Září 2013

Inspiration (49)

29. září 2013 v 18:55 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Kniha je tvým světem. Tvou vlastní realitou. Tvým životem. Tvou nekonečností.


Believe in yourself and...


Kdo nikdy nic nepokazil, nikdy nic nezískal.

On My Wishlist (56)

28. září 2013 v 19:41 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Panic - Lauren Oliver (GoodReads) | The Duff: Designated Ugly Fat Friends - Kody Kepliger (GoodReads)

Recenze - V šedých tónech

27. září 2013 v 17:38 | Snow Fairy |  Recenze

V šedých tónech

Autor: Ruta Sepetys
Žánr: Historie, historická fakta
Díl: -
Originální název: Between Shades of Grey
Počet stran: 288
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.

Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.

Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

***

I když máte pocit, že město, ve kterém žijete, že domov, kde spíte a máte úplně všechno, je bezpečné, někdy to tak být nemusí. Lina a její rodina pocítila tím nejkrutějším způsobem, jak moc bolí, když o všechno přijdete. Veškerá jejich jistota a bezpeční se rozplynuly a všechno zmizelo pod koly sovětských vlaků, jenž převážely nevinné obyvatele Litvy do pracovních táborů plných zvěrstev a hrůz až daleko za polární kruh.

Lině je teprvě patnáct, život před sebou, když se musí vzdát všeho, na čem jí záleží. Krásné, sladké dospívání jí je násilně vyrváno z rukou a odsouzeno k nekonečným létům zla a války.
Statisíce lidí, bez ohledu na věk a postavení ve společnosti, je nuceno bojovat o to nejcennější, co jim ještě zbývá, když jim všechno ostatní bylo vzato a to tím nejtěžším způsobem, který by jim ještě mohl přinést vytouženou svobodu: o holý život silou vlastní vůle.


Připomínat si ty temné výjevy, nejen naší, ale celosvětové, minulosti není nikdy nic příjemného, nicméně je to nutné. To všechno, co se stalo před lety, které se nám zdají až příliš vzdálené, je součást naší minulosti, která se nás, ať chceme nebo ne, bude držet navždy.

V šedých tónech je jednou z knih, která téma druhé světové války, okupace, pracovních táborů a okrajově i holocaustu popisuje. Nikoli ale způsobem, který by valnou většinu čtenářů děsil stylem psaní prostým o veškerý eufemismus, i když ani v té době nikdo nejednal s lidmi se ctí.
Ruta Sepetys zakomponovala do historicky pravdivé knihy kousek fiktivního příběhu, který ale ani trochu nepůsobí fiktivně. Postavy, které celé prostředí a atmosféru doplňují jsou jako jedny z těch, které se na reálných místech pohybovaly v reálný čas a prožívaly realitu, která jim vzala, v drtivé většině, i život.

Možná to bude znít všelijak, ale často jsou knihy s tímto žánrem takové, že se se čtenářem příliš nemazlí. Prostě to na něj vybalí v plné parádě krve a zrůdností a nenechá jediný prostor pro to, aby si čtenář sám doplnil nějaké nevyřčené spojistosti, aby si z toho něco odnesl a uchoval to v sobě místo, aby se toho děsil. Samozřejmě tohle není případ všech takových knih. Ale V šedých tónech je vyjímečná sama sebou. Má i onen osobitý příběh, který atmosféru trochu odlehčuje a navozuje dojem, že je nějaká naděje na lepší konec. Že i když to tak třeba nevypadá, člověk dokáže vybojovat zpět i život. Vůle byla v těchto dobách mocnou dámou, ale i tím, co mnoho lidí předčasně vzdalo, i přesto, že by do samého konce neměli.


Titul dokonalé knihy si V šedých tónech každopádně opravdu zasluhuje. Ale z úplně jiných důvodů než klasická krásná literatura, která stimuluje estetickou část čtenářovy psychiky. Je ale velmi těžko popsatelná právě ve svojí dokonalosti. Je plná toho, co si ne každý pamatuje, ale každý ví, že to bylo opravdu tvrdé období plné zla a neštěstí, a i přesto všechno ošklivé každý ví, že se na to nemá zapomínat.
V šedých tónech nenásilně a přesto realisticky ovládá čtenáře v tom smyslu, že si postupně začně uvědomovat, že toho zažil velmi málo vzhledem k tomu, co všechno za zrůdnosti z minulosti celého světa mu probíhá pod rukama. Příběh dává smysl i přes veškerou tu nepochopitelnou situaci. Zanechá ve vás silný pocit sounáležitosti s postavami a konkrétně například Lina je tou nejsilnější vypravěčkou a bojovnicí, jež vás celým příběhem provede, uhrane vás, rozbřečí vás, zničí vás a nakonec vás stáhne s sebou až na dno. A pak vás zase vytáhne a ukáže vám, že naděje a lidská vůle je to poslední, co odchází.

Bylo nebylo (53)

26. září 2013 v 20:38 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Indigové kouzlo (Pokrevní pouta 3)
Autor: Richelle Mead


První Věta:
- "Nebylo to poprvé, kdy mě vytáhli z postele kvůli důležitému úkolu."

Inspiration (48)

22. září 2013 v 18:57 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Kdo říká, že i ty nejneuvěřitelnější a nejbujnější sny není možné si splnit, nikdy doopravdy nesnil.


I když budu tady, moje srdce bude navždycky žít v Londýně.


Některé sny jsou neskutečnější než jiné. Nikdo nemá ale nejmenší právo tě o jakýkoli tvůj sen připravovat. Sám v ně musíš věřit.

Blog Tour aneb Zeptej se na COKOLIV! - odpovědi autorů + Giveaway

21. září 2013 v 16:43 | Snow Fairy |  Blog Tour aneb Zeptej se na COKOLIV!


Ahoj, ahoj, ahoj!

tak tu máme konečně po dalším školním týdnu zase víkend. Nedokážu ani popsat, jak strašně moc se na něj pokaždé těším. Ale dnešek bude navíc ještě o něco výjimečnější.
Protože právě dnes startuje Blog Tour, kterou pro nás všechny pořádá laurdes, u mě na blogu i s, řekla bych, docela velkou soutěží o ceny, které mi přišly právě v rámci Blog Tour and Zeptej se na COKOLIV!
Abych tak průběh celé blog tour do teď zhodnotila, řekla bych, že se mi dostalo odpovědí na mou otázku docela hodně, což mě samozřejmě jenom těší. I takovýmto způsobem si psát s oblíbenými knižními autory je vždycky velká čest a hlavně zábava a na některé odpovědi jsem zvlášť pyšná.
Některé odpovědi naopak třeba chybí, i když mi autor na e-mail odepsal. Ale tyto odpovědi chybí z důvodu nedostatku času, nebo důvodu dopisování další knihy, nebo prozatimního neposkytování rozhovorů a tak dále. Mezi těmito odpovědmi jsou odpovědi například od: Jamie McGuire, Colleen Houck nebo Veronicy Roth.
Ale i tak doufám, že si všechny odpovědi užijete a tak nějak omluvíte, že ikonky s autory nejsou trochu lepší a kvalitnější.

Pro přehled, pokládala jsem následující otázku:

"Kdyby jsi si měl/a vybrat jednu knižní postavu z jakékoli knihy, kterou jsi četl/a a se kterou by jsi mohl/a strávit jeden celý den, koho by jsi si vybral/a?"

***

Kristen Simmons

"Kdybych mohla strávit jeden den s postavou z knihy, strávila bych ho s Harmionou Grangerovou z knih o Harrym Potterovi. Možná by mě mohla naučit nějaké té magii. To by se mi líbilo. :)"

M. T. Majar

"Vůbec jsem se nedokázala rozhodnout, protože jsem přečetla fůru knížek - vždyť si zkus na tohle odpovědět :-)) takže
jsem pak měla v hlavě postavu, které jsem se v minulých letech hodně věnovala a to Anitu Blake ze série, napsané
americkou autorkou Laurell K. Hamilton. Chtěla bych si Anitu prohlédnout, osahat si ji :-), vidět ji v akci a na hrozně moc
věcí se jí vyptat.
A protože mě to prostě táhne k divným typům, docela bych si užila i den s Dexterem od Jeffa Lindsaye :-)"

Lissa Price

"Augustus Waters, protože strašně moc miluju Hvězdy nám nepřály. August je velmi chytrý, vtipný a velmi zvláštní a já měla jsem pocit jako bych ho znala."

Tereza Matoušková

"Tak to je těžká otázka. Momentálně mám rozečtenou Hostinu pro vrány od G.R.R. Martina a jsem zblázněná do Západozemí, takže bych si asi vybrala někoho odtud. Zkusím to vylučovací metodou.
Na Zeď bych nechtěla, tam je moc zima, takže Jon Sníh nepřipadá v úvahu, i když je to jinak poměrně přitažlivý chlápek. Královou přístaviště je podle Martinových popisů hrozně špinavé místo, navíc tam snadno můžete přijít o život, takže to taky ne. Promiň, Jaime... No, možná bych to zkusila někde za mořem, Daenerys je fajn holka a vždycky jsem si chtěla pomazlit draka."

Jonathan Dunne

"S Dickensovým Ebenezerem Vydřigrošem, protože s ním mám hodně společného. :)"

Gordon Reece

"Myslím, že bych rád strávil den s Henrym Chinaskim z Bukowskiho novely "Post Office". Chinaski je v podstatě velmi špatně maskovaný Bukowski - myslím, že bychom si spolu užili spoustu zábavy, vypili hodně piva a myslím, že bych se od něj dozvěděl spoustu moudrostí."

C. C. Hunter


"Myslím, že to bude Della. Kylie je uvnitř hodně podobná mě samotné, takže bych řekla, že ji znám už docela dobře. To je taky důvod, proč jsem tak nadšená z psaní další série o Delle, která se bude jmenovat "Shadow Falls: After Dark, což se k ní i hodí. Ona sama je totiž taková temná a tajemná Della je právě taková ta postava, u které se toho hodně děje, ale do teď předvedla jenom hodně malou show. A tohleje zase důvod, proč bych chtěla den strávit s ní. Má ještě hodně co odhalovat, i když neprada odhaluje své emoce. Zeptala bych se jí na spousty otázek, i přesto, že by mě byla nejspíš celou dobu naštvaná, ale ten den by se mnou vydržela. Pak bych lépe chápala její charakter, takže by pro mě bylo její sérii psát."

Kateřina Petrusová

"Tak tohle bylo vážně těžké rozhodování, protože mám asi tak dvacet žhavých kandidátů, se kterými bych chtěla strávit den. Ale nakonec jsem vybrala hrdinku, jejíž přítomnost mi zaručí, že potkám několik dalších oblíbených postav - Mercy Thompson. S ní bych zároveň získala možnost seznámit se s Adamem a smečkou, a pokud by se nezadařilo, tak i s nějakým nepěkným nadpřirozeným záporákem :-)"


Jodi Meadows

"Mám opravdu hodně postav, se kterými bych ráda strávila nějaký čas, ale teď byc určitě nejradši strávial den s Rachel a Loganem z knihy od C.J. Redwine, DEFIANCE. Miluju obě tyto postavy a i to, jak chytré a emocionální jsou a taky to jak dokáží spolupracovat.Moc ráda bych dostala šanci si s nimi trochu popovídat, i když si myslím, že by zadali nějakou vážně tvrdou práci, když byli u mě na návštěvě."

Marissa Meyer

"Strašně ráda bych strávila den s Case Lowoodem z knihy Anna krví oděná od Kendare Blake. Je tato kniha publikovaná i v České republice? Jestli ne, tak doufám, že vám ji vydají opravdu brzy, protože já tuhle sérii a její pokračování, Dívka z nočních můr, zbožňuju. Vybrala jsem si Case, protože on je vtipný a chytrý lovec duchů a všechny ta věci, a společně bychom zažili určitě spostu strašidelných a desivých věcí během celého dne, který bychom spolu strávili. On by určitě inspiroval nejednu další knihu. :)"

Kendare Blake

"Kdybych si měla vybrat jednu fiktivní postavu z knihy, kterou kdy četla a strávit s ní den, pravděpodobně bych si vy\brala Lestata z Upířích kronik od Anne Rice. Protože toho zažil hodně a a bylo by zajímavé s ním mluvit a navíc umí létat, takže bychom mohli vyletět až k mrakům a přeletat velmi rychle na spoustu jiných míst, ale pořád by tam byla ta atmosféra, kdy bych neměla ztrácet svou ostražitost, prootže by mě mohl sníst. Plus, mohla bych s ním mluvit o filmu s Tomem Crouisem. :D"

Liz Coley

"Velmi ráda bych strávila den s Milesem Vorkosiganem (napsání Lois McMaster Bujold), protože za prvné, je to to opravdu úžasný člověk, za druhé, je chytrý a zábavný a za třetí, žije na jiné planetě, takže bych s mohla jít s ním a za čtvrté, tráví hodně časi ve vesmíru, takže bych sním mohla proskočit červí dírou! :)"

Jo Treggiari


"Pro mě tohle byla velmi těžká otázka. Vybrat jednu postavu ze všech postav, které mám opravdu ráda. Ale myslím, že bych si vybrala Lary Belacquovou ze Zlatého komapsau. Lyra je velmi odvážná, inteligentní, zvědavá a někdy trochu vznětlivá. Myslím, že bychom si hodně povídaly, jestli by nezapojila do jejích dobrodružství. Navíc v knize potká obrněné polárního medvěda, čarodějnice a další kočovné kmeny."

Wendy Higgins

"Myslím, že nejraději bych strávila den s Rose z Vampýrské akademie, kdy by mě naučila nějaké její zápasnické pohyby, haha. Vždycky jsem chtěla být drsnačka, co někomu nakope zadet, ale nikdy jsem nebyla. :)"

Emmy Laybourne

"Kdybych měla vybrat jednu postava, se kterou bych strávila nějaký čas, myslím, že bych ho strávila s Galenem z novely Of Poseidon od Anny Banks. Galen je velmi krásná syréna (jak nazýváme mořské panny). Myslím, že by měl vzal na cesty celým mořem, já bych strašně ráda objevovlala oceány!"

Francisco Stork

"Kdybych mohl strávit jeden c elý den s postavou z nějaké knihy, moc rád bych ho strávil s peofesorem Brumbálem z knihy Harryho Pottera. Myslím, že je to ten typ muže, který toho hodně zažil. Po všech těch věcěch, které viděl a zažil, Zdá se moudrý a milý muž. Pravděpodobně bychom se projít nějakým pěkým stinným parkem s rybníkem a možná bychom sid ali cheeseburger a hranolky. Odpoeldně bychom sin ašli nějakou tichou hospodu a povídali si o magii. :)"

Sophia Bleu

"Tohle je velmi těžká otázka. Ale kdybych si měla vybrat jednu, myslím, že by to byl Matthwe de Clairmont z Času čarodějnic. Chytrý a sexy a upír? Ano, prosím. :)"

Lauren Oliver

"Oooof...to je těžké! Možná by to byl Ron Weasley z Happy Pottera... ale jenom kdyby mě vzal do Bradavic. :)"

Kimberly Derting

"Moje první myšlenka byla Katniss Eveerdeen z Hunger Games, protože bych chtěla sestru jako je Katniss, která by se za mě dobrovolně přihlásila, aby mě zachrnánila, kdyby vybrali mě. (Podívej jak jsem řekla, že chci sestru jako KAtniss místo toho, že bych sama chtěla být Katniss! :D). I přesto, že musela neustále bojovat o život. Její život je příliš vzrušující (a nebezpečný) na to strávit s ní celý den. Tak mě napadlo, kdo ještě žije vzrušující život? A je vážně žhavý? Jace Wayland z Města z kostí! (Myslím, že jsem se znímila, jak je žhavý! :D) S ním bych byla ochotna strávit celičký den, bez ohledu na to, jak moc nebezpečný by ten den s ním byl! "

Kerstin Gier

"No, myslím, že bych moc ráda potkala Xemeriuse. ;)"

Niall Leonard

"Finn a Zoe jsou nejzajímavější a nejméně strašidelné postavy, ale ti by nechtěli strávit den s mužem v mém věku. I já bych raději strávil den s Finoovým otcem patrickem Maguirem, protože toho máme hodně společného. Není až tak překvapivé, protože Finnův sympatický, líný a opilecký otec je většinou založen na mě. :)"

Dan Wells

"Kdybych si měl vybrat jednu postavu z knihy, kterou jsem četl, vybral bych si strávit den s Jeanen-Baptiste Grenouillem ze Suskindova PARFÉMU. Grenouille byl výrobce parfému ve Francii v 18. století, ze kterého se stal sériový vrah, obtěžováním krásných žen se snažil získat jejich vůni. Nechtěl bych s ním o tom, jak je pěkný, zábavný nebo protože si myslím, že bychom mohli být přátelé, chtěl bych s ním mluvit, protože je zajímavý. Byl hluboce posedlý mnoha věcmi, o kterých nic nevím, ale vsadil bych se, že by mi řekl něco o Francii, chemii a parfémech, jejichž složení a je samotné nikdo nezná a řekl by to takovým způsobem, že by mi to všechno začalo dávat smysl. Nemusí to být právě nejzábavnější rozhovor, ale rozhodně by byl fascinující."

Katka Heřmanová

"Kdybych si měla vybrat, chtěla bych strávit den poblíž Seregila z Nightrunner série od Lynn Flewelling, protože to je postava přesně podle mého gusta. Ironický (no, možná spíš sarkastický), výřečný, inteligentní a zatraceně hezký. Navíc, blízkost Seregila znamená i blízkost jeho drahouška Aleka, a to se vyplatí!"

Tessa Gratton

"Myslím, že bych si vybrala Howla z Howlova putujícího zámku a snažila bych se ho naučit nějaké magii nebo bych s ním PŘINEJMENŠÍM zažila nějaké to šílené dobrodružství! :)"

***

Blog Tour - Giveaway


Tady vám toho řeknu co nejméně, protože to nejdůležitější je tohle:

Soutěžní Formulář

Vítězové budou celkem 4, takže je myslím na co se těšit.

PS: Možná že některé ceny ještě přijdou, není to jisté. Ale o tohle všechno, o co ode dneška soutěžíte.
Datum ukončení soutěže vám sem ještě později doplním. :)

1. cena

Originální výtisk Rváče - Crusher- podepsaný od Nialla Leonarda, balíček a podepsaná žáložka od C. C. Hunter, podepsaná kartička od Jo Treggiari, podepsaná kartička od M. T. Majar.

2. cena

Podepsaný výtisk knihy Nepřítel mého nepřítele od Katky Petrusové, balíček a podepsaná záložka od C. C. Hunter, podepsaná kartička od Jo Treggiari, podepsaná kartička od M. T. Majar, podepsané záložky a samolepka od Marissy Meyer, podepsaná záložka a samolepka od Kimberly Derting, podepsané kartičky od Lisy Coley, kartička od Gordona Reece

3. cena

Balíček a podepsaná záložka od C. C. Hunter, podepsaná karička od Jo Treggiari, podepsané záložky od Marissy Meyer, podepsané kartičky od Liz Coley, kartička od Gordona Reece, podepsaná záložka a samolepka od Kimberly derting, podepsaná kartička od M. T. Majar

4. cena


Podepsaná kartička od Jo Treggiari, podepsaná záložka od C. C. Hunter, kartička od Gordona Reece, podepsané kartičky od Liz Coley, samolepka od Marissy Meyer

+ Bonus

- 5. cena - podepsaná kniha od Franciska Storka - více informací napíšu vítězi do mailu. :)


Blog tour Giveaway končí už

21. 10. 2013

To je vše. Doufám, že se vám líbí ceny, odpovědi autorů a tak nějak všechno a že si rádi zasoutěžíte i u mě.
Teď už je všechno jenom na vás, takže vám všem, do jednoho, budu moc držet palečky, ať se vám daří a mějte se všichni krásně!!

Snow Fairy

Bylo nebylo (52)

19. září 2013 v 19:38 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: V šedých tónech
Autor: Ruta Sepetys


První Věta:
- "Zatkli mě v noční košili."

Filmová recenze - Mortal Instruments - City of Bones

16. září 2013 v 19:02 | Snow Fairy |  Film Reviews

Mortal Instruments - City of Bones

Režie: Harald Zwart

Premiéra v ČR: 12.9.2013

Knižní předloha: Město z kostí - Cassandra Clare

Filmový/knižní žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Délka filmu: 130 minut

Hrají: Lily Collins, Jamie Cmpbel Bower, Robert Sheehan, Jonathan Rysh Meyers, Lena Headey, Jemima West, Kevin Zegers, Godfrey Gao a další...

Motto: "Všechno, co jste slyšeli o nestvůrách, o nočních běsech, legendy, které se šeptají u letních ohňů . . . všechny ty historky jsou pravdivé."


Trailer:


Než se na film podíváte...

... bych vám doporučila si přečíst knižní předlohu. Není to sice povinností, ale s knižní zkušeností potom při filmu lépe pochopíte, o čem Město z kostí vlastně je. Na druhou stranu je i celé filmové zpracování docela srozumitelné, ale jak to u filmů bývá, nikdy vám neřeknou všechno. Není to chyba, takhle to je u každému zpracování podle knihy. Je potom jenom na vás jak film pochopíte. Přečtením knihy ale šetříte čas a při sledování filmu si nemusíte tolik namáhat hlavu s tím, kdo je kdo a co je co a proč je něco tak, jak to je. Můžete se nechat unášet na vlnách Města z kostí, aniž byste si museli převelice lámat hlavu s tím, co se vám odehrává před očima.

Postavy pod mikroskopem...

Jednou z věcí, které u filmových zpracování podobné i tomuto sleduju, je výběr hvězd, které si zahrají hlavní, vedlejší a všechny další role. On je tento proces výběru sám o sobě hodně složitý, protože většina postav, které je nuto pracovat, jsou fiktivní a prakticky se v našem světě neobjevují, od toho tu máme ony knihy. Ale díky bohu, že v dnešní době už jde namaskovat všechno.
Ze začátku, když jsem se dozvěděla, že tu nejvíce žhavou postavu, která je prakticky symonymem pro dokonalost a aroganci, bude hrát herec, kterého právě nemusím, a možná nejen já, tak jsem si jenom spráskla ruce a v duchu si řekla, co z toho nakonec bude. Jamie Campbel Bower alias Jace Wayland mi prostě nějak neseděl. Na filmovém plátně se ale pochlapil takovým způsobem, že jsem slintala skoro z poloviny tak jako jsem slintala u knížky. S Lily Collins, která si zahrála Clary, dávali dohromady opravdu moc hekzý a povedený, nejen, filmový pár.


Jamie si dle mého názoru vedl nad míru dobře a jeho herecký výkon byl opravdu věrohodný. Po shlédnutí si žádného jiného Jace nedokážu ani představit. Radši ani nechci.
Jamieho herečtí kolegové a kolegyně si dali také velkou spoustu práce, aby celkový dojem filmu za něco stál. Není pochyb o tom, že to byla opravdu tvrdá práce, protože všichni svými výkony dokázali zvednout úroveň fillmu zase o něco výš. Robert Sheehan v podání oblíbeného nejlepšího kamaráda Clary Simona zastával tu komerčně vtipnou a povzbudivou stránku filmu zatímco Kevin Zegers, který vystřihl roli tak trochu nabručeného Aleca byl tou temnější stránkou. Nehledě poté na samotného ďábla v podobě Valentina Morgensterna. Lily Collins vás nakonec také přesvědčí, že jedině ona je ta jediná a pravá osoba, která by mě hrát Clary.

Akce, akce a zase akce..

Co se této stránky filmu týče, tak se filmaři, scénáristi, maskéři a celý štáb, který se na vzniku filmu podílel, opravdu ukázali v tom nejlepším možném světle. Musím se přiznat, že při některých, dalo by se říct i drtivé většině, akčních scén ve mě byla malá dušička. Tohle byl úplný jiný level, než jaký jsem čekala. Ale to je jenom dobře, protože tím film rozatuje své pomyslné ruce a oslovuje tak i jiné věkové kategorie lidí, kteří třeba až tak nemusjí ty romatické slaďarny ve filmech pro puberťáky, které jsou plné rádoby akčních scén.
On téměř celý film byl napěchovaný nekočnící akcí, která ale ani nebyla nudná nebo fádní nebo komická. Spousta scén byly takové hodně nebezpečné a "živé", že vám skoro tuhla krev v žilách. Schválně ale říkám skoro.
Nicméně bych řekla, že takhle akční podtext celého příběhu by mohl kdejaký kritik ocenit.


Film podle knižního bestselleru...

Možná se mi to zdá, nebo je to fakt, ale v poslední době jakoby se roztrhl pytel s filmy, které jsou zpracovány podle knih, které světu vládnou a nesou status světového bestselleru na stříbrném podnose. A to jich spousta ještě čeká než staří světlo světa. Proto je samotné rozhodnutí takový film natočit na jednu stranu dobrý, ale na stranu druhou risk. Jak se vyhnout stereotypu a zároveň se co nejvíce přiblížit knižní předloze? Jak to udělat tak, aby všechno na první pohled imponovalo i těm, kteří nečetli předlohu?
Takových a dalších tisíc otázek si před úplným natáčením kladou nejspíš všichni filmaři. Řekla bych ale, že ti, kteří se podíleli na Městě z kostí v čele s Haraldem Zwartem, odvedli opravdu dobou práci. Samozřejmě nějaké ty odlišnosti byly, ale tomu se nikdy úplně nevyhneme. V tomto případě to ale dopadlo opravdu dobře, dle mého názoru, přípravy přinesly určitě své ovoce a to, jak si graficky pohráli se všemi zrůdkami, zkázonoši a démony, myslím patří mězi nejpovedenější askpety celého filmu.


Pár slov na konec...

Už tak bych řekla, že je to dost dlouhá recenze a nic moc jsem vám z děje neprozradila, i když jsem to neměla tak úplně v plánu. S filmem je to podobné jako s knihou, platí pravidlo; moc toho neprozdradit. Myslím, že to nejdůležitější jsem vám řekla, svůj názor jsem vám taky jakým takým způsobem vylíčila a teď už je jenom na vás, co si o filmovém Městě z kostí budete myslet až se na něj podíváte. Já myslím, že ta i ta cesta do kina, i ty dvě hodiny něco, které prosedíte na, pokud možno, pohodlné sedačce a přitom budete napínat všechny smysly, že to za to prostě stojí.
Samozřejmě někdo může mít jiný názor, ale já jsem naprosto spokojená. Právě naopak bych možná ještě řekla, že jsem nadšená, protože jsem až tolik nečekala...Soundtrack k City of Bones od Demi Lovato s názvem "Heart by Heart" je nedílnou součástí celého hudebního podkladu filmu. Za mě je to další velké plus, protože píseň se nádherně hodí k filmu, jak melodií, tak textem. Její umístění ve filmu je taky velmi pěkně vymyšlené, takže jenom doporučuju.

Hodnocení filmu:
90%

Viděli jste už Mortal Instruments: City of Bones? Co si o filmu myslíte vy?

Snow Fairy

Inspiration (47)

15. září 2013 v 20:18 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Můžeš mít kolik přátel chceš, ale ne všichni s tebou zůstanou, když je nejvíce potřebuješ.


Ať jsi doma nebo někde hodně daleko, stale je s tebou hudba, kterou chceš slyšet. Hudba srdce.


Někdy jsou ti nejslabší a nejbojácnější těmi nejsilnějšími a neodvážnějšími.

On My Wishlist (55)

14. září 2013 v 20:17 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly.

Ashfall - Mike Mullin (GoodReads) | Ashen Winter - Mike Mullin (GoodReads)

Get your own free Blogoversary button!