Duben 2014

Quotation Tuesday (8)

15. dubna 2014 v 19:01 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Ahojte,

konečně tady máme skoro konec týdne. Je neskutečně super říct to uprostřed týdne a nemuset si jenom představovat, že je to pravda. To je skoro jako požehnání, dar shůry, že budeme mít velikonoční prázdniny. Protože už je to vážně potřeba. Všechen stres hodit na pár dní úplně za hlavu a konečně se pořádně uvolnit, odpočinout si. To je přesně to, co potřebujeme. :)

Jak jsem si tak procházela, co bych sem vložila za moudro, citát, narazila jsem na jednu věc, která mě velice pobavila.
Karlík a továrna na čokoládu je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Nejen proto, že je takový humorný a moc hezky natočený a zpracovaný, ale také proto, že je v něm hodně mouder a věcí, které si člověk uvědomí až s časem. Navíc Johny Deep je absolutně fenomenální herec a já ho za jeho samotného i za jeho herecké výkony miluju a obdivuju.


A věc, kterou bych vám ráda ukázala níže je inspirován Alenkou v říši divů. Shodou náhod další úžasně natočený film s Johnym Deepen v roli potřeštěného Kloboučníka.


S tímhle já naprosto souhlasím. Realita je mnohdy místem, kde se jeví všechno černější a o dost složitější. Ale na to, abychom jí přidali trochu sytých, pastelových, zářivých barev stačí zavřít oči a otevřít dveře do světa v naší mysli. Věřím, že takový svět je u každého člověka úplně jiný a to je na tom to nejlepší. V žádném člověku není neoriginálního místa a myšlenky. A s tím, co si sami v hlavě vytvoříme potom můžeme hrdě se vztyčenou hlavou bojovat v realitě proti všem věcem a lidem, kteří nevěří, že i ten na první pohled nejslabší člověk je vznešený bojovník ve stříbrné zboji, který hrdě bojuje za své sny a za to v co věří.


Snow Fairy

Inspiration (70)

13. dubna 2014 v 19:54 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.

On My Wishlist (76)

12. dubna 2014 v 23:15 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.


Přivolávání - Kelley Armstrong

Reviews - Amélie v Paříži

11. dubna 2014 v 21:22 | Snow Fairy |  Reviews

Amélie v Paříži

Autor: Angie Westhoffová
Žánr: YA, Romance, Moderní, Love Story, Cestování, Fiction
Díl: -
Originální název: Alles wegen Amelie - Paris
Počet stran: 144
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Když se objeví možnost strávit celý rok v romantické Paříži na výměnném pobytu, patnáctiletá Sina ani na okamžik nezaváhá. Taky kdo by si nechal ujít takovou příležitost? A když k tomu ještě zjistí, že stejně jako její oblíbená filmová hrdinka Amélie bude bydlet na Montmartru a že syn její dočasné rodiny je opravdu nádherný kluk a ke všemu ještě herec, její nadšení nezná mezí. Kouzelný rok v pařížských uličkách při natáčení filmu může začít!Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!


Když celý život žijete tam, kde máte velký kinosál doslova pod nosem a kam můžete chodit zdarma a sledovat pamětní, legendární staré filmy, najedou si ani neuvědomíte, že realita a film už mezi sebou nemají hranice. Sina takhle žije. V malém domě ve Frankfurtu s matkou a mužem, který se Sině ne úplně zamlouvá a který z matky, dle jejích slov, jako každý z matčiných bývalých mužů, vysává energii.
Sina sama se snaží životem procházet každý den tak nějak nepoznamenaná. Ale časté návštěvy kina mění její pohled na svět. A konkrétně film Amélie z Montmartu jí už ode dávna čaroval v hlavě nebeské ráje. Vždycky přemýšlela nad tím, jaký musela mít Amélie život, dokonalý ve své nedokonalosti a nádherný v oparu nejistoty.
A tak když se jí ta možnost naskytne, neváhá. Na rok se vydá na výměnný pobyt do Paříže, kde se navíc náhodou dostane k rodině žijící na stejném místě jako hrdnika z jejího oblíbeného filmu. A jako bonus na vrchol svého štěstí, se její život změní opravdu ve film...Na knihách je skvělé, že ve vás mohou probudit různé emoce. Že u nich různé emoce můžete prožívat. A zatímco některé knihy ve vás probudí strach, nebo vám zvednou hladinu adrenalinu, Amélie v Paříži vám sníží krevní tlak, uklidní srdce a nechá vás relaxovat nad tím úžasným pohledm na majestátní Francii.
A kromě toho vám povypráví kouzelný příběh plný akce a klapek.

Protože tyhle zvuky patří na prkna, která znamenají svět.
Angie Westhoffová si připravila vyprávění o dívce, která není ani tak krásná jako modelka, ani tak sebevědomá. Téměř jako šedá myška, až na to, že kabátek šedé myšky nesluší té ctižádostivé a bezprostřední Sině, která je velkou milovnicí starých francouzských filmů a Amélie z Montmartu.

Příběh je to sice takový ne úplně nejnovější, ale na druhou stranu není ani neoriginální. To, že se dívce, která miluje filmy poštěstí, že se sama stane součástí nečeho podobného je dostatečně originální a neokoukané. Prvek sladké naivity a klasické francouzské romantiky s pohledem na Eiffelovu věž slouží jako pozadí pro příslib nových začátků a poznávání sebe samotné, odhalování toho, co hlavní hrdinka pořádně neví, že v sobě má.

A nebyly bychom to v romantické knize ani v Paříži, kdyby se na obzoru neukázal nějaký ten švarný mládenec, na kterém mohou všechny holky oči nechat, jak je přitažlivý. Rafaela si můžete představit jako zasněného, blonďatého, šarmantního playboye francouzského typu, z čehož vyplývá, že slovo playboy je možná trochu nevhodné i přesto, že Rafael je vážně velmi pohledný. Sina na první pohled nenápadná a přesto v ní plane něco frankfurtského, odvaha a nebojácnost, která dokáže upoutat pozornost.

A to se mi na knize velmi líbilo. Že postavy samotné jsou přirozené a svým způsobem reálné, protože přesně takový typ lidí můžete potkat kdekoli na ulici a ni by vás nenapadlo, že se může nejen mimo potištěné stránky odehrávat takový milý, romantický příběh. Další výhodou knihy je i to, že od ní před přečtením nečekáte až tolik, takže svým způsobem není ani co ztratit. A jelikož se v dnešní době stále více knih houfuje do sérii, tak mě Amélie v Paříži oslovila i tím, že ve světě knih působí jako samostatná kniha bez vlastní série.
Celkově je Amélie v Paříži lehká oddechovka, jako dělaná na deštivé, pomačkané dny, ale i na ty dny provoněné létem a sluncem. Nic, co by člověka posadilo na zadek, ale zároveň nic, co by mělo nějak zásadně zklamat, že by měl člověk chuť knihu nejraději někam odložit a dělat, že ji nikdy nedržel v rukou. Ideální průměr na zvednutí nálady a zatoulání se do ulic voňavé Paříže.

Bylo nebylo (70)

10. dubna 2014 v 17:53 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Aliance (Divergence #3)
Autor: Veronica RothPrvní Věta:
- "Přecházím po naší cele na základně Sečtělých a v uších mi zní její slova:"

Spring Bookish Giveaway

9. dubna 2014 v 18:59 | Snow Fairy |  Giveaways

Ahojte!

Jak se dneska máte? Doufám, že se máte všichni dobře, ale kdyby náhodou ne, tak také doufám, že vám udělám touto soutěží radost.
Už hodně dlouho jsem žádnou nepořádala a říkala jsem si, že je nejvyšší čas to všechno napravit.
Tato soutěž bude i něco jako náhrada za soutěž k 2. narozeninám blogu 1.1.2014, kterou jsem bohužel nepořádala, protože mi to časově nevycházelo.

Ani nevíte, jak neskutečně se těším, až budou prázdniny. Zatím se budu muset spokojit s těmi velikonočními, od čtvrtka příštího týdne do pondělí toho dalšího. Není to do pondělí moc, ale nemůžu si ani ztěžovat. Jakékoli volno od školy je u mě nanejvýš vítanou záležitostí.
Ale ještěže existuje zmrzlina!! Po škole mám poakždé docela dost času a teď, když už není zima až praští, tak si můžu trochu té sladké nádhery rozplývající se na jazyku dopřát. Tohle je ta úžasná, delikatesní pistáciová s vanilkou z tohoto týdne.
PS: I dnes jsem ji měla, i když nebylo tolik teplo. A i když jsem skoro umrzla zevnitř i zvenku, tak to za to stálo. :)
Ale teď už zase zpátky k soutěži, když jsem si tak trochu odběhla ke zmrzlině. V této soutěži se mi podařilo sehnat krásné knihy, které sice nejsou úplně nejnovější, ale zato si myslím, že jsou to knihy opravdu krásné a vzácné, tak doufám, že se vám budou líbit. A ty maličkosti ke každé ceně? To bylo pro mě samotnou obrovské překvapení a byla jsem z něj neskutečně nadšená, když jsem ho poprvé viděla. Míša z YOLI mě pokaždé dokáže něčím tak neskutečně překvapit a za to, a i za knihy, jí strašně moc děkuju. A stejně tak děkuju Baronetu za Annu krví oděnou.

A tady už jsou ceny....

1. cena: kniha Anna krví oděná - Kendare Blake + dárečky2. cena: Alchymista - Michael Scott + dárečky3. cena: Nádherná temnota - Kami Garcia, Margaret Stohl + dárečky


A teď možná to úplně nejdůležitější. To co potřebujete k soutěžení.

Soutěžní Formulář


Tak to bude ode mě k této soutěží zatím všechno. Soutěžte, vyplňujte. Budu ráda za každého z vás, kdo se zúčastní soutěže. A předem vám za účast děkuju. Jsem za to moc ráda a jsem vám všem za přízeň mému blogu moc vděčná.
Děkuju!!
Soutěž bude trvat ode dneška až do konce měsíce, takže asi takhle:

9.4.2014 - 30.4.2014Snow Fairy

Quotation Tuesday (7)

8. dubna 2014 v 20:01 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Ahojte,

někdy jsou ta odpoledne a večery, dokonce i ty všední, tak v pohodě. Jindy mám zase pocit, že schválně ubíhají tak rychle. Nevím, jestli to brát jako dobré znamaní, jako že to budeme mít všechno co nejdříve za sebou nebo přesně naopak, nějak na způsob zkoušky. Jestli zvládneš, dobře pro tebe, jestli ne tak....
No, každopádně, když jsem se podívala, kdy jsem zveřejnila poslední článek do toho meme, řekla jsem si, že by nebylo tak špatné to napravit. A náhodou mi do karet nahrál jeden výrok, který jsem našla. A to konkrétně tento:


Anne Frank je jedna z těch osob, kteří za to že byli nevinní zaplatili životem. Anna, a i její rodina, zaplatila za to, že žila život, který měla ráda ve světě, který nedokázal snést její život. Slova, které nám po sobě nechala tak mají neskutečnou hodnotu, protože jsou její vlastní, jsou jejím příběhem a představují to, jak žila, jak milovala a jak bojovala. Až do konce.
To, že někdo přemýšlí více než mluví vlastně není nic špatného nebo ne? Může to být někdy i výhoda. Někdy jsou to právě slova, která dokáží rozpoutat celé revoluce, které dokáží pohnout světem. Copak to už dávno není známo? Ale to, jak to podává právě výrok z Annina vlastního deníku, má v sobě ještě mnohem větší hloubku, kterou každý může pochopit jinak. Můžeme ji uchopit jako silnou výhodu, někdo ji může vnímat naopak. Ale nakonec to stejně pro všechny znamená to stejné. Každý myslí více než mluví. Protože nikdo neřekne úplně všechno.

Snow Fairy

Inspiration (69)

6. dubna 2014 v 18:34 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.Knižní Zúčtování - Březen

6. dubna 2014 v 12:02 | Snow Fairy |  My Books

Ahojte,

Tak, březen skončil, apríl už taky a skoro celý duben ještě před námi.
Já osobně se tohoto měsíce trochu děsím, možná ještě víc toho dalšího, jelikož mě ve škole teď asi nebude čekat to nejjednodušší období. Vzhledem k tomu, že se nám budou o asi měsíc dřív uzavírat známky. Snad se to nějak zvládne a nejen já, ale i všichni u nás, budeme moci postoupit do čtvrtého ročníku a v klidu si potom odpočinout a nabrat síly o velkých prázdninách. Protože ty se nám už třetí kosmickou rychlostí blíží.
Stejně tak nějak nestíhám číst. Já vím, mám hodně s mnoha knihami zpoždění a za to se velmi, velmi omlouvám. Snažím se číst, jak nejvíc to jde, abych toho trochu stihla (jsem takový ten pomalý čtenář, takže než já jednu knihu přečtu, tak mi to chvíli trvá :)) a abych nějak stáhla tu ztrátu, kterou se vším mám.
Ještě jednou se omlouvám, doufám, že to všechno doženu.

***

Ale teď už zase zpět ke knižnímu zúčtování. Za všechny kousky jsem neskutečně ráda, protože o spoustě z nich jsem hodně toužila. Tak tady jsou...

Knihy, které jsem si koupila


Můj názor na Paniku už znáte i recenzi. To je prostě neskutečná kniha. Jestli jste ji ještě nečetli, tak si klidně přečtěte mou recenzi a třeba nějaké další, jestli si nebudete stále jisti, a potom si Paniku velice rychle pořiďte, teda v případě, že vás opravdu osloví. Panika je neskutečně skvělá věc.
Tajemství Elly a Michaela jsem si vyhlídla už předtím než vyšel minulý rok. Ale nějak jsem se k němu už potom nedostala. Ale teď mě druhý díl zastihl hodně nepřipravenou, když mi přišel k recenzi (viz Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování), takže jsem rychle hned o víkendu dokupovala první díl. Ale upřímně, těším se, jsem zvědavá jaké to bude.


O The Maze Runner a The Secret Diamond Sisters jsem vám už dávala vědět. I o tom, že se bude soutěžit o podepsané záložky od Michelle Madow, jenom mi ještě chybí jedna cena do soutěže, ale doufám, že přijde co nejdřív, ať vám mohu ukázat úplně všechny ceny, které do soutěže chystám a vy si můžete konečně zasoutěžit.
Ale jinak mám teď na programu čtení hodně anglických knih. Nemám sice tolik času, kolik bych chtěla, ale až budou prázdniny nebo víc volna, tak se do některých určitě hned pustím.

Knihy, které jsem dostala


Za tuhle skupinu knih jsem strašně moc ráda. U Klanu koní mě překvapila mamka. Vůbec jsem nepočítala s tím, že by mi chtěla neco dát, teda že by mi chtěla dát knížku, ale úžasně mě překvapila takhle nádhernou. Neskutečně za ni děkuju.
A za získáním Etikety a špionáže stojí takový delší příběh. Dostala jsem ji od mojí dobré kamarádky a spolužačky tak říkajíc za protislužbu, ale jsem z knížky absolutně nadšená. Ještě jsem se k ní nedostala, což mě opravdu mrzí, ale určitě už brzy přijde řada i na ni, protože čím déle se na ni dívám, tím méně dokážu odolávat. Děkuju moc, Leni :)*.

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Tady také nastává ta věc se zpožděním. Amélii v paříži už mám přečtenou, takže recenzi čekekjte příští týden, uvidíme, jak to stihnu, možná se objeví recenze i na knihu Fenomén od Marie Lu. Učiněnou katastrofu už jsem nakousla, ale jsem v tom trochu zamotaná, nějak nevím, co si myslet, ale jsem na začátku, tak se to snad nějak rozjede a já se začtu, protože se na tu knihu opravdu hodně těším.

Všechny knihy pohromadě


***

Jaké knížky jste ukořistili během března vy? Budu ráda, když se pochlubíte. ;)

Snow Fairy

On My Wishlist (75)

5. dubna 2014 v 20:26 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.


The Half Life of Molly Pierce - Katrina Leno
Get your own free Blogoversary button!