Říjen 2013

Bylo nebylo (55)

31. října 2013 v 18:23 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Scarlet (Měsíční kroniky #2)
Autor: Marissa Meyer

První Věta:
- "Scarlet klesala s lodí k údolí za tavernou v Rieuxu, když jí na sousedním sedadle zapípala přenosná dotyková obrazovka a ozval se automatický hlas: "Obdržena zpráva pro mademoiselle Scarlet Benoitovou z toulouského policejního oddělení pohřešovaných osob.""

BlogTour Moře klidu - Knihkupectví třeste se!

30. října 2013 v 13:39 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Jak už název článku napovídá, Moře klidu je právě teď na cestě k vám všem.

Všechna knihkupectví se už určitě nachystala na příchod této knihy a připravila si speciální místečko pro Moře klidu, protože vědí, že mají očekávat příchod velké novinky, o kterou by měl být zájem.
A že by o ni měl být opravdu velký zájem!
Nejenže okouzlila a uhranula spostu cizích zemí svou obálkou a nápadem, anotací a všemi těmi maličkostmi, které se člověk dozvídá, než si knihu bude moci doopravdy přečíst, ale také tím, že i když čtenář prozatím nic moc neví, očekává něco velice originálního a zapamatovatelného.
Tohle Moře klidu všechno je. Jsem moc ráda, že jsem vám mohla předem sdělit, že je to kniha velkých kvalit a přesně ten typ příběhu, který vás někam zavede, někam dál, kdy si toho hodně uvědomíte a hodně věcem, kterým jste dosud třeba nedokázali porozumět, porozumíte.

Katja Millay si pro své čtenáře připravila velice emotivní směsici tvrdé reality a vlastního světa. Někdo z tohoto tématu nemusí skákat tři metry vysoko, ale po přečtení uzná snad každý, že tahle kniha s sebou nese i kus životní pravdy, že ne vždycky se každý člověk na světě cítí dobře. Že kdokoliv se může ztotožňovat s přesně takovými pocity, jaké prožívají postavy v knize. Že, ať už k tomu máme jakýkoli důvod, nám není vždycky tak úplně do smíchu. A že každý má nějakou naději, že dostane druhou šanci.

***

Jsem si jistá, že jste toho ode mě k Moři klidu slyšeli už hodně. Teď je to jenom na vás. Na vašem rozhodnutí, zda budete do této knihy nějakým způspobem investovat, udělat si na ni vlastní názor a v tom nejlepším případě si ji, tak jako třeba já, absolutně zamilovat.

Protože Moře klidu vychází právě dnes!!!!!

U nakladatelství Domino.
A vy si pro ni můžete vyrazit do knihkupectví. Sice dneska nesvítí až tolik sluníčko, i když v tomto období je to vlastně úplně normální, ale Moře klidu vám, v případě, že úplně nefandíte pošmurným dnům, den rozjasní.

Tak neváhejte. Moře klidu čeká jenom a jenom na VÁS!

Nakonec bych chtěla moc a moc poděkovat všem blogerkám, které byly do této Blog Tour také zapojeny. Bylo opravdu úžasné procházet a společně představovat takhle skvělou knihu.
Moc jsem si to s váma užila a moc vám i nakladatelství Domino děkuju za takovou možnost!

Knihomolův koutek - Recenze
Knihy všeho druhu - Recenze
Freckles' s Books - Recenze
Nick' s World of Books - Recenze
Vendea' s Dream World of Books - Recenze
Books Are My Passion - Recenze
laurdes - Recenze
Knižní Doupě - Recenze


Snow Fairy

Blog Tour aneb Zeptej se na COKOLIV! - Vyhlášení vítězů

28. října 2013 v 16:38 | Snow Fairy |  Blog Tour aneb Zeptej se na COKOLIV!

Vyhlášení vítězů


Ahojte všichni,

bohužel, za což se moc omlouvám, s přibližně týdenním zpožděním. Pro mě by bylo asi úplně nejideálnější, kdyby měl den nekonečno hodin nebo kdyby čas vůbec nefungoval na takovém principu jako funguje. Ale opět bohužel, když nejste Harry Potter, mimochodem vámi mnohokrát jmenovaný kandidát na jednodenní pokec, tak máte asi velkou smůlu. Škoda, i když pár takových kouzel by nezaškodilo umět, že? :D

Teď ale zpátky k Blog Tour. V číslech to vychází na 64 zúčastněných soutěžících!!
Za to vám moc a moc děkuju, protože 64, to je už opravdu úctyhodné číslo.

A výsledky vašich otázek? Velmi často jmenovaným byl již zmiňovaný Harry Potter nebo kdokoli z Harryho Pottera, Jace z Nástrojů smrti, Eragon z Odkazu dračích jezdců, ale samozřejmě i spousty a spousty vašich dalších knižních postav, které vám tady ani nemůžu všechny vypsat, protože by se to všechno do jednoho článku nevešlo. Je krásné vidět, kolik postav jste si během čtení zamilovali.

Ale ještě nevíte s kým já bych chtěla strávit den, že? A že mě o tuto odpověď pár z vás žádalo.
A s kým že bych nejraději strávila den já? Tohle je i pro mě strašně těžká otázka. Mám tolik postav, které bych chtěla potkat.
Myslím ale, že na prvním místě by to byl August Pulman z knihy (Ne)obyčejný kluk, protože je to kluk, který toho zažil opravdu hodně a jsem si jistá, že by mě toho naučil ještě víc; jak si vážit života a toho, co mám, protože on to neměl nikdy v životě ani trochu jednoduché.
Hned za Augustem by to byla Lina z knihy V šedých tónech. Tahle kniha mě naposledy opravdu něco naučila, je to kniha z období, které je pro celý svět ještě stále jako otevřená rána a nikdo z nás si nedokáže představit, jak moc to bylo tehdy těžké. Stěžujeme si, když se o tom učíme ve škole, protože, přiznejme si to, někteří učitelé taková témata podavají opravdu brutálně, neberou si s váma servítky. A pak o to potom mějte nějaký ještě mimoškolní zájem! Ale ono to tak opravdu bylo a myslím, že bychom měli mít zájem to vědět, a kniha v Šedých tónech je právě taková kniha, která vám mnoho věcí usnadní a snad ještě více naučí. Možná z toho, a mnoha dalších důvodů, je Lina další, se kterou bych chtěla strávit den.
Nakonec by to byl určitě Jace z Nástrojů smrti, a myslím, že důvod, proč by to byl on, by byl na další velice obsáhlý samostatný článek. Řeknu prostě, že je tak strašně sexy, že strávit s ním den by pro mě bylo snad i málo. :D

Ano, maličko jsem se rozepsala, ale snažila jsem se napsat ty nejpádnější a mé nejhlavnější důvodu, proč ta a ta postava. Už chápu, jak pro vás i pro autory muselo být těžké na takovou otázku odpovídat.

Ale teď už vám konečně prozradím, kdo vyhrál ceny, které do Blog Tour věnovali samotní autoři.
Takže...


1. cenu vyhrává:
Siera40102. cenu vyhrává:
Rodaw3. cenu vyhrává:
NikaRoovy4. cenu vyhrává:
Naty Malik


Všem vítězkám moc a moc gratuluju, doufám, že se ceny líbí a že až přijdou, že udělají i pěknou radost.
Už několikrát jsem to předesílala, takže slibuju, že se tak opravdu stane.
Brzy bude další soutěž, tentokrát ku příležitosti přesažení 200 sledovatelů na mojí FB stránce. Budu se snažit sehnat co nejvíce pěkných knižních cen.
Teď už vám ale můžu říci, že jedna z cen už je u mě doma, jenom čeká na odhalení.
Zatím můžete jenom hádat, o jaké knihy se může jednat. :)

Takže vám na konec ještě všem moc děkuju, že jste zúčastnili Blog Tour Giveaway, jsem za vás všechny strašně moc ráda, jste ti nejlepší čtenáři, fanoušci a knižní nadšenci vůbec!!!!!
Mám vás ráda a moc za vám za všechno z celého srdce děkuju!! :-****

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Seznam recenzí

27. října 2013 v 16:21 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Tak! A BlogTour s knihou Moře klidu už se nám blíží ke konci.
Za to vydání knihy se nezadržitelně blíží.
Ale než knížku budete moci držet v rukou, přečtete si pár recenzí, které by vás mohli ještě více navnadit.

***

Knihomolův koutek

Knihy všeho druhu

Freckles' s Books

Nick' s World of Books

Vendea' s Dream World of Books

Books Are My Passion

laurdes

Knižní Doupě

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Ukázka

25. října 2013 v 17:40 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Po všech čtyřech teaserový ukázkách, které najdete tady, je konečně čas na konkrétní ukázku z Moře klidu.
Tady je.
Pozorně čtěte.
A hlavně se těšte. :)

***

Nastya

Mám pocit, jako že tady čekám. Čekám na něco, co se ještě nestalo. Na něco, co ještě není. Nic jiného ale necítím. Vlastně ani nevím, jestli existuju. A pak někdo cvakne vypínačem a světlo zhasne, pokoj zmizí a stav beztíže je pryč. Chci poprosit, aby ještě počkal, že jsem ještě neskončila, ale k tomu už nedostanu příležitost.
Žádné jemné postrkování. Žádné chlácholení. Nemám na výběr.
Jsem vyrvána. Vytržená ven tak prudce, až se mi hlava zvrátila dozadu. Jsem v temnotě a neznám nic než bolest. Je tu příliš mnoho pocitů najednou. Každé nervové zakonečení mám jako v ohni. Jako šok, když se člověk narodí. A záblesky úplně všeho. Barvy, hlasy, stroje, drsná slova. Jen bolest je trvalá, nekonečná. Je to jediná věc, kterou znám.
Už nechci být vzhůru.

Zvládla jsem i druhé pondělí ve škole. Člověk by řekl, že budu vyčerpaná už jenom z toho, jak je všechno na pytel, ale očividně tomu tak není, protože pořád nemůžu usnout. Už ležím v posteli dvě hodiny; vím, že je po půlnoci, ale nevidím na hodiny, takže nevím, kolik je přesně. Myslím na sešit zastrčený pod matrací pode mnou.
Zasouvám pod ni ruku a dotýkám se ho. Své tři a půl stránky už jsem napsala, každé slovo má svůj význam, ale pořád nemůžu usnout.
Možná by pomohlo, kdybych je napsala znovu, to by mi ale nepřineslo vyčerpání, po kterém mé tělo touží, takže vracím ruku zpátky na břicho a otevírám ji a zavírám do rytmu svého dechu.
Slyším, že průtrž už skončila, takže ze sebe shazuju přikrývku a dívám se z okna. Mám okno do dvora a je moc tma, takže nevidím, jestli ještě prší. Jdu tedy k oknu na ulici a dívám se pod lampu.
Ve žlutém světle, které se odráží od mokrého chodníku, žádné kapky nevidím. Pyžamo mám dole dřív, než se stačím vrátit do pokoje, natěšená představou, že konečně vyběhám těch posledních pár dnů, že všechen nahromaděný vztek zadupu nohama do chodníku a nechám ho za sebou. Natáhnout na sebe běžecké kraťasy, tričko a nazout boty je otázkou okmažiku. Nohy mě zase milují. Rychlý pohled na hodiny. 00:03. Připínám za pas pepřák a v dlani svírám kubotan, který mám jako přívěsek na klíče, i když běhat s ním je hrozně otravné. Je to taková moje pojistka. Když ho držím v ruce, mám pocit jistoty a bezpečí, které jsou ve skutečnosti jen iluzí.
Zamykám za sebou dveře a vyrážím po mokré silnici zpočátku jen pomalým klusem, to ale není snadné. Chtěla bych trhat asfalt, až bych nemohla popadnout dech, až do okamžiku, kdy na světě nebude dost kyslíku, který by mě zachránil před udušením. Vlhkost ve vzduchu je brutální, obzvláště ve spojení s letní teplotou, ale mně je to jedno.
Prostě se jenom víc zpotím a to přežiju.

***

Pokračování v knížce.
Moře klidu vychází už 30. 10. 2013!

Ukázka je z ARC výtisku Moře klidu, takže se text může s finální knížkou trochu lišit.
Krátkou ukázku, kterou jste si právě přečetli jsem opsala ze 7. kapitoly.

Další ukázky si můžete přečíst ještě na:

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Teaser *4*

24. října 2013 v 18:00 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Tak, a už se nám blíží konec.
Ale nebojte se, ještě ne tak docela.
Jakmile si přečtete poslední z teaserových ukázek z Moře klidu, těště se na ukázku!
Už zítra!


A i poslední teaser najdete na:

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Teaser *3*

23. října 2013 v 17:10 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Do třetice všeho dobrého? Ne tak docela. Do třetice toho nejlepšího!!
Uvidíme, co povíte na třetí teaserovou ukázku z knihy Moře klidu.
Líbí se?
Těšíte se?


Teaser je i na:

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Teaser *2*

22. října 2013 v 17:47 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Dnes je přesně den, kdy máte možnost se ještě více navnadit na Moře klidu.
V hlavní roli s teaserem, jehož pořadové číslo je 2!
Tak čtěte a těšte se.


Teaser číslo 2 je také na:

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Teaser *1*

21. října 2013 v 16:27 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

BlogTour s knihou Moře klidu pokračuje!
Dnes si přečtěte první z teaserů, které vás na knihu krásně navnadí.
Tak tady máte číslo #1


Teaser najdete také na:

Snow Fairy

BlogTour Moře klidu - Úvodní článek

20. října 2013 v 13:41 | Snow Fairy |  BlogTour Moře klidu

Ahojte,

jak už název článku praví, bude se jednat o takový krátký, stručný, výstižný článek k nejnovější BlogTour, která bude ode dneška probíhat, nejen tady u mě, na blogu.
Jistě víte, že Moře klidu je kniha velmi žádaná a vychvalovaná, praticky po celém světě, a tudíž to, že si ji budete moci všichni přečíst v překladu, vzbuzuje určitou pozornost. Už předem můžu říci, že se máte na co těšit a Moři klidu můžete s klidným svědomím věnovat pozornost jenom v dobrém slova smyslu, protože nic špatného, co by vás mělo odrazovat od čtení, opravdu nenajdete, i kdyby jste se rozkrájeli. Za mě je to jedna z nejlepších, nejemotivnějších a nejreálnějších knížek, jaké jsem měla tu čest vůbec číst.

***

Blog tour bude tedy probíhat ode dneška, 20. října 2013 do 30. října 2013. Během těchto dní vám budu, společně s dalšími blogerkami ve spolupráci s nakladatelstvím Domino, představovat knihu dopodrobněji, ale zároveň jenom okrajově, ať si máte čím ukrátit čas před vydáním, a abychom vám neprozdradily příliš mnoho teď a vy jste z knížky potom nic neměli.
Budete si moci přečíst pár teaserových ukázek z knížky i jednu delší ukázku, kterou pro vás, s trochou štěstí, vyberu.
Ale zatím, jestli budete mít chuť a náladu, si můžete přečíst mou recenzi na Moře klidu, kterou jsem vám tento týden zveřejnila na blogu.

Seznam zúčastněných blogů:

Nick's World of books

Vendea's Dream World of Books

Knihy všeho druhu

Knihomolův koutek

Freckles's Books
Takže se máte rozhodně v nejblížším týdnu na co těšit a hlavně se těšte na konec října, kdy si budete moci pro Moře klidu zaběhnout do knihkupectví i vy sami.

Doufám, že se vám bude BlogTour líbit a že se budete na jednotlivé dny - plné překvapení - těšit.


Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!