Projekt: Čistý - Postavy v mých představách

22. června 2014 v 16:21 | Snow Fairy |  Projekt: Čistý

Ahojte,

dneska se vám hlásím opět s Projektem: Čistý. Na začátku jsem si ani nemyslela, že se vám bude projekt tak líbit, ale ani nevíte, jak neskutečnou radost mi děláte tím, že se vám líbí. Jak už jsem několikrát říkala, jsem moc ráda, že pro vás můžu něco takové vůbec uspořádat. Mě to hodně baví a jak se zdá, tak vás docela taky. Takže velké, velikánské, děkuju posílám vám všem. :-*

Dnes budou na pořádku dne postavy a to, jak si je představuju ve své hlavě při čtení knížky. Nebylo moc jednoduché si je představit, protože většina postav v knížce nejsou jenom obyčejné postavy. Něco málo více vám řeknu potom recenzi. Ale teď vám můžu říct, že jejich vzhled je tak trochu morbidnější než v jiných knihách, kde je většinou každá postava jako ze žurnálu, hezky umytá a hezky oblečená. Čistý je tak všeobecně drsná kniha a Julianna se s ničím nezdrahá vyjít na světlo.
Já teď taky vynesu něco na světlo, a sice to, jak si postavy představuji...

Pressia Belze (Belzeová)Pressia je jednou z hlavním postav celé knihy, takže opravdu hodně důležitá postava a s tím, co už z knihy vím, tak je nejspíš ještě důležitější než se může na první pohled zdát.
Jelikož byla Pressia na začátku knihy hezky popsána jako napůl Japonka s mandlovýma očima, tak jsem hned pátrala po někom, kdo by se jí mohl podobat. Úplně první mě napadla Lucy Liu, ale vzhledem k tomu, že Pressii v knize není pořádně ani šestnáct, tak jsem Lucy vzápětí vyloučila. A potom mě napadla Arden Cho, kterou můžete znát především ze seriálu Teen Wolf. Svou roli, Kiru, si zahrála až v poslední, třetí, sérii, a i když mi Kira v Teen Wolf až tolik nepřirostla k srdci, tak je mi Arden celkově docela sympatická. Teď se mi navíc hodí i na Pressiu, takže o důvod víc se o tuto herečku zajímat i dál.


Partridge Willux


Partridge je také hlavní postava, ale jak je vidno, tak na rozdíl od Pressii, je to chlapecká postava.
Když jsem se probírala známými osobnosti, která z nich by mi mohla Partridge připomínat, nakonec jsem zastavila u Logana Lermana, kterého můžete znát hlavně z hlavní role Percyho Jacksona, nebo z filmu The Perks of Being of Walflower (film podle knihy Ten, kdo stojí v koutě od Stephena Chobskyho - mimochodem úžasná, úžasná kniha i film!!) z role Charlieho, nebo také z nejnovější verze Tří mušketýrů a jsem si jistá, že i ze spousty dalších filmů, na které si teď ale nemůžu vzpomenout. Nevím, jestli jsem vám to říkala, ale kromě jiných, se mi i z Logana podlamují kolena, většinou v těch situacích, když se Logan usměje, to jsem hned celá z rosolu, ale myslím, že některé z vás, holky, určitě vědí, o čem mluvím. :D
Odmyslete si na Loganovi jenom ty nádherně modré oči, protože Partridge je má šedé, ale Logan někdy vypadá jako by je měl taky šedé, jenom jsem potřebovala najít fotku, kde má přesně tyhle vlasy, kraťoučké tak, jako v knize Partridge a taková se mi líbila tahle fotka.
A čím víc se na tuhle fotku Logana dívám, tím víc vidím Patridge, Logan je perfektní. A můžu říct, že Patridge je z celé knihy asi nejnormálněji vypadající, vzhledem k tomu, co se tam dočtete a to rozhodně nechci říkat nic špatného o dalších postavách, protože je mám všechny svým způsobem ráda. :)

LydaTak, Lyda je v knize Partridgova kamarádka. Je to svým způsobem ta hlavnější postava, ale nevyskytuje se tam až tolik, takže je tak napůl vedlejší a napůl hlavní. Ale ještě jsem se nedostala na poslední stránku, takže těžko říci, jestli jí autorka dá větší prostor v tomto díle nebo až v tom dalším. Protože to vypadá, že u Lydy se budou dít docela zásadní věci.
Lydu si představuju jako Candice Accolu, kterou můžete znát z její asi nezjnámější role Caroline Forbs ze seriálu Upíří deníky. I když Upíří deníky už dávno nesleduju, protože se mi to zdá už opravdu hodně přemrštěné a zbytečně moc prodloužené, tak Candice mám ráda.
U Lydy můžu také prozdrazit, že je to ta ne tolik poznamenaná postava jako hodně jiných postav z knihy. O čem to mluvím, se z knížky potom určitě dozvíte, jestli si ji přečtete.Bradwell
Bradwell je zase naopak dobrý kamarád Pressii. Je o něco málo starší než ona a Partridge s Lydou, ale zase ne o tolik.
A mě se okamžitě vybavil Liam Hemsworth, kterého určitě, ale určitě znáte z filmového zpracování Hunger Games. Liamovi ve skutečnosti už není šestnáct ani už není náctiletý, je to krásný dospělý a talentovaný muž, ale myslím, že když v HG může hrát svým způsobem teenagera, tak proč by se nemohl podobat i z Čistého na Bradwella? Bradwell je také popisován jako hodně vysoký, což je další věc, kterou má s Liamem společnou.
S postavou Bradwella, v době vašeho prvního setkání vás čeká tak trochu šok. Nebo, já jsem to spíše nečekala a dost mě to i překvapilo a abych pravdu řekla, tak i vyděsilo. Myslím, že vás toho hodně čeká, nejen s postavou Bradwella, ale s celou knihou. A já musím říct, že jak jsem si na Bradwella chvíli nemohla zvyknout, tak jsem si ho teď hodně oblíbila.


V knize se samozřejmě vyskytuje mnohem více postav, ale chtěla jsem vám představit ty nejhlavnější a nejdůležitější. Když jsem si dala dohromady, kdo mi koho připomíná, říkala jsem si, jestli spolu budou vůbec nějak ladit. Je jasné, že v knize ani ve filmu nejsou všechny postavy stejné, ale zase na druhou stranu je myslím i filmaři, když chtějí lidi do filmu, podle vzhledu volí, možná, aby jim dohromady aspoň maličko postavy ladily, aby byly potom divákům příjemní na pohled. Ale taky u filmového průmyslu hrají důležitou roli schopnosti, které musí herec mít, aby mohl ztvárnit nějakou konkrétní postavu. Ale ty schopnosti nechám odborníkům. Já se aspoň malinko zaměřím na to, jestli spolu postavy trochu ladí v podaní, v jakém si je představuju.
A dohromady vypadají všichni takhle...


Co myslíte? Líbí se vám tato sestava? Já bych řekla, že to není až tak špatné. :)
Pomalu se nám tento projekt blíží ke konci, ale to asi úplně nejhlavnější mě i vás všechny teprve čeká. A to je soutěž a recenze. Na další týden už mám nějaké články předmyšlené, takže soutěž bude v úterý, jak jsem vám slibovala v úvodu a recenzi čekejte v den vydání, což je ve středu hned po článku se soutěží. Já se tak stihnu na recenzi líp připravit - hlavně v té době už budu mít přečtenou celou knížku - a vy se budete mít aspoň na co těšit.
Tak se zatím mějte co nejlépe a držím vám všem se vším palce. Ať se vám daří. :)

Snow Fairy
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 geminis geminis | 22. června 2014 v 20:36 | Reagovat

Čau,
Máš tam chybu.
V posledním textu ve slově SLIBOVAL, a jestli se nemýlim tak jsi : JSEM JENOM OBYČEJNÁ MALÁ HOLKA.
Sorry,jestli se ti to dotklo.

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 22. června 2014 v 23:35 | Reagovat

[1]: Ahoj, moc díky za upozornění, mám tam sice napsané slibovalal, ale i tak beru, že mě někdo na chybu upozornil. A tak znáš to, obyčejné malé holky se občas pletou.. :)

3 geminis geminis | 23. června 2014 v 21:28 | Reagovat

[2]:
JJ,
a nemáš zač :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!