Květen 2014

Together All Around the World - 1. zastávka - Německo

31. května 2014 v 15:57 | Snow Fairy |  Together All Around the World

Německo


Ahojte!

Tak dnes vyrážíme! Na naši okružní cestu kolem světa, kterou započneme v NĚMECKU! Takže si vyměníme pomyslná eura a oprášíme své, třeba i neexistující, znalosti němčiny a jedeme. A i když začínáme v Německu, necháme se inspirovat dílem americké autorky Morgan Matsonové a vyrazíme na náš celosvětový roadtrip v našem pomyslném autě, které je evidentně poháněno naší velkou, bujnou fantazií. :)

Německo jako náš soused je nám na jednu stranu blízko, ale na stranu druhou to mezi námi ještě možná trochu vře. I když se o tom moc nemluví, protože taková ta válečná témata jsou v běžné konverzaci poněkud zabíjáckými články, tak je to také součást naší společné minulosti, kterou jen tak někdo nevymaže a kterou je dobré pamatovat a do budoucnosti se jí vyhnout co největším obloukem.
Ale dnes je Německo také jedním z velkých států s nádhernými památkami, které stojí za to vidět na vlastní oči.
A přesně to je cílem naší cesty. Navštívit nejzajímavější a nekrásnější místa Německa, i když jenom imaginárně. Já vím, to opravdu není jako výlet ve skutečnosti, který je ještě tisíckrát úchvatnějších a ještě více k nezaplacení, ale když ta možnost není, tak proč si to aspoň nepředstavovat? Třeba se to jednou stane skutečností a my budeme líp vědět, co jedeme navštívit, no ne?


Takže, Německo je středoevropský stát, který ale narozdíl od naší republiky už omývají světová moře, konkrétně Severní a Baltské. Má také velikánskou rozlohu, 357 021 km2, takže už jenom tím nám nabízí neskutečné množství možností, kam jít, a co navštívit.
Pro milovníky sportu je ve slavném městě Mnichov velký a krásný olympijský stadion, kde se Olympijské hry konaly v roce 1972.
Německo také nabízí i hudebním fanouškům své ultra moderní stavby a to v podobě velké Alianz arény také v Mnichově a O2 Areny v Berlíně.
Němečtí spisovatelé, jako například: Johann Wolfgang von Goethe se svým Wertherem, Herman Hesse, bratři Grimmové, Friedrich Schiller a spousta dalších, obohatili velmi zásadním způsobem klasickou světovou literaturu v minulosti, tak stejným způsobem němečtí autoři bodují se svými knihami i dnes na poli moderních literatury.
Milovníci architektury a také historie si určitě nenechají ujít majestátní Braniborskou bránu v Berlíně, která se stala známá po celém světě.
Naší pozornosti by také neměla ujít 368 metrů vysoká televizní věž v Berlíně - Berliner Fernsehturm - kde se ve výšce 203 metrů nachází rozlehlá pozorovatelna, z níž je naprosto úžasný výhled na Berlín a Německo a když je čisto, můžete vidět až do vzdálenosti 42 km. O čtyři metry výše se potom nachází ještě otáčející se kavárna Telecafé, která se otáčí každých 20 minut.
A perlička pro milovníky kávy, ke kterým se řadím i já, je zde také zřízena, určitě ne jenom jedna, úžasná kavárna Starbucks. Hurá tam!!!

A jaká kniha by se mnou do Německa cestovala? U mě to byla jasná volba. I když se děj obou sérií odehrává v Londýně, tak Kerstin je z Německa a to pro mě bylo rozhodující. Je to naprosto dokonalá autorka, píše fenomenálně a její knihy jsou úžasné. A kdyby to šlo, tak bych ke Kerstin klidně hned zaběhla na kávu nebo bych se s ní vydala na jeden nebo více kelínků kávy do už zmiňovaného Starbucksu. :)Pictorial Inspiration


Televizní věž v Berlíně


Braniborská brána v Berlíně
Tento týden tedy strávíme v Německu, Berlíně a na jiných místech celého Německa. Za pár dní ale vyrazíme na další zastávku našeho roadtripu.
Kam myslíte, že to bude tentokrát? :)


Snow Fairy

Reviews - Ella a Michael navždy

30. května 2014 v 13:00 | Snow Fairy |  Reviews

Ella a Michael navždy

Autorka: Jessica Sorensen
Žánr: YA, Romance, Psychologie, New Adult,
Díl: 2.
Originální název: The Forever of Ella and Micha
Počet stran: 312
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Domino
Anotace:
Může láska přetrvat navěky?

Ella a Michael se dokázali poprat s životní tragédií i se zlomeným srdcem. Teď je ale dělí tisíce kilometrů a vztah na dálku vystavuje jejich lásku těžké zkoušce.

Ella se vrátila do školy a snaží se moc nemyslet na budoucnost - kvůli komplikovaným rodinným vztahům je pro ni dost těžké přežít každý další den. Tolik by si přála být po boku Michaela, ale na druhou stranu nechce být překážkou na cestě ke splnění jeho životního snu.

Michael je na turné se svou kapelou a podle všeho by měl být šťastný. On však v hloubi duše ví, že k úplnému štěstí mu něco chybí: Ella. Její nepřítomnost je pro něj mnohem těžší, než by čekal. Stýská se mu, touží po ní... Nemůže ale přece dopustit, aby kvůli němu odešla ze školy!

Když byli spolu, nic nebylo nemožné. Ale teď je všechno jinak. A když jejich už tak dost křehký svět zasáhne další tragédie, bude muset jeden z nich udělat rozhodnutí, které by je mohlo odloučit navěky...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Domino za poskytnutí knihy k recenzi!
Může obsahovat lehčí spoilery na předchozí díl!

Ella a Michael k sobě našli cestu. Spíše Ella znovu našla cestu, jak se vrátit pomalu do svého bývalého života, za svou láskou. Ale Jak se zdá, ani Michael ještě nemá s Ellou vyhráno a do obou jejich životů začínají prosakovat další starosti. Na povrch vyvstávají otázky budoucnosti, na které ani jeden z nich nezná odpověď. Co se bude dít? Jak to v životě půjde dál? Můžeme spolu vydržet navždy nebo je navždy jenom prázdné slovo bez významu a hlavně bez budoucnosti, které s sebou nese příslib neštěstí?Když se řekně láska a věčnost v jedné větě, pokaždé se jedná o něco velmi krásného. Ale někdy je to přesně naopak.
Ella a Michael by svou věčnosti spolu chtěli zažít, ale co když jsou ještě příliš zlomení a nestálí na to, aby ji mohli dokonale pochopit a udělat ze slova skutečnost?

Michaelovi nestojí téměř nic v cestě. Ellu nade všechno miluje a bez ní si život nedokáže představit. Ale přece jenom jeden zádrhel tady je. Ella. Ella se snaží Michaela uchránit před bolestí. Bohužel ale před bolestí, kterou by mu mohla sama způsobit, což Michaelovi přijde absurdní a nesmyslné. Ella ale cítíítí, že její život ještě není kompletní život plný lásky, který by si Michael zasloužit a i přesto, že i ona Michaela miluje, není si jistá, zda mu to může dát.

Jessica Sorensen se svými postavami vrací v téměř nekonečném kruhu, ve kterém oba uvízli. Točí se stále dokolo kolem toho samého problému - je nejistota opravdu tak velkou překážkou pro lásku?
V tomto díle se mi velmi líbí, že autorka opět rozebírá psychické stránky svých podstav, a tentokrát ale ještě podrobněji. Někdy už možná až zbytečně moc řeší Ellinu situaci, která se postupen času začíná zdát táhlá a beznadějná. Michaelovi přidala ještě více starostí a to nejen s Ellou, ale i s jeho vlastním životem a budoucností.

Druhý díl romantické série, dalo by se říct, že svým způsobem vyspěl. Ale přesto má ještě hodně co dohánět. Na těchto knihách mám ráda, že se nezabývají jenom láskou, ale i táhlými problémy v životě lidí. Přesně takovými a podobnými problémy, jakými se můžeme zabývat i mi samotní smrtelníci. Čtenář se může potom cítit postavách mnohem blíže a lépe je pochopí.


Přesně takové knihy, jako jsou tyto od Jessicy Sorensen, jsem už dlouhou dobu hledala. Na jednu stranu bych mohla říci, že jsem už četla i spoustu jiných lepších knih, které měli originálnější náboj a byly více nepředvídatelné a napínavé. Ale ráda se u románu uvolním, ráda si přečtu oddechový a přesto napínavý příběh, který je kreativní, úžasně romantický a příjemný. A takové jsou tyto knihy. Autorka píše skvěle, její styl je bezprostřední a mladiství, srozumitelný a nevtíravý a její knihy se čtou jakoby samy. Tajemství Elly a Michaela s Ella a Michael navždy je hodně těžké porovnat, obě knihy se mi hodně líbily, možná první díl víc, ale Ella a Michael navždy se mi zase hodně líbilo právě v té propracovanější psychologické stránce. Mě samotné tato série neskutečně sedla a jestli i vy hledáte nějakou románovou oddechovku, série o Elle a Michaelovi je super volbou.

Bylo nebylo (76)

29. května 2014 v 20:09 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Ztracená naděje
Autorka: Colleen Hoover


První Věta:
- "Srdce mi bušilo tak, aby mi jasně naznačilo, že mám vzít roha."

Recenze - Tajemství Elly a Michaela

28. května 2014 v 20:20 | Snow Fairy |  Recenze

Tajemství Elly a Michaela

Autorka: Jessica Sorensen
Žánr: YA, Romance, Psychologie, New Adult
Díl: 1.
Originální název: The Secret of Ella and Micha
Počet stran: 256
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: Domino
Anotace:
Chtěla se stát někým jiným. A on chtěl, aby zůstala stejná jako dřív…

Ella dříve nosila srdce na dlani, bylo jí všude plno a zvysoka kašlala na všechna pravidla. Pak ale nastoupila na vysokou a udělala za dřívějším životem tlustou čáru. Stala se z ní nová Ella, která dělá, co se od ní čeká, je smířlivá a pečlivě skrývá všechny své problémy. Jenomže se blíží prázdniny a Ella nemá kam jet. Leda domů. A tam hrozí, že všechno, co v sobě tak pečlivě pohřbila, znovu vyplave na povrch. Zvláště když vedle bydlí Michael.

Je chytrý, sexy a sebevědomý. Dokáže se Elle dostat pod kůži jako nikdo jiný. Ví o ní všechno, zná její nejtemnější tajemství. Odjakživa ji miloval a teď je odhodlaný probudit v ní znovu takovou Ellu, jaká byla dřív. A je ochoten pro to udělat cokoli...

***

Ellin život odjakživa nebyl jednoduchý. Ale tu noc se pokazilo všechno. Její život, to co jí zbylo. Už neviděla naději, a proto se rozhodla utéct. Utéct a nenechat po sobě žádné stopy. Utéct a začít nový život někde hodně daleko, kde ji nikdo nezná a kde nikdo nezná její temnou minulost.
Ale vždycky tady bude jeden člověk, který se nevzdá naděje. Ani své ani Elliny. Michael je člověk, který s Ellou strávil dětství. Zažil s ní všechno zlé a temné, a ví o věcech, o kterých nikdo jiný neví. Od malička byli sousedi a prožili spolu celý život, ale potom Ellu ztratil.
Michael je ale odhodlaný Ellu najít a vrátit do života, který žila, je odhodlaný její povahu, kterou v sobě udusila co nejhlouběji, opět rozdmýchat. Ella je pro něj jediným člověkem, o kterého nechce nikdy přijít. Jediný člověk, o kterém si v žádném případě nepřipustí, že může být pryč. Ale jak se zdá, vrátit ji zpět, to je téměř mise nemožná...Dva lidé, kteří se znají celý život. Kluk, který je tak sebevědomý, že může mít každou holku, na kterou si jenom ukáže, ale on nechce žádnou jinou, jenom jednu konkrétní. A psychicky zlomená dívka, která chce zoufale zapomenout na to co bylo, včetně lásky jediného kluka, který ji zná jako nikdo, ale kterému se bojí dát své srdce.

Zní to jako klišé, protože podobný stereotyp už každý zná z nespočtu jiných knih. Když si navíc přečtete o čem kniha je, uvědomíte si čemu vlastně čelíte.
Ale jak to tak všechno klišoidně zní, tak se ve skutečnosti za tím vším skrývá více.
Kouzlo je v tom, že i přesto, že tu známou klišoidní romanci očekáváte, nakonec dostanete něco mnohem lepšího.

Jessica Sorensen svým čtenářům představuje kluka a holku, o kterých si říkáte, když je v knize potkáte hned na začátku, že odlišnější už být nemohou. Michael je nádherný playboy s piercingem ve rtu, důležitá poznámka: kytarista a zpěvák, který píše vlastní písně. Co víc bychom chtěli. Na druhé straně se hned ze začátku setkáváme s Ellou, která je najednou skoro jako panenka barbie. Exceletní známky, jemné ale přesto svůdné líčení a bezchybné všechno. Ale když ji trochu poznáte, panenka barbie okamžitě bere za své. Stejně tak u Michela první dojem je paradoxně nesprávný.
Jessica své postavy zvolila perfektně. Jsou to lidé jako my, lidi, které můžete potkat na ulici, aniž byste o nich řekli, že jsou něčím až tolik vyjímeční.

Ale postupem času je poznáváte a zjištíte, že oba za sebou mají něco, co je poznamenalo, co je zlomilo a zničilo a čeho se bojí, ale také po čem touží.
Nehledě na to, že k ději jsou naprosto perfektní. Stejně tak mohla autorka zvolit trochu jiné nátury svých postav a už by to nemělo ten správný švih. A to, že jde o romantickou knihu neberte jen tak na lehkou váhu. Na to, že jde opravdu o nádhernou romantiku, jde také o nebezpečí a strach, o minulost, kterou oba raději schovávají.


Já osobně jsem nadšená z celé knihy. A to jsem si ze začátku říkala, co mě může čekat. A tak trochu jsem se bála, že se mi to nebude líbit. Ale k mé velké radosti musím říci, že mě to opravdu velice potěšilo, moc mě to bavilo.
A to také z toho důvodu, že autorka své postavy nenechala jenom tak povrchní. Odhalila jejich temné stránky, jejich pochyby a mistrně vytáhla na světlo psychologickou stránku jejich osobnosti, což já u knih a postav neskutečně oceňuji a pokaždé to ráda uvítám. Hned se z obyčejných plochých postav staly osobnosti v 3D rozměru.
Kniha je to opravdu napínavá, v některých konkrétních věcech nebezpečná, nestála a emotivní, možná trochu předvídatelná a jak jsem na začátku zmiňovala, tak také trochu klišoidní, ale to všechno potom vyrovnal příběh a postavy až jsem na všechen stereotyp a předvídatelnost úplně zapomněla.

Quotation Tuesday (14)

27. května 2014 v 16:58 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Ahojte,

dneska jsem se už rozhodla vrátit k citátům, které se opravdu dají nazvat citáta a ne spíše hláškami.
Je to každý den, co si uvědomíme nějaké věci. Co nám dojdou spojistosti, které jsme dosud třeba moc nechápali a myslím, že i já jsem si jednu takovou dneska uvědomila.
A když jsem hledala obrázek s citátem, který by se hodil k tomu, co chci říct, nemusela jsem hledat moc dlouho. Tento mi padl hned do oka.

"Pokud se bojíš selhat, budeš selhávat navždy."

Je to na jednu stranu velmi jednoduché, ale stranu druhou velmi komplikované. Uvědomila jsem si to pořádně dnes, ale tak nějak to pociťuju už delší dobu, že některé věci prostě nejsou pro mě a i přesto, že se je snažím dělat co nejlépe, tak z toho nakonec vyjde opak. Ale důležité je to zkusit. To, že nakonec stejně selžeme, to je už je věc druhá, která se vlastně ani nedá ovlivnit. Jednoduše je to třeba něco, co pro nás není, nebo i přes snahu je to pro nás stále příliš složité. Ale když se do něčeho pustíme s negativním výsledkem, budeme mít potom alespoň pocit, že jsme pro to něco udělali. Dřina nám dá prostor se smířit s tím, že něco nám nejspíš nikdy pořádně nepůjde, ale nakonec nám to dojde a ani zlobit se nebudeme. Budeme mít lepší pocit, že jsme se jenom nevezli s davem, neprolouvali jen tak životem, ale naopak, učili se ho žít jinak než ostatní. Možná to sami ještě nevíme, ale je možné, že jiné, lepší a zajímavější věci na nás čekají. Naše sny jsou možná někdy komplikované a nereálné, ale to, že připadají nereálné jiným, neznamená, že jsou nereálné i pro nás. Je to o tom, co pro jejich splnění uděláme...

Co myslíte? Jak byste VY vnímali tento citát?

Snow Fairy

Inspiration (76)

25. května 2014 v 20:22 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.YUMMY!!!

Reviews - Hon

24. května 2014 v 19:09 | Snow Fairy |  Reviews

Hon

Autor: Andrew Fukuda
Žánr: YA, Dystopie, Fantasy, Sci-fi, Thriller, Paranormal, Horror
Díl: 1.
Originální název: The Hunt
Počet stran: 304
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragmnet za poskytnutí knihy k recenzi!

Co byste dělali ve světě plném lidí, kteří ani nejsou lidmi, nýbrž upíry? A co byste dělali pro to, abyste přežili každý jeden den bez toho, aniž byste se prozradili? A je vůbec nějaká šance, jak byste mohli přežít, když se od lidí okolo lišíte tolik, že i obyčejný a nevinný úsměv by vás mohl okamžitě zabít?
Gen ví, jaké to je. Co víc, musí se umět ovládat a kontrolovat každičkou minutu celého dne. Něco jako bezpečí pro něj, jako pro glupana, vlastně vůbec neexistuje.
Ve zvráceném upířím světě, kde všichni touží po krvi se vyjímečně, pro udržení přízně Vládci, pořádá velká slavnost. Hon. Hon na glupany, obyčejné lidi bez upířích super schopností a ostrých tesáků. A že je glupanů na světě už hodně málo. Cílem je jenom jedno - ulovit a nemilosrdně zabít, vypít všechnu krev do poslední kapky. Je to velká slavnost, kterou lidé po světě vítají, šílení po krvi. Až do teď to vždy probíhalo stejně. Všichni glupani velmi brzy zemřeli a lidé měli o zábavu postaráno.
Až do teď. Protože teď je jedním z vyvolených i Gen...


Vyvolených je málo. Těm, kteří chtějí být vyvolení, proklouzne šance mezi prsty a ten, kterého to může zabít, který nejvíce touží být nenápady, má stát na vrcholu. V Genově případě fatální scénář, ale bohužel také pravdivý.
A tak začíná hon glupana mezi upíry na glupany.

Na začátek musím říct, že kniha s takovým námětem je více než zajímavá a poutavá. Fukuda se snažil vymyslet neokoukaný příběh plný krve, napětí a akce. A to se mu opravdu povedlo. Co se této stránky týče, tak na první pohled je všechno více než v pořádku. Úžasná obálka, originální nápad a stejně tak originální neokoukaný sám autor.
Ale potom už jsem měla trochu problémy.

Nechci tím říct, že to bylo tak příšerné, že jsem se nemohla dostat ani přes první stránku. Ze začátku jsem byla právě docela nadšená. Všechno se mi zdálo úžasné a myslela jsem si, možná trochu sentimentálně, že to tak bude do konce, protože přece jenom kniha toho hodně slibuje. Ale potom jsem se začala ztrácet a počáteční skoro infarktové nadšení se vypařilo jako pára nad hrncem.

Autor se snažil, co mohl, aby ukázal, že to, co vymyslel, má opravdu své kvality. Ale nejsem si vším úplně jistá. Hodně velký prostor byl věnován popisům prostředí a všecho možného okolo, což by normálně nebylo vůbec nic špatného, některé knihy to naopak potřebují, ale tady mi toho prišlo až zbytečně moc a bez některých pasáží by se celá kniha obešla. Navíc takové to specifické upíří chování mi přišlo opravdu hodně absurdní. Já chápu, že tihle upíři jsou monstra s lidskými krásnými tvářemi, že mají zvířecí instintky, jsou barbarští závisláci na lidské krvi, která se jim moc nedostává a jejích úkolem není být oslňující na všech frontách. Ale mě to příliš nesedlo. Celá tahle šaráda dokázala celou knihu až groteskně zdramatizovat a já nevím, jestli mi právě tohle vyhovuje.

Na druhou stranu je to zase úplně jiný pohled na to, jak by mohla, opravdu jenom teoreticky, vypadat budoucnost a já to naprosto chápu a respektuju. Je to něco nového, ale nové věci s sebou pokaždé nesou nějaká ta rizika a úskalí.
A já osobně jsem se bohužel shledala v mnohem víc úskalích než pozitivech. Nemohla jsem se občas vůbec začíst a postupně už mi toho přišlo až nad hlavu.


Ale jak jsem Hon do teď spíše kritizovala, tak bych ráda řekla, že jsem našla i to, co se mi líbilo. Opravdu hodně se mi líbilo, jak byla kniha logicky spletitá a zároveň trochu nepochopitelná. Zápletky, které se týkaly knihovny, ty na mě udělaly opravdu dojem. Přes všechnu bizarnost v tom všem byla logika a moment překvapení.
Když jsem knihu dočetla, nutno podotknout s hodně smíšenými pocity, ale zároveň i velkým nadšením z úplného závěru, který mi pořádně zamotal hlavu, ale udělal na mě také velký dojem, začala jsem se docela těšit na další díl. Protože než jsem knihu dočetla, našla jsem si pár recenzí, abych zjistila, jaký mají ostatní čtenáři na Hon názor a hodně jsem četla, že konec se líbil a těch posledních pár vět bylo úplně nejlepších a já nemůžu než souhlasit. Protože to, co se čtenář na konci dočte, to úplně měmí situaci pro druhý díl. A jestli bude druhý díl stejně dobrý jako konec prvního, tak je opravdu, opravdu na co se těšit!

Quotation Tuesday (13)

22. května 2014 v 20:06 | Snow Fairy |  Quotation Tuesday

Ahojte,

dneska jsem se opět rozhodla pojmout to citátové "úterý" - čtvrtek - trochu jinak.
Jelikož ve škole už je to opravdu o hubu, tak jsem hledala nějaké vtipné obrázky nebo takové obázky, u kterých se aspoň usmějete.
U nás ve škole už to s náma jde z kopce, jednou vypadáme jako totálně zlití pod obraz, já už začínám bláznit a peru se svým batohem a ostatní věci raději zamlčím, neboť jsou to poněkud kompromitující fatka, jejichž jediným lékem jsou prostě a jednoduše prázdniny. Ještě, že už klepou na dveře, jinak si vážně nechci představovat, jak by to mohlo dopadnout v opačném případě. :D
Tak, a tady už máte nějaké ty maličkosti...

Není to sice nejkrásnější pohled, ale pravdivý, to opravdu je. :D

Ještě řekněte, že se vám to nikdy nestalo. Protože mě teda jo. :D

Proč to nikdo už konečně neřekne učitelům?

Na co se vymlouvat nekonečnými proslovy, když stačí použít mimické svaly v obličeji a pár velmi výmluvných gest? :D

Náš každodenní chleba?

Budou prázdniny, volno, pohoda... tak co se školou?

Kdyby jste někdy neměli co na práci, tak to můžete zkusit. :D

To je vše. Doufám, že vás takové obrázky a hlášky trochu rozveselily a pobavily.
Ale pravda je, že prázdniny se už blíží. To bude hned víc času na to si odpočinout, přečíst co nejvíc knih a co nejvíce se spálit na sluníčku.
Zatím se mějte nádherně a užívejte si sluníčka, dokud to jde. :)

Snow Fairy

Seriály vládnou světu!

19. května 2014 v 19:36 | Snow Fairy |  My Books
Ahojte!

Přesně tak. Jak nadpis praví. Vládnou. A tomu mému také.
Na facebookové stránce jsem vám dávala vědět, že bych ráda vytvořila článek o seriálech, které ráda sleduju, které začínám sledovat a na které se těším. Seriálů je poslední dobou čím dál více a pro každého fanouška je tu nejeden seriál, který se mu bude na 100% líbit a který bude jeho krevní skupinou.
Taky mám pár takových mých oblíbených. A po slednutích dvou nejnovějších trailerů k nejnovějším seriálům, jsem se rozhodla sepsat tento článek. Nebudu to proto moc protahovat a hned vám je všechny ukážu.

Seriály, které mám ráda a které sleduju (ne)pravidelně:

Reign

Tohle je u mě sice poměrně nový seriál, rozdívala jsem si ho nedávno, ale hned po pilotním dílu mě velice zaujal a začal mě strašně bavit.
Jedná se o příběh Mary, královny skotké, která byla ve svých šesti letech zasnoubena s budoucím králem Francie, Francisem. Ale pro své vlastní bezpečí před Angličany, kteří chtějí odjakživa její trůn a korunu, se musela od mala schovávat v kláštěře. Ale teď se vrací na francouzský trůn. Celý dvůr ale začínají ovládat intriky, zakázané lásky, tajnosti, temná nebezpečí a všudypřítomná smrt a temné věštby.
Je to velice povedený historický seriál, který je ale krásně zasazen do moderní doby. Opravdu je Reign jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Teď se blíží konec první série, ale je jasné, že druhá se připravuje, takže se mám nejen já, ale všichni ostatní fanoušci, na co těšit. :)
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:Teen Wolf

Teen Wolf, to je moje srdcovka! Mám ho snad nejraději ze všech seriálů, i když se to v poslední sérii opravdu hodně zamotalo a občas to bylo trochu přitažené za vlasy a nesmyslné. To ale nic nemění na tom, že já ten seriál prostě zbožňuju. Moji oblíbení herci, kteří pokaždé podávají skvělé výkony. Seriál plný nápadů, které nemůže vymyslet nikdo bez velice bujné fantazie.
Právě se blíží datum premiéry prvního dílu čtvrté série a na to jáse už hodně těším!
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer ke 3. sérii:Arrow

Arrow je jeden z těch seriálů, které sleduju spíše nepravidelně, teď mám takovou delší pauzu, protože nevím co sledovat dřív. Ale už se blíží volno a já si na Arrow i dalších pár seriálů chci vyhradit čas a všechno dohnat.
Zatím jsem skončila někde v polovině druhé série. Ale takhle akční a nadupaný seriál se jen tak nevidí!
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:Under the Dome

Under the Dome, to pro mě byo velké překvapení, když jsem ho začala minulé léto, nebo tak nějak, sledovat. Sice se stejnojmennou knihou od Stephena Kinga až tolik společného, kolik by měl mít, nemá, ale je to naprosto úžasný seriál.
To čekání po skončení první série je opravdu vyčerpávající, ale koenčně! 3. června je premiéra prvního dílu druhé série a to si nenechám ujít.
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer k první sérii:The 100

The 100. Další seriál podle knižní předlohy. Ale už v recenzi na knihu Prvních sto od Kass Morgan jsem psala, že seriál a kniha spolu nemají skoro nic společného. Postavy, pár dějových linek, ale jinak toho moc není. Kniha se mi velmi líbila a stejně tak seriál, který mě neskutečně zaujal grafikou a zpracováním. Teď jsem si od něj dala chvilku pauzu, hlavně proto, abych si mohla přečíst knížku, ale už se k němu zase vracím. Musím říct, že je to opravdu jeden z těch nejpovedenějších seriálů.
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:Sběratelé kostí (Bones)

Božínku, tohle je naprosto úžasný seriál. Sice ho sleduju tak nějak nepravidelně, když jde v televizi, a z toho se některé díly opakují stále dokola, ale ty večery, které bych měla spíše strávit u učení místo sledováním seriálu, už si bez Bootha a Kůstky nedokážu představit. Kathy Reichs ty knížky vymyslela vážně dobře, když v tom má navíc sama zkušenost, tak je to o to lepší. :))
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer k 7. sérii:Sex ve městě

Sex ve městě je moje srdcovka. Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda. Tyhle ženy dělají mě a mojí mamce společnost každý všední večer na Prima Love. Přesně takhle já sleduju Sex ve městě, tam se jeden díl opakuje skoro každý druhý den, ale koho to zajímá? Tohle je vážně tak svělý seriál. Pokaždé se u něj zasměju a ty Samathiny hlášky, ty nemají jednoduše žádnou chybu. Je to už sice hodně starý seriál, který už dávno skončil a musím říct, že oba filmy se mi líbí mnohem víc, ale pro mě je to taková už "klasika" a já jsem strašně vděčná Candace Bushnell za to, že ty knih napsala! :)
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:American Horror Story

American Horror Story jsem poslední dobou opravdu hodně zanedbala, ale stejně jako s Arrow, mám v plánu se dodívat a celou třetí sérií prokousat, protože už se těším na Freak Show!
Tohle geniální a zároveň praštěný seriál. U druhé série se přiznám, že jsem měla občas docela nahnáno, ale jinak je to seriál, který mi dokáže zvednout náladu, i když je to hororový seriál a občas opravdu pěkně hnusný, takové ty krvavé scény, ale jinak mi to nevadí, většinou u toho kulím oči. :D
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer ke 3. sérii:Mám načnuto:

Revolution

Revoluci jsem si rozdívala, když chodila první série v češtině v televizi. Potom jsem hned skočila za počítač a otevřela si druhou série, ale ještě se do ní pořádně ani nepustila. Jenom jsem si pár nějakých ukázek pustila, ale zatím se na ni ještě chystám. Po první sérii jsem z toho trochu zmatená, ale je to velice dobrý seriál, který stojí za to si rozkoukat. :)
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer k 1. sérii:The New Normal

Z tohoto jsem upřímně nadšená. Viděla jsem jenom jeden díl a to ani nebyl pilotní, jenom jsem se na to ze zvědavosti podívala v televizi a nějak mě to chytlo. Jde o komediální seriál, kde si dva gayové chtějí pořídit miminko. Goldie, hlavní ženská hrdinka, která se odstěhuje od svého nevěrného mažnela se svou malou dcerou. Goldie se s Davidem a Bryanem dohodne na tom, že jim vynosí miminko, ale na oplátku oni jí a její dceři poskytnou domov a splění jejího snu. Ale pár zádrhelů tady ještě bude...
Sice se epizody tohoto seriálu na internetu trochu špatně hledají, ale to nevadí. Zatím budu ještě hledat, ale jenom z toho jednoho dílu se mi to vážně líbí. A nejvíc mě překvapilo, že právě v tomto seriálu hraje jeden z mých nejoblíbenějších herců, Justin Bartha. A pro fanoušky seriálu Glee, The New Normal je od stejných tvůrců. :)
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:
Chtěla bych se podívat na:

Golden Boy

Golden Boy alias Policajt z New Yorku. Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou v televizi. Protože první, co jsem vnímala bylo, že hlavní roli hraje Theo James! Zůstala jsem koukat s otevřenou pusou a očima vykulenýma. Theo hraje postavu Waltera Clarka, policejního důstojníka, což si myslím, že se k Theovi úžasně hodí, protože on je takový drsňák na první pohled. Neviděla jsem sice ani díl, ale z těch ukázek to nevypadá na špatný seriál. Moc ráda se do něj pustím, až ho najdu v originále a ne v češtině, protože když už tam hraje Theo, tak si chci pořádně užít i ten jeho úžasný hluboký hlas. :)
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:Star Crossed

Tady u tohoto seriálu si stále ještě nejsem jistá, jestli se začít dívat nebo ne. Neskutečně mě láká námět. A ten trailer je taky perfektní. Vlastně mi nic nestojí v cestě, nic kromě času. Určitě pár dílu zkusím a uvidím, jak se mi bude líbit. Po shlédnutí traileru a zjištění o čem vlastně seriál je, vypadá Star Crossed skvěle.
Díváte se? Jak se vám líbí? Doporučili byste mi ho?
Více info na ZDE na Serial Zone.

Trailer:


Těším se na:

Constantine

Další komiksová postava nám pomalu začne ožívat před očima, protože je to jeden ze seriálů, které se teprve chystají. Constatine je natáčem podle grafických románů románů Hellblazer.
Tady tohle je pro mě naprostá pecka! Ten trailer prostě mluví za vše, mám z něj úplnou husí kůži. Woooooooow! Už se strašně těším!
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:

The Flash

Nový připravovaný seriál od tvůrců Arrow. Myslím, že tady taky není o čem diskutovat. Arrow je perfektní seriál a The Flash slibuje opravdu, opravdu hodně. A jenom podle toho traileru opravdu JE na co se těšit.
Legend travels fast!
Více info ZDE na Serial Zone.

Trailer:Tak, tohle je celý můj seznam seriálů. Není to nijak extra profesionální článek a některé trailery nejsou ani příliš kvalitní nebo oficiální. Ale tak pro orientaci a pro inspiraci by se vám to možná mohlo líbit. Třeba objevíte nějaký nový seriál, který by vás mohl bavit. Určitě mi dejte vědět, který seriál vás zaujal nejvíce a také, jestli se na které z těch výše uvedených díváte nebo se na něchystáte dívat. :)

Snow Fairy

Inspiration (75)

18. května 2014 v 19:47 | Snow Fairy |  Inspiration

Inspiration

-Meme od Nikki Finn.Get your own free Blogoversary button!