Reviews - Alchymie věčnosti

3. května 2013 v 20:40 | Snow Fairy |  Reviews

Alchymie věčnosti

Autor: Avery Williams
Žánr: Fantasy, Alchymie
Díl: 1.
Originální název: The Alchemy of Forever
Počet stran: 246
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu - životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Serafina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…

Mnohokrát děkuji knižní databázi CBDB.cz za poskytnutí knihy k recenzi!

Žít věčně je luxus, který si lidé ani v dnešní době nemohou zcela dovolit. Není dostatek peněz, schopností a ani nápadů, které by možnost žít navěky alespoň částečně přiblížily pravdě. Ale možná existuje jiná možnost, jak zařídit být nesmrtelný.
Alchymie je mezi lidmi rozšířená jenom velice pomálu, nikdo by neřekl, že obyčejná alchymie dokáže zázraky, a proto se od ní ustupuje. Nikdo nevěří, že by dokázala lidskou schránku udržet navždy zakonzervovanou, s dokonale zachovalými fukcemi tisíce let bez problému.
Serafina ale ví něco, o čem se nemluví. Její přítel Cyrus zná tajemství, které opravdu může z obyčejného člověka udělat nesmrtelného - převtělence. Sera má už šest set let, behem nichž žila různé životy různých lidí. Ale aby mohla sama žít, musela zabíjet. Dělá to do teď, ale představa, že bude i nadále zabíjet nevinné lidi, se jí hnusí, a proto plánuje se vším skončit. Ale Cyrus je neoblomný a Seru jen tak nepustí. Aby ji udržel u sebe, udělá úplně cokoli.
Jestli se Seře povede od Cyruse utéct je sporné, ale ne ne nemožné, ale ani zadarmo to nebude. Jakou cenu je Sera ochotna obětovat, než se jí povede se vším skoncovat?

Alchymie věčnosti zabývající se převtělováním, je myslím jednou z knih, které se svým způsobem od ostatních odlišují. Převtělování sice není žádná novinka pod slunce, ale přece jenom knih, které by se převtělováním detailně zabývaly není až tolik. Ne že by Alchymie věčnosti čítající 246 strach mluvila jenom o teorii a praxi převtělování, jedná se hlavně o příběh, ve kterém máme hlavní hrdinku, která už dál neche ubližovat jiným lidem svými potřebami, hlavního "hrdinu", abych tak řekla, který je bezohledný, bezcitný a co se netýká jeho je mu ukradené, a nakonec jednu rodinu, kterou postihne příšerná tragédie. Jak do toho všeho zapadá svět převtělenců, Serafiny, Cyruse a jim podobných, je už počátek hezky zkomponovaná dějová linie příběhu.
Pro mě samotnou to byla od začátku velice rozporuplná kniha. Během čtení jsem si nikdy nebyla úplně jistá, zda se mi to, co si čtu, líbí nebo ne. U jiných knih to sice není úplně odlišný proces, ale jak se dostávám třeba k prostředu knihy, začínám si dělat nějaký názor a jakmile přejdu onu polovinu knihy, většinou vím, jaký z toho čtení mám pocit. Ale tady jsem si nebyla jistá až do konce knihy. Myslím, že to moc nepřeženu, když řeknu, že o konečném hodnocení mě přesvědčila až poslední věta, respektive poslední stránka.

Občas byl děj maličko naivní a předvídatelný a Serafina je podle mě ten nejnerozhodnější člověk, jaké ho jsem v knize dosud potkala. Jednou si něco zamane, ale potom z toho nakonec upustí, protože najednou vidí něco, co se jí do té doby jevilo skryté a do té doby neměla pro co žít. A pak najednou bum, jedna věc a je Sera to chce jinak.
Dá se pochopit, proč se tolikrát rozhodla své jednání změnit, lidé své názory a rozhodnutí mění také, ale tady to bylo tak, že jednu nebo dvě kapitoly do detailů plánuje, jak se vším skončí a potom v další se objeví určitý aspekt, který zavdá Seře do hlavy myšlenku, že by to mohlo být jinak.
Alchymie věčnosti sice přímo nesrší akcí a napětím, ale kategoricky bych ji nezařadila mezi nepovedené knihy. Já jsem se u ní sice maličko nudila, ale pro ten konec bych udělala cokoli, abych si mohla co nejdříve přečíst další díl.
Proto si myslím, že v přepočtu na hvězdičky, si Alchymie věčnosti ty čtyři opravdu zaslouží.

Moje Hodnocení
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 4. května 2013 v 13:52 | Reagovat

Toto si veľmi chcem prečítať 8)

2 veru veru | Web | 4. května 2013 v 17:12 | Reagovat

Zdravím,
moc, ale opravdu moc mě zaujal obsah tvého blogu. Bohužel, layout mi nějak nesedí a ráda bych ti nabídla spřátelení blogů s čímž bych ti mile ráda nabídla vytvoření nového layoutu na míru.
V případě zájmu mě kontaktuj na blog a rovnou si mě přidej na skype (Veronika6637), kde probereme další věci.
Těším se na tvou odpověď, Veru :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!