Únor 2014

(Ne)jen valentýnské čtení

12. února 2014 v 19:17 | Snow Fairy |  Memes

Co se mě osobně vybaví, když se řekne Valentýn?
Růžičky, srdíčka a růžová barva valentýnek všude, kam se podívám? To ne, bohužel nejsme v americkém filmu a já si až takové iluze nedělám.
Je to pro mě den, kdy budu muset bez převrácení očí tolerovat líbající se páry na ulici a říkat si, že když je ten Valentýn, tak to pro jeden den v roce vydržím, i přesto, že je tohle situace nevyskytující se jenom na Valentýna. Jinak většinou jenom sklopím hlavu a říkám si, proč zrovna já musím být ta, která potkává takové zamilované, kteří se nezdráhají všem kolemjdoucím ukázat, jak moc se mají rádi, skoro na každém desátém kroku? :D

Věsměs mi ale Valentýn jako "svátek" nic moc neříká. Mám to trochu jako s Novým rokem. 1. leden přece není jediný den, kdy máte jedinečnou a magickou možnost něco na sobě změnit nebo se začít chovat jinak. Od toho je tu ceý rok. A tak to mám i s Valentýnem. 14. února není jediný den, kdy si mohou lidé, kteří se mají navzájem moc rádi vyznat lásku.
Řekla bych, že je tento den jen tak, aby se neřeklo. Ale zase musím uznat, že je to super příležitost k tomu sepsat nějaký seznam knih, písniček či filmů, které se pro tento čas hodí, podotýkám, že ne jen výhradně pro jeden a tento konkrétní den. :D

A tak to tady máte. Přesně jeden takový knižní seznam. Řadila jsem knížky podle určitých skupin, jenom abyste byly obeznámeni.
Samozřejmě, že to nejsou všechny knihy śvěta, které jsou hezky valentýnsky romantické. Těch je ještě nekonečně krát více. Já jsem vybíral z knihy, které zdobí mé vlastní poličky.

Tak čtenáři, teď už ale vybírejte knihy...

...pro romantiky tělem i duší

Tady se naši bezvýhradní romantici budou moci opravdu pořádně "vyrochnit" Protože knih, jejichž základem, srdcem i hlavou je láska a romatika.
Upřímně bylo docela těžké vybrat nějaké rozumné množství takových knížek. Nakonec jsem pro vás, romantiky tělem i duší, vybrala tyhle:...pro romantické duše, které se nebojí riskovat a bojovat

Zvláštní pojmenování této skupiny, ale nějak tak by se asi dala nazvat. Zde se najedou čtenáři, kteří milují romantiku, ale zároveň i nějakou tu nadpřirozenou akci s příměsí živočišné a nadpozemsky krásné fantasy.
...pro milovníky romantiky zahalené do kabátku záhad a intrik

Ano, tohle přesně je jednou z několika věcí, které k romantice a záhadám patří. Intriky. Kombinace záhady, napětí, lásky a intrik v poměru 3:2:2 je na Valentýna jasnou volbou, jestliže jste příznivci nejen lásky sladké jako cukrová vata.


...pro fanoušky alternativní romantiky a životní psychologie

Takový krkolomný a divný název, že? Dalo by se říct, že zde si přijdou na své ti, kteří mají rádi realitu, v níž se knižním způsobem mísí každodenní starosti i radosti s nekompromisním přístupem světa. Ovšem s kapkou fantazie, u níž můžete se srdcem plným emocí zkrápět svou tvář slzami.


...pro romantiky se zaječími úmysly

Ano, Ano. Láska a romantika je někdy komplikovaná. A v knížce, když se řekne komplikovaná, tak to není komplikovaná v tom klasickém slova smyslu, ale doslova v tom knižním smyslu. Kde si můžete dovolit přečíst i to, co by většina lidí na světě vlastně vůbec neměla odvahu udělat......pro ty, kteří by pro lásku a romantiku procestovali současnost... nebo i jiné éry

Cestování časem spojené se spontánní láskou, to je to pravé ořechové. Většinou se stane, co čekáme nejméně, a to platí i pro skutečný život. Jen to cestování časem si nejspíš budeme muset kompenzovat nějakým tím románkem, u kterého se navíc i od srdce zasmějeme.
...pro milovníky historie a detektivek

I taková témata se na Valentýna hodí. Historické romány se specifickou zdrženlivě neukázněnou láskou a záhadnou, která se vám drží v patách nebo i pořádná detektivka, v níž možná není romantiky plný hrnec, ale i tak za to stojí.
...pro odvážlivce, kteří se vyžívají v lechtivých scénách

Tak toto téma je nejspíš neodmyslitelně spjaté s Valentýnem. Jak se říká, život je život, lídé jsou lidé a láska je láska. Proti gustu žádný dišputát, no ne? Tak do toho, odvážlivci, pročtěte se Valentýnem knihou s pořádně peprným, erotickým románem!


...speciální bonus pro ty, kteří se nebojí zakousnout

A tohle jsem si prostě nemohla odpustit. Protože vy přece moc dobře víte, co se bude dít na Valentýna ve spojistosti s touto sérií! A na Valentýna probět noc i den s takovými kráskami... jednoduše dvěma slovy: K NEZAPLACENÍ!


Líbí se vám takový seznam? Zkusíte si nějakou knížku výše z fotek přečíst nebo máte už i vy své favority, které budete nejen na Valentýna, ale i přes prázdniny číst?
Ať už tak či tak, dejte určitě vědět. :)

Snow Fairy

Quotation Tuesday (4)

11. února 2014 v 18:59 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Nebudeme to tentokrát prodlužovat povídám, protože jsem našla něco, co je hodně bolestné, ale hlavně pravdivé...


Nicholas Sparks je jeden z těch lidí, kteří si dokáží dělat svět barevnější a šťastnější každý den nebo naopak, když chtějí, ale jejich pohled na svět a city a to všechno, co nás denně obklopuje, je stále střízlivý, realistický.
A právě o tom a o první lásce by se dalo napsat tisíce slov. Mohli bychom se dohadovat, že když budeme hodně chtít, můžeme na ni zapomenout a už nikdy si na to, jaké to bylo nevzpomenout. Ale nakonec to bude přesně, tak jak říká citát od Nicholase Sparkse. Ať už se nám to líbí nebo ne.

Souhlasíte s Nicholasem Sparksem také?

Snow Fairy

Inspiration (61)

9. února 2014 v 19:20 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

On My Wishlist (67)

8. února 2014 v 19:05 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.


Léto mrtvých - Gregory Hughes

Reviews - Překroč svůj stín

7. února 2014 v 19:05 | Snow Fairy |  Reviews

Překroč svůj stín

Autor: Katie McGarry
Žánr: YA, Romance, Realistic Fiction
Díl: 1.
Originální název: Pushing The Limits
Počet stran: 376
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

Mnohokrát děkuju knižnímu portálu databazeknih.cz za poskytnutí knihy k recenzi!

Echo si na den, kdy se jí změnil celý život a kdy se samozřejmost proměnila v popel, nevzpomíná. Vzpomíná si na všechno, jenom ne na ten den. Možná to má důvod, ale sama na něj určitě nepřijde. Její školní postavení, její přátelé, její kluk, to všechno zahalila mlha a i když se snaží sebevíc, nemůže předstírat, že by mohlo být všechno jako předtím. Normální. Všechno se jí hroutí pod rukama a nikdo, kromě jednoho člověka, toho nejposlednějšího myslitelného, to nemůže pochopit lépe...

Noah si prožívá své vlastní trauma, které se odehrálo před pár lety. Ztratil rodinu a i poslední lidi, na kterých postavil svůj život potom, mu vzali. Jeho mladší bráškové s Noahem nemohou žít, ale Noah nedokáže žít bez nich, protože jsou jediní, kdo mu zbyli. Ale jako školní lamač dívčích srdcí, nepřístupný playboy a hulič je nucem žít na okraji společnosti, daleko za hranicemi popularity. Pouze s minimálními možnostmi a maximem své bolesti.
Potom ale pozná svět, který jeho životu dá konečně zase trochu smysl a naprosto mu změní pohled na pojem nového života.


Normálnost je relativní pojem. A ztráta je někdy až příliš přítomná na to, aby na ni člověk nemyslel.
Ve světě se souzní spousta nejrůznějších, protichůdných pocitů, které spolu denně svádí boj o přežití. Ne o přežití jako v divočině. Ale o přežití ve vlastním těle, o překonání nejneutěšitelné bolesti a nemožnosti to nějak napravit.

Překroč svůj stín je nejen kniha pro mládež plná romantiky se špetkou prvku o zakázaném ovoci. Je to nejen kniha, která obohatí naši zvědavou stránku, kdy toužíme znát, jak všechno dopadne. Ona dokáže obohatit i naši psychickou stránku, dokáže se napojit na čtenářovu psychiku a upoutat pozornost té správné části mysli. Katie McGarry se zaměřila hodně za psychologii osob, které nemají život od přírody jako v bavlnce, ale musejí se snažit denně přežívat a bojovat za to, aby jim bylo líp nebo alespoň přijatelně.

Tohle u knih je z mého vlastního pohledu hodně velké plus a výhoda, protože kromě toho, co nám knihy většinou dávají, rozpoutávají knihy typu Překroč svůj stín i diskuzi ve vlastní čtenářově individualitě. Čtenář má potom výjimečnou možnost nejen se kvalitně pobavit nad humornými a odhelčujícími hláškami postav, ale také se zamyslet nad smyslem vlastního života a dalšími možnostmi.
Děj bych popsala, že je jako na horské dráze. Jednou jste společně s aktéry skoro na dně, ale postupně, plynule se dostáváte na vrchol, kde je všechno veselejší, uvolněnější a romantičtější.


Velmi se mi líbil prvek lásky mezi hlavními postavami. Je to přesně ten druh knižní lásky, která se normálně děje i v realitě. Je velmi intenzivní osudová a přesto v každém smyslu nejistá a kolísavá. Stejně jako celý děj knihy poněkud proměnlivá. Občas akční, záhadná a nepředvídatelná.

Z projevu Katie McGarry je znát, že kniha je zapeklitá a složitá, ale zároveň i předvídatelná. Avšak v tom smyslu, který vás neunudí k smrti.
Aby se čtenář necítil úplně jako na kolotoči, jde všechno hezky pomalejším tempem. Tudíž je zde i větší prostor pro představivost a uvědomění si a poskládání si dohromady všech aspektů, které kniha má. V neposlední řadě je tu ale jedna věc, která z celé knihy přímo srší a je to na ní velmi znát už od samého začátku. A to je originalita. Ať už co se týká jmen postav, tak i celkovým nápadem a kreativností. Jako bonus jsou tu pro nás hodně atraktivní, sympatické postavy. A jako bonus v bonusu i velice alarmujícím způsobem přitažlivý, uhrančivý hlavní mužský hrdina.
Jednoznačně oba palce nahoru. Protože tady je na 100% na co se těšit.

Bylo nebylo (64)

6. února 2014 v 18:24 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.


Název: Pád andělů
Autor: Susan EePrvní Věta:
- "Je to ironie, západy slunce jsou od útoků nadherné."

Obří seriálová anketa - Není seriál... jako seriál... - Vyhodnocení

5. února 2014 v 18:32 | Snow Fairy |  Ankety

Je to cca týden dva zpátky, kdy jsem vám zveřejnila velkou seriálovou anketu. K mému velkému překvapení a radosti hlásila velký úspěch v počtu hlasujících, a tak jsem si se svojí velmi dobou kamarádkou, která je jednou z mých dvou ověřených seriálových maniaků, že by bylo dobré taky sestavit žebříček vítězů z této ankety.
Zjistíme tak zároveň, jaké jsou vaše nejoblíbenější seriály současnosti.
A možná si taky někdo z vás najde svůj nový objev, který bude sjíždět online na internetu nebo stahovat o sto šest. Protože všichni raději prokrastinujeme. :D

Ale tady už máte vaše seriálové favority po vyhodnocení ankety:


Teen Wolf versus Supernatural

Vítěz:Arrow versus The Following

Vítěz:Under the Dome versus Revolution

Vítěz:White Collar versus Hawai Five-O

Vítěz:Revenge versus Pretty Little Liars

Vítěz:The Vampire Diaries versus True Blood

Vítěz:Glee versus Gossip Girl

Vítěz:The Game of Thrones versus Once Upon a Time

Vítěz:Bones versus Elementary

Vítěz:American Horror Story versus The Walking Dead

Vítěz:The Big Bang Theory versus How I Met Your Mother

Vítěz:
Tady tohle je přehlídka těch nejlepší podle vás.
Souhlasíte?
Nebo máte nějaký tip na další seriály, které třeba v anketě nebyly a stojí za to, aby se o nich vědělo?
Napište to.

Snow Fairy

Quotation Tuesday (3)

4. února 2014 v 17:50 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Řekla bych, že tady tento pokus o meme se u mě na blogu už docela zabydlel. Nějaký ten prostor pro tu moji citátovou posedlost.
Řekla bych, že i vám se to líbí, protože jak se většinou zmiňuju u Inspiration, kde vám přidávám nějaké pěkné obrázky, inspiraci pro další dny, někdy stačí obrázek a nebo třeba pár slov, aby jste se cítili lépe nebo se rozhodli pomoci sami sobě. Víte to, znáte to. :)


Teď se odkloňme od toho, že je to film, na který se těším k roztrhání a že to není jenom moje jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií.
Teď jde o ta slova v úvozovkách. Když tohle někdo někomu řekne, je to samo o sobě hodně důležité prohlášení. Může znamenat cokoli a může změnit člověka i jeho pohled na svět. Je to to, co chtějí lidé slyšet, aby měli v situacích, kdy si nejsou jistá ani sami sebou, natožpak okolním světem, pocit bezpečí a jistoty alespoň něčeho osobního, co by jim dávalo smysl.
Jsou to silná a odvážná slova, bohužel však mnozí lidé nemají stejné množství odvahy tohle někomu říct, i když to třeba cítí tím správným způsobem. Ale to je břemeno, která tahle slova nesou. Pro mě osobně nesou opravdu hodně důležitý význam, který máme všichni, ale jenom ti, kteří se nebojí a myslí to vážně, to mohou říct s tím, že právě ta jejich slova nikdy nevyzní naprázdno tomu, koho opravdu milují.

Snow Fairy

Inspiration (60)

2. února 2014 v 19:08 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.Knižní Zúčtování - Leden

1. února 2014 v 17:11 | Snow Fairy |  My Books


Tentokrát ten měsíc uběhl opravdu rychle, když se to vezme kolem a kolem.
Někdy se však ty dny šíleně táhly, třeba ve škole to byla fakt hrůza. Ale jinak... ani já, samozvaný kritik sáhodlouhých školních dnů, nemůžu říct, že to neuteklo.
Co se knih týká, za leden jsem se mi jich nakupilo trochu méně než jiné měsíce, ale víte, jak to je: méně je někdy více.
Tak jdeme na to. :)

Knihy, které jsem si koupila

Vy už mě znáte. V tomto ohledu opravdu hodně dobře.
Možná si někteří říkáte, že musím být úplně šílená, s tolika knížkama bych mohla zastavit Moravu. Ale pro mě je to, že když je mi vážně hrozně, anebo i když je mi dobře, a prohlídnu si pár stránek nebo přečtu pár slov, hned se cítím líp. Hned mi je líp. Hned mám chuť se usmívat. Oni kluci mi ten život dělají o hodně pestřejší, smyslnější a já sama se cítím líp, silnější. A za to jim opravdu vděčím z celého srdce.
(One Direction A - Z je neoficiální kniha od autorky biografií slavných osobností Sarah Oliver)

Soutěž inspirovaná Demi už tady u mě byla. O Staying Strong jsem opravdu hodně dlouho přemýšlela. Nakonec nemůžu být raději, že jsem si ji koupila. Demi je jednou z těch celebrit, které mluví o věcech, jenž je opravdu poznamenaly, nevaří z vody a dělí se s lidmi o své vlastní zkušenosti. Pár citátů ke každému dni v roce... můžu vám říct, že po jedné stránce máte hned větší do života.


Awww, můj Wreck This Journal! Pravda už trochu opotřebovaný a poznamenaý mojí rukou, ale to je prostě terapie. Nemůžu si tady tuhle "věcičku" od úžasné Keri Smith vynachválit. A Mess je takovým sourozencem WTJ. :)


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování

Všechny tady tyhle kousky na recenzi si nemůžu vynachválit! Jedna lepší než druhá. Vlastně všechny jsou naprosto úžasné. Mám právě rozečtené Hrej hráčem a to je Kniha... ta si opravdu zaslouží to velké K na začátku. A stejně tak Překroč svůj stín.
Za Šampiona, Překroč svůj stín a Pád andělů děkuji moc databezeknih.cz
Za Hrej hráčem děkuju moc nakladatelství Galatea


Všechny knížky pěkně pohromadě


A jaké jsou vaše nové knižní kousky za měsíc leden?

Snow Fairy
Get your own free Blogoversary button!