Reviews - Easy?

10. ledna 2014 v 20:46 | Snow Fairy |  Reviews

Easy?

Autor: Tammara Webber
Žánr: YA, Romance
Díl: -
Originální název: Easy
Počet stran: 304
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Jota
Anotace:
Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátíMnohokrát děkuji nakladatelství Jota za poskytnutí knihy k recenzi!

Jacqueline se i přes svůj velký hudební talent rozhodne jít na stejnou vysokou školu jako její kluk Kennedy. Jednoduše proto, že jsou spolu dlouho a Jacqueline ho miluje natolik, že je ochotná pro něj zahodit i možnost se dál umělecky rozvíjet. Ale její život je nejspíš až přiliš ideální, až příliš dokonalý na to, aby ho mohla žít donekonečna.
Osud si pro ni přichystá arkticky ledovou sprchu v podobě toho posledního, co by od svého kluka čekala.
Rozchod.

Lucas je talent od přírody na "řemesla". Kromě různých prací, kdy si přivydělává na život je to také umělec. Ale jak se ukáže, i zachránce života. Jacqueline už pozoruje delší dobu a tajně po ní touží, ale její kluk Kennedy je dostatečným důvod, proč se držet stranou. On je populární a každý ho zbožňuje a Lucas je samotář, který rád drží svůj život pod pokličkou.
Ale když se Jacqueline rozhodne jet po cečírku domů, je Lucas tím, kdo zabrání jedné velké katastrofě, která by mohla život Jacqueline navždy zničit...

Je libo spojení sladkého, romantického a zároveň akčního románu a kvalitní YA literatury?
Jestli jste na otázku odpověli ano, pak je tu právě teď román, ve kterém se nejen přesvědčíte, že život není tak úplně easy, ale také si přečtete příběh, který má svůj vlastní originální námět i zpracování.

Jestli by se mě někdo někdy zeptal, jak by podle mě měl vypadat dokonalý hollywoodský film plný romantiky, akce a nečekaných zvratů, který navíc ještě nebyl zfilmovaný, určitě bych řekla, ať si přečte Easy? a představí si to na filmové plátně.
Jsem si jistá, že všem hlavním i vedlejším postavám by to na stříbrném plátně opravdu velice slušelo.

Tammara Webberová přesně ví, jak v dnešní době zaujmout a zároveň se vyhnou konvenci i kopírování. Svůj příběh zpracovala tak, že doslova dýchá mládím a láskou, která je v dnešní době tak populární a která dostává miliony holek po celém světě do kolen, vášnivá a přesto nesmělá. A i přes všechnu tuhle svěží, mladou atmosféru je z příběhu jasně patrná také realita, která je všude kolem nás a v jiných knihách je občas až moc idealizovaná.

Můžete se přesdvěčit, že Tammara Webber kromě prvku romantiky zakomponovala do děje i zkušenost, rozvahu a vyslovila fakt o chybách, kterých se teenageři často dopouštějí vzhledem k tomu, co právě prožívají za pocity a co ke komu cítít a jak moc jsou ochotni obětovat pro lásku i přesto, že někde v hloubi duše vědí, že to nemusí skončit happy endem.
Tohle všechno je Easy a ať už je název sebejednodušší, děj je stejně komplikovaný a nevyzpytatelný jako život. Hlavní postava Jacqueline vám o tom prozradí skoro všechno.

A na konec možná uvítáte ještě nějaký ten důvod, proč se do knihy pustit. Je to jedna z hlavních chlapeckých postav. Postava Lucase alias pana záhadného. Skrytá tetování, tajemný vzhled a status vlka samotáře. A potom i skoro andělská krása jako bonus. A aby toho nebylo málo, je to i kluk, který by snesl dívce modré z nebe, když mu o ni jde, což Lucasovi opravdu v knize jde. Je to prosté a možná to vyzní i v tom smyslu, že tohle se děje v každém druhém podprůměrném románu. Ale tady jde o víc než jen o slupku. Jde o to, co má Lucas a hlavně tahle kniha uvnitř. A že je opravdu o co stát.

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EM EM | Web | 11. ledna 2014 v 21:49 | Reagovat

Easy jsem si zamilovala. Lucas je úžasný. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!