The Londons Diaries - London - Part 2

2. července 2013 v 18:45 | Snow Fairy |  The Londons Diaries

London


Zdravím lidičky,

tak vám konečně přináším i druhou část fotek z Londýna. Nebudu to ale moc roztahovat o své různé kecy, aby toho nebylo zase strašně moc.
Potom už, v dalším článku, jenom takové menší shrnutí všech zbývajících památek, které jsme za pobyt prošli a na konec nějaké praktické rady, zážitky a nápady či postřehy z mé cesty do Londýna.
Když se vám to bude líbit a když si na něco zajímavého vzpomenu nebo někde ještě dodatečně najdu, můžu vám sestavit článek i o historii Londýna, Brightonu a nebo jednotlivých anglických památkách.
Ale zeď už zase trochu fotek.

Buckingham Palace

Jako další zastávkou nedělě 16. června byl Buckinghamský palác. Cestou jsme ještě prošli kolem Downing Street Number 10, kde nebydlí nikdo menší než britský ministerský premiér David Cameron, ale jak je jasné, viděla jsme dveře jenom z velké dálky, ani ne pořádně, protože je kolem ochranka a policisté se zbraněmi.

Ještě než jsme prošli královskými zahradami a dostali se k opravdovému Buckinghamskému paláci, prošli jsme kolem stráží ještě hodně daleko od samotného paláce. Tohle už jsou typické anglické strážní uniformy a jejich nositelé, strážníci, kteří nehýbou ničím jiným než očima.
Podotýkám, že tu paní na další fotce neznám, jenom mi práve vlezla do záběru. :)


A pak už, po nádherných zahradách, které jsem bohužel nestíhala fotit, jsme přišli k paláci. Současná podoba paláce byla postavena v roce 1703 jako sídlo králů. Na střeše paláce je prostor pro vlajku, díky které můžete poznat, zda je královna přítomna nebo ne. Jestliže vlaje klasický Union Jack, královna přítomna není, stejně jako to bylo v našem případě. Ale jestli je vystavena královnina speciální vlajka, značí to její přítomnost.


Památník před palácem je věnovám královně Victorii, která je na něm vysochána také. Je nutno říci, že královna Victorie je pro Anglii velmi, velmi výzmamnou panovnicí, protože vládla úctyhodných 64 let a za dobu její vlády se toho v Anglii hodně změnilo k lepšímu.


A k našemu štěstí jsme chytli i výměnu stráží, která je pokaždé vedena ve velkém stylu a za vyhrávání mnoha fanfár.
A Nakonec prohlídky Buckinghamského paláce i pohled na cestu vedoucí od paláce směrem do centra Londýna, posetá bezpočtem národních, Union Jack, vlajek.


Trafalgar Square

Cestou na náš první delší rozchod po londýnských obchodech jsme prošli Trafalgarským náměstím, na kterém stojí památník Lorda Nelsona, který tomuto náměstí dal jméno, protože vyhrál bitvu u Trafalgar, v níž bojoval s Francií a Španělskem. I díky této bitvě jsou vztahy mezi Angličany a Francouzi stále poněkud napjaté. Trafalgar Square je také místem National Gallery.


Neděste se, Národní galerie opravdu není takhle rozvlněná, je to jenom nějaká chybka v mém foťáku, ale kvalitnější fotku galerie nemám, celá skupina mi totiž utíkala a kdybych je nedohnala, asi bych se někde tam ztratila. :D

Picadilly Circus a Čínská čtvrť

A konečně Picadilly Circus plný obchodů a zábavy. Toť místo našeho rozchodu a možnosti útraty nějakých těch liber. Moc fotek z nemám, protože kromě obchodů, ze kterých jsem byla tak vykulená, že jsem fotit zapomněla, tam toho nebylo až tolik, jenom je mi líto, že jsem si nestačila vyfotit tu budovu s reklamami, typickým poznávacím prvkem Picadilly.


Přesně uprostřed náměstí Picadilly Circus je pomník se sochou boha lásky, Erosem, jehož luk je však prázdný, protože šíp máme každý v srdci. Na druhé fotce je pohled na jednu z několik tzv. Dračích bran v Čínské čtvrti, v níž nám rozdávali i čínské koláčky štěstí. Moje věštba si nejsem jistá, jestli se vyplnila, ale zážitek s rozlamováním koláčku byl prostě ke nezaplacení.

Covent Garden

A jako poslední zasávkou byla zábavou nabytá Covent Garden. Tržnice, která vám nabízí tolik možností ke koupit klasického, úžasného anglického čaje či toho nejvoňavějšího mýdla. Je to tržnice, kde se zabavíte, jak v obchodech, tak i lidmi, kteří tam jako baviči přispívají k lepší náladě. Neuvěřitelně jsem si tuhle zastávku užila, bylo to tam prostě úžasné a řeknu vám, že něco takové jsem ve svém životě nikdy nezažila.V tu dobu, co jsme tam byli i my, tak bylo i hodně dalších lidí, kteří se přišli zabavit a pobavit. Jindy mě to prodírání se lidma dokáže pořádně namýchnout, ale v tomto případě to bylo něco úplně jiného a já byla naprosto v pohodě. Nakonec jsem neodolala a vyfotila si typicky anglické červené telefonní budky v Covent Garden. :D

Tady už máme ty baviče. Oni nevypadají, že by lidi nějak pobavili, že? Ale třeba ten zlatý pán uprostřed zaujal naši pozornost, protože jsme si hned začali lámat hlavu nad tím, jak může vydržet tak nehybně sedět na ničem. Vždyť sedí ve vzduchu! I když mu děti zobaly malými prstíky do obličeje, ani se nehnul. Ale teď už znám tajemství jeho "židle nežidle" :D

Rodiny v Londýně

A jako úplně nakonec jsme na dvě noci zamířili do londýnských rodin. Taylor, jak se jmenovala naše rodina, která nakonec byla jiná než u koho jsme měly původně s kamarádkou být, byla taková poněkud zvláštní. Moc se s náma nebavili, ale náš náhradní táta, Dany, se nakonec s námi do řeči dal a bylo to neskutečně zábavné, slzy mi tekly smíchy. Suzanne už byla trochu tvrdší oříšek. Taková paní celého dobu. Ale s rodinou z Brightonu se tato londýnská nedá srovnávat ani v nejmejším, ale je to přesně tak, jak nám řekla naše průvodkyně; i když to v Londýně u rodin není super na 100%, tak je pořád město, kam chce každý. Z čehož logicky vyplívá, že i když to není úplně perfect, tak to kvůli samotnému Londýnu jde vydržet naprosto v pohodě. A i přesto, že tahle rodina byla sice tak trochu zvláštní, zase nebyla až tak špatná, jsem za ně ráda, i když by nemuseli TOLIK kouřit. Nakonec vás zdraví jede ze tří jejich pejsků, čítající dva mopsíky a jednu čivavu, který, jak jsme nakonec zjistili, jmenuje Sweetie. :))


Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lena Lena | 2. července 2013 v 20:06 | Reagovat

Rodiny v Brightnu byly prostě NEJLEPŠÍ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!