Minirecenze - Archiv

31. března 2014 v 18:10 | Snow Fairy |  Reviews

Archiv

Autor: Victorie Schwab
Žánr: Dystopie, YA, Mystery, Fantasy, Sci-fi
Díl: 1.
Originální název: The Archived
Počet stran: 334
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie.

Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.
Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…

Námět:
Archiv je už na první pohled zajímavá kniha. Nejen obálkou, ale hlavně tím, co si o ní přečtete v anotaci.
Jelikož jsem začala teprve číst, můžu jenom hádat co se bude dít dál, ale už jenom to, co vím, je slušný základ pro úžasně napínavou knihu, kterou si užiju nejen já, ale i nejeden nadšený čtenář a milovník fantasy záhad.

Pocity:
Během čtení je na této knize úžasné, že nikdy nevíte na čem jste. Z každé stránky na vás dýchá jedna záhada za druhou a přímo cítíte, jak z ní sálá tajemnost, záhadnost. To, že se Archiv zařazuje mezi paranormální a mystery knihy není jen tak. Těším, až mi začně běhat po zádech pořádný mráz.
A tohle je sice takové zvláštní, ale k celé atmosféře knihy a námětu a tak všemu okolo se mi neskutečně líbí jméno hlavní hrdinky. Mackenzie. Je to takové nezvyklé, imponující jméno. Takové, že samo o sobě ve vás probouzí zvědavost a tajmeno. Což je k celému nápadu knihy jenom skvělý bonus navíc.

Prozatimní hodnocení:
I když tohle ještě není celá recenze, protože Atrchiv celý ještě přečtený nemám, tak už teď můžu s radostí říct, že se mi kniha velmi zamlouvá. Zatímco poslední dobou jsem četla hodně romatické knihy, u kterých se člověk krásně uvolní, udělá čtenáři radost svým sladkým happy-endem nebo příjemně pohladí i mou romantickou část, Archiv je úplný opak. A to se mi po tom pomyslném fantasy-dystopicko- sci-fi "půstu" vážně hodně líbí.
Jenom doufám, že to v tom záhadném a napínavém duchu bude Archiv pokračovat až do poslední stránky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!