsobu renesanční dívky, je Cassandřinými povinnostmi být poslušná, nekonflitkní a nevzpírající se. Ale Cas se po smrti svých rodičů uzavřela do své vlastní bubliny, kde všechnu bolest a ztrátu prožívá opakovaně každý den, jako by tam byla uvězněná a nemohla ven. Ale to, že občas nemůže v noci pořádně spát se jí jednou stane osudným, protože v hrobce její nedávno zesnulé kamarádky objeví tělo, které objevit neměla a které nemělo být tam, kde bylo. Navíc se předtím nečekaně střetla s chlapcem, Falkem, který je pro její společenskou vrstvu jako kryptonit.
Pátrání po vrahovi ženy z hrobky i setkání s Falkem je jenom začátek všeho. Nebo je to snad začátek konce?


Moje první reakce na knihu by se dala popsat jako úžas a fascinace. A přiznávám z opravdu velké části za to může grafická úprava knihy zevnitř i zvenku. Mě, jako zarytému zastánci krajek a luxusních vzorů, tato úprava učarovala snad jak nejvíc mohla. Je opravdu neskutečně povedená, nádherná a řekla bych, že se tematicky krásně hodí i k obsahu knihy, jenž je hned od začátků stejně netypický jako už zmiňovaná grafická úprava.
A hned potom, co jsem začala číst, jsem si říkala, že tohle bude ještě zajímavé. Cas je taková ta knižní hrdinka, která se schovává ve svém vlastním světě plném bolesti, nejistoty a nepochopení, s tím, že kdyby se ho Cas radši snažila odpírat, což je v jejím případě téměř nemožné, udržela by si z větší částí svou duševní stabilitu.

Casiino, řekla bych až osudové, setkání s Falkem bylo už od začátku odsouzeno k nepochopení a záhubě, jelikož pravidla renesanční společnosti, navíc tak vysoce postavené jako v Casině případě, jsou velice tvrdá a přísná a vztah níže postaveného chlapce s dívkou Casina postavení je jednoduše zakázaný.
Co na Jedu velice obdivuji je to, že je to kniha plná faktů o renesančním období, hodně věcí je čtenáři jedině ku prospěchu, na jednu stranu se těmito informace čtenářu vzdělává a zároveň si při vstřebávání příběhu může užít i napětí a temnotu. Fiona Paul má specifický, a řekla bych, že i dobře rozeznatelný styl psaní, který nebyl ani otravný ani nic takového, právě naopak byl svým způsobem poučný a když se člověk začte, tak se i čtivý.
Nicméně jsem z knížky měla i tak trochu rozporuplné pocity. Romány tohoto typu totiž většinou nečtu a když už se do nějakého pustím, musím se do toho opravdu dostat, což se mi povedlo asi jen z části, ale pravděpodobně to bude i tím, že nemám tolik času na čtení, kolik bych ho chtěla. Ale jestli budou vycházet i další díly, rozhodně budu uvažovat o přečtení.

Bylo nebylo (44)

30. května 2013 v 20:01 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Prokleté město
Autor: Lisa McMann


První Věta:
- "Po zmizení Tiffany Quinnové se všechno změní."

Knižní chvilky (19)

29. května 2013 v 19:17 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahojte lidičky,

na mém blogu je právě teď ukázka toho, jak to vypadá, když bloger nemá prázdniny. No time. No articles. No reviews.
Ze školy a vlastně i ze všeho ostatního začínám tak trochu šílet. A to jsem teprve na půli cesty k maturitě, jsem teda velice zvědavá, co se se mnou bude dít, až se kní jednou možná dostanu..
Nicméně nejsme tady proto, abychom řešili mou studijní schízu, ale jsme tu proto, abych vám ukázala, co právě čtu, takže....
Druhý díl Anny krví oděné, Dívka z nočních můr, je tou knihou, kterou mám stále ještě rozečtenou. Stále ještě říkám proto, že ji mám rozečtenou už skoro týden, ale já pořád nejsem schopná si najít trochu času, pár hodin, abych ji dočetla. A to i s tím, že se fakt líbí. Prostě toho času je strašně málo a mě strašně štve, že ho nemám víc, abych mohla tuhle krasavici konečně dočíst. Ale jsem už docela daleko, téměř na konci, takže do konce týdne, kdy už bude doufám času víc, ji snad dočtu a co nejrychleji napíšu recenzi. Protože úplně miluju to, jak Blake píše i to, co píše. A Dívka je opravdu velice super knížka a navíc... a obálka... KRÁSA. :)

Snow Fairy

Inspiration (36)

26. května 2013 v 20:17 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Svět je barevný a svobodný jako bublina avšak spoutaný železnými řetězy.


Kapky vody jsou jako kapky lásky. Krásné, ale chladné.


Jednou se všechno změní. Jednou...

On My Wishlist (45)

25. května 2013 v 12:10 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Red Horse - Alex Adams - GoodReads | Babe in Boyland - Jody Gehrman - GoodReads


Reviews - Návrat z temnoty

24. května 2013 v 21:50 | Snow Fairy |  Reviews

Návrat z temnoty

Autor: Liz Coley
Žánr: Psychothriller, psycholigický román
Díl: -
Originální název: Pretty Girl - 13
Počet stran: 304
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Bylo jí třináct, když se ztratila.

Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé.

Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.

Mnohokrát děkuju nakladatelství Fortuna libri za poskytnutí knihy k recenzi!

Když bylo Angie třináct, její život byl stejný, jaký má každá druhá třináctiletá dívka. Byla spokojená, měla harmonickou rodinu, život, který jí vyhovoval a své nejlepší kamarády. Tehdy ji skautksý tábor připadal jako obyčejný tábor, kde si s přáteli užije k poučení i spousty zábavy. Nikdy by ji nenapdalo, jaký konec ji tam čeká. Jedna obyčejná noc v lese jí ale, a opravdu zásadním způsobem, změní navždy život.
Z dívky, která o svém životě věděla všechno, se stane dívka, která část svého života zapomněla. Tři roky života jí byly vymazány z hlavy hned potom, co byla tu osodnou noc unesena...


Jestli jste někdy viděli horor, thriller, drama nebo cokoli, co by mohlo být eventuélně děsivé a dle očekávání prodchnuté prožitkami lidské hrůzy a na první pohled tvářící se prudce strašidelně, ale nakonec z toho bohužel vyjde spíše hororová parodie, tak Angie Chapmanová, hlavní hrdinka Návratu z temnoty, vám povypráví svůj vlastní příběh, ze kterého vám budou hrůzou stát vlasy na hlavě i po celém těl po celou dobu čtení.
A to i přesto, že v autorčině verzi jsou specifické pasáže prosté o tu nejhrůzostrasnější stránku a podány tak, aby si příběh mohly přečíst i slabší povahy.
Angiin příběh pojednává o tematu disociace, mnohočetném rozštěpení osobnosti, v důsledky psychického a fyzického traumatu. Angie si byla nucena vytvořit několik různých vnitřích osobností, tzv. alterů, kteří ji ochránili před věškerou bolestí a nasilím na ní vykonávaných. Angiin případ se, dle vlastních slov autorky, řadí do velmi výjimečné kategorie psychiatrických pacinetů, jejichž mnohočetná dosociativní porucha skýtá i velké časové úseky, kdy o sobě oný pacient neví, nevnímá sebe ani svět kolem a jednoduše nechává převládnout nad vlastní dominancí jednoho z alterů.

Návrat z temnoty je i pro mě samotnou fascinujícím příběhem vyprávějícím o jedné z řady poruch osobnosti. I když je děj knihy z části fikce, je to nezpochybnitelně jeden z nejsilnějších a nejznepokojivějších psychologických příběhů, jaké jsem doposud četla. Stejně jako se Angie stalo, že celé tři roky prožila jako pasivní divák svého vlastního traumatu, jehož děsivý průběh prožívali její mnohočetně vytvoření alterové, se podobná událost může dít i v našem okolí, ne - li třeba dokonce nám. Do jisté míry, kdy je disociace osobnosti ještě fyziologická, se tohle "rozštěpování" děje nám všem. Tíživé, depresivní nebo emocionálně vypjaté situace mohou být pro mysl jednoho člověka příliš, a proto je v důsledku tohoto faktu v naších myslích jako by fyzicky, psychicky přítomný další alter, který se ujme žezla a přetrpí onu situace za nás. I přesto, že to zní znepokojivě, povětšinou se nám tento jev děje, aniž bychom si ho uvědomovali.
Musím se přiznat, že ani u některých hororů, v knížní podobě, jsem se neděsila tolik, jako příběhu Angie Chapmanové. Opravdu jsem se v některých částech přímo děsila informací, které byly postupně pomocí psychologických terapií a hypnóz odhalovány. Člověk si při čtení i uvědomí, jak strašně je důležité mít kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a podrží, protože křehkost lidské mysli je jednou ze slabostí, kterých se mnohy nepoctivě využívá. Neskutečně obdivuju hlavní hrdinku v tom, co všechno prožila, obdivuju její odhodlání se vůbec do terapie pustit a riskovat tím odhalení i těch nejhrůznějších vzpomínek, které by jí mohly nakonec i více ublížit. Opravdu smekám autorce, že se do knihy vůbec pustil, tento počin chtěl neskutečnou dávku odvahy. Navíc celkový dojem z knihy i její věrohodnost podporoju to, že Liz Coleyová si před psaním prostudovala mnoho pramenů o disociační poruše osobnosti, k čemuž navíc přidala i jeden vědecký, pro budoucnost významný, poznatek, čímž se úroveň knihy dostává zase o level výš. Opravdu tleskám autorce a všem vřele doporučuju se do této knihy pustit. K perfektnímu čtenářskému zážitku vás kniha dokáže navíc i obohatit o informace z psychologie osobnosti a lidského života.

Bylo nebylo (43)

23. května 2013 v 21:10 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Dívka z nočních můr (Anna 2)
Autor: Kendare BlakePrvní Věta:
- "Myslím, že jsem kdysi zabil holku, která se téhle podobala."

Reviews - Avena: Skrytá

22. května 2013 v 18:51 | Snow Fairy |  Reviews

Avena: Skrytá

Autor: Marianne Curley
Žánr: Fantasy, Beletrie
Díl: 1.
Originální název: Avena: Hidden
Počet stran: 288
Rok vydání: 5. června 2013
Nakladatelství: Jota
Anotace:
První část fantasy trilogie o andělech a lidech, o věčném boji dobra a zla. Tihle andělé nejsou žádné laskavé a usměvavé nehmotné bytosti, naopak se spíš podobají lidem, jejichž duše mají ochraňovat. Není jim cizí pýcha, marnivost, závist, ale ani upřímné přátelství a láska.

Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím - skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne - něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.

Mnohokrát děkuju nakladatelství Jota za poskytnutí ARC e - booku knihy k recenzi!

To, že se s ní něco děje, věděla Ebony už dávno. Nikdy nebyla stejná jako její vrstevníci, nikdy nebyla slabší, krásnější ani hloupější než nejslabší, nejkrásnější a nejhloupější člověk v jejím okolí. Ebony měla vždycky něco navíc. Při hodinách tělocviku vynikala ve všech sportech a její spoluhráči chtěli všechno, jenom ne, aby se s ní střetli, byť třeba jenom v případě obyčejného, nechtěného šťouchnutí. Že je především odlišná vzhledově nejde přehlédnout díky jejím neobvyklým fialovým očím. Ale jediné, co o sobě Ebony neví je to, kdo doopravdy je. Cítí zvláštní pocity k chlapci jménem Jordan, které ale nedokáže sama vysvětlit ani popsat. Dějí se jí věci, které vždy považovala za pohádku.
Ale je jí jasné, že svou odlišností přitahuje pozornost. Ať už je žádoucí nebo ne, to Ebonyiny nepřátele nezajímá...


Hned na začátek se musím přiznat, že než jsem si knihu rozečetla, nestihla jsem si pořádně ani přečíst anotaci. Jenom opravdu spěšně jsem si ji proletěla očima, ale tím to myslím končí a jediné, co jsem před čtením věděla jistě je, že to bude nějaké dílečko o andělech. Navíc i to, že jsem si Skrytou mohla přečíst s předstihem mě zasáhlo tak najednou, že jsem se ani nenadála a začala jsem číst. A bylo to čtení z opravdu velké zvědavosti.
Přece jenom se knihy s andělskou tematikou poslední dobrou poměrně rozmohly, proto vymyslet originální příběh, který by měl nějaký spád a slušnou zápletku, už není tak jednoduché. Ale myslím si, že Marianne Curley vzala všechno z toho správného konce.
Ze začátku jsem byla sice maličko zmatená ze onoho nového prostředí, nových postav, nového stylu psaní, ale na to jsem velice rychle zvykla a to se mi potom četlo téměř samo.
Jak jsem už řekla, jedná se o andělský příběh, ve kterém se ale andělé nehrnou do zběsilé akce hned od první stránky, čtenář si na ně musí postupně hezky počkat. A vzhledem k tomu, že hlavní hrdinka Ebony se sama necítí být jenom tak nějakou obyčejnou dívkou, kterou by zaujatě zajímaly jenom šminky, šperky a extravagantní móda, není děj tím pádem příliš monotónní a zbrklý.

Skrytá je další z řady knihy, v níž se vyskytují dva úhly pohledu. Střídají se kapitoly, pochopitelně, ze strany Ebony s kapitolami Jordana. A opět jsem se zde setkala s opravdu příjemně humornou složkou, která obohatila některé Jordanovi kapitoly a smazala tak pravděpodobnost, že by se čtenář unudil k smrti.
To, že i mezi anděly existuje dobro a zlo už by se dalo považovat za tradiční, sterotypní fakt. Možná, že i andělé, které stvořila Marianne Curley jsou zčásti stereotypní, ale v některých věcech se zásadně odlišují od svých kolegů z branže. Hned v několika ohledech by se dalo říci, že mají tito andělé navrch. Navíc co mě se na těchto andělech opravdu líbilo, byla jejich poměrně autentická jména.
Nakonec bych řekla, že to bylo čtení chvílemi sice naivní, i když nemůžu říct, že by to byla nějaká iritující naivita, ale chvílemi i dosti šokující, kdy jsem jenom kulila oči. Nějaké to překvápko bylo navíc většinou v takové pasáži, kde byste to ani v nejmenší nečekali. Takže si v pohodičce čtete a najednou bum; oči vám mohou vyletět z důlků.
Jako první díl série se myslím Skrytá opravdu povedla. Taková, že potěší a neurazí. Rozhodně doporučuju po této knize sáhnout, až se ukáže na pultech vašeho nejbližšího knikupectví.

Reviews - Padesát odstínů temnoty

21. května 2013 v 20:09 | Snow Fairy |  Reviews

Padesát Odstínů temnoty: Fifty Shades Darker

Autor: E. L. James
Žánr: Erotický román
Díl: 2.
Originální název: Fifty Shades Darker
Počet stran: 655
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: XYZ
Anotace:
Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás…

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

Mnohokrát děkuji internetovému e - shopu Kanzelsberger za poskytnutí knihy k recenzi!

Po tom, co vztah Any a Christiana vybočil ze svých zajetých kolejích, které by se, s trochou nadsázky dalo říct, blíží do ráje, se Ana konfrontuje s vlastní bolestí, jenž jí do teď byla docela neznámá. Ani Christian to zpočátku těchto milostných nesnází nemá jednoduché, jelikož každou jeho předchozí dívkou byla pouze submisivní, jeho vůli, podřízená žena, se kterou měl do lásky daleko. Ana v tomto vztahu chtěla, a stále chce, víc než je Christian schopen prozatím opětovat a je příliš plný svých padesáti odstínů. Ovšem jak se zdá, nezná Ana všechna tajemství, která těchto padesát odstínů ve skutečnosti obsahují. Ale ani jeden z nich není schopen bez toho druhého žít, proto se Ana rozhodne pro druhou šanci. Pro druhou šanci, aby poznala všechna tajemství, ať už jsou jakkoli temná. Pro druhou šanci její lásce, bez které není Ana Steelová tou pravou Anou Steelovou.

Erotická knižní série, Padesát odstínů, jež ve světě způsobila rozruch téměř skandálních rozměrů, a která pokračuje tedy druhým dílem, se dle mého názoru zásadně proměňuje.
Co na druhém díle oceňuju nejvíce je určitě to, že E. L. James se už tak urputně nesnaží svým čtenářům do detailů popsat svou erotickou fantazii, to, že ji má, někdy až nad míru, jsme se mohli přesvděčit už díle prvním.
V Padesáti odstínech temnoty se konečně na povrch prodral ten příběh, který sice byl nějakým způsobem představem už při první knize, ale byl značně zadušen divokými sexuálními hrátkami Any a Christiana a tudíž se i hodněkrát ztrácela ta hlavní zápletka.
Ale jak se děj zvrátil tím nesexuálním směrem na konci prvního dílu, z větší části tak pokračoval i v tom druhém. Tedy ne že by James zapomněla na pořádnou dávku pěkně divokého a nespoutaného sexu a jiných eroitckých praktik, ale přece jenom se ten děj, vzrat, zápletka a já nevím, jak jinak by se to dalo ještě nazvat, začíná konečně pořádně rýsovat na povrch.

E. L. James zde vystihuje a vykresluje atmosféru Aniny nové práce, její pochyby a nejistoty, všechny její strašáky, které má ohledně Christiana a samozřejmě také její lascivní choutky. Za zmínku myslím stojí i to, že James vložila do vzorce Christianova života, který jindy šlape přesně jako švýcarské hodinky, i nějakou tu vlnku napětí a nečekaného, takže to nebylo celé jenom o sexu a chtíči. Sama se musím přiznat, že jak jsem tak četla, na začátku, uprostřed i na konci, že jsem si konečně pořádně začala uvědomovat, jak strašně jednoduché je podlehnout kouzlu Christiana Greye i se všemi jeho démony, ale co oči nevidí, tedy spíše co hlava neví, to srdce nebolí, ne?
Avšak postupný spád událostí mě donutil se zamyslet nad jednou věcí: Kde se vlastně bere všechna ta energie, když spolu Ana a Christian tak často spí? No myslím, že tuhle záležitost je lepší nějak hlouběji nerozebírat. Nicméně Padesát odstínů temnoty mají ode mě palec nahoru, protože podle mě to bylo o dost lepší než první díl. Tím pádem jsem už i docela zvědavá, jak to nakonec dopadne v díle třetí.

Reviews - Magie krve

20. května 2013 v 21:46 | Snow Fairy |  Reviews

Magie krve

Autor: Tessa Gratton
Žánr: Fantasy, YA
Díl: 1.
Originální název: Blod Magic
Počet stran: 352
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Ze středoškolačky Silly se stala po smrti rodičů samotářka a místní podivín. Nick je naopak oblíbený a sebevědomý chlapec, který si však kvůli své minulosti drží od lidí odstup. Oba cítí, že je váže zvláštní pouto - a brzy se ukáže, že mají společnou schopnost provozovat kouzla, která se provádějí pomocí krve. Nick, Silla a její starší bratr Reese experimentují s magií, ale brzy zjišťují, že v ospalém prérijním městečku na ně číhá někdo, kdo v magii krve hledá moc a nesmrtelnost a jehož osud se proplétá historií jejich rodin už dlouhé desítky let..

Mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub za poskytnutí knihy k recenzi!

Mladá dívka Silla se po smrti obou svých rodičů uzavře do neproniknutelné bubliny vlastního světa, ve kterém jí už nikdo nemůže ublížit, kde může všechnu svou bolest skrývat před ostatními lidmi, aby se tak vyhnula zničujícímu soucitu. Jedna věc ji ale stále drží tak nějak nad vodou, aby se z vlastních pocitů nepropadla na úplné dno. Magie. Magie, kouzla a možnost všechno změnit. Spolu se svým bratrem Reesem postupně odhaluje temná tajemství její rodiny i magie, její klady a převážně zápory. Ale kromě Reese, který byl vůči magii ze začátku taky pořádně zatvrzelý, Sille nikdo pořádně nerozumí, v magii, v životě, téměř v ničem. Dokud se v jejím životě neobjeví Nick, chlapec, který je od první pohledu tajemný tím nejmagičtějším možným způsobem.
Ale ať už to ze začátku vypadalo jakkoli slibně, existenci smrti nakonec nezvrátí nikdo, snad ani magie.

Před rozečtením Magie krve jsem si, byť tak nějak spěšně, ale opravdu procházela některé recenze v angličtině a i názory českých čtenářů, kteří tuhle knihu četli v originále. A z toho, co jsem si přečetla, jsem zjistila a soudila, že to nemusí být vůbec nic špatného. Sama jsem se, hned po rozečtení, přesvědčila, že Magie krve je opravdu neobvyklá, ale zároveň skvělá kniha.
Styl psaní Tessy Grattonové je slohově přizpůsobený, jako na míru šitý, osobě, z jejíhož pohledu je daná kapitola vyprávěná. Z kapitol psaných z pohledu Silly byla jasně patrná nejistota, depresivní podtext Silliny osobnosti a všechny její obavy, jistoty a schopnosti a to všechno pomocí slov opravdu velice dobrým způsobem zpracované. To samé se týkalo i Nickových kapitol, které navíc byly obohaceny o neuvěřitelně vtipnou stylistickou složku. Musím přiznat, že právě u Nickových kapitol jsem se nejvíce smála, i když se v knize třeba právě jednalo o vážných věcech.

Děj se od začátku vyvíjel poněkud zdrženlivě, což poté dávalo hodně velký prostor tomu hlavnímu dějovému zvratu, který byl od prvního momentu velice překvapující a skýtá čtenáři slušný zážitek. Na mě samotnou působil příběh opravdu velmi dobře promyšleným dojmem, a nějaké velké chyby, které by mě od čtení odrazovaly, jsem nezaregistrovala. Protože, dovoluju si říct, tam žádné téměř nejsou, nebo jsou tak dobře zamaskované, že si jich čtenář všimne jen opravdu těžko. Celkově považuju Magii krve za opravdu slušný knižní kousek a velice povedený příběh. Takže Tesse Grattonové za její předvedený výkon tleskám a už se velice těším na další díl.
Get your own free Blogoversary button!