Jeden den v Rakousku

21. dubna 2014 v 22:04 | Snow Fairy |  Experience with Books

Jeden den v Rakousku


Ahojte,

máme Velikonoce, ale bohužel konec velikonočních prázdnin. Nesnáším, když prázdniny končí, všechna pohoda okamžitě s první ranní hodinou vezme za své a je tu zase to všechno, co nemám rádi.
Nicméně je naprosto úžasné, když zažijete něco, co vám může dělat radost i v dny, kdy vám fakt není do řeči ani do smíchu.

Říkala jsem si, že když už jedeme za hranice, takže nafotím co nejvíce fotek v knihkupectví, jak to vypadá a jak to tam chodí. Bohužel nejenže jsem byla ze všeho tak vykulená, že jsem i fotit skoro zapomněla, ale ty fotky, které jsem nejvíce chtěla, tak ty mi úplně zmizely. Takže kdybych vám psala článek jenom o rakouských knihkupectvích, asi by to vyšlo na pár řádků. Tak jsem si řekla, proč vám sem nedát pár fotek z celého dne a z toho, co by nejpůvodněji v plánu?
Taky toho nebude nějak moc, protože přece jenom většinu těch nejlepších momentů by nešlo zachytit ani fotkami natožpak slovy. V kostce vám řeknu, kde všude jsme byli a jak se nám tam líbilo.

1. ZASTÁVKA: Příjezd - G3 Shopping Resort, Gerasdorf

Tak tady jsme započali náš výlet. G3 je opravdu obrovitánský obchodní dům se 150 obchody a 4 000 volnými místy k parkování. Neskutečné! Než jsme zaparkovali taky to chvíli trvalo, přece jenom než na takové ploše najdete tu správnou odbočku kudy, abyste mohli dobře zaparkovat, to dá chvíli práci.
1,5. zastávka: V obchoďáku - Douglas, Thalia, Primark, Claire' s

Ano, i když je to obchodní dům o 150 obchodem, tak jsem si nějak víc prošla jenom tyhle čtyři. Přece jenom, náš plán byl trochu na delší dobu a tady jsem se chtěla zastavit hlavně já a hlavně kvůli Primarku, knihkupectví a bižuterii.
Možná to zní povrchně, ale i s těmito obchody jsem strávila docela dlouhou dobu. Hlavně v Primarku, to mi připadalo jako bych tam byla dva dny, ale ještě stále jsem si neprošla všechny jeho oddíly a zákoutí, tak byl velký. Nakonec jsem tam nechala víc jak polovinu celé svojí rakouské útraty, kterou jsem měla i na úžasné atrakce v Pratru, ale ani za nic toho nelituju, nakonec jsem nějak vyšla.

A teď knihkupectví. Prošla jsem asi jenom dvě, z toho jednoho jsem měla úžasnou fotku Silber od Kerstin Gier, ale ta právě z toho mobilu zmizela. Ale jednu fotku odtamtud mám a jsou na ní docela známé knížky bych řekla, teda od známých autorů. Pokud umíte německy, tak si můžete přeložit i názvy. ;)
Thalia je velké knihkupectví, ale nejen to. Najdete zde i časopisy, školní a kancelářské potřeby, CD a DVD a pak teda samozřejmě knížky. To mi trochu připomínalo moji oblíbené WHSmith v Anglii. Takové obchody se mi líbí, jak je to takové spojené, přijde mi, že jsou věci hned na jednom místě takové veselejší. Jinak knihkupecví v Rakousku se mi líbí, připomínají mi trochu naše Levné knihy, konkrétně teda tyhle dvě, co jsem prošla, i když knížky až tolik levné nejsou.3. ZASTÁVKA: Směr Prater

Místo těch zážitků, které nedokážu popsat slovy a fotky nedokáží zaznament to, jak skvělé to tam ve skutečnosti opravdu bylo. Zároveň je to jeden z těch případů, kdy si celí natěšení a v očekávání, jaké to asi bude, představujete kde co, ale nakonec zážitek předčí všechny vaše možné i nemožné představy. Fotek moc nemám, protože jsem většinu času jenom koukala s otevřenou pusou jako sůva z nudlí. A rozhodně NE v tom špatné slova smyslu, naopak v tom NEJLEPŠÍM. Snažila jsem si to všechno zapamatovat a nějak "vyfotit" do paměti, aby mi to tam hezky všechno zůstalo, všechny pocity a celý zážitek. Ale při čestě domů jsem uvědomila, proč některé věci nezapomeneme. Zanechají v nás totiž něco jako záchrané lano, kterého se chytneme, když kolem nás není ani nikdo pomyslný, kdo by nás chytil.
Tuhle fotku už sice znáte z facebooku, ale nemohla bych ji sem nedát.


I když většinou nesnáším to, jak se mi neustále třesou ruce, tak v ten den jsem si ten třas užívala jak jen to šlo. Věděla jsem totiž, že ho způsobily - nejen - adrenalinové zážitky a všechny možné správné emoce. V tu chvíli jsem byla nejspíš závislá na tom třasu i adrenalinu, ať už to zní jakkoli divně. :D
A nakonec zakončit super den něčím sladkým, to je nejlepší zakončení nejlepšího dne. Děkuju mým dvěma nejlepším kamarádům, nejlepšímu bráškovi na světě a kamarádovi, kterého už stejně beru jako rodinu, že jsem s vámi mohla zažít něco takového a mojí rodině za to, že jsem tam vůbec mohla být. Myslím, že vám asi nikdy nedokážu dost poděkovat. <3


A pár dobrých rad?
Hádám, že jich moc nebude, ale někde jsem kdysi slyšela nebo jsem to četla, že čím jednodušší výklad, tím víc si z toho člověk vezme. Ostatní už je na každém z nás.

- Jestli se do Rakouska/Vídně - nebo kamkoli jinam - chystáte, rozhodně si nachystejte kapesné.
- A co je nutností, je mobil s foťákem nebo foťák. Bez foťáku jako byste nebyli.

Přeji vám všem hodně štěstí v cestování po celém světě. Stejně je to úžasný pocit, být mimo stát, který znáte, někde, kde je všechno jinak, kde na vás všechno dýchá čistotou.

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!