Listopad 2013

Knižní Zúčtování - Listopad

30. listopadu 2013 v 17:35 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

už tak málo nás dělí od těch nejkrásnějších dní celého roka. Pořád je to sice daleko, ale párkrát se vyspíme, možná ne tak úplně do ruůžova, a budeme mít zase prázdniny, volno, klid, pokoj a další sbírku přenádherných a nezapomenutelných vánočních vzpomínek.
Tohle je prostě o Vánocích a ty se konečně už zase blíží...

No, takový docela poetický úvod, co? Ale teď tady nejde tolik o Vánoce. Teda možná trochu. Jde o tom, aby jste si čekání na ně zkrátili shlédnutím mého dalšího krátkého knižního zúčtování.
Mám toto období konce měsíce ráda, protože mě baví fotit ty komínky knížek, které se mi, k mé velké radosti, nakupily v knihovničce. S takovou, abych za chvíli zase rozšiřovala poličky. :D

Ale teď už k přírustkům.

PS: Už se pomalu ladím s články trochu vánočně.

Knihy, které jsem si koupila

A tady je fanouškovská povinnost. Něco, co mi absolutně nemohlo chybět do mé zlaté séně slávy a na co jsem si brousila zuby a psychicky připravovala svou peněženku od té doby, co jsem věděla, že má vyjít. Prostě - Love 1D.

Trochu se nám ta CooBoo sbírka rozšiřuje, ale když vydávají samé takové knížky, na které si děláte zálusk, to je potom těžké. :D

Okouzlená nocí od Amy Plum je knížka, která přišla jako poslední přírustek za listopad. No, doufám jenom, že se do ní bud moct pustit brzo, abych mohla posoudit, jestli se čte líp v češtině něbo v agličtině, protože anglicky to bylo opravdu super. A k Mému sladkému šestnáctému stolení nemám nejmenší výtku nebo něco. Jsem kousek od první kapitoly a můžu jedině...... AWWWW!

Knihy, které jsem dostala

V takové obálkové kráse se zrcadlí naprosto úžasný příběh, kterého se už opravdu nemůžu dočkat!

Společně s knížkou Za zrcadle jsem i Za časů cholery a Čokoládu dostala ke svým narozeninám, které jsem měla na konci října. Tyto dvě knížky jsem dostala od tety. Ona je taková moje knižní spřízněná duše v naší rodině. Má v knížkách, jako nejspíš jediná, jedině, že by na mě nekdě čekalo překvapení, docela rozhled, co se týče těch starších knížek, a vždycky dokáže skvěle poradit, co si přečíst a co moc ne. Navíc se mi bude Za časů cholery, nebo jiné knížky, nádherně hodit přístí rok k maturitě...

Knihy, které jsem vyhrála

:)

Knihy, které jsem dostala je zrecenzování

Těžko se tato série hodnotí, ale jednoduše a prozatím.... Miluju a chci Ethana Blackstona!!

Za všechny knížky moc a moc děkuju nakladatelství Baronet.

Všechny knihy pohromadě


Jak se vám líbilo listopadové knižní zúčtování? Dejte mi vědět do komentářů. :)

A co VÁM přistálo v knihovničce za listopad?

Snow Fairy

Inspiration (54)

24. listopadu 2013 v 15:55 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Činy mluví hlasitěji než slova.

Kdo sám se sebou nikdy nesoupeřil, nikdy se pořádně nepoznal.


Nikdo není jenom zanedbatelným zrnkem prachu. Každý je jedinečnou hvězdou padající po nekonečném nočním nebi.

On My Wishlist (62)

23. listopadu 2013 v 19:43 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Šampion - Marie Lu (GoodReads)

Reviews - Říše temnot: Spřízněné duše

22. listopadu 2013 v 20:17 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Spřízněné duše

Autor: L. J. Smith
Žánr: YA, Fantasy, Sci - fi, Horor
Díl: 6.
Originální název: Night World - Soulmate
Počet stran: 240
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Šestnáctiletá Hannah je v nebezpečí. Dostává podivné vzkazy, má pocit, že ji někdo sleduje a chce ji zabít. Podivný cizinec, se kterým se setkala již v minulém životě, tvrdí, že oni dva jsou spřízněné duše a patří k sobě. Co když ale varovné vzkazy ukazují právě na něj? Co bude muset Hannah podstoupit, aby se dozvěděla pravdu a zachránila se?


Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!


Stavy, které Hannah v poslední době provázejí jsou až příliš nemožné na to, aby si s nimi dokázala poradit sama. Ale je jí naprosto jasné, že jakmile se svěří psychologovi, bude na ni koukat se stejnou nevírou, se kterou by na ni koukal každý jiný člověk, kterému by odhalila své děsivé tajermství.
Ale už je toho na Hannah až moc. Přiliš mnoho vzkazů adresovaných jí samotné, psané její vlastním rukopisem, ale s neexistující vzpomínkou na jejich vznik.

Jeden by řekl, že to už nemůže být podivnější. Ale to by nebyl ten pravý zmatek, kdyby si Hannah nezačala díky hypnóze psychologa, jenž nakonec přece jenom prokázal určitou úctu a Hannah svým způsobem věřil, vzpomínat na něco, o čem nevěděla, že to vůbec existovalo. Na životy. Na spousty, staletí, životů, které prožila. Na každý jeden reinkarnovaný život, který ale pokaždé skončil stejně. Předčasnou, tragickou smrtí.
Nejhorší ale je, že viník její smrti je zároveň i její jediná láska, její jediná spása...


Mluvit o produktivitě L. J, Smith už nemá nejspíš smysl. Bylo by to bezpředmětné a hlavně nezpochybnitelné, protože Říše temnot s pořadovým číslem šest už taky o něčem svědčí. O čem je už ale jenom a jenom na čtenáři.

I když takové množství dílů jedné série by mohl být také kamenem úrazu. Protože ne vždycky má série celkově s tolika díly jako například Říše temnot hlavu patu a určitou respektovatelnou úroveň, která by se alespoň zdánlivě držela napříč všemi díly.

Ale Spřízněné duše jsou opět jedním z těch světlejších dílů, které vás dokáži nakonec i docela překvapit. Smith má svůj osobitý styl psaní, který může působit až matoucím dojmem. Těžko říci, jestli je to taktika nebo se tak děje nezávisle na její vůli. Ale možná díky té nesourodosti se chce čtenář všemi díly prokousat, pokud to tedy nezajde tak daleko, že už se na ty knihy nedá ani pořádně dívat, natož je potom číst.

Jak se ale zdá, nějaký ten smysl Říše temnot dává. Vzhledem k tomu všemu, co se ve Spřízněných duších dělo, byly předchozí díly takové sezmanovací. S postavami, jejich příběhy a emocemi. S různými spojitostmy, které se v tomto díle daly hezky dohromady.
Děj byl celkově poměrně napínavý, ulítlý, ale i předvídatelný. Zároveň i docela zajímavý, poutavý a jak už jsem zmiňovala překvapivý a přesto v něčem maličko nový. Lze jen velice těžko určit, který z doposud vydaných dílů byl nejlepší, jestli se dá vůbec hovořit o nějakých hvězdných hodnoceních. Jak jsem v recenzi na předchozí díl říkala, je to s touto sérií jako na horské dráze.
Ale za pár okamžiků z této knihy jsem moc ráda, všichni určitě budete vědět, které myslím, až si knihu přečtete nebo jste ji už četli. Řekla bych, že se ještě možná máme na co těšit.

Bylo nebylo (57)

21. listopadu 2013 v 20:21 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Stefanovy deníky: Spojení
Autor: L. J. Smith, Kevin Williamson, Julie Plec


První Věta:
- "Jediná věc na světě, která trvá nikdy nekončí, je válka."

Knižní chvilky (28)

20. listopadu 2013 v 19:46 | Snow Fairy |  Knižní Chvilky

Knižní chvilky

- meme, které pro nás vymyslela TerezZ.

Ahoj,

tak už jsem tu zase s knižníma chvilkama. Dneska jsem celá nějaká pomatená, zmatená a já nevím, která jiná existující slova by mohla vyjádřit, jak moc jsem mimo mísu. Prostě dneska pletu do sebe úplně všechno, pokaždé z toho vyšel nějaký absolutní nesmysl...

Knižní chvilky budou dneska také maličko rozmazané, jak se tam na ty fotky dívám. Původně jich mělo být víc, ale vzhledem k naprosto příšernému osvětlení u mě v pokoji, které všechno kolem barví do velmi ošklivé žluté, protože žárovečka odmítá svítit více bílým, vám sem všechny nedám, protože by to bylo vážně nevkusné.
Ale možná vám jednu z těch fotek, tu nejlepší samozřejmě, hodím na facebooku. Ještě se uvidíme.

Ale tady už se radši podívejte, s kým budu, kromě školních sešitů, trávit zbytek dnešního večera.


Zase menší knižní počin v duchu L. J. Smith s jejími upíry z Upířích deníků před Upířími deníky.

No jak se tohle vyvrbí...

Ale Stefan se mi na těch seriálových obálkách nepřestane líbit NIKDY!

Tak tohle jsou moje knižní chvilky.
Jaké jsou ty vaše?
:)

Snow FairyReviews - Říše temnot: Lovci zla

18. listopadu 2013 v 18:25 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Lovci zla

Autor: L. J. Smith
Žánr: YA, Fantasy, Horor
Díl: 5.
Orignální název: The Chosen
Počet stran: 216
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Některé zážitky prožité v dětství v nás zanechají velmi silnou emocionální stopu. Zanechají v nás pocit, že i když se to všechno může jednou spravit a vrátit se do zajetých kolejí, vždycky tu bude to něco, co nás v minulosti poznamenalo. Bude to s námi pořád, ať si to uvědomujeme nebo ne.

Když bylo Rashel pět let, viděla něco ohyzdného. Něco, co jí nikdo nikdy z paměti nevymaže. Viděla zemřít hrůznou smrtí svou matku i nejlepšího kamaráda. Bohužel ne jen tak obyčejnou ohyzdnou smrtí, ten spůsob na to byl to nejhorší..

Pocity viny a beznaděje ji dlouhou dobu svíraly bez možnosti nápravy. Ale Rashel to takhle nemohla nechat. Kromě obrovské zráty, která ji navždy změnila život, se v ní usadil ještě silnější pocit, který ji napovídal, že všechno může udělat jinak. Že může navždy s tím vrahem, kterého tehdy viděla zabíje, navždy skoncovat. Pocit tak silný, že ho cílevědomě následovala. Následovala pomstu...


Někdy si sama říkám, jestli L. J. Smith už nemá náhodou dost toho psaní těch jejích fantasy příběhů. Po velkolepém vstupu mezi čtenáře s Upířími deníky, se kterými, řekněme si to upřímně, to jde docela z kopce, to už po šesté zkouší se svou další, téměř nekonečnou, sérií Říše temnot, v originále Night World.

Ale v tomto případě je naopak ten nástup trochu řízenější, až tolik to neutíká do extrémů. Zatím se stále drží v těch mezích, které můžeme znát z prvních dílů s tím, že ta úroveň je ale jako horská dráha.
Někdy je ten příběh, volně navazující na předchozí díly, zajímavější než ten následující nebo ten předcházející a to je po přečtení několika dílů už opravdu matoucí.

Lovce zla bych ale ze své vlastní perspektivy označila za jedno z těch zajímavější děl. Hlavní hrdinka Rashel si v minulosti něco zažila a o dlouhé roky později se snaží získat zpět alespoň část bývalého života, který jí byl tehdy ukraden. Navíc díky tomu, že vedlejší postavy jsou takovými těmi "starými známými" z dílů před Lovci zla, tak má čtenář i pocit, že ty lidičky kolem sebe, kteří vytvářejí atmosféru, svým způsobem zná.
Směr, kterým se příběh ubírá spoustu čtenářů potěší, protože je srozumitelný, dostatečně akční a zároveň dostatečně "klidný" a pochopitelný. Možná až hodně předvídatelný. Opravdu netrvá dlouho, než vám dojde, jak to ASI celé skončí.
Hodně je to celé o čtenáři. Jak mu příběh a styl psaní autorky sedne nebo nesedne. Jak se do celého příběhu vcítí nebo naopak. Ale v každém případě jde o příjemné, pohodové čtení, které zaplní vaše volné chvíle a zároveň ve vás občas trochu zvedne hladinku adrenalinu, ale opravdu jenom trošku.

Inspiration (53)

17. listopadu 2013 v 20:59 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

Strom znamená naději pro život, kdo v ni nevěří, opadá.

Být šťastný neznamená vyváznout. Být šťasný znamená bojovat.

Be yourself. Be endless.

On My Wishlist (61)

16. listopadu 2013 v 20:11 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Překroč svůj stín - Katie McGarry (GoodReads)

Bylo nebylo (56)

14. listopadu 2013 v 18:26 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Nepřítel v mé mysli
Autor: Jill Hathaway


První Věta:
- "Ten sen je pokaždé úplně stejný:"
Get your own free Blogoversary button!