Reviews - Nahá

5. listopadu 2013 v 19:25 | Snow Fairy |  Reviews

Nahá

Autor: Raine Miller
Žánr: Erotický román
Díl: 1.
Originální název: Naked (The Blackstone Affair, Part 1)
Počet stran: 174
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Baronet
Anotace:
Brynne Bennettová vede vcelku příjemný život. Americká studentka výtvarného umění na Londýnské univerzitě si občas přivydělává jako modelka a veškerý svůj čas dělí mezi školu a práci. Když si místní úspěšný podnikatel Ethan Blackstone koupí její portrét, na kterém je zcela nahá, Brynne zjistí, že tento muž odmítá brát "ne" jako odpověď. Touží po ní, chce ji ve své posteli, a když ji získá, udělá vše, aby si ji udržel. Ethanova dominantní povaha Brynne okouzluje a přitahuje, a to navzdory traumatům, která si v sobě nese. Ale není jediná, kdo má v jejich vztahu tajemství. Velké tajemství. Dokáže Ethan zbavit dívku jejích démonů? Dovolí mu to Brynne, nebo je přízraky minulosti oba zničí?

Za recenzní výtisk knihy mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet!


Ona je pilná studentka na londýnské umělecké škole a příležitostná modelka uměleckých aktů. On je bohatý podnikatel vlastnící firmu zaručující lidem, v mnoha případech velmi vlivným lidem, bezpečnost.
Ona je svědomitá a zásadová. On neoblomný a mocný.
Tyhle dva nedoknutelné světy se už snad nemohou lišit více.
Přesto je jejich první setkání osudové.
A všechno to začíná obrazem...

Idelání vztah ale Brynne i Ethanovi kazí zákeřná minulost, která mezi ně staví hráze, které překonávají oba opravdu velmi těžko. Ethan má svou temnotu v duši stejně jako Brynne. Ale jak se zdá, ani jeden ještě není připraven vyložit karty na stůl a navzájem se očistit od svých děsů a tím všechny překážky zničit.
Dokud se Brynne nedozví pravdu v tom nejnevhodnější možném okmažiku...


Ve světe, kde hrají erotické romány a knihy v new adult žánru velkou, někdy dokonce i zásadní, roli, je po několika úspěšných nebo naopak opravdu neúšpěšných kouscích najít něco, co bude neokoukané, nové, vzrušující a hlavně originální, těžké.

Dalo by se říct, že některé knihy těchto žánrů jsou spíše kopiemi jiným úspěšnějších děl. Jejich autoři si možná zpočátku mysleli, že když přinesou na trh podobiznu něčeho, co už bylo, tak je to vynese na vrchol. Ale to je omyl. Vybrat si kvalitní, který vás nezklame je potom hodně náročné, tady už nestačí mít jen šťastnou ruku.

Ale Nahá je tou pravou volbou, když už máte hodně podobného načteno a říkáte si, že už jste viděli snad úplně všechno.
Samozřejmě, onen stereotyp firemního a bohatého prostředí, navíc většinou ze strany muže, jež se tím pádem stává výraznějším, se prakticky stále opakuje, třebaže v jiných formách, ale mnohdy tomu chybí nápadistost a atraktivita navíc s neexistujícím momentem překvapení.

***

V Nahé je Brynne také svým způsobem vůči Ethanovi submisivní, ale kombinace oboustranné temnoty u obou postav je taková harmonizující. Že si třeba dva lidé nejsou rovni profesně a v oblasti kariéry, ale jsou si naopak rovni v tom, že ani na jednom z nich se osud nezapomněl pořádně vyřádit, vzbuzuje v čtenáři určitou zvědavost.
V Nahé jde hodně o příběh, i když bez té, pro Raine Millerovou, erotické, žhavé stránky, která celý erotický román dělá erotickým románem by to nebylo tak úplně ono.

Jako velké plus bych označila to, že Miller si od začátku do konce zachovává určitý odstup. Že čtenář se musí poctivým čtením dostat až na konec, aby zjistil, co je vlastně příčinou všech duchů minulosti obou postav. A když už se na konec přece jenom dostane, ať už z čiré zvědavosti nebo z popudu, tak i přesto se ještě nedozví všechno.
Nahá je tak trochu jako vitamín s postupným uvolňováním díky nápadu a stylu, jakým se dostaví neúplné rozřešení.
Osobně jsem erotických románů a knih, kde by tím hlavním tématem byl převážně sex a erotika nečetla, ale ze všech těch mých přelouskaných kousků je pro mě Nahá zatím to nejlepší.

Moje Hodnocení
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!