Project of Divergent (1)

19. února 2014 v 17:48 | Snow Fairy |  Project of Divergent

Tak začneme. Jak pravidelně budou různé články do tohto projektu si ještě nejsem úplně jistá, ale když začnu pomaloučku, tak by z toho možná mohlo něco slušného být.
Říkala jsem si, čím bych tak mohla začít a přišla jsem na to, že začít hlavním soundtrackem by nebylo až tak špatné. Většina fanoušků a nadšenců, nejen knižních a filmových, ale hlavně hudebních, na tyto oznámení čekají a dlouho se na připravují a těší se.
Role hlavní zpěvačky se pro Divergent movie ujala Ellie Goulding s hitem Dead in the Water, z čehož jsem měla hned potom, co jsem to zjistila opravdu obrovskou radost.
Protože pokaždé, když se chystám si poslechnout něco nového od Ellie, nikdy mě to na celé čáře nezklame.


Už je to nějakou dobu, co je tento soundtrack známý oficiálně. Těšila jsem se na něj opravdu hodně, navíc ještě víc, když jsem se dozvěděla, kdo bude interpretem, respektive interpretkou. Nakonec jsem na to nějak zapomněla a poslechla jsem si ji poprvé teprve před pár dny.
Ellie je velká paní zpěvačka a její písně mají hlavu a patu. Dávají smysl a jsou poakždé skvělé. Stejně jako tato. Je pomalá, melodická a přidává přesně tam, kde má.
Ale tak nějak mi to k Divergenci tak úplně nesedí. Neříkám, že se to k tomu nehodí vůbec, to v žádném případě. Z, možná větší, části se k filmu hodí, ale zase jsem čekala, že píseň bude trochu akčnější a nepředvídatelnější, která vám do krve nažene pomyslné litry adrenalin. Která vám rozbuší srdce. Divergence je přece dost akční, tato písnička je svým způsobem maličko uspávací, ale myslím, že při správné scéně by mohla být naprosto dokonalý efekt.

Co si myslíte vy? Jaký máte na píseň názor? Líbí se vám nebo naopak nelíbí? Určitě dejte vědět.

Za to tahle píseň už v mě evokuje trochu víc akce...


Je to píseň, hádám, taková ta, co má podbarvit bojové akce, kdy krev v žilách opravdu při čtení tuhne. Ve filmu to bude mít, doufám, podobný efekt, kdy se člověk bude i trochu bát.
Tahle píseň bez textu je tak akorát, ani příliš přitažená za vlasy, ani nedostatečná. Někdy jsou ty nezpíváné soundtracky víc v pohodě než ty zpíváne. Ale v případě Divergent se mi obě nějak perou. Která je lepší. Myslím, že obě jsou super, taky proto, že každá je trochu jiná a dá se zařadit do úplně jiného žánru. A když si člověk vícekrát poslechne obě, uvědomí si vlastně, že jiné písně by se k tomu snad ani nehodily. :)


Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Klérm Klérm | Web | 19. února 2014 v 17:57 | Reagovat

Pravdou je že mohli vybrat trochu víc akčnější, ale zas vůbec tahle není špatná :)) to je pravda.

2 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 20. února 2014 v 15:06 | Reagovat

Ellie Goulding? Super, tu si poslechnu :)

3 Lucinda Lucinda | Web | 20. února 2014 v 15:25 | Reagovat

Ta první písnička se mi k Divergenci až tak moc nehodí. Ale ta druhá je perfektní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!