Blog Tour aneb Zeptej se na COKOLIV! - odpovědi autorů + Giveaway

21. září 2013 v 16:43 | Snow Fairy |  Blog Tour aneb Zeptej se na COKOLIV!


Ahoj, ahoj, ahoj!

tak tu máme konečně po dalším školním týdnu zase víkend. Nedokážu ani popsat, jak strašně moc se na něj pokaždé těším. Ale dnešek bude navíc ještě o něco výjimečnější.
Protože právě dnes startuje Blog Tour, kterou pro nás všechny pořádá laurdes, u mě na blogu i s, řekla bych, docela velkou soutěží o ceny, které mi přišly právě v rámci Blog Tour and Zeptej se na COKOLIV!
Abych tak průběh celé blog tour do teď zhodnotila, řekla bych, že se mi dostalo odpovědí na mou otázku docela hodně, což mě samozřejmě jenom těší. I takovýmto způsobem si psát s oblíbenými knižními autory je vždycky velká čest a hlavně zábava a na některé odpovědi jsem zvlášť pyšná.
Některé odpovědi naopak třeba chybí, i když mi autor na e-mail odepsal. Ale tyto odpovědi chybí z důvodu nedostatku času, nebo důvodu dopisování další knihy, nebo prozatimního neposkytování rozhovorů a tak dále. Mezi těmito odpovědmi jsou odpovědi například od: Jamie McGuire, Colleen Houck nebo Veronicy Roth.
Ale i tak doufám, že si všechny odpovědi užijete a tak nějak omluvíte, že ikonky s autory nejsou trochu lepší a kvalitnější.

Pro přehled, pokládala jsem následující otázku:

"Kdyby jsi si měl/a vybrat jednu knižní postavu z jakékoli knihy, kterou jsi četl/a a se kterou by jsi mohl/a strávit jeden celý den, koho by jsi si vybral/a?"

***

Kristen Simmons

"Kdybych mohla strávit jeden den s postavou z knihy, strávila bych ho s Harmionou Grangerovou z knih o Harrym Potterovi. Možná by mě mohla naučit nějaké té magii. To by se mi líbilo. :)"

M. T. Majar

"Vůbec jsem se nedokázala rozhodnout, protože jsem přečetla fůru knížek - vždyť si zkus na tohle odpovědět :-)) takže
jsem pak měla v hlavě postavu, které jsem se v minulých letech hodně věnovala a to Anitu Blake ze série, napsané
americkou autorkou Laurell K. Hamilton. Chtěla bych si Anitu prohlédnout, osahat si ji :-), vidět ji v akci a na hrozně moc
věcí se jí vyptat.
A protože mě to prostě táhne k divným typům, docela bych si užila i den s Dexterem od Jeffa Lindsaye :-)"

Lissa Price

"Augustus Waters, protože strašně moc miluju Hvězdy nám nepřály. August je velmi chytrý, vtipný a velmi zvláštní a já měla jsem pocit jako bych ho znala."

Tereza Matoušková

"Tak to je těžká otázka. Momentálně mám rozečtenou Hostinu pro vrány od G.R.R. Martina a jsem zblázněná do Západozemí, takže bych si asi vybrala někoho odtud. Zkusím to vylučovací metodou.
Na Zeď bych nechtěla, tam je moc zima, takže Jon Sníh nepřipadá v úvahu, i když je to jinak poměrně přitažlivý chlápek. Královou přístaviště je podle Martinových popisů hrozně špinavé místo, navíc tam snadno můžete přijít o život, takže to taky ne. Promiň, Jaime... No, možná bych to zkusila někde za mořem, Daenerys je fajn holka a vždycky jsem si chtěla pomazlit draka."

Jonathan Dunne

"S Dickensovým Ebenezerem Vydřigrošem, protože s ním mám hodně společného. :)"

Gordon Reece

"Myslím, že bych rád strávil den s Henrym Chinaskim z Bukowskiho novely "Post Office". Chinaski je v podstatě velmi špatně maskovaný Bukowski - myslím, že bychom si spolu užili spoustu zábavy, vypili hodně piva a myslím, že bych se od něj dozvěděl spoustu moudrostí."

C. C. Hunter


"Myslím, že to bude Della. Kylie je uvnitř hodně podobná mě samotné, takže bych řekla, že ji znám už docela dobře. To je taky důvod, proč jsem tak nadšená z psaní další série o Delle, která se bude jmenovat "Shadow Falls: After Dark, což se k ní i hodí. Ona sama je totiž taková temná a tajemná Della je právě taková ta postava, u které se toho hodně děje, ale do teď předvedla jenom hodně malou show. A tohleje zase důvod, proč bych chtěla den strávit s ní. Má ještě hodně co odhalovat, i když neprada odhaluje své emoce. Zeptala bych se jí na spousty otázek, i přesto, že by mě byla nejspíš celou dobu naštvaná, ale ten den by se mnou vydržela. Pak bych lépe chápala její charakter, takže by pro mě bylo její sérii psát."

Kateřina Petrusová

"Tak tohle bylo vážně těžké rozhodování, protože mám asi tak dvacet žhavých kandidátů, se kterými bych chtěla strávit den. Ale nakonec jsem vybrala hrdinku, jejíž přítomnost mi zaručí, že potkám několik dalších oblíbených postav - Mercy Thompson. S ní bych zároveň získala možnost seznámit se s Adamem a smečkou, a pokud by se nezadařilo, tak i s nějakým nepěkným nadpřirozeným záporákem :-)"


Jodi Meadows

"Mám opravdu hodně postav, se kterými bych ráda strávila nějaký čas, ale teď byc určitě nejradši strávial den s Rachel a Loganem z knihy od C.J. Redwine, DEFIANCE. Miluju obě tyto postavy a i to, jak chytré a emocionální jsou a taky to jak dokáží spolupracovat.Moc ráda bych dostala šanci si s nimi trochu popovídat, i když si myslím, že by zadali nějakou vážně tvrdou práci, když byli u mě na návštěvě."

Marissa Meyer

"Strašně ráda bych strávila den s Case Lowoodem z knihy Anna krví oděná od Kendare Blake. Je tato kniha publikovaná i v České republice? Jestli ne, tak doufám, že vám ji vydají opravdu brzy, protože já tuhle sérii a její pokračování, Dívka z nočních můr, zbožňuju. Vybrala jsem si Case, protože on je vtipný a chytrý lovec duchů a všechny ta věci, a společně bychom zažili určitě spostu strašidelných a desivých věcí během celého dne, který bychom spolu strávili. On by určitě inspiroval nejednu další knihu. :)"

Kendare Blake

"Kdybych si měla vybrat jednu fiktivní postavu z knihy, kterou kdy četla a strávit s ní den, pravděpodobně bych si vy\brala Lestata z Upířích kronik od Anne Rice. Protože toho zažil hodně a a bylo by zajímavé s ním mluvit a navíc umí létat, takže bychom mohli vyletět až k mrakům a přeletat velmi rychle na spoustu jiných míst, ale pořád by tam byla ta atmosféra, kdy bych neměla ztrácet svou ostražitost, prootže by mě mohl sníst. Plus, mohla bych s ním mluvit o filmu s Tomem Crouisem. :D"

Liz Coley

"Velmi ráda bych strávila den s Milesem Vorkosiganem (napsání Lois McMaster Bujold), protože za prvné, je to to opravdu úžasný člověk, za druhé, je chytrý a zábavný a za třetí, žije na jiné planetě, takže bych s mohla jít s ním a za čtvrté, tráví hodně časi ve vesmíru, takže bych sním mohla proskočit červí dírou! :)"

Jo Treggiari


"Pro mě tohle byla velmi těžká otázka. Vybrat jednu postavu ze všech postav, které mám opravdu ráda. Ale myslím, že bych si vybrala Lary Belacquovou ze Zlatého komapsau. Lyra je velmi odvážná, inteligentní, zvědavá a někdy trochu vznětlivá. Myslím, že bychom si hodně povídaly, jestli by nezapojila do jejích dobrodružství. Navíc v knize potká obrněné polárního medvěda, čarodějnice a další kočovné kmeny."

Wendy Higgins

"Myslím, že nejraději bych strávila den s Rose z Vampýrské akademie, kdy by mě naučila nějaké její zápasnické pohyby, haha. Vždycky jsem chtěla být drsnačka, co někomu nakope zadet, ale nikdy jsem nebyla. :)"

Emmy Laybourne

"Kdybych měla vybrat jednu postava, se kterou bych strávila nějaký čas, myslím, že bych ho strávila s Galenem z novely Of Poseidon od Anny Banks. Galen je velmi krásná syréna (jak nazýváme mořské panny). Myslím, že by měl vzal na cesty celým mořem, já bych strašně ráda objevovlala oceány!"

Francisco Stork

"Kdybych mohl strávit jeden c elý den s postavou z nějaké knihy, moc rád bych ho strávil s peofesorem Brumbálem z knihy Harryho Pottera. Myslím, že je to ten typ muže, který toho hodně zažil. Po všech těch věcěch, které viděl a zažil, Zdá se moudrý a milý muž. Pravděpodobně bychom se projít nějakým pěkým stinným parkem s rybníkem a možná bychom sid ali cheeseburger a hranolky. Odpoeldně bychom sin ašli nějakou tichou hospodu a povídali si o magii. :)"

Sophia Bleu

"Tohle je velmi těžká otázka. Ale kdybych si měla vybrat jednu, myslím, že by to byl Matthwe de Clairmont z Času čarodějnic. Chytrý a sexy a upír? Ano, prosím. :)"

Lauren Oliver

"Oooof...to je těžké! Možná by to byl Ron Weasley z Happy Pottera... ale jenom kdyby mě vzal do Bradavic. :)"

Kimberly Derting

"Moje první myšlenka byla Katniss Eveerdeen z Hunger Games, protože bych chtěla sestru jako je Katniss, která by se za mě dobrovolně přihlásila, aby mě zachrnánila, kdyby vybrali mě. (Podívej jak jsem řekla, že chci sestru jako KAtniss místo toho, že bych sama chtěla být Katniss! :D). I přesto, že musela neustále bojovat o život. Její život je příliš vzrušující (a nebezpečný) na to strávit s ní celý den. Tak mě napadlo, kdo ještě žije vzrušující život? A je vážně žhavý? Jace Wayland z Města z kostí! (Myslím, že jsem se znímila, jak je žhavý! :D) S ním bych byla ochotna strávit celičký den, bez ohledu na to, jak moc nebezpečný by ten den s ním byl! "

Kerstin Gier

"No, myslím, že bych moc ráda potkala Xemeriuse. ;)"

Niall Leonard

"Finn a Zoe jsou nejzajímavější a nejméně strašidelné postavy, ale ti by nechtěli strávit den s mužem v mém věku. I já bych raději strávil den s Finoovým otcem patrickem Maguirem, protože toho máme hodně společného. Není až tak překvapivé, protože Finnův sympatický, líný a opilecký otec je většinou založen na mě. :)"

Dan Wells

"Kdybych si měl vybrat jednu postavu z knihy, kterou jsem četl, vybral bych si strávit den s Jeanen-Baptiste Grenouillem ze Suskindova PARFÉMU. Grenouille byl výrobce parfému ve Francii v 18. století, ze kterého se stal sériový vrah, obtěžováním krásných žen se snažil získat jejich vůni. Nechtěl bych s ním o tom, jak je pěkný, zábavný nebo protože si myslím, že bychom mohli být přátelé, chtěl bych s ním mluvit, protože je zajímavý. Byl hluboce posedlý mnoha věcmi, o kterých nic nevím, ale vsadil bych se, že by mi řekl něco o Francii, chemii a parfémech, jejichž složení a je samotné nikdo nezná a řekl by to takovým způsobem, že by mi to všechno začalo dávat smysl. Nemusí to být právě nejzábavnější rozhovor, ale rozhodně by byl fascinující."

Katka Heřmanová

"Kdybych si měla vybrat, chtěla bych strávit den poblíž Seregila z Nightrunner série od Lynn Flewelling, protože to je postava přesně podle mého gusta. Ironický (no, možná spíš sarkastický), výřečný, inteligentní a zatraceně hezký. Navíc, blízkost Seregila znamená i blízkost jeho drahouška Aleka, a to se vyplatí!"

Tessa Gratton

"Myslím, že bych si vybrala Howla z Howlova putujícího zámku a snažila bych se ho naučit nějaké magii nebo bych s ním PŘINEJMENŠÍM zažila nějaké to šílené dobrodružství! :)"

***

Blog Tour - Giveaway


Tady vám toho řeknu co nejméně, protože to nejdůležitější je tohle:

Soutěžní Formulář

Vítězové budou celkem 4, takže je myslím na co se těšit.

PS: Možná že některé ceny ještě přijdou, není to jisté. Ale o tohle všechno, o co ode dneška soutěžíte.
Datum ukončení soutěže vám sem ještě později doplním. :)

1. cena

Originální výtisk Rváče - Crusher- podepsaný od Nialla Leonarda, balíček a podepsaná žáložka od C. C. Hunter, podepsaná kartička od Jo Treggiari, podepsaná kartička od M. T. Majar.

2. cena

Podepsaný výtisk knihy Nepřítel mého nepřítele od Katky Petrusové, balíček a podepsaná záložka od C. C. Hunter, podepsaná kartička od Jo Treggiari, podepsaná kartička od M. T. Majar, podepsané záložky a samolepka od Marissy Meyer, podepsaná záložka a samolepka od Kimberly Derting, podepsané kartičky od Lisy Coley, kartička od Gordona Reece

3. cena

Balíček a podepsaná záložka od C. C. Hunter, podepsaná karička od Jo Treggiari, podepsané záložky od Marissy Meyer, podepsané kartičky od Liz Coley, kartička od Gordona Reece, podepsaná záložka a samolepka od Kimberly derting, podepsaná kartička od M. T. Majar

4. cena


Podepsaná kartička od Jo Treggiari, podepsaná záložka od C. C. Hunter, kartička od Gordona Reece, podepsané kartičky od Liz Coley, samolepka od Marissy Meyer

+ Bonus

- 5. cena - podepsaná kniha od Franciska Storka - více informací napíšu vítězi do mailu. :)


Blog tour Giveaway končí už

21. 10. 2013

To je vše. Doufám, že se vám líbí ceny, odpovědi autorů a tak nějak všechno a že si rádi zasoutěžíte i u mě.
Teď už je všechno jenom na vás, takže vám všem, do jednoho, budu moc držet palečky, ať se vám daří a mějte se všichni krásně!!

Snow Fairy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti Blog Tour tady u mě na blogu?

Ano, moc se mi líbí. 100% (21)
Ne, až tolik se mi nelíbí. 0% (0)

Komentáře

1 adda727 adda727 | E-mail | 21. září 2013 v 17:17 | Reagovat

Pěkné zpracování,
časová náročnost,
potřebný intelekt,
znalost jazyka i autorů,
nezbytná iniciativa,
.
.
.
Předvedla ses na výbornou třikrát podtrženou, Snížku;)
Velká chvála za tento nový článek.

Kloboučkem smeká Adko prdko.

2 Alethea Alethea | Web | 21. září 2013 v 18:19 | Reagovat

Môžeme sa zapojiť aj my zo Slovenska? :)

3 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 21. září 2013 v 18:57 | Reagovat

[2]: Samozřejmě, do článku jsem to zapomněla zapsat, ale i ze Slovenska se můžete zapojovat, budu za vás všechny ze Slovenska moc ráda. :) Hodně štěstí.

4 Alethea Alethea | Web | 21. září 2013 v 19:05 | Reagovat

[3]: Ďakujeme!

5 Allia Tride Allia Tride | E-mail | Web | 21. září 2013 v 22:08 | Reagovat

Hrozně se mi líbí odpověď Lissy Price. Skvělá volba. Mimo to podporuji i přání "Potteráků". :D Nicméně je to úžasná otázka. Zajímavá! :)

6 Michato Michato | 22. září 2013 v 10:58 | Reagovat

Tak tahle otázka se mi velmi líbí :D Díky za super článek :) Jinak nejvíc souhlasím s K.Gier, kdo by nechtěl potkat Xemeriuse ? :D

7 Lumos Lumos | Web | 22. září 2013 v 11:55 | Reagovat

Skvělá otázka a ještě lepší odpovědi. Tohle se moc povedlo!

8 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 22. září 2013 v 14:25 | Reagovat

Veľmi zaujímavé odpovede 8) Väčšinu zo spomínaných aj poznám a čítala som 8)

9 Dragita Dragita | Web | 23. září 2013 v 10:55 | Reagovat

tak tohle muselo dát práci;) sice jich docela dost ještě neznám, ale aspoň jsem si rozšířila obzory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!