The Londons Diaries - Cestovní horečka

15. června 2013 v 6:27 | Snow Fairy |  The Londons Diaries
The Londons Diaries - Cestovní horečka

Ahojte lidi,

dnešek je den D. Vyrážíme do Anglie! Za chvíli, za přibližně tři hodinky, máme vyrazit autobusem napříč celou Českou republikou, Německem, Belgií a Francií, abychom se nalodili na trajekt v Calais a odtamtud pluli kanálem až do Doveru v Anglii.
Bude to opravdu dlouhá cesta, které předchází několik dní stresů, jestli jsem opravdu na nic nezapomněla.
Jak se tak znám, tak určitě mi něco bude chybět, ale k mé vlastní smůle to zjistím, až se v Anglii v neděli navečer ubytujeme v nějaké rodině.
Jsem to já ale cestovatel na baterky, co? Jsem schopná si vzít i kus oblečení, který je mi v takové Anglii úplně k ničemu i přesto, že doporučené pokyny, i v oblečení, které si vzít, mám na informačním papíru ze školy. Jsem prostě nepoučitelná a co se týká samotného cestování, tak vlastně i zbrklá. To jsou samé hlášky typu: "Už musíme jet! Tak ryhle", "Tati, jeď rychleji nebo to nestihneme!" i když máme třeba ještě půl hodiny čas. Obvykle jsem i maličko protivná, dokud už v klidu nesedím v autobuse, zdánlivě si jistá tím, že mám všechno. Omyl! Nebo ne? No, to uvidíme, až na místě.


Nicméně ve čtvrtek jsem dobalila kufr, na první pohled docela obrovský, ale na pohled druhý, když do něj nastrkáte několik tlustších nebo tenších mikin, trička a boty navíc, je už skoro zaplněný. Teď vezměte, že si s sebou musím vzít jídlo na celý týden, včetně cesty tam i zpět, protože jídlo je v Anglii, na rozdíl od oblečení, docela drahé.
Po dlouhém rozmýšlení, co s sebou za oblečení nakonec vzít a co ne, můj kufr dopadl takhle:Tohle je foceno - 14. 6. 2013 - ráno, od té doby se v kufru udály ještě menší změny, ale v podstatě takhle nějak budu cestovat, s tímto "kolosem", pochopitelně zavřeným, modrým batohem a taškou, kterou použiju do autobusu. Podotýkám, že dohromady mají zavazadla jednoho člověka vážit 20kg, plus mínus. Nevím, jestli je to moje paranoia nebo holý fakt, ale mám pocit, že tento kufr sám o sobě už váží tunu. Snad se mýlím.


A jako správný knihomol, byl největší problém s tím, kolik a jaké knihy si s sebou vzít. Pro začátku jsem měla na výběr asi ze sta knih, z toho jsem potom vymyslela číslo pět, ze kterého jsem úplně nakonec udělala dvě vítězky.
Rozmýšlela jsem se mezi Ptačím zpěvem, Prozřením Mary Dyerové, Monumentem 14, Drakií 3: Návratem a Všemi barvami Země.
Ještě než jsem ale určila dvě knihy a tablet plný e - booků v angličtině, jsem měla vplánu vzít papírové knihy tři. Jenomže nakonec jsem se musela rozhodnout, ve prospěch místa v kufru, knihy jenom pro dvě.
A tohle už jsou ony vítězky:


Drakie a Monument 14 budou moje dvě doprovodné knižní cestovatelky, plus tedy ten tablet s e - booky. Jelikož nám cesta autobusem trvá víc jak 20 hodin, myslím, že budu mít realitivně dost času přečíst obě nebo alespoň jednu.

Když jsem obě knihy a všechny věci balila do kufru, byla jsem chvíli na vážkách, jestli mám tak velkou cestovní horečku já nebo moje mamča. Ta se mě pořád ptala, jestli mám dost jídla, i přesto, že kufr už byl z polivny zaplněný jenom jídlem, ale říkám si, že až budu v Anglii, ještě jí za všechny ty dobroty poděkuju.


Každopádně jsem už docela nervózní, je ráno a jenom chvíle mě dělí od domluvené hodiny, ve kterou se mám objevit v Kyjově na sraze s autobusem, kterým pojedeme, jedeme dvoupatrovým, protože s naší školou jedou ještě lidi z Valašského Meziříčí, to by nás na obyčejný autobus bylo příliš mnoho.
Možná jsem celou dobu měla cestovní horečku já a mamka vůbec, protože třeba v ten čtvrtek by se na mě daly smažit vajíčka. :D

Takže se s vámi všemi nakonec loučím, držte nám palce, ať se ve zdraví objevíme v Anglii.
Všichni hezky čtěte a nezapomeňtě, že už zítra na vás čeká první článek z Anglie, přednastavený samozřejmě.

Goodbye, everyone. Goodbye Czech Republic. Hallo England, are you ready?

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate :) Kate :) | 8. ledna 2014 v 22:22 | Reagovat

Já jsem z Valmezu :))*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!