Červenec 2013

Letní knižní Hop

31. července 2013 v 20:02 | Snow Fairy |  Knižní Hopy

Ahojte,

i když jsem vám na facebook psala, že budete moci soutěžit už dnes, tak podle ikonky hopu, jehož pořadatelem je mimochodem Cathy z blogu Mezi nebem a peklem, je jasné, že jsem se tak trochu sekla v datu. Je to moje chyba, protože mám celý měsíc posunutý a podle mě je už dnes 1.8. Což samozřejmě není. Ale snad nebude vadit, když článek bude na blogu ode dneška, ale oficiálně přihlašovat se budete moci až zítra. Bude se soutěžit formou komentáře pod článek, tak ještě dnes nechám komentáře moderované, ale zítra už budou normálně přístupné.
Ještě jednou se moc omlouvám za svou chybu, doufám, že vám to moc nevadí.

Ale přejdu tedy k hopu a jeho pravidlům. Nebudu vám opakovat, kolik vám musí být, abyste mohli soutěžit, na to si hrát nebudeme. Ani to, že každý komentář platí jenom jednou, není třeba opakovat. Tohle už všechno znáte skoro zpaměti. Povím vám jenom to nejdůležitější.

Do komentáře:

- Jméno/přezdívku (CZ) nebo (SK)- znáte, víte proč

- Kontaktní e-mail nebo jakoukoli jinou formu kontaktu na vás - taky víte proč

- Napište, kterou knihu/knihy byste doporučili dalším čtenářům na léto.

- A na konec otázka na zamyšlení. Nevím, jestli jste to viděli nebo ne, ale na FB jsem vám říkala o novém seriálu stanice CBS, Under the Dome podle knižní předlohy Stephena Kinga. Tento seriál teď hodně "ovládá" můj život a opravdu neskutečně jsem si ho oblíbila (díky Andy). Proto bude moje otázka souviset s tímto seriálem. Ono vlastně vůbec nezáleží na tom, jestli se na něj díváte nebo ne, dám vám sem i seriálový trailer, abyste si mohli udělat představu o tom, co to vůbec za seriál je. Ale ve stručnosti; malým Městečkem Chester's Mill jednoho krásného dne otřese něco jako zemětřesení a chviličku potom se v jedné části města záhadně objeví neviditelná bariéra, kupole, a uvězní tak některé obyvatele. ALE nemůžete přes ni slyšet, co vám říkají lidé mimi kupoli a oni neslyší vás. Navíc je téměř nezničitelná. Ale nějaké slabé místo přece musí mít, no ne?
A moje otázka tedy zní:

"Co byste se snažili udělat, aby jste se z kopule dostali? Po čem byste pátrali a jak byste o kupoli přemýšleli?Svou odpověď na otázku si můžete promyslet a nějak si s ní pohrát. Vaše odpovědi vůbec nemusí být reálně providitelné. Můžete si vymyslet i různé jiné způsoby. Fantazii se meze nekladou. :)
ALE!!! ti, kdo jste četli stejnojmenou knihu a tedy víte, jak to nakonec celé dopadne a co postavy všechno udělali proto, aby se z kupole dostali, prosím, neprozrazujte to. I když víte, jak si hlavní hrdinové v závěru počínali a soutěže se chete zúčastnit, napište, jak jste o celém problému s kupolí přemýšleli u knihy. Děkuju za pochopení.

A na konec, o co se bude tentokrát hrát?

Bude se hrát o tři knihy, tudíž budou tři vítězové a bych tak nějak pokračovala v tom sci-fi, fantasy žánru, tak se podívejte, jaké jsou ony ceny.
Úplně původně se mělo soutěžit o jeden Reset, ale nakonec se z jednoho výtisku staly tři. Takže tři šťastlivci se budou moci těšit z Resetu od Amy Tintery, nedávno vydané novinky u nás.
(Za výtisky moc děkuju nakladatelství Egmont)

Soutěžit můžete

od 1. 8. 2013 do 15. 8. 2013

i na dalších blocíh:


Přeju všem hodně štěstí. :)

Snow Fairy

Recenze - L. A. Candy

30. července 2013 v 15:53 | Snow Fairy |  Recenze

L. A. Candy

Autor: Lauren Conrad
Žánr: Román
Díl: 1.
Originální název: L. A. Candy
Počet stran: 292
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Život v L. A. je sladký - cool kluby, skvělí kluci, návrháři... prostě všechno. Devatenáctiletá Jane Robertsová a její nejlepší kamarádka Scarlett se nemohou dočkat, až tam začnou bydlet. A když se je jeden televizní producent rozhodne obsadit do své nové reality show a la Sex ve městě, sotva věří svému štěstí. Jejich vlastní show? Šaty od nejlepších návrhářů zdarma? Vstup do těch nejluxusnějších klubů v celém L. A.? Pozvánky na hollywoodské premiéry? Ano, prosím!
Brzy se z Jane stane VIP a má spoustu nových kamarádů.Ovšem tihle kamarádi, kteří jsou pro každou divokou party, se také touží ohřát na výsluní její popularity. A to donutí Jane si uvědomit, že ve městě, se kde lidé honí za svými sny, po ní každý něco chce a nic není takové, jaké se zdá.

Jane Robertsové je devatenáct a společně se svojí nejlepší kamarádkou Scarlet touží zažít úžasné dobrodružství a zároveň se chce osamostatnit a začít žít a pracovat podle svého, na vlastní pěst a co možná nejnezávsisleji. Chce dělat, co ji baví a na to má doma v Santa Barbaře ne příliš příznivé možnosti.
A tak se obě kamarádky vydávají na společnou cestu do města se srdcem, které vítá každého svého návštěvníka neskutečnými možnostmi a zábavou v těch nejluxusnějších, měsíc trvajících, klubech.

LA už čeká jenom na Jane a Scarlet. Jane, jakožto zdrženlivá, trochu naivní, snad, budoucí kreativní pořadatelka večírků všeho druhu a zastánkyně vážných vztahů, je Scarletiným opačným pólem. Scarlet naopak je exoticky krásná divoška vyžívající se ve vztazích na jednu noc, skeptická vůči mužským slibům a novopečená studentka na prestižní losangeleské univerzitě.
Obě holky jsou jako jing a jang, jako den a noc a přesto tím správným způsobem jedna druhou doplňují.

Ale když se na obzoru ukáže nová příležitost, jak si život v LA trochu okořenit, z televize s nabídkou účasti ve zbrusu nové reality show podobající se legendárnímu Sexu ve městě a která se, ostatně jako každá taková show, přehrabuje v životech lidí, je nějaká šance, že všechno mezi Jane a Scarlet zůstane neporušeno? Každý bonbonek má jinou příchuť a nikdy přesně nevíme, jak který chutná.
A někdy se také může stát, že i ten nejsladší bonbonek s nejsladší příchutí na světě po sobě může zanechat nepříjemně hořkou pachuť.

Román z prostředí Los Angeles a Hollywoodu, ve kterém hraje hlavní roli reality show podobná Sexu ve městě a ještě ke všemu od autorky, která celý hvězdný showbyznys zná jako vlastní boty a zažila ho na vlastní kůži? Ano, prosím, to si opravdu nechám líbit.

L. A. Candy od mladé autorky Lauren Conrad ukazuje všem čtenářům typický obraz Hollywoodu. Tak jako ho známe z televize, časopisů nebo z knih. Avšak, většinou je nám odhalena jenom poloviční pravda a kromě toho blyštivého pozlátka na povrchu už nic jiného nevidíme. Nevíme, co se dál skrývá za oponou, falešnými úsměvy a přehlídkou přepychových věcí, které stimulují náši chtivost. Lauren ale vypráví příběh i z té druhé strany. Nejen to, jak je úžasné být hvězdou a jak dokáže být tento svět zářivý, ale i to, jak dokáže být temný a vtíravý.

Nicméně i přesto, že knížka je to povedená a námět velice originální, tak na druhou stranu není neprůstřelný a občas se věci dali poměrně jednoduše předvídat. Nebylo tudíž vůbec složité dát si dvě a dvě dohromady. A to mi možná trochu scházelo, ta nepředvídatelnost a zápletka s gigantickým Z, která by moji jistotu poslala volným pádem do propasti.

Ale o tom, že má Lauren Conrad na psaní opravdu talent, se jednoduše nedá spokulovat. Co je očividné hned na první pohled se dá potom jenom hodně těžce vyvrátit.
Navíc se celá knížka až nad očekávání dobře čte. Lauren píše jednoduše, ale o to je to potom větší krása číst.

L. A. Candy má pro všechny něco. Každá čtenářka si najde to, co je jejímu srdci nejbližší nebo s čím, repsketivě s kým, by se mohla ztotožnit. A i přesto, že je to kniha spíše určená dívčímu publiku, tak rozhodně není problém, aby se i nějaký ten kluk do čtení pustil.
Ke všemu je i konec tohoto prvního dílu takový hodně otevřený a nicneříkající v tom smyslu, že nemáte nejmenší tušení, jakým směrem by se mohl příběh Jane a Scarlet ubírat dál. Že by na nás přece jenom čekalo nějaké to šokující, nepředvídatelné pokračování?

Inspiration (42)

28. července 2013 v 20:16 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Přesně TOHLE všichni potřebujeme!!!

On My Wishlist (49)

27. července 2013 v 18:59 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Amy a Roger: Na cestě - Morgan Matsonová - GoodReads | Moře klidu- Katja Millay - GoodReads

Recenze - Hra lží

26. července 2013 v 15:04 | Snow Fairy |  Recenze

Hra lží

Autor: Sara Sheprad
Žánr: Román, YA
Díl: 1.
Originální název: The Lying Game
Počet stran: 224
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: BB art
Anotace:
Tajemství, lži a děsivé následky Měla jsem život, pro který by člověk byl schopen i zabít. Pak to někdo udělal. Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady.

***

Emma je dívka z dětského domova. Kromě toho, že se stále stěhuje z jedné rodiny do druhé má svou jedinou nejlepší kamarádku, které může říct úplně všechno. Ale prošla už tolika pěstounskými rodima, že už se ani nesnaží si nalhávat, že by někdy byla přiřazena do rodiny, o které by mohla říci, že tam patří, aniž by ji ani jednou neobvinili, že něco provedlo jenom proto, že je z děcáku.Ta žena, co si ji Emma z dětství před dětským domovem pamatuje, jí nikdy nebyla pravou matkou. Ale i prešto stačila zjistit, co je v životě důležité. Nestát se větším lhářem než jste sirotkem.

Sutton je naopak dívka, která má všechno. Nádherný domov plný luxusu. Bohatou rodinu, protivnou sestru, provokativní rodiče, úžasného kluka a tři nejlepší kamarádky na světě. Ve škole má popularitu, která jí dává určitou výhodu, když se ostatní plácají v středoškolských problémech. Sutton tohle nemusí řešit. Na střední škole je něco královna a studenti její poddaní. Hraje hru, v níž exceluje a vyhrává. Co když se ale celá hra obrátí protí ní?

A pak se tyto dva světy najednou prohodí. Nebo splynou? Emma zjistí, že má sestru, dvojče. To je pro ni něco, co nikdy nezažila. Už na Emmu její matka kašlala, byl tohle možná důvod, proč svou sestru nikdy dřív nepotkala? Ale to, že má sestru se dozví velmi zvláštním způsobem. Shlédnutím hrůzného videa, na kterém dívka vypadá úplně jako ona. Ale jestli chce zjistit víc o tom, co se opravdu stalo, musí se přiblížit pravdě. A pravdě se přiblíží jedině tak, že se ponoří do lží.

A tak se seběvědomá, krásná, nikdy o sobě nepochybující a zároveň záhadně zmizelá Sutton změní v chudou, nejistou, spravedlivou Emmu bez rodiny. Z prvnotního Emmina plánu znovunalezenou sestru navštívit se stane prakticky boj o život. Protože hrát, že jste někdo jiný, i přesto, že je to vaše jednovaječné dvojče, je to nejtežší, co máš může v životě potkat.
Hra plná intrik, temných tajemství a strachu. Hra lží může začít.

Další série z pera autorky Roztomilých, malých lhářek, Sary Shepardové, Hra lží, dává všech čtenářům na vědomost, že pokud si někdo myslí, že o lžích ví dost na to, aby se jim dokázal vyvarovat, tak se šeredně plete. Shepard dokáže velice dobře zacházet se slovy a to je velké plus pro celou knihu, repsketive sérii. Tím pádem se lehce zaplete do klubka lží, které hlavní hrdinové splétají dohromady jako pavouk svou síť.

I když by se mohlo zdát, že příběh je docela nevinný, protože, co byste přece mohli očekávat od románu až tak šokujícího nebo strašidelného, že? Ale opak je pravdou. Tím, že se děj odehrává na prknech střední školy a hlavní, vedlejší a prakticky skoro všechny postavy jsou lidé podobného věku, se vcítění do příběhu stává jednodušší a uvěřitelnější. A protože lži a nejrůznější fámy šíře kdekdo, obzvlášť potom na střední škole, stává se Hra lží o to děsivější, že nevíte, co na vás za vašimi zády, kdo chystá.


Trvalo mi sice neskutečně dlouho než jsem se ke čtení Hry lží dostala, ale rozhodně nelituju, že jsem se do ní, po malém pošťouchnutí, pustila. Zkušenost se čtením lhářek nemám, ale styl psaní Sary Shepard se mi líbí. Pro ni je takový specifický, poznávací, zvláštním způsobem odlišný, těžko ho výstižně popsat.

To ale nic nemění na tom, že Hra lží je Sařin velmi dobrý spisovatelský počin. Ze začátku se sice míchalo všechno všechno dohromady a bylo to takové zamotané, ale s každou následující kapitolou je jednodušší a jednodušší se začíst a podlehnout příběhu o holčičí zášti, vypočítavosti a mazanosti, intrik a hlavně lží.

Knižní chvilky (23)

24. července 2013 v 17:45 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahojte,

ani nevíte, jak strašně moc se mi nechce nic dělat. Stále to stejné vedro, které podporuje moji zvětšující se lenost. Recenze bych mohla psát hned dvě, ale vůbec se mi do toho nechce pouštět. Slibuju ale, že co nejdříve se do nich pustím. Protože podle mojí předpovědi počasí, co mám na mobilu, by se už dnes večer mělo trochu ochladit. Ale znáte ty předpovědi počasí, většinou to nevyjde. :)
Zahlasujte, na kterou knihu byste chtěli recenzi dřív. (viz pod článkem)

Ale k tématu knižních chvilek. Už je to dlouho, co se i Nickovi chtělo trochu fotit, že? Dnes se mu ale asi chtělo, i když je taky pravda, že jsem ho musela trochu přemlouvat. Nakonec ale udělal pár póz i s knížkama.

Mám rozečteného Rváče od Nialla Leonarda a tak jaksi do toho ještě čtu i Počátek od Jessicy Khoury. Obě knihy se mi hodně líbí, protože každá je o něčem jiném a každá má to své vlastní téma moc hezky zpracované. Myslím ale, že Rváče přečteme s Nickem dříve, je to takový akční kousek a má spád, na který jsem moc zvědavá, tak snad už ho dočtu brzy.

Nick a Rváč


Počátek by Jessica Khoury

Obě knížky i Nick pohromadě. :)

A s jakou knihou trávíte čas vy?

Snow Fairy

Reviews - Oheň

22. července 2013 v 18:22 | Snow Fairy |  Reviews

Oheň

Autor: Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Žánr: Mystery, Drama
Díl: 2.
Originální název: Eld
Počet stran: 640
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Napětí stoupá v Engelsforsu.

Vyvolené mají začít druhý ročník na gymnáziu. Celé letní prázdniny tajily dech v očekávání dalšího tahu démonů. Hrozba však přijde z místa, které by nikdy nepředpokládaly. Je čím dál zřejmější, že v Engelsforsu je cosi velmi, velmi zvrácené. Minulost se spřádá se současností. Živí potkávají mrtvé. Vyvolené jsou svazovány čím dál těsněji k sobě a opět si musí připomenout, že magie nemůže zhojit nešťastnou lásku nebo spravit zlomená srdce

Mnohokrát děkuju nakladatelství Fortuna libri za poskytnutí knihy k recenzi!

Pěti engelsforským čarodějnicím opět dýchá na záda zlo a opravdu velký problém s, na první setkání, neškodným názvem. Engelsfors se už dávno nedá považovat za bezpečný nebo poklidný. Stále se zde dějí věci, ze kterých byste neměli mít dobrý pocit, nýbrž pocit zlý. Lidé to však nevmají tak silně jako Linnéa, Vanessa, Minoo, Anna-Karin nebo Ida. Proto jsou lépe manipulovatelní a, aniž by si toho dopravdu všimly, se jim pod nosy dějí znepokojující věci.

Od toho tu ale Engelsfors má své čarodějnice, o nichž se nikdo nesmí samozřejmě ani slůvkem dozvědět. Pokud by se ale k něčemu podobnému, jako k prozrazení pravé identity, schylovalo, přichází na scénu takzvaná Rada. Čarodějná rada, která má za úkol takové věci zažehnat nebo v případě, kdy už je mezi lidmi prozrazení aktuální, či jenom podezřelá věc, přísně potřestat.

Dívky tak mají jako na stříbrném podnose hned několik problémů. Samy se podílely na vypouštění magie mezi lidi, i přesto, že o existenci Rady neměly tehdy ani zdání. To ale členy Rady nezajímá, vina je na místě tak jako tak, stačí už jenom určit úroveň, prozatím neprokázaného, trestu.
Ale ještě větší problém je už dávno mezi lidmi. Dívky jsou však v tomto nevinné, jejich schopnosti jsou naopak klíčem, který zachrání lidstvo před jistou apokalypsou, pouze však v případě, že uspějí.

Všem je hned od začátku jasné, že tohle určitě nemůže dopadnout dobře. Od počínajích vizích o hřbitově, až po zničení světa, které se nebezpečně blíží a zastavit ho je prakticky nemožné.

***

Severská mysteriózní trilogie od dvou švédských autorů pokračuje v cestě, která byla započata v prvním díle. Návaznost obou dílů je na první pohled zjevná, ale autoři se rozhodli zajít dál. Takže se z linie příběhu, která je pro knihu nejpodstatnější, vydávají na rozcestí, kde se řeší další, i nečarodějné, problémy.

A právě tyhle všudypřítomné dějové odbočky, dle mého, ubraly celé knize jasnozřivost. Lehce se při čtení zamotáte, jelikož rozbory problémů starostí všech hlavních hrdinek jsou dosti hluboké, nikoli jenom povrchní a náhodné. Autoři možná záměrně chtěly čtenářům trochu pomotat hlavu, aby je o to více překvapil závěr, který je ale na druhou stranu velmi povedený, logicky vysvětlený, promyšlený a svým způsobem i nejvíce šokující z celé knihy.

Strandberg a Elfgrenová udělali co jenom mohli, aby čtenáře navnadili na další, v pořadí třetí a taky poslední, díl a jsem si jistá, že se jim to víceméně povedlo. Na mě však kniha chvílemi působila nudně a příliš zdlouhavě. Nicméně pochválit musím scény laděné do ostré, neobvyklé a čarodějné akce, ze kterých je cítit ten pravý severský "smrad". Ale i když se mi kniha nakonec líbila, z toho konce jsem navíc byla upřímně nadšená a překvapná, tak kdyby některé, rozšiřující části v knize nebyly, vůbec by mi to nevadilo. Snížil by se počet stran, ze kterého před čtením jdete do mdlob a možná by se celý příběh i zestručnil a trochu projasnil.

On My Wishlist (48)

20. července 2013 v 22:20 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

The Fiery Heart - Richelle Mead (Bloodlines 4) - GoodReads | Nikdy nepřestávej věřit - Barbora Tuzarová - GoodReadsJeště ani Indigové kouzlo nevyšlo pořádně v češtině a já už si usilovně přeju mít doma The Fiery Heart. Je to sice šílené, ale Vampýrská akademie je moje no. 1 ve vampýřích knížkách. :)

A Nikdy nepřestávej věřit už tak dlouho chci, že to není snad ani možné. :D

Recenze - Tygrova stezka

19. července 2013 v 18:35 | Snow Fairy |  Recenze

Tygrova stezka

Autor: Colleen Houck
Žánr: Romance, Fantasy, Dobrodružství
Díl: 2.
Originální název: Tiger's quest
Počet stran: 480
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Víra. Důvěra. Touha.
Jak daleko byste zašli, abyste zachránili svou jedinou lásku?
Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince.
Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.
Tygrova stezka je strhující pokračování tygří ságy, ve které se trojice hlavních hrdinů dostane zase o krůček blíž k prolomení prastaré kletby, která je svazuje.

Tiše tkají člunky stavu a odvíjejí čas,
tkají osud lidský v neviditelný vzor,
pod rukou tkalce osud a život proplétá se
a člunky věčnosti plují vstřív.

Některé vedou vlákno barvy stříbra,
i zlatá niť jak úsvit plátno rozzáří,
často však látku odstín tmavý tvoří,
jen vlákno temné smí se tkát.

Kelsey se to zdá už celá věčnost, co odjela z Indie. Svým způsoobem od Rena utekla, aby si sama v hlavě všechno srovnala. Aby se pokusila odpoutat svůj život od až příliš dokonalého a krásného muže, jemuž ona nesahá ani po kotníky. Tuny zacuchanných myšlenek, výčitek, ale převážně zlomené srdce nedají Kelsey spát. Ať se snaží jak chce, zapomenout prostě nedokáže.

Ale stále se snaží žít co možná nejnormálněji, bez kouzel a toho, co by jiní lidé považovali za nadpřirozené. Ale s dary, kterými je obdarována po návratu domů, je o to složitější žít skromně a normálně. Jedna její část tohle dokáže skousnout a přijmout. Stále je tu ale ta racionální část, která tohle hluboce neschvaluje. Když už si na všechen luxus, i přes marné protasty na začátku, začíná zvykat, stane se něco, co jí vrátí život zase o krok zpět.

Do její života znovu vstupuje ta část jejího života, která dokáže roztančit její srdce jako žádná jiná. Která jí dokáže vykouzlit na tváři ten nejupřímnější úsměv, jenž trvá a kterou vědomě nechala v Indii. Která je schopná ji znovu postavit na nohy a zvednou ji ze zda. Ta, kterou z celého srdce miluje nejvíc.
Kelsey věděla, že se bude muset vrátit do Indie, aby podstoupila honbu za dalším božským artefaktem, takže počítala i s tím, že Rena znovu uvidí, ale když se jí dostane tohoto nečekaného překvapení, není si už jistá, co v životě dokáže a co rozhodně ne.

Ale nepříjemná událost rozsekne Renovu a Kelseyinu společnou cestu za dobroudruštvím. Kelsey se o Rena neskutečně bojí, má o něj větší strach než o sebe, ale ví, že pokud nebude cestovat za dalším pokladem, nikde se jí nepovede Rena najít. Jediná možnost, jak se posunout dál, je postupovat ve společnosti druhého z bratům. S Kišanem.
Jak tohle může dopadnout, když Kišanovy city ke Kelsey jsou všechno jenom ne falešné nebo lhostejné? Povede se jim vůbec získat další artefakt? Nebo selžou a naděje na záchranu Rena zmizí úplně a tentokrát navždy?

Světově známá, bestsellerová, knižní série z exotického prostředí Indie obestřená historií a kouzly staré kultury opět zahajuje výpravu za dalším božským artefaktem a garantuje, že se žádný čtenář nebude na sto procent nudit.

Po začátku, který se zaměřuje především na Kelsey a její zlomené srdce, které i přesto, že se sama z vlastní svobodné vůle rozhodla odejít zpět domů, stále tíhne jenom k muži, jehož opustila. Nicméně tahle pasáž je pouze takový přeslazeně se tvářící přechodník mezi něčím, co všichni na světě nazývají úžasným dobrodružství. Ale hned po tom, co tuhle další výpravu absolvuje společně s Kišanem samotná Kelsey, o ní nemůže říct, že by byla úžasná a nezapomenutelná. Nezapomenutelná možná, ale spíše cesta za smrtí, které je v takových podmínkách, které na naše hrdiny čekají, hodně těžké se vyhnout.

Jestliže chcete porovnat Tygrovo prokletí s Tygrovou stezkou, dostanete se přesně do té fáze, kdy nevíte, který z dílů označit jako povedenější. Sama jsem se ještě úplně nerozhodla. Protože i kdyby se vám začátek zdál už trochu příliš přitažený za vlasy, přeslazený nebo zbytečně zdlouhavý, vězte, že se dostanete k tomu, co čekáte ze všeho nejméně. Collen se tentokrát pustila i riskantnjěší cestičku a během vyprávění zbourala všechna očekávání. Když se na to podívám z vlastní perspektivy, tak tomu tak opravdu je.
Romance se střídá s akcí, která možná přeskočí i tu nejakčnější scénu, která se dosud v obou knihách objevila. Dějové zvraty pokočily zase o úroveň výše a linie příběhu se rozhodně nedrží nízko u země.

Ale absoloutně nejneočekávanější část, plná šokujících scén, přichází s koncem Tygrovy stezky. Pokud by se stalo, že by se příběh někomu nelíbil dost na to, aby ho byl ochoten, nebo schopen, dočíst do konce, tak právě to, co se odehraje na konci stojí za to v čtení nepolevovat.

The Londons Diaries - Knižní ráj po anglicku

17. července 2013 v 20:19 | Snow Fairy |  The Londons Diaries

Knižní ráj po anglicku


Ahojte všichni,

The Londons Diaries se blíží ke svému konci, ale on to od začátku nebyl až tak světaborný projekt, takže z toho nebudu dělat vědu. Zakončíme to ale hezky knižně. V režii anglických knih.

Předem bych se vám chtěla omluvit za kvalitu fotek. Některé jsou rozmazané, ale je to hned z několika důvodů. Fotky jsem fotila svým mobilem, který je už trochu stařeček a ještě k tomu se mi stále třesou ruce. Nakonec k tomu ještě přidejte anglického prodavače, který na vás kouká jako na retarda, když v uličce s YA knihami stojíte navlečená v bundě, ověšená taškami z jiných obchodů a v ruce třímáte starý mobil a s otevřenou pusou a vykulenýma očima fotíte knížky jak diví. :)
Doufám ale, že i tak z těch fotek budete něco mít a že se vám budou aspoň trochu líbit. ;)


Tyhle první fotky jsou z gigantického, obrovského a úúúžasného knihkupectví, do kterého jsem v Anglii totálně zamilovala, WHSmith. Je to takové multifunkční knihkupectví, kde se neprodávají jenom knihy obecně, ale třeba i časopisy, školní potřeby a takové ty věci, které normálně koupíte jenom v papírnictví. Pokud je to navíc WHSmith ještě o něco rozsáhlejší, tak si tam můžete koupit něco k nakousnutí, nějaké tyčinky, jídlo a samozřejmě láhve s čistou anglickou vodou. :) Ale nejlepší, absolutně nejelpší, na tomto celém knihkupectví bylo, že tam měli knihy za krásné ceny a ještě spoustu aktuální slev, akcí, takže vás knihy vyšli pokaždé trochu výhodněji. K jedné akci knih, které byly možná z důvodu toho, že jich už měli na prodejně moc, byla neuvěřitelná sleva a třeba dvě stejné v akci vás vyšly jenom na osm liber - vlastní zkušenost. Ještě teď mi doma leží asi 5 slevových kartiček do tohoto knihkupectví.

PS: Všechny knihy, kromě knihy od Lauren Conrad, mám právě z WHSmith.Další fotky už jsou z jiného knihkupectví, které je v Anglii ale také velmi rozšířené. Z Waterstones. Ale knihy zde už jsou o něco dražší, nebo se mi to tak alespoň zdálo, a oproti WHSmith se mi zdálo takové klasické. Prostě takové knihkupectví, které byste našli všude po světě. Samozřejmě, že knihy tam měli vesměs stejné jako ve WHSmith, ale zase postrádalo už to kouzlo, které do teď nejsem schopná popsat slovy a jednoznačně ho pojmenovat.

PS: Spirite, přesně v tomto knihkupectví jsem našla Zom-B, ale nakonec jsem zjistila, že jsem vyfotila úplně něco jiného a vůbec ne Zom-B. Zmátlo mě to, že ta knížka na fotce je taky o zombících. :D

PPS: UK obálka Walking Disaster je prostě božská. :) Awww.

Oficiální webové stránky knihupectví WHSmith | Oficiální webové stránky knihkupectví Waterstones

Řeknu vám, mít takový ráj knih i někde tady poblíž v Česku, tak tady zůstanu navždy a zbavím se všech myšlenek, že se chci jednou přestěhovat do zahraničí. :D

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!