Květen 2013

Inspiration (35)

19. května 2013 v 21:32 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Kdo kdy řekl, že svět nemůže být barevný?


To, že sen, který sníme z celého srdce, se zdá být tisíce kilometrů vzdálený, neznamená, že je opravdu tak daleko.


Kdo ani jednou nezabloudil na vlastní cestě, nikdy nemá šanci dojít až na konec duhy.

On My Wishlist (44)

18. května 2013 v 20:31 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Rekviem (Delirium 3) - Lauren Oliver - GoodReads | Isla and the Happily Ever After - Stephanie Perkins - GoodReads

Reviews - Říše temnot: Tajemný anděl

17. května 2013 v 18:52 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Tajemný anděl

Autor: L. J. Smith
Žánr: YA, Fantasy
Díl: 4.
Originální název: Night World: Dark Angel
Počet stran: 208
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Být šedou myškou, kterou každý přehlídne s sebou občas nese určité výhody. Nic se od vás předem neočekává, a proto je potom o dost jednodušší vytřít všem zrak. Gillian se promění prakticky přes noc v někoho, kým do teď nebyla a kým by nebyla nikdy ani ve snu, kdyby málem nepřišla o život. Jenomže osud má někdy až příliš mnoho "smylu pro humor" a karty života nám rozestaví opravdu zvláštním způsobem, a právě na Gilliam vycházely karty ne příliš záviděníhodné. Milovat kluka, který o vás ani neví, být sama sobě příteží a nevědět si se sebou pořádně rady a mít polorozpadlou rodinu s opileckou matku, nejsou právě nejpříznivější výhlídky do budoucnosti.
Ale jestliže existují strážní andělé, které třeba nikdy na vlastní oči ani neuvidíme, jak nám mohou pomoci? A mohou nám vůbec pomoci nebo nám v závěru všeho spíše ublížují?

Stát se přes noc někým jiným, někým, kdo se hluboko ve vás celou dobu skrývá, ale moc se obáváte, co by se stalo, kdyby jste to něco skrývané odhalili světu, by nebylo v životě tak úplně od věci. Na chvíli ukážat, že i když si o vás lidé myslí, jak jste nevinná, neviditelná a tichá, není tomu tak i ve skutečnosti. Ne úplně. Mít tak nějaký hlas a doprovod v životě, který by nás zdárně tímto světem, ve kterém žijeme, provedl, aniž bychom se jěště někdy v životě stali terčem posměchu nebo nedocenění, by bylo na jednu stranu úžasné, ale co na stranu druhou?
Čtvrtý díl Říše temnot je, myslím, úplně odlišný od předchozích dílů. To nadpřizeno, které se očekává, tam sice opravdu je, ale tentokrát se Smith rozhodla ukázat i tu lidskou stránku, tu odvrácenou stranu světla, kterou skrývá v duši, alespoň z malé části, každý z nás.
Gillian jako hlavní postava je na začátku průměrná dívka studující na střední škole, je beznadějně zamilovaná a se svým sebevědomím a psychikou se marně snaží prát o pár minut klidu, který jí nepřínáší ani stav její rodiny. Proto když se dostane hodně blízko náručí smrti, vážně uvažuje o tom, že by navždy odešla, že už na světě nemá nic, nikoho, kdo by ji dál držel nad vodou. Ale v tu chvíli se Gill absolutně změní život, nadpřirozená síla, která jí nedovolí umřít hned, jí dodá novou krev do žil společně s odvahou, kterou do teď neměla.

Ne že bych si Gillian nějak zázračně oblíbila a okmažitě z místa jí dala titul nejlepší knižní hrdinky, to opravdu ne, ale v mnohém jejím chování, nejistotě a dalších takových věcech mi byla dosti podobná, a proto mi byla tak nějak blíž. A to, abych pravdu řekla, se mi v poslední době častokrát nestalo.
Co se ale děje týká, tak prakticky tři čtvrtiny, možná více, celé knihy byly o Gillian a její proměně, jejím poslání a o Říši temnot, která je pro tuto sérii spojnicí, tak toho moc řečeno nebylo. Ale ten pomyslný odrazový můstek, ze kterého by se Smith mohla smysluplně odrazit a pustit do dalšího dílu, tam přece jenom byl. Takže i z toho důvodu jsem na další osudy z Říše temnot docela uvědavá.
Oproti předchozímu dílu se mi tento čtvrtý líbil, tak nějak rozumně, hned v začátcíh. A i když tak závratnou akcí a napětím tato kniha nesrší, je v ní spoustu dalšího, co by se mohlo líbit, nebo naopak taky nelíbit. Řekla bych, že tento díl bude v hodnoceních hodně kontroverzní už jen tím, že se od předchozím svým vlastním způsobem odlišuje, avšak pro mě to bylo docela příjemné překvapení.

Bylo nebylo (42)

16. května 2013 v 19:53 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Avena: Skrytá
Autor: Marianne Curley


První Věta:
-"Taky se občas díváte na svůj odraz a říkáte si, kdo že je ta osoba, která vám váš pohled oplácí?"
Májový knižní hop - Vyhlášení vítěze

15. května 2013 v 19:33 | Snow Fairy |  Knižní Hopy
Majový knižní hop - Vyhlášení vítěze

Ahojte lidičky,

tak dnes se konečně dozvíte i u mě, kdo vyhrál Soud padlých andělů v angličtině, jakožto cenu májového knižního hopu.
Nebudu to dlouho protahovat, řeknu jen, že jsem se u všech vašich prvomájových zážitků pořádně zasmála. Jste prostě úžasní a moc vám děkuju, že jste byli ochotní mi něco vtipného napsat.
Ale už vám konečně řeknu, kdo výhrál tuhle knihu...

Mischa


Mische moc gratuluji a vám všem ostatním děkuju za to, že jste se hopu tady u mě na blogu vůbec zúčastnili. Opravdu moc si vaší přízně vážím a jsem ráda, že sem ke mě pořád ještě chodíte.
Ještě jednou velká gratulace vítězce a stejně tak velké poděkování vám všem ostatním!

Mějte se všishni krásně a užívejte si tepla a sluníčka. :)))

Snow Fairy

Knižní chvilky (18)

14. května 2013 v 17:51 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahojte,

taky máte pokaždé, když je týden před prázdninami, kdy ještě musíte chodit do školy, než konečně zakotvíte doma, takovou chuť se vším třísknout a jít se někam pořádně vykřičet? Tak takhle přesně se v tuhle dobu cítím já. Všechno, co mi přijde pod ruku mám chuť vyhodit z okna, teda ne všechno, většinou učebnice a sešity do školy. Knihy bych určitě z okna nevyhazovala, proto vám radši ukážu, s jakou krasavicí jsem dneska strávila den a pokud se podaří si na chvíli urvat minutku, tak i strávím.

A tou krasavicí, o které jsem mluvila, a o které se nedá říct nic jiného, než že je krasavice, je Magie krve. Jsem už skoro na konci a musím říct, že je to prostě pecka. Takovou knihu jsem opravdu ještě nečetla a přiznám se; asi jsem se zamilovala. Nejenže je to opravdu napínavá knížka, ale ty klučičí hlášky, které občas odletí Nickovi od úst jsou prostě legendární. Budu se snažit knížku dočíst co nejříve a co nejdříve vám taky napsat recenzi, protože na psaní recenze na tuto knihu se už opravdu strašně těším. :)Říká se, že v jednoduchosti je krása. Pro obálku Magie krve to platí hned dvakrát. :D


Snow Fairy


Inspiration (34)

12. května 2013 v 19:29 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


"Bůh nemůže být všude, proto stvořil matku." - židovské přísloví
Krásný den matek všem maminkám.


Slzy nejsou slabost, ale nést je statečně je síla.


Některé lidi v našich životech dokážeme milovat jinak, líp.

On My Wishlist (43)

11. května 2013 v 18:10 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Allegiant (Divergent 3) - Veronica Roth - GoodReads | Tethers - Jack Croxal - GoodReads

Reviews - Říše temnot: Černá magie

10. května 2013 v 21:44 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Černá magie

Autor: L. J. Smith
Žánr: Fantasy, YA
Díl: 3.
Originální název: Night World: Spellbinder
Počet stran: 248
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel, nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Thea moc dobře ví, jaké to je být čarodějnicí a nesmět nikomu nic prozradit. Na vlastní kůži už několikrát pocítila, co dokáže ona sama s kouzly, ale ještě více, co dokáže její sestřenice Blaise. Kvůli její silné magii už je obě vyhodily z celkem čtyř škol a už čtyřikrát bylo téměř odhaleno tajmeství Říše temnot, které se trestá smrtí. Sama Thea byla vždycky taková, že se snažila svou moc skrývat a moc na ni neupozorňovat, za to Blaise je jejím přesným opakem, ona se nebojí používat magii na veřejnosti, ale i to má zákonitě své následky. I přesto ale dostávají obě novou šanci a stěhují se k jejich baičce, která jako poslední je schopná srovnat Blaise do latě.
Ale to Thea ještě neví, že potkat někoho, za koho bude schopná obětovat celý svůj život a porušit snad všechna zákony Říše temnot, je tak strašně jednoduché...

Smithovská klasika. Kdybych mohla založit nový knižní žánr, do které zařadila všechny knihy, které kdy napsala L. J. Smith, jmenoval by se právě takhle. S Říší temnot se potkávám už po třetí a stále ještě nevím, jestli mě to baví nebo mě to nudí. První dva díly byly poněkud klišoidní a takové zvláštní, i když zase na druhou stranu, špínu bych na ně neházela. Ovšem Černá magie se mi ze začátku, musím uznat, opravdu moc nelíbila.
Zato Thea s Blaise se mi v předchozím díle docela líbily, a i když se tam obejvovaly jenom maličko, byla jsem později, jakmile jsem zjistila, že celý třetí díl je jen o nich, velice ráda.
Ale jak říkám, začátek jsem opravdu vnímala jedním okem, nějak jsem mu nedokázala přijít na chuť, ať už to bylo atmosférou, kde jsem četla nebo mojí vlastní náladou či něčím úplně jiným, to už ani já nevím, každopádně jsem ráda, že jsem knihu dočetla do konce, protože kdybych tak neudělala, nikdy bych nemohla změnit názor. Přibližně někde za polovinou knihy jsem konečně objevila něco, co mě donutilo si říct: "No, ale ono to opravdu není vůbec špatné. Dokonce je to docela super."

Thea a Blaise jsou jako den a noc. Thea je hodná, milá, krásná a ušlechtilá čarodějka, která se ve jménu tradic snaží uchovat tajemství a nekoledovat si o smrtelný rozsudek Říše temnot. Blaise je zase úplný opak, divoká, nespoutaná, nádherná čarodějnice, která se nebojí použít všech ženských, čarodějnických, zbraní k tomu, aby dostala přesně to, co chce a jak to chce. Těžko se mi potom vybíralo, která mi byla bližší. Ale vzhledem k tomu, že kdybych Blaise někde potkala, asi bych se vlastní nedostatečností a nedokonalostí zahrabala tři metry pod zem, tak z toho důvodu jsem si asi více rozumněla s Theou. I když Blaise, taková záporačka, bylo myslím přesně to pravé, co kniha potřebovala k té úplné spokojenosti.
Nebylo to sice dokonalé, a i když se mi ten začátek opravdu nelíbil, tak ten konec mě jednduše přesvědčil, že někdy není třeba dokonalosti, aby si čtenář hezky početl, k čemuž také napomáhal i Smith, už naprosto jasně rozpoznatelný - smithovský - styl psaní.

Bylo nebylo (41)

9. května 2013 v 19:22 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Říše temnot: Tajemný anděl
Autor: L. J. Smith


První Věta:
- "Gillian Lennoxová nechtěla toho dne umřít."
Get your own free Blogoversary button!