Reviews - Hrej hráčem

15. února 2014 v 17:33 | Snow Fairy |  Reviews

Hrej hráčem

Autor: Emma Hart
Žánr: YA, Romance, Moderní, Humor
Díl: 1.
Originální název: The Love Game
Počet stran: 248
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Galatea
Anotace:
Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne.
Operace Hrej hráčem může začít.
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou "královnu univerzity", aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena.
Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…

Mnohokrát děkuji nakladatelství Galatea za poskytnutí knihy k recenzi!

Hry hráli, když byli děti. A pořádně zapeklité hry umí oba rozehrát i teď. Maddie je asi jediná z univerzity, které sebevědomý lamač dívčích srdcí Braden Carter není dost sympatický na to, aby se pro něj i ona stala dalším žhavým postelovým zářezem na čele jeho postele. A Bradena to samozřejmě, přirozeně k jeho obvyklému schématu ulovit - vyspat se s ní - dál se o ni nezuajímat, které k holkám má, motivuje dělat různé věci, aby to napravil.
Ona to na něm nenávidí, ze srdce tyhle jeho povrchní způsoby nesnáší, a jedinou její motivací je to napravit, když oba nezávisle na sobě rozehrají stejnou hru. Sbalit, využít a dát lekci u Maddie a sbalit, využít a odkopnout u něj. Jedinou prioritou v této hře pro ně oba společnou je, v žádném případě se do sebe nezamilovat....


S prvním slovem této knížky je na co se těšit, především proto, že operace hrej hráčem brzy začne.
Ne, opravdu. Ať už máte rádi namachrované playboye s vypracovaným svalnatým břichem a holky tak trochu nesmělé zvějšku, ale nespoutané uvnitř, nebo ne, stejně si přijdete při Hrej hráčem na své.

Celý námět a zápletka zní jako z nějakého klišoidního béčkového románu, jehož obdobu jste už viděli asi tisíckrát v televizi a ještě vícekrát jste ji četli.
Ono by to tak i ve skutečnosti mohlo být, kdyby tuhla kniha byla dílem někoho jiného než Emmy Hart.

Emma Hart je maminka dvouletého chlapce a s dalším malým raubířem v očekávání. Ale to je poněkud nepodstatné. Chtěla jsem tím říct, že kdyby obsah celé knihy napsal někdo jiný, možná nějaká nová, nezkušená, začínající autorka, která bude nejšťasnější, až si konečně vydá svůj podprůměrný román, tak by to nebylo to pravé.
Vlastě těžko říci, čím to doopravdy je, ale Emma do toho dala kus sebe jako osoby a taky toho, co je v životě mladých na univerzitě jejich denním chlebem.

Někdo si možná řekne, že když je člověk na univerzitě, vysoké škole, že už by měl mít rozum, měl by být rozvážný a tak akorát klidný a ambiciózní. Ale tohle nepsané pravidlo se už několikrát tak trochu vymklo z rukou. Emma Hart svým čtenářům poskytuje krásný pohled na to, že co se v mládí naučíš, v pozdějším věku, třeba právě na univerzitě, jako když najdeš. Sarkasmus, ironie, vtipy, pošťuchování, sex. To, co by někdo jiný mohl pojmout trochu konzervativně, Emma Hart vzala za ten netradiční, možná i trochu liberalistický, konec a udělala z romatického klišé něco úplně nového, dala tomu pojmu úplně jiným rozměr.

"Ale právěk naopak, deprese je znakem síly - protože nezáleží na tom, jak máš zrovna slabou duši, protože tvoje srdce je pořád dost silné, aby bolest cítilo."


Na tom něco je. Samozřejmě, že každý by si hned, aniž by knížku četl, mohl jednoduše domyslet, jak asi skoční. Protože v tomto mají romány trochu nevýhodu. Pokud autora neznáte a nevíte, co od něj očekávat nebo naopak, jestli ho znáte a víte, že happyend není předem potvrzený, stávají se tyto knihy hodně předvídatelné. Což je i případ Hrej hráčem.

Nicméně Emma Hart má pořád několik velmi silných es v rukávu. Všechnu předvídatelnost a předem tušená tajemství kompenzuje prudkým, jízlivým vtipem, ze kterého bolí svaly na břiše i kolem úst. Který vám kouzlí na obličeji šílené grimasy a ze kterého jste červení jako rajská jablíčka. A to je, pokud máte opravdu špatnou náladu nebo jste naštvaní nebo máte starosti, ten nejlepší lék. A i ten konec dokáže chytit za srdíčko.
PS: Navíc, jak často se dá odolat těm svalnatým knižním playboyům, kteří mají mnohdy všechno a někdy i ještě něco navíc?


Moje hodnocení
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!