Quotation Tuesday (7)

8. dubna 2014 v 20:01 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Ahojte,

někdy jsou ta odpoledne a večery, dokonce i ty všední, tak v pohodě. Jindy mám zase pocit, že schválně ubíhají tak rychle. Nevím, jestli to brát jako dobré znamaní, jako že to budeme mít všechno co nejdříve za sebou nebo přesně naopak, nějak na způsob zkoušky. Jestli zvládneš, dobře pro tebe, jestli ne tak....
No, každopádně, když jsem se podívala, kdy jsem zveřejnila poslední článek do toho meme, řekla jsem si, že by nebylo tak špatné to napravit. A náhodou mi do karet nahrál jeden výrok, který jsem našla. A to konkrétně tento:


Anne Frank je jedna z těch osob, kteří za to že byli nevinní zaplatili životem. Anna, a i její rodina, zaplatila za to, že žila život, který měla ráda ve světě, který nedokázal snést její život. Slova, které nám po sobě nechala tak mají neskutečnou hodnotu, protože jsou její vlastní, jsou jejím příběhem a představují to, jak žila, jak milovala a jak bojovala. Až do konce.
To, že někdo přemýšlí více než mluví vlastně není nic špatného nebo ne? Může to být někdy i výhoda. Někdy jsou to právě slova, která dokáží rozpoutat celé revoluce, které dokáží pohnout světem. Copak to už dávno není známo? Ale to, jak to podává právě výrok z Annina vlastního deníku, má v sobě ještě mnohem větší hloubku, kterou každý může pochopit jinak. Můžeme ji uchopit jako silnou výhodu, někdo ji může vnímat naopak. Ale nakonec to stejně pro všechny znamená to stejné. Každý myslí více než mluví. Protože nikdo neřekne úplně všechno.

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rodaw Rodaw | Web | 9. dubna 2014 v 16:16 | Reagovat

Deník Anny Frankové bych si moc ráda přečetla. Já jsem ped pár dny dočetla knížku Romeo, Julie a tma a ta tehdejší doba byla prostě... tak zlá, krutá a nespravedlivá. Jsem z toho smutná :(

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 20:16 | Reagovat

[1]: Určitě si ho jednou přečti. Je to neskutečně nádherná kniha, i když to prostředí války a holocaustu je strašné. Anne to dokázala všechno neskutečně popsat. Jako bys to prožívala za ni nebo spolu s ní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!