Prosinec 2013

17 Days Until Christmas

7. prosince 2013 v 20:16 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013


Ahojte,

tak dneska opět s menším zpožděním, ale díky Bohu z úplně jiných důvodů, utahaná, totálně na mizině, ale absolutně nadšená. Strašně se mi líbí, jak jsou všechny obchody ozdobeny, až to vypadá jako z amerického pohledu. Všechna ta světla a lidé, vánoční hudba hrající všude kolem, to je prostě jako v ráji. To je pro mě ta pomyslná rájská hudba pro mé uši i duši.


Ale s tímto vším je spojena i starost. Stihnu všechno koupit včas? A budou se obdarovaným líbit dárky, které jsem vybrala? Spousta a spousta otázek, ale jednoduše to k tomu patří. Zatím je ještě relativně dost času na to dokoupit vše potřebné, ale znáte to, stejně vám většina věcí chybí a jen málokdy jsme na 100% absolutně se vším spokojení předtím než se k nám ty vysněné a očekávané svátky konečně dostaví doopravdy.

Jak tohle řešíte vy? Kupujete dárky s dostatečným předstihem, ať si krátce před Vánoci nemusíte lámat hlavu. Nebo naopak kupujete poslední dárek ještě den před Štědrým dnem?

Toť má dnešní otázka na vás, já jsem si pro dnešek vylosovala:


Krásná Katastrofa - Jamie McGuire

17. strana, 17. řádek

"Její tón zněl v takových chvílích mnohem zraleji a já se v duchu ptala, co na tom batolecím hlásku podle ní má připadat Travisovi lákavé."

Tak tohle je jedna z mých absolutně největších srdcovek. Román plný lásky, problémů a toho, co mě dokáže jednoznačně dostat do kolen. Travis. Ach ten Maddox..
Každopádně je Krásná katastrofa jedna z knih, které všem vřele doporučuju přečíst.

A jaká je vaše kniha pro dnešek? A copak nám napoví její 17. řádek na 17. stránce?

Snow Fairy

18 Days Until Christmas

7. prosince 2013 v 7:37 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,


moc se omlouvám, že vám článek zveřejňuju takhle o den pozdě, ale než jsem se včera vrátila z dlouhé návštěvy babičky, než jsem vykoupala našeho psíka a než se blog konečně vyspal z těch jeho technických problémů, které doufám na dobro odezněly, tak uběhl už onen den.
Takže dneska samozřejmě není 18 dní do Vánoc. Je 17 dní do Vánoc, ale článek vám dneska přinesu trochu později.Co ale neodmyslitelně k vánocům patří, a dá se o tom mluvit jakýkov den před Vánoci, jsou filmy (více vám o filmech, které o Vánocích sledujeme doma, napíšu v Nových Vánočních chvilkách). Pohádky, komedie nebo jiné. Ale prostě to k tonmu patří. Obzvlášť potom komediální série Sám doma. To je něco, co na Vánoce nesmí chybět. I když už jsme u nás v rodině všechny díly viděli asi stokrát, tak vždycky se u toho nasmějeme jako kdybychom to viděli poprvé. A to je možná to kouzlo Vánoc.
A pravdou je, že Vánoce bez Kevina so už nedovedu představit.

A jakou že jsem si to na dnešek vylosovala knihu?


Rebelové věčnosti - Gerd Ruebenstrunk

18. strana, 18. řádek

"Lago sice zaznamená její pohyb, ale nestihne zareagovat dost rychle."

Hmm, tak tohle zní... zajímavě. Zatím jsem Rebely nečetla, ale jak si tak stále prohlížím a čtu tuhle větu pořád dokolečka, začínám mě to opravdu, ale opravdu lákat. Jenom doufám, že se mi podaří si ji co nejdříve přečíst.


A vaše kniha? Jak se vám líbí kniha, kterou jste si vylosovali pro dnešek?

Snow Fairy

19 Days Until Christmas

5. prosince 2013 v 19:01 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahoj,

tak jsem zase tady, copak vám Mikuláš s čertem a andílkem dneska naložili za okno? Já jsem dostala opravdu velkou spoustu mandarinek. Toť i deální nadílka pro mě. Mňam!
Dneska vám tu nejspíš nebudu moc vypisovat. Ještě od včera jsem plná pocitů, obrazů a scén z Catching Fire, takže by to nemuselo dopadnout úplně nejlíp. A když už vám budu něco vypisovat, možná to nebude dávat smysl.

A pokud ta meteorologická předpověď počasí nelže, tak bychom do rána měli mít napadlých až 40 cm sněhu. JUpíííí!
Ale je tu malý háček. Tady u nás bude tak polovina, očekávám žádný, naše moravská sahara si to umí zařídit sama, takže budu ráda, když jenom obyčejný sněhový poprašek.


Každopádně doufám, že sněžit bude. Pro mě sníh neznamená otravu, kterou je hned nutné odklidit. Sníh je pro mě, obzvlášť na Vánoce, něco jako předzvěst. Dodává mi naděie, že všechno by mohlo být dobré. Že to bílé je povlak, který zničí všechno zlé a bude zase dobře. Navíc to, jak celou, i tu nejvíce nehostinnou, krajinou promění, že vypadá jako z nádherné pohádky, kterou si můžete osahat, je prostě nádhera.
Ale je to i pro mě i to, že všechno jednou pomine. A že pokud chceme, aby byly věci fajn i bez snížku, musíme k tomu taky nějak přispět...

No... a jaká že to kniha je ta moje dnešní vyvolená?


Zlatá lilie (Pokrevní pouta 2) - Richelle Mead

19. strana, 19. řádek

Musela jsem si s touto knížkou trochu upravit, protože když se podíváte na stranu 19, zjistíte, že ta opravdu 19 řádků nemá.

"A jak moc se blížíme k tomu, abychom byli jako Liam?"

Jelikož je Zlatá lilie jedna z mých skvostných knih, které si hýčkám jako v peřince, jsem neskutečně ráda, že jsem si ji pro dnešek vybrala. A navíc ta věta! Prostě úžasné. Richelle Mead mě ani v jedné její knize nezklamala a to se přesně týká i Zlaté lilie. Myslím, že není nuné to tady nějak obhajovat. Všichni, kdo četli to pochopí velice dobře. A ti, co nečetli se do toho možná pustí..

A co u vás? Jaká je vaše dnešní kniha?

Snow Fairy

Bylo nebylo (58)

5. prosince 2013 v 18:11 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Mé sladké šestnácté století
Autor: Rachel HarrisPrvní Věta:
- "Jsem tu uvězněná."

20 Days Until Christmas

4. prosince 2013 v 17:30 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahoj,

zdravím vás všechny v tento 20. den před Vánoci. Není třeba opakovat, že už se nám to blíží. Ono se to opravdu blíží. Ale občas se mi zdá, že čím víc se nekonečně těším, až budu mít chvíli klid od školy a od všeho stresu, tím mi to utíká pomaleji. Teda ve škole mi to utíká šíleně pomalu. Když jsem doma, to jsem potom ráda, že stihnu jen to nejnutnější a trochu se vyspat.
A to mě přivádí k otázce proč? Je to možná až příliš složitá otázka, ale někdy se řešení či správná odpověď mohou dostavit, když to nejméně čekám.


Tím jsem vlastně chtěla říct, i když to možná moc nedává smysl (malý postřeh a inspirace ze surrealismu :D), že když jdu takhle naštvaná do školy, že musím brzo vstávat a naštvaná jdu i ze školy, že je pozdě a už nic nestihnu, tak kdekoli uvidím nádherně svítit vánoční světýlka nebo jakoukoliv výzbodu týkající se Vánoc nebo cítím krásnou vůni pečících se perníčků či jiného cukroví, hned mě zahřeje u srdce, že skoro ani tu šílenou zimu, kterou mimochodem miluju, necítím a vztek, který jsem do té doby cítila, vyprchal.
Možná to máte podobně.

Ale teď už zpět ke knize, kterou jsem losovala pro dnešní den. Už samotný název je poněkud teplo navozující. Možná až příliš velké teplo...


Žhářka - Stephen King

20. strana, 20. řádek

"Rozhodl se počkat. Aspoň se ještě jednou podívá na ty nohy."

Upřímně? Tohle mě trochu děsí. King, jakožto mistr hororu a děsivých věcí, dokáže opravdu vyděsit, když čtete jeho knihy, to nejspíš ano, vím, je to ostuda, ale ještě jsem žádnou jeho knihu nepřečetla. Ale tady mě dokáže pěkně potrápit mráz lezoucí mi po zádech jenom z této jediné věty. No, každopádně jsem na Žhářku už teď velice zvědavá.

PS: Omlouvám se, že jsem se včera ke Všem barvách Země nevyjádřila. Ale v kostce; ještě jsem ji nepřečetla, ale šíleně se na ni už po druhém díle těším.

A vaše kniha, řádek?
Pište. ;)

Snow Fairy

21 Days Until Christmas

3. prosince 2013 v 19:09 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte,

tak máme další den téměř za sebou. Někdo ho prožil v klidu a pohodě, někdo naopak. Dejme tomu, dobře, že už je tento den skoro za námi.
Protože zase se nám o den zkrátí čekání. Už to nebude trvat dlouho a osud nám zase, s kapkou štěstí, dopřeje pár dní plných nádherných prožitků a klidu, kterým sice možná předchází pár kousavých hádek při uklízecích povinnostech či přípravě neposedného kapra, ale nakonec máte pocit k úplně nezaplacení.
Řekla bych, že právě po klidu a uvolněné náladě a atmosféře touží každý bez ohledu, jak moc po ní doopravdy touží.


A když se tedy blíží ty Svátky s velkým S, můžete občas očekávat i nějakou tu vánoční chvilku. Z pečení dobrot na, nejen, štědrovečerní stůl, napečené cukroví, výzbodu. Myslím, že trochu si toho můžete pamatovat z minulého roku. Navíc mě bavilo pořizovat fotky v tomto duchu, takže doufám, že i letos vás to bude v tento předvánoční čas bavit.

Ale teď už k tomu, co je pro článek podstatné.
Pro dnešní den, 21. před Vánoci, jsem si vylosovala tuto knížku:


Všechny barvy Země - Beth Revis

21. strana, 21. řádek

"Naše rty se setkají v zoufalství, naše těla se kolem sebe obtáčejí s jakousi vroucí zuřivostí, která se rodí jen z radosti z toho, že člověk přežil jistou smrt."


A která z knih se stala tou vaší vyvolenou pro dnešní den?

Určitě mi dejte vědět a zítra se znovu uvidíme.

Snow Fairy

22 Days Until Christmas

2. prosince 2013 v 18:05 | Snow Fairy |  Christmas Days 2013

Ahojte!

Už jenom 22 dní a můžeme být zase na chvíli obklopeni tou atmosférou, která prostupuje a příjemně ovlivňuje celou naši duši. Atmosférou tak nádherně voňavou, klidnou, nezapomenutelnou, že zasahuje do všech, i těch nejzatvrzelejších srdcí.
Ano, už po několikáte tady u mě, Vánoce.

Vánoce jsou svátek, který já osobně miluju tak, jak je to jenom možné a letos se na ně těším snad ještě mnohem více než kdy jindy. Čím to je vám nejspíš neřeknu, protože tím si nejsem jistá ani já sama. Ale tohle je přesně ukázka toho, jak Vánoce dokáží být jedinečné.


A to moje těšení také zapřičinilo tento projekt. Projekt neprojekt. Zapojoovat se můžete, ale nemusíte, je to čistě jenom na vás a na tom, jestli a jak moc se vám bude chtít.

Chtěla jsem, abyste si každý den alespoň o maliličko ukrátili čas, kdy čekáte na Vánoce. Asi nějak takhle.

Návod:

- Stoupněte si před jakoukoli část své knihovničky

- Zavřete oči

- A počítejte do 22 (nebo podle toho kolik dnů bude zbývat do Vánoc) a náhodně se dotýkejte hřbetů svých knih

- Až napočítáte do toho konkrétního čísla, nechte ruku nebo prst na poslední knize, které jste se dotkli

- Otevřete oči a podívejte se, jakou knihu jste si vybrali

- Tu potom z knihovničky vytáhněte a vezměte si ji k sobě

- Otevřete ji na tolikáté stránce, kolik dní zbývá do Vánoce (viz 22)

- A napočítejte od vrchu tolikátý řádek, kolik dní zbývá do Vánoc (viz předchozí odrážka)

- Pokud máte blog můžete se zapojit a tento řádek napsat do článku. Pokud blog nemáte, ale chcete ukázat, jakou knihu jste si vylosovali, klidně mi napište, zveřejním to na svém blogu

- Ale POZOR! Jestli ten řádek obsahuje nějaké zásadní spoilery na knížku, najděte raději řádek, který toho moc ostatním čtenářům, kteří knihu možná nečetli, neprozradí.

Něco navíc:

- Vaši vylosovanou knihu můžete i nějak hězky vánočně vyfotit, upravit a také ji buď zveřejnit u sebe na blogu nebo mi ji opět můžete poslat a já vám ji zveřejním tady na blogu.

- Pokud jste knihu četli, můžete k fotce a řádku napsat i jak se vám líbila/nelíbila a nebo pokud jste ji nečetli, tak jak se na ni těšíte/netěšíte

- Celý článek potom můžete doplnit o nějaké pěkné vánoční/předvánoční obrázky nebo písničky a zase se tak o něco více naladit na samotné Vánoce

Jde o to, abyste se nějak zabavili a skloubili tak hned dvě nádherné věci dohromady. Čtení a Vánoce. Jsem si jístá, že tak ten čas o trochu rychleji uteče. Někdy vám to i zvedne náladu, když se nebudete právě úplně nejlíp.

Já jsem si pro dnešek vylosovala tuto knihu:


Cinder - Marissa Meyer

22. strana, 22. řádek:

" "Je mi sedmnáct," ohradila se Perla a upřela na ženu zamračený pohled."

Cinder jsem měla už tu čest si přečíst a musím upravdu říct, že to byla jedna z nejlepších knih, které se mi kdy dostaly do rukou. Proto mě opravdu velice potěšilo, když jsem si pro dnešní den vybrala právě Cinder. Navíc její, sice ultra moderní, pohádkový námět je tak trochu tématický, když se nám blíží ty Vánoce.

Doufám, že se vám bude tento vánoční projekt aspoň líbil a že se třeba i zapojíte.

Snow Fairy

(Před)Vánoční Inspiration (1)

1. prosince 2013 v 20:26 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

První den nejkrásnějšího období celého roka.


Čekání je zkouškou naší trpělivosti i víry v nádherně magické.


Život je skládanka poskládaná z milionů sněhových vloček.
Get your own free Blogoversary button!