Květen 2013

I'm obsessed with... *4*

8. května 2013 v 19:47 | Snow Fairy |  I'm obsessed with...
Meme z dílky Emily.L. Podstatou článku je zveřejnění obsese, kterou může být libovolná věc, osoba, jídlo, kniha atd., spolu s krátkým informativním článkem.

Twitter


Ano, čtete správě. Ještě docela nedávno jsem s twitterem neuměla ani pořádně zacházet a dokonce jsem ho na nějakou dobu úplně odložila, ale teď nedám na twitter s celosvětově známým modrým ptáčekem dopustit.
Říkáte si, co je na twitteru tak zajímavé, že na něm dokáže být někdo závislý, když je to jenom sociální stránka, skoro stejná jako facebook.
Vlastně jde hodně těžko popsat, proč je pro mě twitteru poslední dobou jako droga.
Ale řekla bych, že ten nejhlavnější důvod je ten, že na twitteru můžete jednoduše komunikovat i se slavnými lidmi, s trochou štěstí, nebo s autory vašich oblíbených knih. U některých lidí máte jistotu, že profil je opravdu jejich díky zázračné modré "fajvce", která znamená, že profil je potvrzený a tudíž i oficiální a pravdivý. Můžete si tam psát různé statusy nebo jenom sledovat, co vaši oblíbení zpěváci, zpěvačky, hudební skupiny, herci, herečky a spousta dalších právě dělají, jak se cítí. Někdy se mi zdá, že i díky twitteru jste těm lidem tak nějak blíž a k tomu vám stačí jednou kliknutí na "Follow"
Nebo se můžete zapojit do různých světových "trendů", což jsou například takové pozvánky na různé události nebo je to také způsob, jak globálně nekomu poděkovat.
Třeba i mě samotné už se povedlo zkontakovat pár knižních autorů, kteří následně můj "tweet" zaregistrovali a popřípadě na něj i nějakým způsobem reagovali.


Twitter jsem si opravdu hodně oblíbila, takže se právem zařazuje s vlastním článkem do rubriky "I'm obsessed with", každopádně by vás asi nudilo, kdybych dál zdlouhavě vypisovala své důvody, proč mám ráda twitter, protože někoho twitter bere méně, někoho vůbec. Twitter nabízí spoustu možností a já jsem nakonec ráda, že jsem se k němu po své dlouhé neaktivitě vrátila.


Zdraví,
Snow Fairy

Knižní chvilky (17)

7. května 2013 v 19:51 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahojte,

no není to pohodička, říct si: "Dnes se na všechno učení vyklašlu a půjdu si číst!" aniž byste měli strach z toho, že vás zítra někdo přepadne s neočekávanou písemkou nebo zkoušením?
Ach, ještěže existují státní svátky, zaplať pánu bohu za ně.
Ale to hlavní je, že pro vás mám další knžní chvilky, ve kterých vám ukážu, co právě čtu. Tady jsou...
Právě teď tedy čtu třetí díl Říše temnot od L. J. Smith a musím říct, že jak jsem si knížky od této autorky docela oblíbila, a Říše temnot taky není nijak špatná série, tak tohle mě moc nebere. Je to takové... já vlastně ani nevím, jaké slovo bych proto použila. Jakože není to úplně vykopávka, a hlavně se to dobře čte, ale není to ani nic extra. Ale ještě uvidíme, jak to nakonec dopadne. Třeba se to zlepší.
A už jsem vám někdy říkala, že miluju Angry Birds? Ne? Tak tady máte důkaz. :D

Snow FairyInspiration (33)

5. května 2013 v 19:38 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Food... food... food... I just love Oreo

Čtenáři nerozlišují na mladé a staré. Ani na lidi a zvířata.

Když něco moc chcete, stačí věřit a můžete toho dosáhnout.

Knižní Zúčtování - Duben

5. května 2013 v 18:32 | Snow Fairy |  My Books
Knižní Zúčtování - Duben

Ahoj lidičky,

konečně jsem se dokázala přemluvit, abych nafotila další zúčtování. Teď to ve škole nějak vůbec nedávám a tak celkově mě škola s lecčím štve, takže nestíhám moc ani číst. Jenomže nejhorší na tom je, že já i když mám volno, tak pořádně nic nestíhám, ale říkala jsem si, že pár fotek snad nafotit můžu, ne? Tak je tady máte. :)

Knihy, které jsem si koupila

V dubnu jsem nedostala až takový nakupní záchvat, že bych byla schopná vykoupit celé knihkupectví, ale nějaké knížky jsem si do knihovničky za své vlastní chechtáčky pořídila. Prázdné místo jsem si koupila s 25% slevou na albatrosu, ale ještě jsem do ní nepustila, ale můžete mi věřit, že mě víc než láká. Drakii jsem měla už vyhlídnutou, takže jsem šťastná jako blecha, že ji mám konečně doma a nádherné mi doplňuje sérii. Omnibus od Kathy Reichs a Bombastický večírek jsem si pořídila na výletě se svým bráškou. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Bombastický věčírek, protože knihy od Sue jednoduše žeru.

Knihy, které jsem dostala

Knihy nenalezny. Nebyla příležitost.

Knihy, které jsem vyhrála

Jo, v soutěžích se mi velice daří. :D

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování

Ale v kategorii knih k recenzi se už nějaký ten kousek najde, ne jako v předchozích dvou kategoriích. Některé knihy z fotky mám už přečtené, ale s hanbou uznávám, že opravdu jenom některé. Na Dech i Alchymii věčnosti si recenze už přečíst můžete, Magii krve chystám, až ji dočtu a na Říše temnot už mám taky něco málo připraveno, takže všechno bude, jenom bych potřebovala buď prodloužit den o pár hodin nebo zrušit školu.
Za knihu Dech mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet, za Magii krve děkuji moc Knižnímu klubu, za Alchymii věčnosti internetové knižní databázi CBDB, za dva díly Říše temnot děkuji Fragmentu a za Jed mnohokrát děkuji nakladatelství Egmont.

Všechny knihy pohromadě


Snow Fairy

On My Wishlist (42)

4. května 2013 v 20:29 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Champion (Legend 3) - Marie Lu - GoodReads | Skrytá - Marianne Curley - GoodReads

Reviews - Alchymie věčnosti

3. května 2013 v 20:40 | Snow Fairy |  Reviews

Alchymie věčnosti

Autor: Avery Williams
Žánr: Fantasy, Alchymie
Díl: 1.
Originální název: The Alchemy of Forever
Počet stran: 246
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu - životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Serafina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…

Mnohokrát děkuji knižní databázi CBDB.cz za poskytnutí knihy k recenzi!

Žít věčně je luxus, který si lidé ani v dnešní době nemohou zcela dovolit. Není dostatek peněz, schopností a ani nápadů, které by možnost žít navěky alespoň částečně přiblížily pravdě. Ale možná existuje jiná možnost, jak zařídit být nesmrtelný.
Alchymie je mezi lidmi rozšířená jenom velice pomálu, nikdo by neřekl, že obyčejná alchymie dokáže zázraky, a proto se od ní ustupuje. Nikdo nevěří, že by dokázala lidskou schránku udržet navždy zakonzervovanou, s dokonale zachovalými fukcemi tisíce let bez problému.
Serafina ale ví něco, o čem se nemluví. Její přítel Cyrus zná tajemství, které opravdu může z obyčejného člověka udělat nesmrtelného - převtělence. Sera má už šest set let, behem nichž žila různé životy různých lidí. Ale aby mohla sama žít, musela zabíjet. Dělá to do teď, ale představa, že bude i nadále zabíjet nevinné lidi, se jí hnusí, a proto plánuje se vším skončit. Ale Cyrus je neoblomný a Seru jen tak nepustí. Aby ji udržel u sebe, udělá úplně cokoli.
Jestli se Seře povede od Cyruse utéct je sporné, ale ne ne nemožné, ale ani zadarmo to nebude. Jakou cenu je Sera ochotna obětovat, než se jí povede se vším skoncovat?

Alchymie věčnosti zabývající se převtělováním, je myslím jednou z knih, které se svým způsobem od ostatních odlišují. Převtělování sice není žádná novinka pod slunce, ale přece jenom knih, které by se převtělováním detailně zabývaly není až tolik. Ne že by Alchymie věčnosti čítající 246 strach mluvila jenom o teorii a praxi převtělování, jedná se hlavně o příběh, ve kterém máme hlavní hrdinku, která už dál neche ubližovat jiným lidem svými potřebami, hlavního "hrdinu", abych tak řekla, který je bezohledný, bezcitný a co se netýká jeho je mu ukradené, a nakonec jednu rodinu, kterou postihne příšerná tragédie. Jak do toho všeho zapadá svět převtělenců, Serafiny, Cyruse a jim podobných, je už počátek hezky zkomponovaná dějová linie příběhu.
Pro mě samotnou to byla od začátku velice rozporuplná kniha. Během čtení jsem si nikdy nebyla úplně jistá, zda se mi to, co si čtu, líbí nebo ne. U jiných knih to sice není úplně odlišný proces, ale jak se dostávám třeba k prostředu knihy, začínám si dělat nějaký názor a jakmile přejdu onu polovinu knihy, většinou vím, jaký z toho čtení mám pocit. Ale tady jsem si nebyla jistá až do konce knihy. Myslím, že to moc nepřeženu, když řeknu, že o konečném hodnocení mě přesvědčila až poslední věta, respektive poslední stránka.

Občas byl děj maličko naivní a předvídatelný a Serafina je podle mě ten nejnerozhodnější člověk, jaké ho jsem v knize dosud potkala. Jednou si něco zamane, ale potom z toho nakonec upustí, protože najednou vidí něco, co se jí do té doby jevilo skryté a do té doby neměla pro co žít. A pak najednou bum, jedna věc a je Sera to chce jinak.
Dá se pochopit, proč se tolikrát rozhodla své jednání změnit, lidé své názory a rozhodnutí mění také, ale tady to bylo tak, že jednu nebo dvě kapitoly do detailů plánuje, jak se vším skončí a potom v další se objeví určitý aspekt, který zavdá Seře do hlavy myšlenku, že by to mohlo být jinak.
Alchymie věčnosti sice přímo nesrší akcí a napětím, ale kategoricky bych ji nezařadila mezi nepovedené knihy. Já jsem se u ní sice maličko nudila, ale pro ten konec bych udělala cokoli, abych si mohla co nejdříve přečíst další díl.
Proto si myslím, že v přepočtu na hvězdičky, si Alchymie věčnosti ty čtyři opravdu zaslouží.

Bylo nebylo (40)

2. května 2013 v 19:51 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Magie krve
Autor: Tessa Gratton
První Věta:
- "Jsem Josephine Darlyová a mám v úmyslu žít věčně."


Májový knižní hop

1. května 2013 v 20:36 | Snow Fairy |  Knižní Hopy

Májový knižní hop


Ahojte lidičky,

tak konečně i já přidávám svůj článek do Májového knižního hopu, jehož pořadatelkou je Syki.
Dlouho jsem přemýšlela, o co byste tentokrát mohli soutěžit a pak jsem si vzpomněla, že mám ještě nějaké knížky v angličtině a říkala jsem si, že anglické knížky jsou vždycky k něčemu dobré, takže u mě budute moci znovu soutěžit o anglickou knihu a konkrétně o tuhle:

Soud padlých andělů od Jamese Kimmela Jr. v originále - věnovalo nakladatelství Fortuna libri, kterému za knihu moc a moc děkuji.

Já vím, že na první pohled je to taková nijaká knížka, ale je to jenom tím, že nemá přebal, ale obsah je stejný, takže si myslím, že by se vám to mohlo líbit. Teda doufám v to. :)

Ale jak se přihlásit? Stačí vypsat komentář, který bude obsahovat následující a je to.

* Vaše jméno/přezdívku, kterou zveřejním v případě výhry.
* Kontaktní email, na který vás budu v případě výhry kontaktovat.
* Odkaz na váš blog, jestliže vlastníte. :)) Moc ráda si projedu všechny vaše blogy.
* Otázka: Zažili jste někdy něco vtipného na prvního máje?

Doufám, že se vám cena aspoň trochu líbí a budu vám všem přát štěstí. A taky hezké prožití zbytku prvního máje. :)

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!