Reviews - Indigové kouzlo

11. října 2013 v 19:01 | Snow Fairy |  Reviews

Indigové kouzlo

Autor: Richelle Mead
Žánr: Fantasy, YA, Vampýři
Díl: 3.
Originální název: The Indigo Spell
Počet stran: 328
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Domino
Anotace:
Povinnost je jedna věc. A láska druhá. Co když ale jdou proti sobě?

Mladá alchymistka Sydney chrání královninu sestru Jill před zabijáky a spolu s ostatními přáteli v utajení studuje na elitní škole v Palm Springs.

Není to ale zdaleka vše, čím se její mysl zaobírá: nedokáže v sobě potlačit city k Adrianovi. Ví sice, že je naprosto nepřípustné, aby jakožto člověk chodila s vampýrem, ale copak si může v něčem takovém poručit?

Zároveň Sydney pátrá po zběhlém alchymistovi Marcusi Finchovi, který zřejmě střeží veliké tajemství indigového kouzla. A možná má i informace o tom, že alchymisté Sydney celý život lhali a jen ji využívali...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Domino za poskytnutí knihy k recenzi!

Život je příliš komplikovaný na to, abychom ho zanedbávali, ale zároveň příliš jednoduchý, abychom se v něm denně nepřestali vrtali. Sydney Sageová by mohla povídat. Je jednou z nejlepších a nejvěrnější alchymistek, zastánkyně pravidel a priorit vzdělání a racionality jsou pro ni na prvním místě.
Jenže i přes všechno své nerozbitné odhodlání je Sydney jenom holka, která má i své vlastní touhy. Touhy po kterých prahne, ale nemůže si je dovolit vystavovat na obdiv.

Od té doby, co začala ochraňovat Jill, členku královské morojské rodiny, se její život točí okolo úplně jiných věcí, než kolem kterých se do teď stereotypně točil. Změnil její pohled na moroje a dhampýry a jejich způsob života, který jí už nepřipadá tak nepatričný a zavrženíhodný. Změnil její pohled na ni samotnou, na její utajené touhy a vášně. Změnil celou její bytost jenom tím, že poprvé uviděla jeho zakázanou krásu a vampýrskou drzost.
Všechno, čím si právě prochází jí převrátilo dosud neposkvrněnou pověst alchymistky a sama Sydney začíná zjišťovat, že věci, které pro ni byly celý život jako svaté, se najednou zdají pokroucené lží, kterou by od lidí jí nejbližších čekala snad úplně naposledy, respektive vůbec...


Kniha, kterou Richelle věnovala svému synovi, jenž se narodil přesně v den, kdy Indigové kouzlo dopsala, je nejen stejným způsobem "vyšperkovaná" jako všechny Richelliny knihy, ale hlavně šíleně návyková.
Jestli se tyhle pocity emocí, bouřících se hormonů, vytřeštěných očí a šíleně bušícího srdce objevují už při třetím díle Pokrevních pout, pak si ani netroufám předpovídat, jaké afekty budou následovat u dalších dílů.

Richelle má přirozený smysl pro utnutí věci ve správném okamžiku, který drásá nervy všem přiznivcům a čtenářům. Takže ať si člověk slibuje, že si dočte už jenom jednu kapitolu a s očim červenýma jako angorský králíček se hned potom spokojeně odklidí do peřin, tak se velice plete.
V tom je ono kouzlo. Nikdy neskončíte jenom u jedné kapitoly.

Všechny aspekty, rébusy a zákoutí příběhu jsou natolik přitažlivé, neotřelé a lidské, že všechen vzdor jde automaticky stranou. Těžko říci, kde se to bere, ale i Indigové kouzlo je dost silné na to, aby vás jednou na začátku nekompromisně vtáhlo dovnitř a až na konci vás až bizarně rychle propustilo.
Sydneyin příběh se s každým dalším dílem mění různými nepředvídatelnými směry. Ale narozdíl od jiných příběhů, kde je hlavní hrdinka tak trochu podobná Sydney, je to příběh zároveň i vtipný a svěží, u kterého se zasmějete přesně tu chvíli, kdy se to nejvíce hodí. Hlášky našeho pana lamače dívčích srdcí, a nejvíce Sydneyina, doslova přetekají sarkasmem a jeho ivaškovským humorem, který jen tak někdo nenapodobí a který dokáže nejednu holku dostat okamžitě do kolen.

Richelle si dokáže neuvěřitelným způsobem promyslet, co všechno čtenářům řekne, aby neprozdradila mnoho, ale aby čtenář zároveň netápal v různých tajnostech a temných zákoutí. Mead přesně ví, když zabrat a kdy zase přibrzdit.
O Indigovém kouzle by se dalo různě polemizovat dlouhé hodiny, různě se zaplétat do děje a předem hádat, co se stane dál, i přesto, že tohle nikdo na světe kromě Richelle Mead neví.
Ale je to opět počin, který se nedá ohodnotit jinak než pěti zlatými hvězdičkami a po přečtení si už jenom trhat vlasy nedočkavostí a odpočítavat dny v kalendáři než vyjde Ohnivé srdce.

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!