10 Days Until Christmas + filmové vánoční oddychovky

14. prosince 2013 v 19:27 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak už jenom deset dní. To už opravdu není moc.
Teď už konečné může začít to zpomalené odpočítívání na prstech obou ruk. Je opravdu neskutečné, jak ten čas letí. Jak nás učí a staví nám různé překážky, které musíme nějak překonat. Na některé věci je dobré přijít sám, poučit se z nich a už je více třeba ani neopakovat.
Ale jedno nádherné období v roce je příjemné všechno sdílet se svými milovanými v teple domova, u výborné večeře a pod blikajícím vánočním stromečkem a se spoustou dárků.

K tomuto všemu ale patří také nějaký film, že? Komedie, pohádka, nějaký ten černobílý film nebo různé advetní a vánoční koncerty či jiné akce.
Kromě českých filmů a pohádek a zeleného Grinche jsou na Vánoce úžasnou volbou i další filmy, byť třeba ne úplně z té naší klasické české kinematografické kolébky.
Prošla jsem si několik internetových odkazů a hledala jsem různé tituly, které bych vám sem mohla vypsat. Ale čerpala jsem také ze své vlastní zkušenosti a radosti.


-> Stella - tohle je můj vánoční film číslo jedna společně s díly Sám doma. Stella je opravdu nádherný příběh, u kterého se vám chce plakat a není zaručeno, že nějakou tu slzu opravdu neupustíte, chce se vám u něj smát, chce se vám u něj jen tak se usmívat a relaxovat a chce se vám u něj prostě být. Neviděla jsem snad krásnější film, která by tak nádherným způsobem vyprávěl a popisoval pravou podstatu Vánoc. Opravdu doporučuju vám úplně všem se na tento film podívat. Něco o filmu Stella si přečtěte ZDE.

-> Sám doma, Sám doma 2 - tady jenom název mluví za vše. Komedie za všechny peníze, u které se zasměje celičká rodina včetně domácích mazlíčků. Kevin je už něco jako druhý Santa. Bez něj by to už nebyly ty právé veselé, komediální Vánoce. Je to sice už před 20 let starý film, ale nikdy neomrzí a nikdy úplně nevybledne.

-> Láska nebeská - a konečně něco málo k romantice. Jeden z nejmilejších a nejromatičtějších a zároveň také velmi povedených filmů o romantice, který se náramně hodí k navození nálady o Vánocích.

-> Polární expres - tento film mě samotnou sice nikdy nijak extra nebral, ale je to jeden z těch filmů, který je prosycen Vánocemi, ale i krásným a krásně graficky zpracovaným dobrodružstvím.

-> Anděl Páně - opravdu ze srdce miluju docela hodně českých pohádek a Anděl Páně je jednou z nich. Má všechno, výborný nápad, vtip, zpracování, perfektní herce. U toho se prostě nelze na Vánoce nezasmát.

Opět je takový filmů, které vás naladí skutečně nepřeberné množství. Budu moc ráda, když mi třeba i vy nějaký napíšete, doporučíte, co máte na Vánoce v televizi nebo na DVD rádi vy. :)

***

Ale teď už zase ke knížce pro dnešní den. Moje paperbackové vydání má možná maličko jiné stránkování a rozvrstvení, takže budou strany v porovnání s finálním hardbackem možná trošku odlišné.


Moře klidu - Katja Millay

10. strana, 10. řádek

"Tak jí pošli aspoň zprávu. Čtyři slova. Zapsaná."

Na začátek musím říct, že jsem neskutečně ráda, že jsem si vylosovala právě Moře klidu. Je to velmi emocionálně vyčerpávající kniha, která s sebou nese všechny strasti života, která své čtenáře prakticky učí, jak si poradit se životem, jak se naučit chovat v určitých situacích. Nastiňuje různé vypjané momenty, které mohou potkat i nás v reálném životě. Moře klidu je určitě jedno z děl, které se jen tak nezpomíná.

Moje kniha je tak trochu emocionálním oříškem. A jaká je ta vaše?

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!