12 Days Until Christmas

12. prosince 2013 v 19:44 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak jak se připravujete na Vánoce a na Štědrý den? Máte už nakoupeno, popřípadě vyrobeno, všechno potřebné, co k Vánocům a obdarování svých blízkých potřebujete?
Jak se tak dívám, tak všichni kolem mě už zuřivě celé dny roztáčejí pece na plné pecky, aby si ještě v klidu a pohodě stihli napéct několikero druhů cukroví. Já mám už pár týdnu napečené a hezky uložené perníčky. Taky se to počítá, ale s tím, co všechno bych chtěla ještě napéct, mám nejvyšší čas začít, nebo spíše pokračovat.

A to je i moje dnešní otázka na Vás. Co tak na Vánoce nejraději pečete? Kromě tradičních perníčků a lineckého, pouštíte se i do různých vánočních experimentů a nových druhů cukroví?
Pochlubte se, možná od vás i něco udkoukám. Já mám pro letošní Vánoce jasný cíl. Vytvořit pochoutku, po které koukám už neskutečnou dobu, ale ještě jsem nenašla pořádně odvahu se do toho pustit.


Makronky! Pár receptů už jsem si i našla, ale prostě ne a ne se do toho pustit. Nejlepší je, že těsto si můžete tvarovat na pečící papír třeba i do podoby sněhuláka nebo jiných vánočních motivů. Různými barvami je obarvit. Kreativně nazdobit. Na takovém cukroví si člověk opravdu vyhraje, teda pokud nepukne zlostí už při tvorbě těsta.
Určitě se do toho zkusím pustit a dám vám na blog pár fotek, jak mi to šlo/nešlo. :)

A kniha pro dnešek?


Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - J. K. Rowling

12. stránka, 12. řádek

"K nohám měla přivázaný velký balíček."

Tak tohle je to pravé kouzlo. Na Vánoce knížka/knížky jak dělaná. Rowlingová si pro všechny čtenáře už před lety přichystala něco velkého a magického, co nikdy nevybledne a bude navždy rozdávat radost a rozšiřovat to, že v kouzla se dá opravdu věřit.
Řeknu vám, že se šíleně stydím, že mi série o obrýleném čaroději Harrym Potterovi ještě neprošla rukama ani očima. Prostě jsem se k tomu neměla. Možná, že čím starší jsem, tím víc se na to těším.

A vaše kniha pro dnešek? Je taky tak magická jako ta o Harrym Potterovi?

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!