Reviews - Padesát odstínů temnoty

21. května 2013 v 20:09 | Snow Fairy |  Reviews

Padesát Odstínů temnoty: Fifty Shades Darker

Autor: E. L. James
Žánr: Erotický román
Díl: 2.
Originální název: Fifty Shades Darker
Počet stran: 655
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: XYZ
Anotace:
Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás…

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

Mnohokrát děkuji internetovému e - shopu Kanzelsberger za poskytnutí knihy k recenzi!

Po tom, co vztah Any a Christiana vybočil ze svých zajetých kolejích, které by se, s trochou nadsázky dalo říct, blíží do ráje, se Ana konfrontuje s vlastní bolestí, jenž jí do teď byla docela neznámá. Ani Christian to zpočátku těchto milostných nesnází nemá jednoduché, jelikož každou jeho předchozí dívkou byla pouze submisivní, jeho vůli, podřízená žena, se kterou měl do lásky daleko. Ana v tomto vztahu chtěla, a stále chce, víc než je Christian schopen prozatím opětovat a je příliš plný svých padesáti odstínů. Ovšem jak se zdá, nezná Ana všechna tajemství, která těchto padesát odstínů ve skutečnosti obsahují. Ale ani jeden z nich není schopen bez toho druhého žít, proto se Ana rozhodne pro druhou šanci. Pro druhou šanci, aby poznala všechna tajemství, ať už jsou jakkoli temná. Pro druhou šanci její lásce, bez které není Ana Steelová tou pravou Anou Steelovou.

Erotická knižní série, Padesát odstínů, jež ve světě způsobila rozruch téměř skandálních rozměrů, a která pokračuje tedy druhým dílem, se dle mého názoru zásadně proměňuje.
Co na druhém díle oceňuju nejvíce je určitě to, že E. L. James se už tak urputně nesnaží svým čtenářům do detailů popsat svou erotickou fantazii, to, že ji má, někdy až nad míru, jsme se mohli přesvděčit už díle prvním.
V Padesáti odstínech temnoty se konečně na povrch prodral ten příběh, který sice byl nějakým způsobem představem už při první knize, ale byl značně zadušen divokými sexuálními hrátkami Any a Christiana a tudíž se i hodněkrát ztrácela ta hlavní zápletka.
Ale jak se děj zvrátil tím nesexuálním směrem na konci prvního dílu, z větší části tak pokračoval i v tom druhém. Tedy ne že by James zapomněla na pořádnou dávku pěkně divokého a nespoutaného sexu a jiných eroitckých praktik, ale přece jenom se ten děj, vzrat, zápletka a já nevím, jak jinak by se to dalo ještě nazvat, začíná konečně pořádně rýsovat na povrch.

E. L. James zde vystihuje a vykresluje atmosféru Aniny nové práce, její pochyby a nejistoty, všechny její strašáky, které má ohledně Christiana a samozřejmě také její lascivní choutky. Za zmínku myslím stojí i to, že James vložila do vzorce Christianova života, který jindy šlape přesně jako švýcarské hodinky, i nějakou tu vlnku napětí a nečekaného, takže to nebylo celé jenom o sexu a chtíči. Sama se musím přiznat, že jak jsem tak četla, na začátku, uprostřed i na konci, že jsem si konečně pořádně začala uvědomovat, jak strašně jednoduché je podlehnout kouzlu Christiana Greye i se všemi jeho démony, ale co oči nevidí, tedy spíše co hlava neví, to srdce nebolí, ne?
Avšak postupný spád událostí mě donutil se zamyslet nad jednou věcí: Kde se vlastně bere všechna ta energie, když spolu Ana a Christian tak často spí? No myslím, že tuhle záležitost je lepší nějak hlouběji nerozebírat. Nicméně Padesát odstínů temnoty mají ode mě palec nahoru, protože podle mě to bylo o dost lepší než první díl. Tím pádem jsem už i docela zvědavá, jak to nakonec dopadne v díle třetí.

Moje Hodnocení
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adda727 adda727 | E-mail | 21. května 2013 v 20:28 | Reagovat

asi si ho přečtu když napsalas takovou mňamkovou recenzi O:-)

2 Lena Lena | 21. května 2013 v 20:48 | Reagovat

Souhlasím s tebou druhý díl je o hodně lepší než ten první :) ÚŽASNÁ recenze,všechno jsi dokonale vystihla :)

3 Scarly Scarly | 23. května 2013 v 12:54 | Reagovat

Ja uz jsem o vikendu docetla i 3. dil a moc se mi libil ;)

4 BArbara BArbara | 7. srpna 2013 v 13:43 | Reagovat

Já si třetí nedávno objednala v předprodeji....http://www.sevt.cz/produkt/fifty-shades-freed-padesat-odstinu-svobody-l1569805/ tady... kde si ho sehnala? Myslela jsem, že se česky ještě neprodává. Nebo si ho četla anglicky????

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 13:51 | Reagovat

[4]: Já jsem třetí díl ještě nečetla a nejsem si úplně jistá, jestli ho budu číst, i když bych ráda věděla, jak to nakonec celé dopadne. Česky vychází Padesát odstínů svbodoby v září, myslím. :) :))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!