(Ne)jen valentýnské čtení

12. února 2014 v 19:17 | Snow Fairy |  Memes

Co se mě osobně vybaví, když se řekne Valentýn?
Růžičky, srdíčka a růžová barva valentýnek všude, kam se podívám? To ne, bohužel nejsme v americkém filmu a já si až takové iluze nedělám.
Je to pro mě den, kdy budu muset bez převrácení očí tolerovat líbající se páry na ulici a říkat si, že když je ten Valentýn, tak to pro jeden den v roce vydržím, i přesto, že je tohle situace nevyskytující se jenom na Valentýna. Jinak většinou jenom sklopím hlavu a říkám si, proč zrovna já musím být ta, která potkává takové zamilované, kteří se nezdráhají všem kolemjdoucím ukázat, jak moc se mají rádi, skoro na každém desátém kroku? :D

Věsměs mi ale Valentýn jako "svátek" nic moc neříká. Mám to trochu jako s Novým rokem. 1. leden přece není jediný den, kdy máte jedinečnou a magickou možnost něco na sobě změnit nebo se začít chovat jinak. Od toho je tu ceý rok. A tak to mám i s Valentýnem. 14. února není jediný den, kdy si mohou lidé, kteří se mají navzájem moc rádi vyznat lásku.
Řekla bych, že je tento den jen tak, aby se neřeklo. Ale zase musím uznat, že je to super příležitost k tomu sepsat nějaký seznam knih, písniček či filmů, které se pro tento čas hodí, podotýkám, že ne jen výhradně pro jeden a tento konkrétní den. :D

A tak to tady máte. Přesně jeden takový knižní seznam. Řadila jsem knížky podle určitých skupin, jenom abyste byly obeznámeni.
Samozřejmě, že to nejsou všechny knihy śvěta, které jsou hezky valentýnsky romantické. Těch je ještě nekonečně krát více. Já jsem vybíral z knihy, které zdobí mé vlastní poličky.

Tak čtenáři, teď už ale vybírejte knihy...

...pro romantiky tělem i duší

Tady se naši bezvýhradní romantici budou moci opravdu pořádně "vyrochnit" Protože knih, jejichž základem, srdcem i hlavou je láska a romatika.
Upřímně bylo docela těžké vybrat nějaké rozumné množství takových knížek. Nakonec jsem pro vás, romantiky tělem i duší, vybrala tyhle:...pro romantické duše, které se nebojí riskovat a bojovat

Zvláštní pojmenování této skupiny, ale nějak tak by se asi dala nazvat. Zde se najedou čtenáři, kteří milují romantiku, ale zároveň i nějakou tu nadpřirozenou akci s příměsí živočišné a nadpozemsky krásné fantasy.
...pro milovníky romantiky zahalené do kabátku záhad a intrik

Ano, tohle přesně je jednou z několika věcí, které k romantice a záhadám patří. Intriky. Kombinace záhady, napětí, lásky a intrik v poměru 3:2:2 je na Valentýna jasnou volbou, jestliže jste příznivci nejen lásky sladké jako cukrová vata.


...pro fanoušky alternativní romantiky a životní psychologie

Takový krkolomný a divný název, že? Dalo by se říct, že zde si přijdou na své ti, kteří mají rádi realitu, v níž se knižním způsobem mísí každodenní starosti i radosti s nekompromisním přístupem světa. Ovšem s kapkou fantazie, u níž můžete se srdcem plným emocí zkrápět svou tvář slzami.


...pro romantiky se zaječími úmysly

Ano, Ano. Láska a romantika je někdy komplikovaná. A v knížce, když se řekne komplikovaná, tak to není komplikovaná v tom klasickém slova smyslu, ale doslova v tom knižním smyslu. Kde si můžete dovolit přečíst i to, co by většina lidí na světě vlastně vůbec neměla odvahu udělat......pro ty, kteří by pro lásku a romantiku procestovali současnost... nebo i jiné éry

Cestování časem spojené se spontánní láskou, to je to pravé ořechové. Většinou se stane, co čekáme nejméně, a to platí i pro skutečný život. Jen to cestování časem si nejspíš budeme muset kompenzovat nějakým tím románkem, u kterého se navíc i od srdce zasmějeme.
...pro milovníky historie a detektivek

I taková témata se na Valentýna hodí. Historické romány se specifickou zdrženlivě neukázněnou láskou a záhadnou, která se vám drží v patách nebo i pořádná detektivka, v níž možná není romantiky plný hrnec, ale i tak za to stojí.
...pro odvážlivce, kteří se vyžívají v lechtivých scénách

Tak toto téma je nejspíš neodmyslitelně spjaté s Valentýnem. Jak se říká, život je život, lídé jsou lidé a láska je láska. Proti gustu žádný dišputát, no ne? Tak do toho, odvážlivci, pročtěte se Valentýnem knihou s pořádně peprným, erotickým románem!


...speciální bonus pro ty, kteří se nebojí zakousnout

A tohle jsem si prostě nemohla odpustit. Protože vy přece moc dobře víte, co se bude dít na Valentýna ve spojistosti s touto sérií! A na Valentýna probět noc i den s takovými kráskami... jednoduše dvěma slovy: K NEZAPLACENÍ!


Líbí se vám takový seznam? Zkusíte si nějakou knížku výše z fotek přečíst nebo máte už i vy své favority, které budete nejen na Valentýna, ale i přes prázdniny číst?
Ať už tak či tak, dejte určitě vědět. :)

Snow Fairy
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 EM EM | Web | 12. února 2014 v 20:40 | Reagovat

tolik úžasných knížek. =) Moc bych si chtěla přečíst Mé sladké 16. století.

2 Lucinda Lucinda | Web | 13. února 2014 v 16:41 | Reagovat

Skvělý výběr! :-)

3 Wer. Wer. | Web | 13. února 2014 v 18:10 | Reagovat

Super článek! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!