Reviews - Dublin Street

27. prosince 2013 v 19:18 | Snow Fairy |  Reviews

Dublin Street

Autor: Samantha Young
Žánr: New Adult, Erotická romance
Díl: 1.
Originální název: On Dublin Street
Počet stran: 336
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Ikar
Anotace:
Joss se snaží utéct před svou tragickou minulostí, a tak se přestěhuje z USA do Skotska. Protože se zatvrzele vyhýbá jakýmkoliv vztahům, nikdo nemůže ani tušit, jak velký žal v sobě dusí a s jakými démony musí denně bojovat.

Pak ale potkává Bradena, úspěšného a pekelně přitažlivého muže, který vždy dostane, co chce. A Braden chce Joss. Když však zjistí, že tu představa vztahu děsí, navrhne jí dohodu, která by uspokojila jejich vzájemnou spalující přitažlivost. Tvrdohlavý Skot však chce brzy víc než jen sex a Joss zpanikaří. Představa, že by někdo pronikl do útrob její duše, je pro ní totiž naprosto nepřípustná.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Knižní klub a Ikar za poskytnutí knihy k recenzi!

Po tragické ztrátě v minulosti se Jocelyn Butlerová, která si už nenechá říkat jinak než Joss, stěhuje z rodných Spojených států do Skotska. Kde jak doufá, najde klid, na nový život i na nějakou tu malou práci.
Joss se v minulosti hodně spálila, ztratila ty njebližší, kteří dělali její život lepší a jednodušší. Teď ale nemá téměř nikoho, komu by mohla věřit na 100%, kromě jedné kamarádky, které ale také nevěří natolik, aby jí svěřila úplně celou pravdu, všechno, co ji v životě tíží.

Ze začátku to všechno vypadalo naprosto dokonale, našla spolubydlící, která se jí hodně zamlouvá a je jí sympatická, což Joss jenom vítá po několika fiascích s jinými dívkami.
A pak potká krásného, rozpustilého Bradena, s nímž po nějaké době dohadů, přemlouvání, téměř nesmyslné žárlivosti a neurčitém kamarádství naváže velmi nezávazný vztah zahrnující pouze sex a nic víc. Žádné city.
Ale jak se časem ukáže, nejde ani jednomu jenom vyhradně o sex...


Občas mám pocit, že těch erotických románů je tolik, že každý další už musí být jenom napodobenina toho posledního nebo toho prvního. Neustále se nám zjevují další a dlaší díla a u tohoto žánru se nikdy nemůžeme úplně vyhnout zklamání. Neskutečně vás povzdubí, když zjistíte, že ne všechny musí být předem zklamání.

Než jsem si Dublin Street rozečetla, čekala jsem něco úplně jiného, něco, co už jsem v předchozích románech Dublin Street podobných zažila. Bylo to ale jako závan čerstvého vzduchu, protože mě čekalo docela překvapení. A ještě větší překvapení byl samotný začátek.

Samantha Youngová se maličko nechala inspirovat tím kancelářským stereotypen, kdy je muž bohatý, úspěšný podnikatel v na míru šitém obleku od Armaniho. Řekla bych, že tady ta podobnost končí.
Věškerý děj potom se odehrávající má už svou vlastní hlavu, svůj vlastní a opravdu velice originální spád. Od začátku do konce se nejedná jenom o peprné a do podrobna popsané sexuální scény, i když takových si později čtenář užije tak akorát. Hrdinové Dublin Street se musejí potýkat s problémy, které mají i obyčejní smrtelníci v dnešní době.

Mají také své vlastní problémy a spory, které se snaží co nejrozumněji vyřešit. Na jednu stranu jde z příběhu hodně cítit, že lidé v ní jsou dospělí lidé, kteří mají rozum a pár hodně těžkých a drtivých chvil za sebou, ale občasná teenagerovská nerozvážnost a popichování harmonizují a stahují všechno, co by se mohlo jevit jako upjaté nebo nudné.
Co je bonus, opět velmi překvapující, je fakt, že Dublin Street je i svým vlastním specifickým způsobem akční. Stále se něco děje a některé věci jsou opravdu napínavé a nepředvídatelné.

S radostí mohu říci, že jsem po dlouhé době objevila erotický román, který není jenom o sexu a takových těch primitivních věcech kolem. Erotiky je tam opravdu s rozmyslem a takové, která není všeobecně medializovaná z jiných knih a která po nějakém čase začne být spíše otravná.
Celý nápad s tím, že se obě hlavní postavy staví ke svému vztahu čistě živočišně je velmi dobře vymyšlený a postupem času a s každou další stránkou se stává stále více romantickým a možná maličko předvídatelným, ale to je jenom zanedbatelný detail. A i když se mi konec zdál chvíli maličko uspěchaný, tak pořád je to konec, nad kterým by se šťastně pousmál skoro každý, obzvlášť potom příznivec tohoto knihžního žánru.

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!