Reviews - Říše temnot: Lovci zla

18. listopadu 2013 v 18:25 | Snow Fairy |  Reviews

Říše temnot: Lovci zla

Autor: L. J. Smith
Žánr: YA, Fantasy, Horor
Díl: 5.
Orignální název: The Chosen
Počet stran: 216
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela?

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi!

Některé zážitky prožité v dětství v nás zanechají velmi silnou emocionální stopu. Zanechají v nás pocit, že i když se to všechno může jednou spravit a vrátit se do zajetých kolejí, vždycky tu bude to něco, co nás v minulosti poznamenalo. Bude to s námi pořád, ať si to uvědomujeme nebo ne.

Když bylo Rashel pět let, viděla něco ohyzdného. Něco, co jí nikdo nikdy z paměti nevymaže. Viděla zemřít hrůznou smrtí svou matku i nejlepšího kamaráda. Bohužel ne jen tak obyčejnou ohyzdnou smrtí, ten spůsob na to byl to nejhorší..

Pocity viny a beznaděje ji dlouhou dobu svíraly bez možnosti nápravy. Ale Rashel to takhle nemohla nechat. Kromě obrovské zráty, která ji navždy změnila život, se v ní usadil ještě silnější pocit, který ji napovídal, že všechno může udělat jinak. Že může navždy s tím vrahem, kterého tehdy viděla zabíje, navždy skoncovat. Pocit tak silný, že ho cílevědomě následovala. Následovala pomstu...


Někdy si sama říkám, jestli L. J. Smith už nemá náhodou dost toho psaní těch jejích fantasy příběhů. Po velkolepém vstupu mezi čtenáře s Upířími deníky, se kterými, řekněme si to upřímně, to jde docela z kopce, to už po šesté zkouší se svou další, téměř nekonečnou, sérií Říše temnot, v originále Night World.

Ale v tomto případě je naopak ten nástup trochu řízenější, až tolik to neutíká do extrémů. Zatím se stále drží v těch mezích, které můžeme znát z prvních dílů s tím, že ta úroveň je ale jako horská dráha.
Někdy je ten příběh, volně navazující na předchozí díly, zajímavější než ten následující nebo ten předcházející a to je po přečtení několika dílů už opravdu matoucí.

Lovce zla bych ale ze své vlastní perspektivy označila za jedno z těch zajímavější děl. Hlavní hrdinka Rashel si v minulosti něco zažila a o dlouhé roky později se snaží získat zpět alespoň část bývalého života, který jí byl tehdy ukraden. Navíc díky tomu, že vedlejší postavy jsou takovými těmi "starými známými" z dílů před Lovci zla, tak má čtenář i pocit, že ty lidičky kolem sebe, kteří vytvářejí atmosféru, svým způsobem zná.
Směr, kterým se příběh ubírá spoustu čtenářů potěší, protože je srozumitelný, dostatečně akční a zároveň dostatečně "klidný" a pochopitelný. Možná až hodně předvídatelný. Opravdu netrvá dlouho, než vám dojde, jak to ASI celé skončí.
Hodně je to celé o čtenáři. Jak mu příběh a styl psaní autorky sedne nebo nesedne. Jak se do celého příběhu vcítí nebo naopak. Ale v každém případě jde o příjemné, pohodové čtení, které zaplní vaše volné chvíle a zároveň ve vás občas trochu zvedne hladinku adrenalinu, ale opravdu jenom trošku.

Moje Hodnocení
8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!