Reviews - Říše temnot: Černá magie

10. května 2013 v 21:44 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Černá magie

Autor: L. J. Smith
Žánr: Fantasy, YA
Díl: 3.
Originální název: Night World: Spellbinder
Počet stran: 248
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel, nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Thea moc dobře ví, jaké to je být čarodějnicí a nesmět nikomu nic prozradit. Na vlastní kůži už několikrát pocítila, co dokáže ona sama s kouzly, ale ještě více, co dokáže její sestřenice Blaise. Kvůli její silné magii už je obě vyhodily z celkem čtyř škol a už čtyřikrát bylo téměř odhaleno tajmeství Říše temnot, které se trestá smrtí. Sama Thea byla vždycky taková, že se snažila svou moc skrývat a moc na ni neupozorňovat, za to Blaise je jejím přesným opakem, ona se nebojí používat magii na veřejnosti, ale i to má zákonitě své následky. I přesto ale dostávají obě novou šanci a stěhují se k jejich baičce, která jako poslední je schopná srovnat Blaise do latě.
Ale to Thea ještě neví, že potkat někoho, za koho bude schopná obětovat celý svůj život a porušit snad všechna zákony Říše temnot, je tak strašně jednoduché...

Smithovská klasika. Kdybych mohla založit nový knižní žánr, do které zařadila všechny knihy, které kdy napsala L. J. Smith, jmenoval by se právě takhle. S Říší temnot se potkávám už po třetí a stále ještě nevím, jestli mě to baví nebo mě to nudí. První dva díly byly poněkud klišoidní a takové zvláštní, i když zase na druhou stranu, špínu bych na ně neházela. Ovšem Černá magie se mi ze začátku, musím uznat, opravdu moc nelíbila.
Zato Thea s Blaise se mi v předchozím díle docela líbily, a i když se tam obejvovaly jenom maličko, byla jsem později, jakmile jsem zjistila, že celý třetí díl je jen o nich, velice ráda.
Ale jak říkám, začátek jsem opravdu vnímala jedním okem, nějak jsem mu nedokázala přijít na chuť, ať už to bylo atmosférou, kde jsem četla nebo mojí vlastní náladou či něčím úplně jiným, to už ani já nevím, každopádně jsem ráda, že jsem knihu dočetla do konce, protože kdybych tak neudělala, nikdy bych nemohla změnit názor. Přibližně někde za polovinou knihy jsem konečně objevila něco, co mě donutilo si říct: "No, ale ono to opravdu není vůbec špatné. Dokonce je to docela super."

Thea a Blaise jsou jako den a noc. Thea je hodná, milá, krásná a ušlechtilá čarodějka, která se ve jménu tradic snaží uchovat tajemství a nekoledovat si o smrtelný rozsudek Říše temnot. Blaise je zase úplný opak, divoká, nespoutaná, nádherná čarodějnice, která se nebojí použít všech ženských, čarodějnických, zbraní k tomu, aby dostala přesně to, co chce a jak to chce. Těžko se mi potom vybíralo, která mi byla bližší. Ale vzhledem k tomu, že kdybych Blaise někde potkala, asi bych se vlastní nedostatečností a nedokonalostí zahrabala tři metry pod zem, tak z toho důvodu jsem si asi více rozumněla s Theou. I když Blaise, taková záporačka, bylo myslím přesně to pravé, co kniha potřebovala k té úplné spokojenosti.
Nebylo to sice dokonalé, a i když se mi ten začátek opravdu nelíbil, tak ten konec mě jednduše přesvědčil, že někdy není třeba dokonalosti, aby si čtenář hezky početl, k čemuž také napomáhal i Smith, už naprosto jasně rozpoznatelný - smithovský - styl psaní.

Moje Hodnocení
7,9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 10. května 2013 v 22:37 | Reagovat

Už čakám, kedy mi kniha dojde! Strašne sa teším 8) Táto séria je fajnová.

2 Else Michelle..! Else Michelle..! | Web | 11. května 2013 v 18:14 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. Možná, že si někdy tuhle sérii přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!