Srpen 2013

Reviews - Reset

29. srpna 2013 v 13:26 | Snow Fairy |  Reviews

Reset

Autor: Amy Tintera
Žánr: Dystopie, Sci - Fi
Díl: 1.
Originální název: Reboot
Počet stran: 384
Rok vydání: 2013
Nakladatlství: Egmont
Anotace:
Před pěti lety jsem zemřela. O 178 minut později jsem vstala z mrtvých.

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění).

Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček - Callum Reyes - je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat - jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…

Mnohokrát děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí knihy k recenzi!

Představte si, že umřete a po nějaké době se probudíte s číslem, které prakticky udává vaše postavení. Vaše schopnosti. Vaši bezcitnost. Váš kodex zabijáka. Vaše resetí číslo, jenž je buďto vaší chloubou nebo naopak vaší slabostí.
Wren Connollyová byla ještě dítě, když byla násilně zastřelena. Ale potom se z ní stala resetka, dívka, která je silnější, vznešejnější, důležitější a hlavně nebezpečnější než za jejího normálního lidského života. Čím delší dobu jste byli mrtví, tím větší číslo máte. A čím větší máte číslo, tím lepší a bezcitnější jste. Wren má číslo 178, což z ní dělá nejnebezpečnější resetku ze všech a taky tu nejlepší volbu ve cvičená dalších resetů. Nikdy s resety s menším číslem, než je její samotné, neměla problém. Oni z ní měli respekt a strach, a tak ji poslouchali na slovo, bez jakýchkoli protestů. Až do teď na Calluma, který se od začátku vzpírá všem rozkazům a nejen těm Wreniným...


Dystopie se zvláštním, tajuplným názvem a anotací, která směle vyzívá všechny čtenáře, že ona je ta pravá, kterou si jako další přečíst. I ty nejmenší detaily poukazují na kvalitu Resetu, že zde bude plno nečekaných zvratů, jenž nikdo nečeká a napětí, které nepustí. Ale je tomu ve skutečnosti tak a Reset splní všechna vysoká počáteční očekávání?
Ze začátku jsem o tom trochu pochybovala.

Ten rozjezd se mi tak nějak nelíbil. Celý ten úvod mi přišel takový trochu přitažený za vlasy, nepravděpodobný a absolutně nereálný, i když o reálnost v dystopiích až tolik nejde. Chvíli mi ale Reset připomínal jednu jeho dystopickou kolegyni, Divergenci, a to mě trochu iritovalo. Ale stále jsem doufala, že se to celé nějak pořádně rozjede, až mi z toho spadne brada. Co myslíte, že se stalo?

Brada mi nespadla, ale postupně jsem si zvykala na to nadčasové prostředí, celkovou vyspělost toho námětu, na povahu postav i na autorčin styl psaní. A nakonec mi to všechno začalo dávat opravdový smysl. Postupně jsem přicházela na chuť celému ději, který se mi nakonec docela zalíbil, i postavám, které měly každá svou vlastní specifickou povahu, čímž prokazovala celé knize určitou různorodost. A nakonec samotný fakt, že postavy byly všechno převážně reseti, tak to zase působilo trochu až živočišným dojmem.


Reset je celkově poměrně komplikovaná kniha, má své klady, ale i zápory. Velmi se mi líbilo, že hlavní chlapecká postava, Callum, byl i přes tu malou resetí část spontánní a lidský. Že mu autorka nechala tu lidskost, která byla absolutním opakem Wreniny povahy. To všechno, co se v knize stalo, bylo záměrně a moc hezky promyšlené, jenom se prostě nedokážu nějakým způsobem oprostit od toho, že Reset je vyumělkovaný, předvídatelný a v některých malých částech i trochu umělý.
Před čtením Resetu jsem jenom pramálo tušila do čeho jdu, ale nakonec nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Ten začátek mi tam pořád trochu skřípe, ale nakonec to nebylo vůbec, ale vůbec špatné. Teď jsem jenom velice zvědavá na pokračování a další vzestupy a pády všech postav.

Recenze - Přímo do srdce

26. srpna 2013 v 16:57 | Snow Fairy |  Recenze

Přímo do srdce

Autor: Bill Condon
Žánr: Dívčí román, Romance
Díl: -
Originální název: A Straight Line To My Heart
Počet stran: 180
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Skončila škola, a to nejen na dva měsíce prázdnin, ale navždy. Tiffany a Kayla jsou volné, což je přesně to, po čem vždycky toužily. Ovšem teď je i po létě, a to znamená, že je čekají těžká životní rozhodnutí. Tiffany doufá, že její dobrovolná práce v místních novinách povede k něčemu více, ale její šéf se jí chystá dát tvrdou lekci o tom, jak se nestát sentimentálním reportérem jako on. Rodiče Tiffany nikdy nepoznala a doma se kupí problémy s jejím nemocným dědečkem. A do všeho se objeví Davey. Hraje ragby, ale taky cituje zpaměti Trumana Capoteho, a je první kluk, který ji touží opravdu poznat a porozumět její citlivé duši. Tiff je nesmírně chytrá a racionální a zřídka podlehne svým emocím, ale v jednom krátkém týdnu zjistí, že slova ne vždy dokážou vyjádřit všechny věci ukryté hluboko v srdci.


Když člověku jednou provždy skončí škola, začne uvažovat jiným způsobem i směrem. Začne uvažovat o dobré práci, kterou by si chtěl najít, o nových možnostech, které by si mohl vyzkoušet a zažívá spoutu věcí, které se přímo pyšní samolepkou dospělosti.
Tiff má ale jasno. Svou pracovní kariéru chce úspěšně započnout v novinářské branži a být součastí toho koletivu lidí, kteří používají slova jako svou zbraň. Tiffany miluje psaní, je to celá její vášeň a i kdyby byla odkázáná psát o krachujících firemních společnostech nebo kdejaké další nudné každodenní lidské činnosti, tak to udělá. Protože pracovat v novinách a týdně, denně, nacházet pod svými úspěšnými články své jméno a těsit se z vlastního úspěchu, je její velký sen, který si hodlá splnit.
Jenomže pak se jí do cesty připlete Davey, nový kluk na obzoru jejího klukama téměř nepoznamenaného života, a všechno se obrátí vzhůrů nohama. Stejně jako se komplikuje i její rodinné zázení a soužití s nejlepší kamarádkou...


Přímo do srdce je takový typ románu, který ve vás rozhodně nezanechá tu velmi dobře známou hořkosladkou pachuť nešťastné, komplikované lásky. Tím nejhlavnějším důvodem, proč tomu tak je, je to, že autorem je muž, Bill Condon, a jeho styl psaní i vyjadřování je naopak nekomplikovaný, chlapským způsobem homorný a racionální.
Autorovým snadno rozeznatelných znakem při psaní by se tedy dala označit jednoduchost, s jakou celý příběh psal. Všechny emoční dívčí výlevy, které občas v románech čtete se zde téměř neobjevují a i hlavní hrdinka je takovým zvláštním způsobem nekomplikovaná, možná i trochu splachovací, ale jenom v opravdu mimořádných případech.

Ona celková kompozice a sklabda knížky působí takovým jednodušším dojmem. Společeně s velmi krátkými kapitolami, které se ke knížce náramně hodí, plyne hezky ruku v ruce i příjemná monotónní atmosféra. Nějaká ta občasná vlnka, která by vybočovala ze své linie je při čtení jenom pozitivem.

Velice se mi líbilo, jakým způsobem si Condon celý příběh, od začátku do konce, vymyslel. Všechny postavy navíc ušil přesně na míru ději, jenž byl okořeněný humorem a vtípky, ale zároveň také stejnou měrou trochou toho přirozeného životního dramatu. Přímo do srdce by se dala jedním slovem popsat jako, už tolikrát zmiňovaná, jednoduchost. Ale v tomto případě není jednoduchost žádnou překážkou nebo mínusem. Všechno k sobě krásně ladilo a tady přesně platí, že v jednoduchosti je krása. Je to taková svěží, příjemná, prázdninová oddechovka, která neurazí, ale ani nezvedne ze židle. To ale není nutné. o prázdninách, a nejen o nich, se nikomu moc nechce číst nějaký složitý, spletitý a komplikovaný příběh o tísici stranách, proto je Přímo do srdce na první pohled obyčejná, ale na druhý pohled hýřící kouzlem.

Inspiration (45)

25. srpna 2013 v 18:21 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Umění je jeden ze způsobů, jak uniknout kruté realitě.


Někdy odpověď na své nejnitěrnější otázky najdeš ve hvězdách....


Svoboda je dar, který je ale tak prchavý, že nám může i naše vlastní proklouznout lehce mezi prsty.

On My Wishlist (53)

24. srpna 2013 v 16:20 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Catching Liam - Sophia Bleu - GoodReads | Where the Stars Still Shine - Trish Doller - GoodReads

Bylo nebylo (50)

22. srpna 2013 v 18:44 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Karanténa: Samotáři
Autor: Lex ThomasPrvní Věta:
- "Někdo jí asi ukousnul nos."

Knižní chvilky (25)

21. srpna 2013 v 19:32 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahojte,

sice to ještě pořád není ta slibovaná recenze, ale knižní chvilky mám strašně moc ráda a to hned z několika důvodů. A kdyby to hned nezačalo působit blbě době, tak bych je klidně dělala každý den. V knižních chvilkách vám můžu totiž říct, co právě dělám, jak se mám a co se mi stalo povedeného a za druhé můžu fotit.
Třeba právě dnešek je pro mě naprosto šílený den. Tak já si schválně ráno přivstanu, abych mohla v osm hodin jet autobusem do Hodonína, protože jsem si tvrdohlavě myslela, že ta sleva, po které jsem šla jako šílená, je ode dneška. U pokladny celá šťastná, že jsem dobře, skoro, nakoupila, zjistím od prodavačky, že ta akce platí až od zítřka. Tak jsem nákup zase vrátila do regálu a zahanbeně podešla do samošky koupit si na uklidnění čokoládovou Milka tyčinku.
A potom jsem se mohla nachystat znova a jet se projet autem. Nakonec skončím u plotny, na které leží přetékající kynuté těsto.
Vážně zábavný den. Ale aspoň mám teď čas na přispění na blog, přemýšlení i na čtení.
"Kniha je stejně originální jako Hunger Games."
Tady někdo moc dobře ví, jak mě na nějakou knížku pořádně nalákat. Karanténa má navíc opravdu přenádhernou obálku a ta úprava uvnitř. To je prostě symfonie. Fortuně se opět něco povedlo. Ještě jsem ji sice pořádně nezačala ani číst, ale těším se na ni jako malé dítě na Vánoce.
Tyto dvě fotky sice nejsou ze dneška, jsou z neděle, ale já si to prostě nemohla odpustit. I když jsem byla možná trošku bručoooooun, tak i přesto to byl opravdu ten nejkrásnější den s váma, bratříčku a Adámku. :) Navíc prostě ten čáp, já nemohla z toho chlápka. Měl dost. :D
A tu "svatební" uličku prostě miluju, připomíná mi to jedno místo, ale kdybych vám řekla, co mi to připomíná, tak byste se mi už opravdu smáli, že to pro mě má takovou sentimentální hodnotu. But... I love both! :-*

A jak se dneska máte vy? Co čtece, co děláte?

Snow Fairy

Letní knižní hop - Vyhlášení vítězů

19. srpna 2013 v 16:44 | Snow Fairy |  Knižní Hopy

Ahoj,

konečně jsem se sebrala a rozhodla se sepsat vítězný článek k letošnímu letnímu knižnímu hopu. Doufám, že zase nehodlají udeřit ta nechutná vedra, protože to už by byl zase vrchol všeho. Už tak jsem líná jak veš cokoli udělat a docela se za to stydím. :D
Ale teď v kostce statistika soutěže. Celkově vás vyplnilo komentář pod článek a tak se i přihlásilo 89 lidí. Což je nejvíce v historii jakéhokoli hopu tady u mě na blogu, myslím. Jsem vám za to strašně moc vděčná, ani nevíte, jak moc mě to potěšilo a jak strašně jsem z toho pořád nadšená. Děkuju vám moc, jste nejlepší. <3

Teď už jdu ale rozdávát radost zase já. A to třem z vás, kteří jste soutěžili o tři výtisky knihy Reset od Amy Tintery.

První výtisk Resetu získává soutěžící číslo... 88

Sneaky Cat


Druhý výtisk Resetu získává soutěžící číslo... 30

Adda727


Třetí výtisk Resetu získává soutěžící číslo... 11

Nessa


Doufám, že jsem všem třem vítězům udělala radost a taky doufám, že si všichni tři Reset užijete. :)
Pro ostatní tady bude jisto jistě brzy zase další šance k soutěžení a vyhraní nějakých hezkých knižních cen, takže... Stay tuned and wait for new giveaway. :)

Mějte se všichni krásně a užívejte si ještě, dokud to jde, prázdnin. :)

Snow Fairy

A jak dopadl Letní knižní hop na jiných blozích? Koukněte se.


Inspiration (44)

18. srpna 2013 v 17:52 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Be original. Be free.

Spirit. Dance. Chance. Life

On My Wishlist (52)

17. srpna 2013 v 11:54 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Město padlých andělů (GoodReads) | Město ztracených duší (GoodReads) | Město nebeského ohně (GoodReads) - Cassandra Clare


Bylo nebylo (49)

15. srpna 2013 v 13:07 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Reset
Autor: Amy Tintera


První Věta:
- "Vždycky křičeli."
Get your own free Blogoversary button!