Prosinec 2013

3 Days Until Christmas

21. prosince 2013 v 18:15 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

když vám tak píšu, že už za 3 dny budeme v tuto dobu dělat něco úplně jiného než sedět u počítačů a koukat do obrazovky, ani tomu pořádně nemůžu uvěřit.
Uběhlo to nakonec až šíleně rychle, ale abych byla za sebe upřímná, začalo mi to pořádně uhánět až teprve ve čtvrtek, kdy jsem zůstala doma a nešla do školy, čímž jsem si o dva dny prodloužila volno.


Den utekl jako voda, večer ještě rychleji a najednou bum, jsme tady, je 21. prosince a já jsem na zítra dostala zabijácký úkol. Uklízet, jenom co vytáhnu paty z postele. No... to by bylo na dlouho.
Ale i přes všechna negativa se na to už těším. Líbí se mi, když za jednotlivými tahy prachovkou prach opravdu mizí, je super vidět, že jste odvedli nějakou práci a že jednou za rok budete mít doma opravdu pořádně a slušně uklizeno.
No.... ale čeká toho na mě hodně. Žehnejte mi. A prosím, myslete na mě. :D

PS: ještě jedna písnička na rozehřátí a navnadění před těmi našimi krásnými Vánoci. Je to cover jedné velmi známé vánoční písně od Alexe a Sierry, kteří se tento týden stali vítězi X Factoru USA a kteří si podle mě tento titul náležitě zasloužili. Oba jsou neskutečně úžasní, milí, pokorní, laskaví a hlavně neuvěřitelně talentovaní lidé a tohle je od nich pro všechny, kteří se už Vánoc nemohou dočkat. Je to ale také ukázka, že trvrdá práce plní sny...
Určitě poznáte hned, co je to za píseň. Ale je to opravdu nádhera.Zpět ke knihám, blogu a třem dnům před Vánoci: i na blogu mi práce stále nějak postává. Ale můžete se na další články samozřejmě těšit. Budou nějaké recenze (mám už maličko ve všem skluz... ups.. pšt), další články o knihách, jedny vánoční chvilky s pečením a Nickem a ještě 2 články do Christmas Days.
Doufám, že i tento článek vás bude dnes bavit společně s touto knihou.


Pomsta nosí Pradu - Lauren Weisberger

3. strana (11. strana), 3. řádek

"Ne že by Andy některou z těchto věcí měla."

A jsme u pojmu s velkým P. Druhý díl navazující na velkolepou bestsellerovou knihu Ďábel nosí Pradu. Sice jsem první viděla film, to mi ale nijak nezmenšilo chuť se pustit do knih. Takže jakmile si projdu hezky celou cestu s Ďáblem a jeho Pradou, půjdu se někomu pomstít s Pradou. :D

Co vy? Losovali jste dnes nějakou knihu? Jestli ano, jakou jste vylosovali?

Snow Fairy

4 Days Until Christmas

20. prosince 2013 v 19:38 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

nejjasnějším znamením Vánoc, a možná taky jedním z nejbolestnějších, respektive předvánočních dní, jsou ruce prožrané od sava a vydezinfikované na několik měsícu dopředu. Úklid, který u nás započal už minulý víkend dnešním dnem pokračoval a nemá se to měnit ani v nejbližších dnech, protože to nás čeká ten nejhlavnější a nejdůležitější úklid před tím nejkrásnějších dnem celého roku.
Nemůžu ale říct, že tento úklid nemám ráda. Snad jako na jediný úklid se hodně těším a jdu do něj s úsměvem, protože vím, že jakmile si odpracujeme všechno to uklízení, čeká nás potom klid, pokoj a krásná vánoční vůně u štědrovečerní večeře, po které následuje samozřejmě klasika - stromeček a dárečky.


Co se dá vůbec Vánocím vytknout? Každý rok nám dají všechno, po čem toužíme, dávají nám klid, rodinou lásku a pohodu. Ale hlavně nám davají vzpomínky, na které nikdy nezapomeneme společně s radostí, která nás dělá šťastnými jako nikdy předtím.
Jestli v obyčejné všední dny nevěříte v kouzla, tak na Vánoce uvěří i ten největší nevěřící.

Ale k celé té vánoční radosti nesmí v žádném případě chybět knihy, které veškerou radost čtenářů jenom umocňují...


Monument 14: Nebe v plamenech - Emmy Laybourne

4. strana (13. strana), 4. řádek

"Mám pro vás matematickou úlohu."

Vybrala jsem pro vás trochu jinou větu, protože ta, která mi na dnešek seděla je hodně spoileroidní pro ty, kteří nečetli první díl a kdyby se na to chystali, tato věta by jim zkazila moment překvapení a to by byla opravdu velká škoda.
Já osobně mám hodně ráda tuhle sérii, první díl se mi velmi líbil a už se chystám i na tento druhý. Jsem na něj docela dost zvědavá, co se mi naskytne tentokrát a co se dozvím nového a děsivého...

Losovali jste dnes také nějakou knihu? Jaká to je?

Snow Fairy

5 Days Until Christmas

19. prosince 2013 v 19:08 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

po dnešním prolenošeném dni se vám znovu ozývám s dalším příspěvkem pro Christmas Days. Už nás toho nedělí mnoho, ty dny už utíkají ryhle jako voda v řece. Někdy si říkám, jestli je to vůbec možné.
Teď už se všichni zaobíráme věcmi, které jsou jednou za rok neuvěřitelné, krásné a klidné. Oči přecházejí z té vánoční krásy, z té nádherně nazdobené štědrovečerní večeře a vaše uši rozkvétají posloucháním krásných, klasických koled.


Co víc bychom mohli ještě dostat? Slzy v očích ale máme nakonec tak jako tak. Slzy štěstí a dětské radosti, když si rozbalujeme dárečky, po kterých celý rok velmi toužíme.
Vánoce nám toho tolik nabízejí. Nejkrásnější, co můžeme dostat. Radost a zázraky. Klid a pohodlí.

Některé knihy by se taky daly považovat za zázraky. Tahle sice není úplně zázrak, ale tou, kterou jsem si pro dnešek vylosovala ze své knihovničky.


Dublin Street - Samantha Young

5. strana, 5. řádek

"Byla do Kyla bláznivě zamilovaná."

Dublin Street právě dočítám a i když se řadí mezi New Adult a erotické romány, tak jako jedna z mála knih tohoto žánru, co jsem četla, se mi opravdu velice líbí. Mému žebříčku ssice stále dominuje Aféra Blackstone, ale Dublin Street se u mě vyšvihla docela vysoko. Trochu pozvolný začátek a potom je to opravdu nářez...

Losovali jste dneska třeba i vy? Copak jste vylosovali?

Snow Fairy

Bylo nebylo (60)

19. prosince 2013 v 18:32 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.
Název: Dublin Street
Autor: Samantha Young
První Věta:
- "Nudila jsem se."

6 Days Until Christmas

18. prosince 2013 v 19:00 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

už se u tohto projektu setkáváme hezkých pár dnů, co? Ale vsadím se, že se těšíte, až skončí. Proč? Protože na konci tohoto projektu bude ukončeno i naše dlouhé, předlouhé čekání. Čekání na Vánoce. Na konci tohoto projektu nastane ten den, na který všichni netrpělivě čekáme.
Kromě toho jsem si i naprosto jistá, že nejsem jediná, která se už opravdu nemůže dočkat toho klidu, pohody a nádhery.


Už jenom pár dní. Ani se nenadechneme a bude to tady...
:)

Nebudu vám toho dneska vypisovat moc, ani jsem moc nepřemýšlela nad ničím konkrétním, spíš se mi dnes do myšlenek vkrádal pocit, který mě nutil spát. Možná to bude i tím, že se dnes necítíl právě nejlíp.
Ale to nejdůležitější je hlavně dnešní kniha a tu bych vám teď velice ráda představila. Dnešnímu dni vládne tedy kniha s názvem...


Banka těl: Mladší - Lisa Price

6. strana (11. strana), 6. řádek

"Vešla jsem do ultramoderní místnosti s vysokými stropy, ve které jsem si náhle začala připadat téměř nicotná."

Světu vládnou dystopie. Hunger Games v mém žebříčku ještě žádná kniha z žánru dystopií nesesadila z první pozlaceného místa. I když musím se přiznat, že Banka těl se mi opravdu neskutečně líbila. Měla úplně všechno, co knížka potřebuje, aby si ji čtenář náležitě užil. Proto jsem také velice ráda, že se právě Mladší stala mou dnešní vyvolenou. A také bych vám právě tuhle knihu ráda doporučila, pokud jste si ji ještě nepřečetli.

Losovali jste dnes i vy nějakou svou knížku?

Snow Fairy

7 Days Until Christmas

17. prosince 2013 v 20:18 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

už jenom 7 dní. Je to opravdu neuvěřitelné. Už to tu skoro máme. Už jenom pár dní.
Dnes jsem o Vánocích zase maličko uvažovala při cestě domů ze školy. Než já se dostanu plnohodnotně domů, je to skoro dvě hodiny od té doby, co mi ve škole skončí vyučování, bohužel mi většinu toho času zabere čekání. A jsme zase u toho. Čekání. Díky Bohu, že v toto období čekáme na něco krásnějšího než je autobus.

Když tak jedete v prostředí podbarvené různými zvuky, buď řevu motoru, občas otravného hlasu linoucího se z rádia nebo vašimi vlastními sluchátky, které vám hrají líbezné a uklidňující tóny vašich hudebních oblíbenců, uvědomíte si, kolik se v životě načekáte. Čekáte na to, potom na to a nakonec i na něco dalšího. Jenomže to je hodně času, času, který by se dal zužitkovat jinak. Příjemněji, Krásněji. Vlastně ani nevím, proč mě to tak napadlo, prostě mi to najednou cvaklo v hlavě, když jsem poslouchala asi desátou písničku mého playlistu.
Tím jsem chtěla říct, že život nám to naše čekání umí někdy i hezky vrátit. Někdy život dokáže být opravdu hodně krutý, kdy ani oná vatová slova ve spletitých souvětích už neodráží svůj pravý smysl. Ale když tak teď čekáme na Vánoce, je to jasný důkaz svědčící o opaku. Že život nám je schopný dát něco, na co nikdy nezapomeneme. Něco, co je nade všechno krásné a nefalšované, podbarvené jenom světýlky a radostí.

***

Moje pro dnešek vylosovaná knížka je zároveň i ta, kterou právě čtu. A to je...


Easy? - Tammara Webber

7. strana, 7. řádek

"Byla krásná teplá noc - typické indiánské léto v jižním stylu."

No, že by celá tahle kniha byla právě Easy, to se říct nedá. Ale za to můžu říci, že je perfektní. Styl Tammary Weber se mi opravdu neskutečně líbí, krásně se čte a zatím se to vyvíjí tak, že kdybych se na zítra ještě nemusela nic učit a vůbec jít do školy, tak bych u ní strávila klidně i celou noc.

Losovali jste dnes také nějakou knihu ze své knihovničky? Jestli ano, jaká to je? Pochlubte se.

Snow Fairy

Christmas Giveaway + Thank you!!

16. prosince 2013 v 18:51 | Snow Fairy |  Giveaways

Už jakou dobu vám to slibuju, ale pořád nic.
Dneškem ale tohle období končí a konečně pro vás začíná Vánoční Giveway roku 2013. Na začátek jsem vám chtěla říct, že se mi nepodařilo sehnat více knížek, i když jsem si jich pro vás víc moc přála. Ale i tak doufám, že se vám budou ceny líbit a že si o ně rádi zasoutěžíte.

Ještě bych moc ráda zmínila, že nedávno se vás na facebookové stráncé blogu sešlo přes 200! To je opravdu neskutečné číslo a já jednoduše nevím, jak moc vám za to poděkovat. Slova k tomu myslím ani neexistují.
Teď už je vás celkem 240 a já jenom doufám, že se vám líbí moje práce, že si z toho mého tlápání občas něco vezmete a že si někdy přečtete i knihy, na které píšu recenze.
Zkrátka doufám, že vás ještě nepřestávám bavit a že se sem ke mě budete i nadále rádi vracet.


A když máme před těmi Vánoci, chtěla jsem tuhle původně Thank you Giveaway spojit s Christmas Giveaway. Poděkuju vám za to, že jste se mnou a rozdám vám i nějaké pěkné dárečky k Vánocům. Jak jsem řekla není jich mnoho, ale jsou to knížky a to přece jde, ne?

Pravidla vám určovat nebudu, už se stejně nehodí, navíc vy je už všechny znáte a i když se říká, že opakování je matka moudrosti, tak z takových zvláštních, a upřímně i zbytečných, pravidel moudří být opravdu nemusíte.
Všechno, co potřebujete je jenom tento formulář:

Soutěžní Formulář

A maličká INformace o tom, o co budete vlastně letos na Vánoce, tady u mě soutěžit.
A to vám ukážu právě teď a kde jinde než tady....

- série Hunger Games - Suzanne Collins


Za celou sérii mnohokrát děkuji nakladatelství


- Smlouva s Evou - Jitka Volfová; 13. komnata milenek a Srdce proti rozumu -Tomáš Kristl, Sofie Králová


Za poskytnutí knihy mnohokrát děkuji knihcentrum.cz

***

Tohle bude ode mě nejspíš vše. Teď už je jenom na vás, jestli se přihlásíte a budete soutěžit. Budu za všechny zúčastněné moc a moc ráda, vždyť i tohle už dávno víte.
Soutěž vám vyhlásím pár dní po Štědrém dnu, aby jste měli víc času se přihlašovat. Protože jsem se soutěží přišla přece jenom docela pozdě, takže byste neměli skoro žádný čas se o této soutěži dozvědět a nakonec se třeba i přihlásit.
Doufám, že i vám to takhle vyhovuje.
Přesné trvání soutěže:

16. 12. 2013 - 27. 12. 2013

Mějte se nádherně a i když vám to ještě několikrát popřeju, tak ještě nádhernější a pohádkovější Vánoce Vám všem. :)

Snow Fairy

8 Days Until Christmas

16. prosince 2013 v 18:07 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

taky se vám zdá šílené, že to nějak utíká? Někdy je to pomalejší, ale když se přežije den ve škole, tak potom doma je to jako rychlost světla. Toto a toto a můžete znovu vstávat ráno do školy/do práce.
Jestli to tak půjde dál, tak se ani nenadechneme a Vánoce budeme mít tady.
I když rychle je tu budeme mít tak jako tak.
Tím líp.


Za chvíli se můžete těšit na to, co vám už delší dobu slibuju, tak jenom doufám, že se vám bude všechno líbit a že vám tím udělám před Vánocemi takovou hezkou radost.
Teď už vám ale opět ukážu knihu, která mi hostuje dnešní den.
Víte, jak je to s rozvrstvením stránek někdy složité, místo, aby začínaly na první stráne je kapitola třeba na patnácté.
Proto pokaždé, když si vylosuji takovou knihu, tak abych ji nemusela vracet zpátky a losovat jinou, začínám na nejbližší stránce té, která má to určité číslo dne. Doufám, že tomu rozumíte, ale ono tohle není až tolik podstatné, podstatná je v první řadě oná knížka...


Město z popela - Cassandra Clare

8. strana (11. strana), 8. řádek

"Od holých mramorových podlah, na nichž se ještě ani nestačil usadit prach, se odrážely hvězdy, jejichž svit sem pronikal obrovskými okny nahrazujícími stěny."

Nástroje smrti jsou jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Město z popela jsem navíc i četla, takže vím, že Cassandra své čtenáře jen málokdy zklame, že by se jí něco dokonale nepovedlo. I když, jak jistě víme, někdy je toho od ní už hodně.
Nicméně, co se týče Nástrojů smrti, nikdy nemám Jace dost...

Losovali jste dnes také? Jakou knihu jste si v tom případě vytáhli ze své knihovničky VY?

Snow Fairy

9 Days Until Christmas

15. prosince 2013 v 19:20 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak. Už jenom 9 dní. Jak se těšíte? Jak se připravujete?
Neříkám, že se mi podobné věci nestávají častěji, ale když jsme s rodiči dneska cestou na menší předvánoční nákup jídla jeli autem různými městy a já všude viděla, jak svítí světýlka na stromečcích, v oknech a tak různě před domy, uvědomila jsem si, jak maličko nás dělí od Vánoce.
Vím, že to může znít divně něbo prostě všelijak, ale už je i na ostatních lidech vidět, že se na Vánoce připravují, že se těší, až zasednou za štědrovečerní stůl se svou rodinou a budou se mít fajn.
Myslím, že to je na Vánocích hodně důležité.


Teď už nám chybí jenom snížek a nosatí sněhuláci.
Doufám, že z předchozích dvou článků jste si vyhlídli nějaké mé knižní a filmové tipy na Vánoce.
Nebyl to kdoví jak úžasný výběr, ale třeba se vám něco zalíbilo a třeba se na to zkusíte podívat, popřípadě si to přečíst, jestli to dosud tak neudělali.

A devátý den před Vánoci je mou vyvolenou knihou...


Anna: Krok za krokem do nového života - Justus Pfaue

9. strana, 9. řádek

"Když opravoval něco, co běhěm a staletí utrpělo škody, měnil se v malíře, sochaře, štukatéra, zedníka, truhláře nebo pozlacovače, záleželo na úkolu."

Stačí jedno jediné jméno. Anna. Stačí jedno jediné slovo. Balet. A já už mám neskutečnou chuť přelousknou tuhle nádhernou knihu za jednu noc. Balet je velmi sofistikovaná a nádherná záležitost, která mě neustále udivuje a překvapuje. Připadá vám, že je to všechno tak jemné, plynulé a dokonalé, anižby to umělce něco stálo. Ale stojí za tím naopak strašně moc dřiny. Sama to znám moc dobře z vlastní zkušenosti. Knihu jsem ještě bohužel nečetla, ale brzy se k ní dostanu. Snad. :)

A jaká je vaše kniha? O jakém tématu pojednává?

Snow Fairy

(Před)Vánoční Inspiration (3)

15. prosince 2013 v 18:41 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Vánoce nám otevírají dveře do pohádky.
Get your own free Blogoversary button!