Prosinec 2013

10 Days Until Christmas + filmové vánoční oddychovky

14. prosince 2013 v 19:27 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak už jenom deset dní. To už opravdu není moc.
Teď už konečné může začít to zpomalené odpočítívání na prstech obou ruk. Je opravdu neskutečné, jak ten čas letí. Jak nás učí a staví nám různé překážky, které musíme nějak překonat. Na některé věci je dobré přijít sám, poučit se z nich a už je více třeba ani neopakovat.
Ale jedno nádherné období v roce je příjemné všechno sdílet se svými milovanými v teple domova, u výborné večeře a pod blikajícím vánočním stromečkem a se spoustou dárků.

K tomuto všemu ale patří také nějaký film, že? Komedie, pohádka, nějaký ten černobílý film nebo různé advetní a vánoční koncerty či jiné akce.
Kromě českých filmů a pohádek a zeleného Grinche jsou na Vánoce úžasnou volbou i další filmy, byť třeba ne úplně z té naší klasické české kinematografické kolébky.
Prošla jsem si několik internetových odkazů a hledala jsem různé tituly, které bych vám sem mohla vypsat. Ale čerpala jsem také ze své vlastní zkušenosti a radosti.


-> Stella - tohle je můj vánoční film číslo jedna společně s díly Sám doma. Stella je opravdu nádherný příběh, u kterého se vám chce plakat a není zaručeno, že nějakou tu slzu opravdu neupustíte, chce se vám u něj smát, chce se vám u něj jen tak se usmívat a relaxovat a chce se vám u něj prostě být. Neviděla jsem snad krásnější film, která by tak nádherným způsobem vyprávěl a popisoval pravou podstatu Vánoc. Opravdu doporučuju vám úplně všem se na tento film podívat. Něco o filmu Stella si přečtěte ZDE.

-> Sám doma, Sám doma 2 - tady jenom název mluví za vše. Komedie za všechny peníze, u které se zasměje celičká rodina včetně domácích mazlíčků. Kevin je už něco jako druhý Santa. Bez něj by to už nebyly ty právé veselé, komediální Vánoce. Je to sice už před 20 let starý film, ale nikdy neomrzí a nikdy úplně nevybledne.

-> Láska nebeská - a konečně něco málo k romantice. Jeden z nejmilejších a nejromatičtějších a zároveň také velmi povedených filmů o romantice, který se náramně hodí k navození nálady o Vánocích.

-> Polární expres - tento film mě samotnou sice nikdy nijak extra nebral, ale je to jeden z těch filmů, který je prosycen Vánocemi, ale i krásným a krásně graficky zpracovaným dobrodružstvím.

-> Anděl Páně - opravdu ze srdce miluju docela hodně českých pohádek a Anděl Páně je jednou z nich. Má všechno, výborný nápad, vtip, zpracování, perfektní herce. U toho se prostě nelze na Vánoce nezasmát.

Opět je takový filmů, které vás naladí skutečně nepřeberné množství. Budu moc ráda, když mi třeba i vy nějaký napíšete, doporučíte, co máte na Vánoce v televizi nebo na DVD rádi vy. :)

***

Ale teď už zase ke knížce pro dnešní den. Moje paperbackové vydání má možná maličko jiné stránkování a rozvrstvení, takže budou strany v porovnání s finálním hardbackem možná trošku odlišné.


Moře klidu - Katja Millay

10. strana, 10. řádek

"Tak jí pošli aspoň zprávu. Čtyři slova. Zapsaná."

Na začátek musím říct, že jsem neskutečně ráda, že jsem si vylosovala právě Moře klidu. Je to velmi emocionálně vyčerpávající kniha, která s sebou nese všechny strasti života, která své čtenáře prakticky učí, jak si poradit se životem, jak se naučit chovat v určitých situacích. Nastiňuje různé vypjané momenty, které mohou potkat i nás v reálném životě. Moře klidu je určitě jedno z děl, které se jen tak nezpomíná.

Moje kniha je tak trochu emocionálním oříškem. A jaká je ta vaše?

Snow Fairy

Reviews - Všechno nebo nic

13. prosince 2013 v 19:37 | Snow Fairy |  Reviews

Všechno nebo nic

Autor: Raine Miller
Žánr: Erotický román, Román
Díl: 2.
Originální název: All In
Počet stran: 256
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Baronet
Anotace:
Druhá část série Aféra Blackstone! Pozor, nebezpečí! Láska, za kterou stojí bojovat. A muž, který vsadil vše na jednu kartu.

Ethan Blackstone má život v troskách. Zradil Brynninu důvěru a ona od něj odešla. Ethan se ale tak snadno nevzdá, nechce žít bez své americké krásky. Vášeň mezi nimi je neskutečně spalující, ale temná tajemství z jejich minulosti, která jeden před druhým skrývají, mohou jejich společnou cestu jednou pro vždy zničit. Vzhledem k politické hrozbě, která Brynne ohrožuje, musí Ethan ve velmi krátkém čase zmobilizovat veškerou sílu a důvtip, aby svou lásku ochránil před nebezpečím, díky kterému by ji mohl ztratit navždy. Dokáže Ethan pomoci Brynne vymanit se z minulosti, která ji děsí ve snech? Sevře ji opět v náručí a získá si její důvěru? Láskou posedlý muž je schopen udělat cokoli, aby znovu přivedl do svého života ženu, kterou miluje. Vrhá se do toho po hlavě. A získá buď všechno, nebo nic.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí knihy k recenzi!

Poprvé za svůj život pocítil prominentní, sexy a extrémně úspěšný Ethan Blackstone bolest tak nesnesitelnou, až to nebyl schopen vydržet, když ho za velmi nepohodlných a nemístných podmínek jeho láska Brynne Bennetová poslala takříkajíc k vodě.
Jeho život pohlcoval zápach z cigaret a nebylo jediné věci či osoby na světě, která by mu pomohla alespoň trochu jeho oblest a osamělost utišit. Až na jednu. Až na tu, která mu tu bolest zároveň způsobila.

Ale Ethan si je vědom Brynniných kostlivců, které skrývá ve skříny a zároveň ví i o těch svých, které mu v bezesnné noci bez Brynne nedají ani chvilku klidného spánku.
Ethan je ale i muž svých kvalit a konexí, takže slovo zvdát se v jeho slovníčku pojmů určitě nenajdete. Jenomže jedna bolest střídá druhou. Ethan si Brynne nemůže být nikdy jistý, když se bude chovat příliš majetnicky. Ale nedokže se držet zpátky, když se jedná o lásku jeho života a její bezpečí.
Ethan je sice zkušený hráč, ale teprve teď pochopil, jak moc někdy stojí vsadit všechno na jednou kartu.


Po prvním díle, který se k mému velkému překvapení velmi povedl, jsem se upřímně nemohla dočkat tohoto druhého.
Londýn, pohádkové to velkoměsto, ve spojení s velmi komplikovaným vztahem dvou velmi černě na duši poznamenaných lidí vytváří hezký kontrast mezi krásou a hrůzností.

Miller si musela dlouho před psaním promyslet, o čem chce psát, aby se vyhnula přílišnému klišé a zároveň, aby přehrála konkurenci, kterou má v oboru erotických románů opravdu velkou. Nahá se povedla, dle mého názoru náramně, Všechno nebo nic jde s ní zaručičku, i když s maličkým rozdílem.

Narozdíl od Nahé, kde se pohledy obou aktérů střídaly, a díky čemu jsme měli jedičný pohled na věc hned dvojnásobný, Všechno nebo nic je prakticky pod nadvládou dominantního Ethana. I když nemůžu říct, že by to nějak vadilo nebo odrazovalo. Je naopak velmi osvěžující nahlédnout na křehkou mužskou psychiku, kterou se navenek snaží maskovat za vypracované tělo a nesmazatelný poker face. Právě tento aspekt považuju za velké plus, které vyrovnává protipól k samé chvále.

Celý příběh, byť je velmi pěkně rozšířený o hrůzu nahánějící minulosti obou hrdinů, se mi chvílemi zdál trochu nemastný neslaný. Všechni démony minulosti, to je to, na co všichni čtenáři a příznivci Ethana i Brynne celý druhý díl čekali. Sama jsem na to byla velmi zvědavá a jakmile jsem se to všechno dočetla, přiznám se, že mi z určitých věcí běhal mráz po zádech.
Ovšemže si nedokážu tak úplně představit, jak bych reagovala na sdělení od někoho, koho miluju, které se podobalo tomu od Brynne nebo stejnou měrou od Ethana. Jenom jsem měla občas maličko pocit, že nebyla dostatečná. Ano, Ethan vnitřně hořel nenávistí a dušoval se, že odstraní všechny, kteří by se Brynne jenom očkem škaredě podívali. Taky tady hraje důležitou roli Ethanova bezpečností agentura. Ale nemůžu si pomoct, chybělo mi víc akce, adrenalinu. Nějaký impuls, která by z obyčejné vlnky rozpoutal šílenou tsunami.

Pro ženskou část publika je to nepochybně kniha plná úžasně sladké romantiky, pekně peprných erotických scének, u nichž se nejedna z nás trošičku začervená, originální zápletky a poslední, ale o nic méně důležité, jednoho muže, který nejednu z žen jakéhokoliv věku dostane do kolen.

11 Days Until Christmas + vánoční četba

13. prosince 2013 v 19:17 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak jsem tu zase. Doufám, že mě a tohoto projektu ještě nemáte úplně plné zuby, protože do Vánoc nám zbývá ještě 11 dní.
Horayyy!
Už to není dlouho, navíc, když se podíváte kolem sebe, každý má ve tváři vepsané, jak moc se těší, že si konečně odpočine. Možná se tak úplně netěší na Vánoce, ale spíše na tu pohodu a klid, který nám tyhle svátky přináší.
Je to opravdu pro všechny něco. To, že si rozdáváme dárky, pouštíme krásné písně a jíme úžasnou večeři ve společnosti celé rodiny je krásný bonus navíc. Uděláte si čas na věci, které byste jinak nedělali a odpočinete si po náročných měsících plných urputné a tvrdé práce.

Čtení knih samozřejmě k tomuto volnu patří také. Chtěla jsem vám vypsat pár knížek, které bych vám doporučila na Vánoce k přečtení, byť třeba nejsou tak úplně samy o sobě vánoční. Jsou to ale všechno velmi příjemné oddechovky, u kterých se nejen zasmějete, ale hlavně si u nich odpočinete s tím, že si z nich odnesete další krásnou vzpomínku a možná i ponaučení.


-> Moje sladké šestnácté století - Rachel Harris - tak tohle je prostě nutnost. Je to krásná oddechová knížka, která vás opravdu od srdce pobaví a ještě vás přenese do daleké minulosti renesašní Florencie. Na Vánoce jako dělané.

-> Amy A Roger: Na cestě - Morgan Matson - a máme tady další pecku. Tady se sice s Vánoci nesetkáte, ale to v případě předchozí knihy taky ne. Ale Na cestě je krásná knížka a ten příběh je prostě univerzální. Ať je zima nebo léto, Vánoce nebo Velikonoce, vždycky vás dokáže nádherně potěšit.

-> série Harry Potter - J. K. Rowling - tady nepochybuji, že všichni víte a znáte. A taky jistě víte, jak moc je tato série magická. Vánoce se tam také odehrávají, takže jestli se chcete mezi knihami na čtení o Vánocích vyhnout některým klišoidním románům, pak určitě sáhněte po Harrym Potterovi.

-> Polibek pro Annu, Lola a kluk od vedle - Stephanie Perkins - tady taky myslím není co řešit. Vánoce jsou přesně ten čas, kdy se chcete vyhnout různým násilnostem, neštěstí, smutku a detektivním příběhům se složitými zápletkami. Chcete si užít trochu příjemné romatiky se špetkou vtipu a sladkosti. Pak jsou knížky od mistrnné Stephanie Perkins to pravé vánoční pro vás.

-> série Drahokamy - Kerstin Gier - A jsme u další série, která vám zahřeje zmrzlé ruce a vyloudí úsměv na tváři. Kerstin se povedlo něco neskutečného a magického, prostě kouzelného. A věřím, že když se do této série pustíte o Vánocích, bude váš čtenářský zážitek zase o něco kouzelnější.

-> série Tygří sága - Colleen Houck - a tady máme trochu fantasy a záhad. Není to série složitá na čtení nebo na zatížení mozku ovlivněného vánočním cukrovím. Pár vlnek a adrenalinu nám ale i o vánočních svátcích neuškodí, no ne? A vydat se v období tuhé zimy do sluncem a teplem prošpikované Indie je dokonalý způsob, jak se zahřát.

Tohle je jenom zlomek knih, které by se daly číst o Vánocíh. Věřím, že i vy máte na toto odbodí své favority z různých žánrů. Snažila jsem se vám vybrat co největší a nejpěknější oddychovky, aby se vám hezky četlo, abyste měli příjemnou náladu a hlavně klid.
Doufám, že vám to nějak pomohlo a že třeba po nějaké výše zmiňované knize sáhnete.

A mou vyvolenou knihou pro dnešek se stává?


Eragon - Christopher Paolini

11. strana, 11. řádek
(jak jistě víte, když se do knihy podíváte, jenom úvod začíná na straně číslo 15. Proto se budu řídit alespoň 11. řádkem.)

"Brzy se šelest uklidnil a les znovu utichl."

Další to magická kniha. Paolini je nesmírně talentovaný mladý muž, kterého za celé jeho životní dílo nekskutečně, opravdu neskutečně obdivuji. Navíc celou sérii o dračích jezdcích a Eragonovi se Safirou zbožňuju.
Eragon a další po sobě následující díy jsou také vhodné knihy ke čtení o Vánocích, zažijete na ty nejkrásnější dny v roce také neskutečně krásný, ryze fantasy, příběh, ze kterého rozhodně vezmete ponaučení a pár hodně dobrých rad do života.

A jaká je vaše dnešní kniha?

Snow Fairy

12 Days Until Christmas

12. prosince 2013 v 19:44 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak jak se připravujete na Vánoce a na Štědrý den? Máte už nakoupeno, popřípadě vyrobeno, všechno potřebné, co k Vánocům a obdarování svých blízkých potřebujete?
Jak se tak dívám, tak všichni kolem mě už zuřivě celé dny roztáčejí pece na plné pecky, aby si ještě v klidu a pohodě stihli napéct několikero druhů cukroví. Já mám už pár týdnu napečené a hezky uložené perníčky. Taky se to počítá, ale s tím, co všechno bych chtěla ještě napéct, mám nejvyšší čas začít, nebo spíše pokračovat.

A to je i moje dnešní otázka na Vás. Co tak na Vánoce nejraději pečete? Kromě tradičních perníčků a lineckého, pouštíte se i do různých vánočních experimentů a nových druhů cukroví?
Pochlubte se, možná od vás i něco udkoukám. Já mám pro letošní Vánoce jasný cíl. Vytvořit pochoutku, po které koukám už neskutečnou dobu, ale ještě jsem nenašla pořádně odvahu se do toho pustit.


Makronky! Pár receptů už jsem si i našla, ale prostě ne a ne se do toho pustit. Nejlepší je, že těsto si můžete tvarovat na pečící papír třeba i do podoby sněhuláka nebo jiných vánočních motivů. Různými barvami je obarvit. Kreativně nazdobit. Na takovém cukroví si člověk opravdu vyhraje, teda pokud nepukne zlostí už při tvorbě těsta.
Určitě se do toho zkusím pustit a dám vám na blog pár fotek, jak mi to šlo/nešlo. :)

A kniha pro dnešek?


Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - J. K. Rowling

12. stránka, 12. řádek

"K nohám měla přivázaný velký balíček."

Tak tohle je to pravé kouzlo. Na Vánoce knížka/knížky jak dělaná. Rowlingová si pro všechny čtenáře už před lety přichystala něco velkého a magického, co nikdy nevybledne a bude navždy rozdávat radost a rozšiřovat to, že v kouzla se dá opravdu věřit.
Řeknu vám, že se šíleně stydím, že mi série o obrýleném čaroději Harrym Potterovi ještě neprošla rukama ani očima. Prostě jsem se k tomu neměla. Možná, že čím starší jsem, tím víc se na to těším.

A vaše kniha pro dnešek? Je taky tak magická jako ta o Harrym Potterovi?

Snow Fairy

Bylo nebylo (59)

12. prosince 2013 v 18:50 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Easy?
Autor: Tammara WebberPrvní Věta:
- "Před tím večerem jsem si Lucase nikdy nevšimla."

13 Days Until Christmas

11. prosince 2013 v 19:29 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

dneska jsem se zase maličko zpozdila, ale to jenom proto, že jsem dneska přijela domů o dost později ze školy, ještě jsem vyráběla dárek na Vánoce pro dva úžasné členy mojí rodiny a potom jsem řešila s mamkou jeden luxusní batoh.
No, nezdá se to, ale i takové věci zaberou spoustu času, to se navíc ještě musím naučit biologii a formy podání léků...
Jak tak koukám, tohle bude ještě boj. A jak sama sebe znám, nejspíš u toho velmi brzy usnu. :D

A i když se ani tohle nezdá, tak Vánoce už jsou skoro na dohled. Už skoro vidíme ta blikající světla na všech stromečcích, které jsou pokaždé tak krásné až oči přecházejí.
Vidím to na nás doma. Teprve teď se domlouváme, co komu dáme a takové ty věci kolem dárků a průběhu Štědrého dne. Zatím je to všechno v klidu, řešíme to všechno relativně klidní, ale potom, až bude asi tak den před, tak se z toho všichni nejdřív zblázníme.
Naštěstí se ještě před Vánoci vzkřísíme a na pocuchané nervy si pustíme něco jako tohle:


A další věc na pocuchané nervy je pěkná knížka. Pro dnešek je ta moje tahle:


Svůdné zlo - Wendy Higgins

13. strana, 13. řádek

"Vím, co Jay cítí."

Tak tohle je pro mě splněný sen. Svůdné zlo je mou žhavou kandidátkou na přečtení co možná nejdříve. Strašlivě se těším na celý příběh a navíc Wendy je neskutečně milá žena, díky které se na čtení těším ještě asi milionkrát víc!
Na takovou krasavici si prostě a jednoduše nelze neudělat čas. :)

A jak se vám líbí VAŠE dnešní kniha?

Snow Fairy

14 Days Until Christmas

10. prosince 2013 v 18:30 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

jak se dneska máte? Doufám, že dobře, protože už se nám to blíží. A čím víc se Vánoce blíží, tím víc se nedokážu soustředit na obyčejné, všední věci. Jakoby prostě přestávaly existovat a nahradily je ty magické a kouzelné myšlenky.
Ne nadarmo se říká, že Vánoce jsou magické. Sama to můžu dosvědčit. Nejsem myslím jediná.

Nejzvláštnější ale je, že se pomalu začínám těšit i na ty šílenosti předcházející Vánocům. Myslím tím uklízení, chystání jídla, pečení cukroví. Vaření a pečení zbožňuju, takže v tomto onu prapodivnost nespatřuju, ale to, že se těším na uklízení je to zásadně nejpodivnější. Zároveň i nejúsměvnější je, když se o uklízení, výzdobě a takových těch věcech poštěkáte už 14 dní před Vánoci.
Tohleto vzájemné předvánoční "hádání" kvůli úplným banalitám už k Vánocům také neomyslitelně patří.
Tu se pohádáte o tom, tu se někomu zapíchne kostička od kapra v krku, sem tam někdo něco pořásně připálí.
Ale co? Vždyky to přejde a potom je to opravdu nezapomenutelné. Žít chvíli v kouzlu Vánoce a o nic se nestarat.

Jak jsme den ode dne blíže, cítím takové napětí a chvění v srdci. Asi to bude tím, že se už fakt neskutečně těším.
Kdo se těší se mnou?
A což tak na to těšení vánoční klasiku od Mariah Carey? :)


A jaká je pro dnešek moje kniha?


Hunger Games: Aréna smrti - Suzanne Collins

14. strana, 14. řádek

"Jídlo je vynikající, sýr se krásně vsakuje do teplého chleba a ostružiny se nám rozplývají v ústech."

Tady není o čem mluvit. Hunger Games je samo o sobě velký pojem. Včetně této v duchu gastronomie se nesoucí věty je pro mě HG naprostá dokonalost, ze které mě mrazilo v zádech jako ještě z ničeho předtím. Toto dílo u mě ještě žádná kniha nepřekonala, několik se jich pomalu blížilo, ale nikdy se nedostali na úroveň Hunger Games. Je to prostě nepopsatelná věc, které si neskutečně cením a velmi za ní autorce děkuji. Nebýt ní, nepoznala bych spoustu úžasných věcí, postav a jeden neskutečně realistický a mrazivý příběh.

A vaše dnešní kniha a věta? Jaké ve vás evokuje pocity?

Snow Fairy

(Před)Vánoční Inspiration (2)

9. prosince 2013 v 17:40 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.


Na Vánoce se plní i ty nejhlouběji uložené sny, které si neodvažujete přát pod stromeček.


Vánoce jsou časem, kdy je to nejhlavnější vzájemná láska.


Vánoce dávají nepopsatelným a nepochopitelným věcem smysl.

15 Days Until Christmas

9. prosince 2013 v 17:25 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

znovu a znovu vás zdravím. Na začátek bych jenom ráda řekla, že je úžasný poci přijít ze školy a cítit se úplně vyjeveně a šíleně a zároveň uvolněně. Smát se, i když víte, že zítra tam budete muset nanovo. Takových dní, kdy se cítíte o dost krásněji než jindy moc není. Ale možná, že ten příslib blížících se Vánoc už začíná sám pracovat a protahovat své nekonečně dlouhé ruce, které nás nakonec obepnou všechny.
Myslím, že Vánoce nejsou jenom o šílených honičkách za dárky, o stresu, který předchází Štědrému dnu a není to ani o tom legendárním rozbalování dárku, na které se každý těší.
Je to o moci. O moci a klidu, který nás dříve či později, přesto však včas, ujistí, že jestli je někdy ten správný čas na to být opravdu šťastný, je to právě na Vánoce.

Navíc i to, že posloucháte vánoční písničky, je hodně uklidňující. Je to sice pomíjivý stav, ale nikdy nikdo neřekl, že mu nepomohl. Hodinku, někdy i více, posedět u kolekce nádherných písní, jejichž tóny nám hladí uši a uklidňují ducha. Máte čas i prostor na to o čemkoliv popřemýšlet, všechno si promyslet a zase o trochu zmoudřet.


Všem vám z celého srdce doporučuji tuhle písničku. I když ne jen tuhle. Michael Bublé je umělec s obrovským, gigantickým U. Jeho hlas hladí jako samet a, budu se opakovat, neskutečně uklidňuje. On je jako bálzám hojivý na některé rány, kdy bolí duše. Poslouchám jeho písničky už nějakou dobu a Silent Night, pro každého naše stará známá a krásná Tichá noc, je z jeho vánočního CD "Christmas", které tedy vyšlo už minulý rok, ale nikdy nezevšední. Obzvlášť ne na Vánoce.

A když už jsem se tam rozepsala, co říkáte na moji dnešní knížku?


Partials - Dan Wells

15. strana, 15. řádek (s těmi řádky jsem si to dneska zase maličko upravila kvůli délce věty)

"We're still fighting for what is ours, only now, we're fighting with one another."

"Stále bojujeme za to, co je naše, jenom teď bojujeme jeden s druhým."

Jméno Dana Wellse už mluví za vše. On a jeho knihy jsou myslím ve vlastním žánru nepřekonatelné. Myslím, že tom svědčí i tato věta. Ještě jsem Partials nečetla, ale čím víc kolem ní doma chodím a čím častěji ji otevírám, tím mám větší chuť se do ní hned teď, okamžitě, pustit.

A vaše kniha pro 15. den před Vánoci? Co nám prozradí tentokrát?

Snow Fairy

16 Days Until Christmas

8. prosince 2013 v 19:14 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahoj,

tak vás znovu zdravím o posledním dni víkendu a šestnáctý den před Vánoci. Stále mi ten blog prostě nějak nefunguje a nezdá se, že by se chtěl nějak umoudřit. Co s tím budu dělat opravdu nevím. Doufám jenom, že mi půjdou psát recenze a zveřejňovat články. Nejlepší řešení by ale asi bylo stěhování. Asi bych o tom měla hodně uvažovat.
Takové věci mohou potkat před Vánoci jenom mě, řešit problémy s blogem.

Stává se vám to také? Že se pokaždé před Vánoci naskytnou nějaké požíte? Třeba celý rok jste zdraví jako rybky, ale když jsou Vánoce, tak máte těžkou angínu nebo jiné zravdotní potíže? Nebo se vám zrovna pokazí něco, co opravdu nutně potřebujete k přípavě něčeho na Vánoce?
Protože to mě se stvává docela často. Až je to někdy směšné. :D

Ale nebudeme si to kazit. Ani já vám to nechci kazir. Vánoce už máme skoro za dveřmi. Za chvíli už budeme moci odpočítavat dny do Vánoc na prstech obou ruk.
Možná, že už nejvyšší čas, abychom se začali ještě o něco víc těšit. A to tím, že si pustíme nějaké vánoční písničky, koledy.
Abychom se pěkně naladili. Navíc při uklízení je poslouchání takových písniček to nejlepší.


A ke knize, kterou jsem si pro dnešek vybrala? Tady ji máte.


Poklad - Kathy Reichs a Brendan Reichs

16. strana, 16. řádek

"Ben vedle mě zabručel. Zavrčel. Oklepal se. Pořád se mu nedařilo rozsvítit lampičku"

I když jsem od Kathy nečetla zatím žádnou knihu, tak její sérii, na níž je založen jeden z mých nejoblíbenějších seriálů Sběratelé kostí, mě nesmírně láká už hodně dlouhou dobu. Navíc Kathy je legenda mezi spisovateli a spisovatelkami. Jednou se do čtení jisto jistě pustím.

A jaká je vaše kniha? Četli jste ji nebo nečetli? Pochlubte se.

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!