Recenze - Tygrova stezka

19. července 2013 v 18:35 | Snow Fairy |  Recenze

Tygrova stezka

Autor: Colleen Houck
Žánr: Romance, Fantasy, Dobrodružství
Díl: 2.
Originální název: Tiger's quest
Počet stran: 480
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Víra. Důvěra. Touha.
Jak daleko byste zašli, abyste zachránili svou jedinou lásku?
Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince.
Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.
Tygrova stezka je strhující pokračování tygří ságy, ve které se trojice hlavních hrdinů dostane zase o krůček blíž k prolomení prastaré kletby, která je svazuje.

Tiše tkají člunky stavu a odvíjejí čas,
tkají osud lidský v neviditelný vzor,
pod rukou tkalce osud a život proplétá se
a člunky věčnosti plují vstřív.

Některé vedou vlákno barvy stříbra,
i zlatá niť jak úsvit plátno rozzáří,
často však látku odstín tmavý tvoří,
jen vlákno temné smí se tkát.

Kelsey se to zdá už celá věčnost, co odjela z Indie. Svým způsoobem od Rena utekla, aby si sama v hlavě všechno srovnala. Aby se pokusila odpoutat svůj život od až příliš dokonalého a krásného muže, jemuž ona nesahá ani po kotníky. Tuny zacuchanných myšlenek, výčitek, ale převážně zlomené srdce nedají Kelsey spát. Ať se snaží jak chce, zapomenout prostě nedokáže.

Ale stále se snaží žít co možná nejnormálněji, bez kouzel a toho, co by jiní lidé považovali za nadpřirozené. Ale s dary, kterými je obdarována po návratu domů, je o to složitější žít skromně a normálně. Jedna její část tohle dokáže skousnout a přijmout. Stále je tu ale ta racionální část, která tohle hluboce neschvaluje. Když už si na všechen luxus, i přes marné protasty na začátku, začíná zvykat, stane se něco, co jí vrátí život zase o krok zpět.

Do její života znovu vstupuje ta část jejího života, která dokáže roztančit její srdce jako žádná jiná. Která jí dokáže vykouzlit na tváři ten nejupřímnější úsměv, jenž trvá a kterou vědomě nechala v Indii. Která je schopná ji znovu postavit na nohy a zvednou ji ze zda. Ta, kterou z celého srdce miluje nejvíc.
Kelsey věděla, že se bude muset vrátit do Indie, aby podstoupila honbu za dalším božským artefaktem, takže počítala i s tím, že Rena znovu uvidí, ale když se jí dostane tohoto nečekaného překvapení, není si už jistá, co v životě dokáže a co rozhodně ne.

Ale nepříjemná událost rozsekne Renovu a Kelseyinu společnou cestu za dobroudruštvím. Kelsey se o Rena neskutečně bojí, má o něj větší strach než o sebe, ale ví, že pokud nebude cestovat za dalším pokladem, nikde se jí nepovede Rena najít. Jediná možnost, jak se posunout dál, je postupovat ve společnosti druhého z bratům. S Kišanem.
Jak tohle může dopadnout, když Kišanovy city ke Kelsey jsou všechno jenom ne falešné nebo lhostejné? Povede se jim vůbec získat další artefakt? Nebo selžou a naděje na záchranu Rena zmizí úplně a tentokrát navždy?

Světově známá, bestsellerová, knižní série z exotického prostředí Indie obestřená historií a kouzly staré kultury opět zahajuje výpravu za dalším božským artefaktem a garantuje, že se žádný čtenář nebude na sto procent nudit.

Po začátku, který se zaměřuje především na Kelsey a její zlomené srdce, které i přesto, že se sama z vlastní svobodné vůle rozhodla odejít zpět domů, stále tíhne jenom k muži, jehož opustila. Nicméně tahle pasáž je pouze takový přeslazeně se tvářící přechodník mezi něčím, co všichni na světě nazývají úžasným dobrodružství. Ale hned po tom, co tuhle další výpravu absolvuje společně s Kišanem samotná Kelsey, o ní nemůže říct, že by byla úžasná a nezapomenutelná. Nezapomenutelná možná, ale spíše cesta za smrtí, které je v takových podmínkách, které na naše hrdiny čekají, hodně těžké se vyhnout.

Jestliže chcete porovnat Tygrovo prokletí s Tygrovou stezkou, dostanete se přesně do té fáze, kdy nevíte, který z dílů označit jako povedenější. Sama jsem se ještě úplně nerozhodla. Protože i kdyby se vám začátek zdál už trochu příliš přitažený za vlasy, přeslazený nebo zbytečně zdlouhavý, vězte, že se dostanete k tomu, co čekáte ze všeho nejméně. Collen se tentokrát pustila i riskantnjěší cestičku a během vyprávění zbourala všechna očekávání. Když se na to podívám z vlastní perspektivy, tak tomu tak opravdu je.
Romance se střídá s akcí, která možná přeskočí i tu nejakčnější scénu, která se dosud v obou knihách objevila. Dějové zvraty pokočily zase o úroveň výše a linie příběhu se rozhodně nedrží nízko u země.

Ale absoloutně nejneočekávanější část, plná šokujících scén, přichází s koncem Tygrovy stezky. Pokud by se stalo, že by se příběh někomu nelíbil dost na to, aby ho byl ochoten, nebo schopen, dočíst do konce, tak právě to, co se odehraje na konci stojí za to v čtení nepolevovat.

Moje Hodnocení:
10/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!