The Londons Diaries - City of London, The Tower of London, Stratford, Winchester....

8. července 2013 v 19:17 | Snow Fairy |  The Londons Diaries

City of London, The Tower of London, Stratford, Winchester...


Zdravím,

konečně tu pro vás mám i zbytek našeho zájezdu do Anglie. Já už vás s tím musím fakt otravovat. :D
Ale doufám, že se mi povede to něj zkrátit, abyste u toho nemuseli sedět dvě hodiny, navíc kdybych vám sem dala moc fotek, tak se žádného článku ani nedočkáte, protože bych překročila povolenou kapacitu jednoho článku na blog.cz.
Takže jdeme na to a přeju vám hodně štěstí, až se dostanete na konec. :)

Den druhý:

Greenwich, O2 arena and The Tower of London
Takže. Na první fotce můžete vidět Greenwichský národní park, který je na vlastní oči opravdu nádherný, všude jsou samé květiny, keře, stromy, na zemi není jediné smítko, všude po cestě jsou pohádkové lavičky k odpočinku a spousta a spousta vůně a čerstvého vzduchu. Jenom jsme parkem procházeli (druhá fotka) ke Královské observatoři, ale i tak to byl zážitek. A druhé otce, je tedy Royal Observatory, uvnitř jsme sice nebyli, ale jenom pohled to byl opravdu velkolepý.

Od toho malého "náměstíčka" u Královské observatoře byl nádherný pohled na celý Londýn, jako byste Londýn drželi na dlani, bylo vidět snad všechno, co vám toto velkoměsto může nabádnout. A mě nejvíce zajímala O2 Arena, na kterou jsem viděla opravdu hodně dobře, na to, že je docela daleko. S trochu přiblíženým objektivem foťáku mám arénu vyblesknutou takto krásně. :D

Následně od Greenwiche, nultého poledníku, kde se musím pochlubit, že jsem stála na západní i východí polokouli zároveň, jsme se výletní lodí přesunuli k Toweru. Znáte to, ten velkolepý Tower Brigde i jedno znejkrvavějších míst celé Anglie, samotný Tower by mohl vyprávět slušné hororové příběhy.
Díky naší lodi jsme právě Tower Bridge mohli vidět opravdu hodně zblízka, nejlepší ale bylo, když jsme přojížděli pod ním, to jsem si mohla i hlavu vykroutit. :)
Kromě toho, že má Tower i hodně, hodně krvavou minulost, ať už popravy nebo cokoli jiného (viz. spodní fotka popraviště, kde byla popravena druhá manželka Anna Boleynová (1536), i Kateřina Howardová (1542), pátá, manželka Jindřicha 8.), se v budovách tohoho historického komplexu skrývají i velice cenné, drahé a přísně střežené korunovační klenoty. Kvůli bezpečnosti jsme ale měli zakázáno fotit klenoty nebo používat jakoukoli elekroniku, takže jsem nic moc nevyfotila, ale jak jsme vcházeli dovnitř, tak jsem si nemohla nechat ujít upoutavací nápis na dveřích.

Historické popraviště vypadalo samozřejmě jinak než to současné, ale přesně na tomto místě probíhaly ony krvavé a morbidní popravy.

Bank of England, St. Paul's Cathedral and The Globe
U anglické banky je stejný případ jako u korunovačních klenotů v Toweru, měli jsme zakázáno fotit kdekoli v bance, tak aspoň takový úvodník před samotným vstupem do banky, jenom musím říst, že ta zlatá cihla je opravdu nekutečně těžká!!!
The Globe, slavné Shakesppearovo divdlo v Londýně. Jak to mi dalo zabrat vyfotit, opět si nevšímejte toho chlapíka, opět mi totiž vlezl do záběru, když jsem se pokoušela vyfotit celé divadlo. The Globe je krásně divadlo a taky velmi žádané, program je zaplněný téměř na každý den, takže chytit lístky je taky docela bojovka, v případě, že máte zájem se na nějakou Shakespearovu hru podívat. :)

Katedrála svatého Pavla je opravdu nádherný kousek Londýna. Je honosná, hostorická a podle mě samotné jedna z nějekrásnější staveb v Londýně. Dovnitř jsme ale nemohli, teda jenom kousek dovnitř ano, ale potom už se muselo platit, kdyby sjme si chtěli interiér katedrály prohlédnout.

Den třetí:

Statford Upon Avon


A konečně Shakespearovo historické město i jeho dům, kde se mluví výhradně krásnou, čistou nagličtinou, osobně! Nakonec mě strašně moc potěšilo, že jsme Stratford nad Avonou navštívili, je to opravdu krásné, mírumilovné a nezapomenutelné městečko. Nejen o londýnský Tower je zájem, ale i o Stratford. Ani se nedivím, protože kdybych mohla, strávím tady klidně i jeden celý den, to znamená 24 hodin, my jsme tady sice byly celý den, ale protože cesta z Londýna do Stratfordu trvala kolem čtyř hodin, a to jsme museli i zpět, tak z celého dne bylo nakonec pár hodin. Ty nákupy nakonec byly ale bombastické. :)

Den čtvrtý:

Winchester, Salisbury and Stonehenge
Winchester, opět katedrálové město, zasvěcené nejdelší katedrále v Evropě, která byla postavena roku 1079. Je zde pohřbená i anglická spisovatelka Jane Austenová, jejíž hrob mám také vyfocený, ale kvůli kvalitě ho sem nedám, protože byste z toho nic neměli.
Salisbury, správná výslovnost [Solsbery]. Můžete si všimnout, že výslovnost nekoresponduje s psaným názvem, ale důvod je na vysvětlení strašně moc složitý, proto se význam těchto místopisných názvů moc dobře vysvětlit ani nedá. Ale kuriozitní na této katedrále jsou hned dvě věci. 1) samotná věž, nepočítá se to, na čem stojí, protě jenom samostatná věž, měří 123m, dokážete si potom určitě představit, jaké problémy byly s váhou věže, když byla stavěna na vrcholek. Kvůli tomu se celá podstava musela ještě navíc vystužit a 2) základy této katedrály měří pouze 75 cm. Ano, čtete správně, to je opravdu nepochopitelné číslo vzhledem k celkové velikosti katedrály, ale jak je vidět, je všechno tak, jak má být.

A nakonec nádherné, překrásné a velmi staré Stonehenge. Nad minulostí tohoto megalitického kamenného kruhu mi zůstává rozum stát. Je asi 5 000 let staré a je jasné, že v té doby nebyly žádné jeřáby ani přístroje, které by takovým způsobem dokázaly převést a postavit několika tunové kameny. Navíc některé z těch kamenů pocházejí až z 350 km vzdáleného Walesu. I to, kdo tento kruh postavil je dodnes záhada, některé prameny říkají, že to byly mniši, bůh a některé zase, že ďábel.Myslím ale, že celou pravdu se ale nikdy nedozvíme.
Blíž, než k plotu, jsme se ke kamenům bohužel nedostali, protože vstup je velmi drahý i se skupinovou slevou a to už by nám nevyšly peníze na další den. Navíc jsme se ke Stonehenge dostali přesně den před letním slunovratem a to se ku příležitosti tohoto svátku sjíždí ke Stonehenge neskutečné množství lidí, takže nám hrozili i nekonečné zácpy. Ale nakonec jsme měli to štěstí vidět Stonehenge alespoň takto. A co se týká těch zvláštních pocitů, když jste blíže, tak je to s nějvětší pravděpodobností účiněk nějakého magnetického pole kolem kamenů, ale ne všichni lidé na tuto světskou památku reagují stejně.

Den pátý:

Royal Pavilion, Sea Life Centre and Brighton Pier
A na úplný konec našeho zájezdu jsme se byli podívat do Royal Pavilion, královského paláce, který se svou architekturou absolutně odlišil od klasické britské novogotické architektury té doby. Byl v roce 1787 postavem pro tehdejšího krále Jiřího IV., který chtěl být v té době odlišný a nechal si postavit palác v indicko - orinetálním stylu. Není pochyb o tom, že to byla už ve své době hodně kontroverzí stavba, a například královna Victorie tento palác přímo nesnášela, jednu chvíli už ho měla přichystaný k prodeji, ale díky bohu se tak nakonec nestalo a palác je dodnes velkolepým osvěžením centra Brightonu.
Co se Sea Life Centra, nádherného a obrovského akvária v Brightonu týká, tak je to jedna z nádherných věcí na Anglii. Ale moc fotek z akvária nemám, ne proto, že by se tam nemohlo fotit, to mohlo, ale bez blesku kvůli rybičkám a zvířátkům, ale byla tam hodně velká tma, takže když jste neměli blesk nebo hodně dobrý foťák, všechny fotky stojí docela z prd, ale alespoň takový nádherný, barevný, vchod vám sem dám. :)
A úúplně nakonec se s námi Anglie a Brighton rozloučil úžasnou zábavou. Jakmile jsme prošli centrum Brightonu a na rozchodu, který trval 3 a půl hodiny, jsme utratili své poslední libry, vrátili jsme se k moři. Řeknu vám, že kanál La Manche a moře celkově je tak neskutečně krásné, nádherné, že mi z toho přecházely oči a docházely slova. Na fotkách vidíte, jak se Angličané baví. Na zábavném molu je dominantní obrovitánské kasino, kde se denně shromažďují Angličané, aby si užili trochu té, i hazardní, zábavy, jinak na molu dále jsou reklamní obchůdky, nějaké občervstvení a úžasné a velké atrakce. Horská dráha, kolotoče, prostě neskutečné, když tam stojíte, kolem vás duní hlasitá hudba, obchází vás úžasní lidé a vy stojíte na dřevěném molu před takovou úžasnou zábavou, škoda, že jsme museli jet hned potom domů, protože tady bych klidně strávila i celý týden. :) Na druhé fotce je taková malá napodobenina London eye, ale o hodně menší a jmenuje se Brighton Wheel.

Goodbye England, Goodbye my love. :-*

Doufám, že se vám i poslední prohlídka Anglií a Brightonem líbila a nakonec celého projektu o Anglii se na blogu ještě obejví články o anglických knihkupectvích a nějaké rady a postřehy z Anglie.
Mějte se všichni krásně a moc děkuju, že jste si tento článek prohlédli.

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!