CooBoo - A - Thon: To nejlepší z CooBoo

9. července 2013 v 18:51 | Snow Fairy |  CooBoo - A - Thon | Čtecí maraton

To nejlepší z CooBoo


Ahojte,

dnes pro vás mám další příspěvěk do CooBoo - A - Thonu a tentokrát se bude jednat o můj žebříček oblíbených a milovaných knížek z nakladatelství CooBoo. Ale rozdělit tolik úžasných knih pouze do čtyř míst, z toho čtvrté je jenom takové to "místo útěchy" (já vím, že se říká cena útěchy, ale v tomto případě to jinak nejde :D) bylo pro mě strašně složité, protože není snad CooBoo kniha, kterou bych neměla ráda nebo ji dokonce nesnášela.
Ale nakonec to dopadlo, jak to dopadlo....


4. místo - Loď mezi hvězdami - Beth Revis

Vybrat, která kniha z CooBoo obsadí čtvrtou příčku, bylo opravdu hodně těžké. Nejraději, kdyby to šlo, bych dala všechny své oblíbené knihy na první místo, ale v tom hra nespočívá, někdo prostě musí být na čtvrtém. A pro čtvrté místo jsem zvolila Loď mezi hvězdami. I přesto, že tahle vesmírná dystopie je jednou z mých opravdu velmi oblíbených, tak stále pro mě nekteré CooBoo knihy znamenají víc. Ale Loď mezi hvědami má krásný, napínavý a originální příběh i nápad a mě styl Beth Revisové stáhl na svou stranu, takže si není na co stěžovat. Navíc stvořit takové postavy, které v dnešní době imponují čtenáířům je také hodně složité, ale já myslím, že se to Beth opravdu podařilo.

3. místo - Divergence - Veronica Roth

U třetího místa to nebylo o nic těžší vymyslet, kdo ho obsadí. Když jsem o třetím místě přemýšlela, měla jsem hned několik horkých kandidátů, ale Divergenci jsem chtěla umístit určitě. Nakonec si to třetí místo i velmi tvrdě vybojovala. Tuhle dystoii osobně zbožňuju. Je jiná, drsná a nelítostná a mě se prostě a jednoduše líbila. Nechci ji ale srovnávat s Hunger Games, protože tahle dvě díla mě ovlivnila každá úplně jiným způsobem a každá ve mě nechala svůj vlastní specifický otisk. Veronica Roth dovedla jeden možný kus lidského bytí do divokého a nezapomenutelného příběhu z budoucnosti, o kterém prostě musíte přemýšlet.

2. místo - Rudá jako rubín - Kerstin Gier

Stříbrnou příčku obsadil můj milovaný, sladce růžový román lehce nasáklý fantazií. Tahle kniha je pro mě neskutečným dílem. Je nejspíš i pravda, že díky Rudé jako rubín, i jejímu dalšímu pokračování, jsem dala vetší šanci románům. Když je v románech spousta takové té nucené lásky a celý děj takový spíše umělý, tak v Rudé je tomu přesně naopak. Kniha je to vtipná, krásná a romantická a já myslím, že když už ji nemám na prvním místě, tak kde jinde než na druhém by měla být? :)

1. místo . Nadpozemská - Cynthia Hand

Rozezvučte fanfáry, máme tu vítěze! Rozhodnout se mezi Rudou jako rubín a Nadpozemskou bylo snad ještě složitější než obsadit místo čtvrté. Ale přemýšlela jsem o tom, co všechno jsem se u těchto dvou knih měla nejvíce při čtení ráda. A Nadpozemská vyhrála, protože andělé jsou moje srdcová záležitost a knihy s touto tematikou jsou pro mě vždycky velmi očekávané. Navíc Nadpozemská splnila všechna moje očekávání a ještě mě navíc i překvapila a myslím, že to ani nebude tak přitažené za vlasy, když řeknu, že je to nejlepší andělská kniha, jakou jsem kdy četla. Opravdu klobouk dolů před Nadpozemskou i její autorkou Cynthií Hand. Tohle je pro mě zlatá s velkým Z.

Už znáte mé čtyři CooBoo favority. Teď je řada na vás, jaká kubulínská kniha u vás vede? Pište. :)

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Já | 24. července 2014 v 14:22 | Reagovat

Nadpozemská je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! Naprosto s tebou souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!