Blogger TAG

10. června 2014 v 15:06 | Snow Fairy |  Book Tags

Ahojte,

takže přece jenom došlo i na mě. Nominovala mě Anette z blogu Bookshelf Stories, které moc za nominaci děkuji a zároveň bych ji chtěla tímto i pozdravit. Aneette, doufám, že na dalším srazu se už opravdu uvidíme. :)
A také za další nominaci moc děkuju Lucindě z Knižního Světa, které také moc děkuju za nominaci a také ji tímto zdravím.
Holky, vy mi dáváte teda zabrat. :D
Teď to ale nebudu dál rozmazávat a jdu rovnou na to, co se ode mě očekává.

Pravidla:

- Pověz o sobě 10 věcí.
- Odpověz na 10 otázek bloggerky, která tě nominovala
- Nominuj 5 bloggerů, kteří mají méně než 200 návštěvníků za den
- Vymysli 10 otázek pro ty, které budeš nominovat
- Infofrmuj bloggery, které jsi nominoval/a

10 věcí o mě

1) 7 let, s malými a krátkými přestávkami, jsem dělala moderní gymnastiku, moderní tanec a balet, ale před nástupem na střední školu jsem toho kvůli bolavým zádům a jiným důvodům, nechala.
2) V 8. třídě na základní škole jsem vyhrála třetí místo ve vánoční pěvecké soutěží s koledou V půlnoční hodinu. Skoro celou základní školu jsem chodila do školního sobru a vystupovala na, většinou, vánočních besídkách.
3) Baví mě sport atletika, tanec ale někdy jsem tak líná, že nejsem schopná pohnout ani prstem
4) Moc bych si přála umět na bicí a na akustickou a elektrickou kytaru. Možná se ještě někdy odhodlám a přihlásím se na nějaké kurzy bicí, protože jenom si takj tříškat doma do stolu už mě nebaví.
5) Jsem absolutní snílek. Mám své představy, které se mi natolik kryjí s realitou, že už ani pořádně nepoznám rozdíl mezi tím, co je doopravdy a co je jenom svět v mojí hlavě. Ale zbavit bych se tohoto rozhodně nechtěla.
6) Jsem závislá na hudbě a mojí nejoblíbenější hudební skupině, One Direction. Já vím, že to už nejspíš víte, ale já se to nebiojím zopakovat.
7) Mám obsesi v kosmetice a parfémech/vůních a hlavně v lacích na nehty. Nevím ani, kdy to pořádně začalo, ale z několika málo laků mám těď pořádnou sbírečku, která ke smůle mé vlastní peněženky, se stále rozrůstá.
8) Zbožňuju svíčky, vonné, normální, čajové, svícny, ale úplně nejvíce miluju úžasné Yankee Candle. Strašně se mi líbí, jak to vypadá v interiéru jako dekorace.
9) Jako mladší jsem byla docela divoků a četla jsem tak málo, jak jen to šlo. Konečně vím, o co jsem ty dlouh=é dětské roky přicházela. Jsem ráda přesně tam, kde jsem.
10) Jednou se chci přestěhovat do Anglie, najít si vlastní nádherný dům v Londýně, mít kolem sebe město mých snů a mého života, chtěla bych tam napsat knihu a boýt naprosto a dokonale šťastná a každý den sledovat západ slunce nad Temží.

Otázky od Anette

1. Když si vzpomeneš na svoji oblíbenou knížku, která písnička tě napadne?
Mám opravdu hodně oblíbených knih, takže je docela těžko nějakou vybrat, ale když si vzpomenu na knížku Tajemství Elly a Michaela nebo pokračování, Ella a Michael navždy, napadne mě písnička Always Be Together od Little Mix. Ten text a melodie, krásně mi to ke vztahu i příběhu Elly a Michaela sedí.

2. Která knížka v tvojí knihovničce má podle tebe tu nejhezčí obálku a která naopak tu nejošklivější?
Uff, tak to je opravdu těžká otázka. Hezkou obálku v mojí knihovničce má opravdu hodně knížek, ale nejhezčí bych nejspíš označila První stříbrnou knihu snů od Kerstin Gier. A nejošklivější obálku má Zrozena o půlnoci od C. C. Hunter. Ta obálka se mi vážně nelíbí. :D

3. Kdyby sis mohla změnit své jméno na jméno jakékoli knižní postavy, jáké jméno by to bylo a proč? (připiš i jméno knihy, kde tu postavu najdeme)
Tak tady bych zkombinovala hned dvě postavy. Křestím jménem bych se chtěla jmenovat Callie (hlavní dívčí postava z knihy Banka těl: Mladší - Lissa Price), protože to jméno se mi opravdu velice líbí, je takové neobvyklé, originální a svoje příjmení bych zvolila Banks (podle hlavní chlapecké postavy z knihy Hrej tajně - Emma Hart), protože jsem se při čtení té knihy zamilovala do Astona a jeho příjmení bych před ním samotným obhajovala jako velmi šťastnou náhodu. :D

4. Jak je to s tebou a anglickými knížkami?
Já knížky v angličtině miluju, je to nádherný jazyk a knihy v angličtině mají své úžasné osobní a nezapomenutelné kouzlo, i když moje angličtina není tak dokonalá, jak bych chtěla, aby byla. Ale snažím se číst, jak to jde, jenom potřebuju na jednu anglickou knížku víc času než na knížku včeštině, ale to je docela pochopitelné. Nicméně knih v angličtině mi stále přibývá. Už jsem ale pár knihy v angličtině přečetla, takže na čtení dalších se už moc těším, hlavně o prázdninách.

5. Kdybys měla šanci stát se kteroukoli nadpřirozenou bytostí, která by to byla a proč?
Uff, další taková otázky, kdy moc nevím. Ale asi bych se chtěla stát andělem jako v Nadpozemské. Andělé mi tak všeobecně padli do noty, jsou krásní, hodní, ale někdy i zlí a já bych chtěla zkusit, jaké to je být hodný i zlý anděl.

6. Čteš nebo se koukáš ráda na pohádky? Popřípadě která je tvoje oblíbená?
Pohádky mám moc ráda, ale až tak často se na ně nedívám. Ale když už, tak se strašně ráda podívám na pohádku O statečném kováři.

7. Kdyby sis na jediný den mohla vyměnit místo s jakoukoli knížní postavou, která by to byla a proč?
Tak tady mám kupodivu jasno. Když jsem dočetla Divergenci a potom celou sérii, řekla jsem si, že přesně to, co Triss, bych také chtěla zažít. Chtěla bych vědět jaké to je, vybrat si Neohroženost, naskočit do jednoucího vlaku a potom skočit ze střechy, jak tvrdý je jejich výcvik, chtěla bych osobně poznat Čtyřku a říct mu, že ho mám vážně ráda a možná ještě i tu revoluci bych chtěla zažehnout, ale potom některými dalšími věcmi ohledně Triss už si nejsem tak jistá, hlavně v závěru celé série...

8. Kolik času trávíš čtením knih?
To podle toho, kolik času vůbec mám. Jsou dny, kdy nepřečtu ani slovo, ale naopak jsou někdy i dny, kdyby nedělám nic jiného než jenom čtu. Celý den a třeba i do noci.

9. Milostný trojúhelník nebo zakázaná láska?
To nevím jistě, ale možná spíš zakázanou lásku. Protože já kdybych sama měla být v situaci milostného trojúhelníku, tak mám pocit, že bych si nedokázala vybrat nebo bych tomu druhému ublížila i přesto, že bych ho měla ráda a to bych nechtěla.

10. Zkoušela jsi nebo už jsi napsala vlastní příběh/knížku?
Ano, to zkoušela. A vlastně pár nějakých svých maličkostí mám právě rozepsaných. Stále na nich pracuji a dokončuji, protože přes školní rok není moc času ani na čtení, natož na psaní vlastního příběhu. Ale mám právě rozepsaný jeden příběh, který mě samotnou moc baví psát a po delší pauze bych se do něj zase ráda pustila a možná i dokončila přes prázdniny.

Otázky od Lucindy

1. Jaká byla úplně první kniha, kterou sis přečetla a líbila se ti?
Tak na to si upřímně moc nezvpomínám, omlouvám se. Ale myslím, že to byla nějaká kniha vypůjčená z knihovny, protože v té době, kdy jsem začala pořádně číst, tak jsem ještě neměla blog a ani jsem neorientovala v tom, jaké knihy jsou vůbec publikované, třeba i nově. :D

2. Jakou barvu obálky preferuješ nejvíc?
Nemám jedinou barvu obálky, kterou mám nejradši na knihách. Obálky knih většinou ani nejsou jednobarevné, takže já jsem určitě pro všechny možné barvy.

3. Jak často se zapojuješ do meme nebo do projektů?
Do meme pravidelně a to do těch, které mám na svém blogu. Do projektů nijak často, protože někdy ani nemám čas si projít všechny, které probíhají a existují, ale zase na druhou stranu si některé projekty dělám sama. Ale když se naskytne nějaký projekt, tak se určitě ráda zapojím.

4. Chystáš se příští rok na Svět knihy do Prahy? Jestli ano, v který den?
Nevím, jestli je chystám to správné slovo, protože bydlím opravdu hodně daleko od Prahy, takže se tam dostat je pro mě docela problém. Ale určitě bych se už příští rok na Svět knihy podívat chtěla a budu se snažit udělat všechno možné, abych se tam opravdu mohla dostat. Který den ale zatím přesně neřeknu, spíš to bude ale nějaký ten víkendový.

5. Která kniha tě v poslední době hodně zklamala?
V poslední době? Tak to byl určitě Hon od Andrewa Fukudy. Nevím, trochu mě některé části zklamaly. Možná to bylo na mě moc absurdní a zvláštní, takže jsem se do toho nedokázala dostat.

6. Nejoblíbenější roční období?
Za mě je to zima. Neptejte se raději na jeden důvod, kvůli kterému mám raději zomu než léto, to nejjednodušší ale bude, když řeknu, že miluju sníh, tu zimní atmosféru, hrnek extra horkého čaje nebo kafe, zatímco jsem zachumlaná do postele s pěknou knihu. A samozřejmě miluju Vánoce.

7. Čteš radši venku nebo ve svém pokoji?
V létě si opravdu strašně ráda čtu venku, je teplo a klid a všechno je takové hezké, protože rozkvétají květiny a u nás na zahradě to pravidelně každé léto vypadá jako v květinové džungli. Když prší tak to mám tak napůl, jsem sice uvnitř, ale nechám si ráda otevřené okno, aby na mě mohl foukat svěží vánek. Ale když je zima a mráz, tak jsem raději zalezená ve svém pokojíku.

8. Chystáš se na nějaký film do kina?
V sobotu jsem v kině byla na Hvězdy nám nepřály. Takže na to jsem se určitě chystala. A jakmile vyjde If I Stay (Jestli zůstanu - Gayle Forman) a The Maze Runner (James Daschner) ve filmové podobě, tak tam se budu chystat na 1000%.

9. Jak často si kupuješ nové knihy?
Já bych řekla, že docela často. Někdy je to každý týden, ale hodně je to také podle toho, co za knihy vychází nebo po kterých se zrovna pídím. Nakupuji taky knihy v angličtině na internetu, takže tam bych to řekla tak jednou jednou dvakrát za měsíc, zase podle toho, co za knihy chci a jak moc je chci.

10. Taky se tolik těšíš na prázdniny?
Neskutečně se na prázdniny těším!!!

Nominovaní


Otázky nominovaným

1) Máš nějakou obílenou knihu nebo sérii, která se ti tak moc líbila, že bys ji nevyměnila za nic na světě?
2) Kdybys naopak měla jmenovat knihu nebo knižní sérii, která se ti opravdu nelíbila a klidně bys ji nechala někde ležet, abys ji už nemusela nikdy vidět, která by to bylo? (s tím odložením samozřejmě to neber doslova, jenom si to představ.)
3) Jsi schopná číst si i ve škole pod lavicí při hodině?
4) Kterého svého oblíbeného knižních hrdinů - nebo jich může být i více - by sis klidně vzala za manžela?
5) Je nějaká knižní postava, která ti opravdu lezla na nervy?
6) Kdyby ses plavila na dlouhé cestě lodí a přes palubu by do rozbouřeného moře spadl Percy Jackson a Čtyřka (Divergence) a ty bys měla možnost zachránit jenom jednoho, pro kterého by ses rozhodla?
7) Připoměla ti někdy nějaká postava z jakékoli knihy někoho velmi známého, koho zná většina lidí na světě? (Např. nějakou herečku/herce, zpěváka/zpěvačku nebo tak.)
8) Kdyby ses mohla setkat s jedním svým oblíbených spisovatelem/spisovatelkou, se kterou/kterým by ses nejraději potkala?
9) Kdyby ses měla rozhodnout jako Triss v Divergenci, do jaké frakce půjdeš, kterou by sis vybrala?
10) Máš raději knihy v elektronické podobě nebo klasické pevné knihy, které můžeš vzít do rukou?

Holky, ještě jednou vám moc děkuji za nominace, jsem moc ráda, že jsem se mohla zapojit a odpovídat na otázky, a to hned dvakrát. Moc mě to bavilo.
A doufám, že moje otázky pro nominované holky nebudou moc stupidní nebo ujeté a že se vám na ně bude dobře odpovídat.
A také doufám, že se aspoň trochu při celém tomhle článku pobavíte. :)
Mějte se nádherně.

Snow Fairy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucinda Lucinda | Web | 10. června 2014 v 17:56 | Reagovat

Jsem moc ráda, že si se zúčastnila :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 10. června 2014 v 19:45 | Reagovat

[1]: Já jsem se zase moc ráda zúčastnila, děkuju. :)))

3 Andy Zaphir Andy Zaphir | Web | 13. června 2014 v 20:23 | Reagovat

Ohhh ta 10. :') To je hezký, mám to nějak podobně. :-))

4 Andy Zaphir Andy Zaphir | Web | 13. června 2014 v 20:23 | Reagovat

[3]: Teda jako ta 10) nahoře :D

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 14. června 2014 v 23:36 | Reagovat

[4]: To jsem vážně moc ráda, že hodně lidí tíhnou srdcem k Anglii tak jako třeba i já. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!