Reviews - Oči dokořán

6. ledna 2014 v 18:28 | Snow Fairy |  Reviews

Oči dokořán

Autor: Raine Miller
Žánr: Erotický román, Romance
Díl: 3.
Originální název: Eyes Wide Open
Počet stran: 272
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Baronet
Anotace:
Společná budoucnost Ethana a Brynne je v ohrožení. Oba musí bojovat o život, aby ji dokázali zachránit.

Před Ethana a Brynne staví život samá překvapení. Temné stíny minulosti se pokoušejí zničit vášnivé pouto, které je k sobě váže, a to i přes slib, že je už nic nerozdělí. Zničující ztráta a příslib nové naděje jim otevírá oči a oni si uvědomují, co je pro ně nejdůležitější. Zvládnou oba milenci překonat bolestivou minulost, která je neustále pronásleduje? Dokážou se vypořádat s osobou, která má v plánu postarat se během olympijských her o notné rozptýlení? Brynne a Ethan mohou ztratit všechno. Podaří se jim situaci zvládnout a vybojovat si to nejcennější, po čem touží - společnou budoucnost?

S očima dokořán je příběh plný vášně a čisté lásky, jež dokáže přemoci nebezpečí a neštěstí.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí knihy k recenzi!

Když už to s Ethanem a Brynne vypadá na nejlepší cestě za společnou budoucností bez velkých mráčků, objeví se stíny minulosti, které nedávají spát ani jednomu.
Neobytné sny a pronásledvání. Ani Ethan ani Brynne nemají v životě ustláno na růžích, ale když mají jeden druhého u sebe, svět se jim zdá hned bezpečnější.
Ale v tomto vztahu už dávno nejde jenom o nebezpečí. Ethan je nepříčetný z pomyšlení, že by měla Brynne strávit volný čas s jiným mužem než je on sám. Nesnese pomyšlení, že ji někdo jiný svlékal očima, dle jeho vlastního názoru, a on tam není, aby v tom komukoli zabránil.
Ale potom přijde pár dalších ran, které ani jeden z nich nečeká...


Původně skoro nevinná myšlenka, která po celém světě rozpoutala další hotovou erotickou smršť.
Jak se blížíme celou série k závěru, je stále těžší předvídat, co si Miller vymyslí. Ale nemůžeme jí vytknou, že všechno to, co dosud v blackstoneské aféře vymyslela je hodno jedničky s hvězdičkou.

Brynne se svými kostlivci, kteří se zatím ne a ne úplně ztratit se dostává do situace, kdy se střetává s duchy z Ethanovy minulosti. Z Ethanovy strany k ní ale přichází pokaždé jenom nechuť s čímkoli se jí svěřit, i když Ethan moc dobře ví, že právě před Brynne nemusí nic skrývat.

I když je sex v tomto třetím díle spíše takovým vedlejším, ale přesto stále podstatným, prvkem, větší váhu získávají starosti, řešení zásadních problémů a drama. Sexuálních scén je sice stále dost, ale svým způsobem hlavně příjemně doplňují atmosféru soužití a cestu života mezi hlavními postavami."Malé věci v našem životě jsou občas ty nejcennější dary, kterých se nám dostane, a pokud si jich všimneme, když přijdou, pak jsme skutečně požehnaní."


I když je poslední dobou erotických románů tolik, že čtyřikrát z pěti sáhnete po tom horším, jsou tu ale i takové, do kterých, když se pustíte, tak toho nakonec nemusíte vůbec litovat. Bylo by opravdu zbytečné a prosté o jakýkoli logický smysl porovnávat něbo nějak srovnávat Aféru Blackstone s nejpolulárnějším a průkopnickým díle erotických románů Fifty Shades. Většina těchto knih se od Padesáti odstínů na jednu stranu ani nic moc nelíší, ale opět jsou tu některé, které jsou originální a dokáží čtenáře naladit, zabavit a nakonec i potěšit.

Raine Miller zachovala původní myšlenku z prvního dílu a v těch následujících ji velmi smysluplně rozvíjí dál, což je jenom výhoda a plus nejen pro knihu, ale i pro samotnou autorku. Je skvělé, že se nakonec ve svém díle neztratila, jak tomu někdy bývá u prokračujích dílů jedné série. Téměř v závěřu přidala takticky ještě o kapku více dramatu a nebezpečí, ale zároveň i lidskoti a starostí, které mají lidé ve skutečném světě, mimo knižní působiště. Možná bych uvítala více podrobností a detailů, maličkostí, z Ethanovy minulosti, která se svou krutostí od té Brynniny nakonec až tolik neliší. Kromě několika hodně napínavých, ale následně useknutých, pasáží je celá série postavena na příběhu Brynne. Ale to by bylo asi tak jediná výtka.
Tak jestli hledáte román, který je pikantně erotický, žhavý a téměř nezkrotný, ale zároveň i romantický a realistický, rozhodně byste neměli Aféru Blackstone přehlédnout.


Moje Hodnocení:
9, 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!