15 Days Until Christmas

9. prosince 2013 v 17:25 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

znovu a znovu vás zdravím. Na začátek bych jenom ráda řekla, že je úžasný poci přijít ze školy a cítit se úplně vyjeveně a šíleně a zároveň uvolněně. Smát se, i když víte, že zítra tam budete muset nanovo. Takových dní, kdy se cítíte o dost krásněji než jindy moc není. Ale možná, že ten příslib blížících se Vánoc už začíná sám pracovat a protahovat své nekonečně dlouhé ruce, které nás nakonec obepnou všechny.
Myslím, že Vánoce nejsou jenom o šílených honičkách za dárky, o stresu, který předchází Štědrému dnu a není to ani o tom legendárním rozbalování dárku, na které se každý těší.
Je to o moci. O moci a klidu, který nás dříve či později, přesto však včas, ujistí, že jestli je někdy ten správný čas na to být opravdu šťastný, je to právě na Vánoce.

Navíc i to, že posloucháte vánoční písničky, je hodně uklidňující. Je to sice pomíjivý stav, ale nikdy nikdo neřekl, že mu nepomohl. Hodinku, někdy i více, posedět u kolekce nádherných písní, jejichž tóny nám hladí uši a uklidňují ducha. Máte čas i prostor na to o čemkoliv popřemýšlet, všechno si promyslet a zase o trochu zmoudřet.


Všem vám z celého srdce doporučuji tuhle písničku. I když ne jen tuhle. Michael Bublé je umělec s obrovským, gigantickým U. Jeho hlas hladí jako samet a, budu se opakovat, neskutečně uklidňuje. On je jako bálzám hojivý na některé rány, kdy bolí duše. Poslouchám jeho písničky už nějakou dobu a Silent Night, pro každého naše stará známá a krásná Tichá noc, je z jeho vánočního CD "Christmas", které tedy vyšlo už minulý rok, ale nikdy nezevšední. Obzvlášť ne na Vánoce.

A když už jsem se tam rozepsala, co říkáte na moji dnešní knížku?


Partials - Dan Wells

15. strana, 15. řádek (s těmi řádky jsem si to dneska zase maličko upravila kvůli délce věty)

"We're still fighting for what is ours, only now, we're fighting with one another."

"Stále bojujeme za to, co je naše, jenom teď bojujeme jeden s druhým."

Jméno Dana Wellse už mluví za vše. On a jeho knihy jsou myslím ve vlastním žánru nepřekonatelné. Myslím, že tom svědčí i tato věta. Ještě jsem Partials nečetla, ale čím víc kolem ní doma chodím a čím častěji ji otevírám, tím mám větší chuť se do ní hned teď, okamžitě, pustit.

A vaše kniha pro 15. den před Vánoci? Co nám prozradí tentokrát?

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | E-mail | Web | 9. prosince 2013 v 17:31 | Reagovat

Nádherný článek :)
Neskutečně moc se těším na Vánoce ♥ Píseň překrásná, uklidňující, jedinečně vánoční.. Pati děkuju za to, že jsi mě opět svým skvělým článkem vánočně naladila. Děkuju ♥:)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 9. prosince 2013 v 18:00 | Reagovat

[1]: Já děkuju moc TOBĚ, Iry! <3 Strašně moc ti přeju na Vánoce jenom to nejkrásnější, zasloužíš si to. Moc! <3 <3 Děkuju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!