Reviews - Hrej tajně

2. června 2014 v 19:35 | Snow Fairy |  Reviews

Hrej tajně

Autorka: Emma Hart
Žánr: YA, Romantika, New Adult, Moderní
Díl: 2.
Originální název: Playing for Keeps
Počet stran: 200
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Galatea
Anotace:
Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou - ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil.

Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…

Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil… Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

Mnohokrát děkuji nakladatelství Galatea za poskytnutí knihy k recenzi!

Ne nadarmo se říká, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Aston Banks zná tuhle situaci až příliš dobře. Jako pověstný playboy a sukničkář, který má každý týden v posteli jinou holku, by sám nikdy ani nedoufal, že se jednou najde holka, která mu učaruje natolik, že nebude toužit po jiné. Ale jedna taková tady je. Megan. Nejlepší kamarádka, prakticky sestra, jeho nejlepšího kamaráda Bradena, o němž se ví, že Megan ochraňuje tak, že se k ní přes něj nedostane žádný kluk, kterého by Braden sám neuznal za dost dobrého.
Ale život není vždycky růžový a Aston to ví. Svou minulosti skrývá a nikdo ji nezná. Dokud nepřijde na Megan, jeho vlastní minulost by ho mohla pohltit, že by se z toho sám nikdy nedostal.
Teď už mezi Megan a Astonem nestojí skoro nic. Jenom samotný Braden, který by takový vztah nikdy nedovolil...


Kluk, o kterém si každý myslí, že nezná nic než sex, že láska je pro něj cizí slovo, uvnitř s neuvěřitelnou prázdnotou a drastickým, těžkým dětstvím, poznává, že láska je právě to, co celou dobu tak zoufale hledal, ale kvůli tomu, co prožil, se ji snažil v sobě udusat.

Příběh Bradena a Maddie z prvního dílu už možná známe. Teď je čas, abychom poznali příběh jejich nejlepších přátel, Astona a Megan.
Emma Hart v tomto díle hodně sázela na komplikovaný příběh krásného člověka, který si myslí, že si nezaslouží lásku. Od začátku poněkud hodně předvídatelný záměr vyúsťující v předvídatelný konec. Myslím, že tou předvídatelností je tato série i autorka specifická. Příběhy jsou to ale velmi čtivé, příjemné, velmi romantické a velmi, velmi dramatické.

Zatímco v prvním díle se jednalo o sázku, tady je to od začátku trochu jiné, intenzivnější. Řekla bych, že až překvapivě realistické ve své nereálnosti. I když je Aston popisovám jako krasavec bez jediné chybičky, tak za fasádou a pozlátkem se skrývá hluboce zlomená duše, která potřebuje zachránit, ať už si to sama přiznat chce nebo ne.
Na druhé straně krásná, ale ne tak úplně dokonalá milovnice knih a klasické romantiky. Megan bych nazvala jako reálnou hrdinku bojující za střízlivou krásu a sebevědomí. Na první pohled dva protipóly, ale jak už je také známo, protiklady se přitahují.


Už v prvním díle jsem se zamilovala do postav, i do nápadu, který nebyl sice nijak komplikovaný ani záhadný. Ale v tomto druhém díle jsem se do postav i do celého příběhu zamilovala ještě více. Příběh byl jemný a intenzivní, komplikovaný i jednoduchý, ale romantika a emotivnost úplně zahání všechnu předvídatelnost, až je vám úplně jedno, že stejně víte, jak to celé dopadně. Velmi se mi líbilo, jak autorka úžasně popisovala psychickou stránku Astonovy osobnosti, jak odhalila strach, který se tak snaží skrývat. Velmi se mi zalouval vztah, který mezi sebou Megan a Aston mají i vášeň, kterou dávají do každého okamžiku, který spolu stráví. Líbil se mi i popis jejich vzájemného strachu z odhalení před nejlepším kamarádem. Někdy se citová a psychická stránka z romantických úplně vytratí, nebo zní falešně a ani za mák jí nevěříte. Ale Aston a Megan v sobě mají něco, co mi je blízké, jsou záhadní a přesto ne příliš teatrální. A jejich odhodlání se nevzdát a bojovat za to, co je jim tak drahé, to je víc než motivující.

Moje Hodnocení
10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucinda Lucinda | Web | 3. června 2014 v 18:49 | Reagovat

Teď se na knížku těším ještě víc a už na 100% vím, že si jí musím jít koupit :)
Moc krásná recenze! :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 3. června 2014 v 19:01 | Reagovat

[1]: Moc, moc děkuju za tak krásnou pochvalu, jsem ráda, že se ti recenze líbí. Já jenom doufám, že se ti knížka bude aspoň trochu líbit, protože hodně lidem tento druhý díl moc nesedí. Já jsem z něj ale opravdu upřímně nadšená. :)))
Tak potom dej určitě vědět, jak se ti líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!