Together All Around the World - 2. zastávka - Francie

4. června 2014 v 18:15 | Snow Fairy |  Together All Around the World

Francie


Bonjour! Salut!

A vítejte na naší druhé zastávce okolo světa. Tentokrát zavítáme do nádherné, božské Francie. Do státu s bohatou minulostí a slavnou a majestátní současností.
Takže, pro Francii si vyměníme taktéž pár eur a na cestě z Německa se naučíme to nejdůležitější z překrásné francouzštiny. Doporučuju všem dívkám vzít do rukou velmi pevnou gumičku do vlasů a vytvořit si taktéž pevný, hladký a jednoduchý drdol, protože to je ve Francii, obzvlášť potom ještě v Paříži, známkou lelgance a tzv. Haute couture - vysoké módy. Nejlepší na této části elegance je, že nemusíte mít oblečenou večerní róbu ani poslední modní trend, stačí obyčejné džíny a tričko, a i tak budete Francouzy považovány za velmi elegantní a šarmantní ženy. ;)
Nasnídáme a najíme se spousty croisantů a na každou památku si vezmene jednu sladkou, barevnou a velmi chutnou, pravou francouzskou makronku a také myslím, že si dobře pochutnáme na pravých francouzských bagetách se sýrem.
A i když jsem Paříž a Francii viděla vždykcy jenom v televizi nebo na fotce nebo ve filmu, tak si představuju, jak se procházím ulicemi Paříže a slyším hrát písně fenomenální francouzské šansonové zpěvačky Edit Piaf. Jaká to nádherná představa.
Tady je také jedna pro vás, pro navození krásné francouzské atmosféry, se vším všudy.Celá Francie má rozlohu 543 965 km², což už je opravdu hodně slušná plocha. Taktéž zde máme ještě více možností než v Německu. Naší hlavní zastávkou bude nádherná Paříž, nazývaná také jako město světel nebo město lásky, jak si vyberete. Ale to, že je Paříž nejromantičtějším městem na světě, to je dle mého názory holý fakt, protože procházet se večerní Paříží pod nádhernou, třpytící se a světélkující Eiffelovou věží, je scéna jako vystřihnutá z romantické knihy či filmu. Samozřejmě když si při myslíte ještě člověka, který je vašemu srdci nejbližší...

- Takže Eifellova věž bude místo, které navštívíme úplně jako první.
Eiffelova věž (francouzsky La Tour Eiffel) je celá postavena z oceli a v současnosti je tato věž nejúchvatnější dominantou, nejen Paříže, ale i celé Francie. Byla postavena v letech 1887 - 1889 a až do roku 1930 byla nejvyšší stavbou světa. Dříve měřila 300, 65 metrů, v současnosti však měří 324 metrů. Za jméno vděčí svému konstruktérovi, Gustavu Eiffelovi. Věž čítá 360 schodů a díky svojí rozloze ji může navštívit až 3000 lidí najednou. Pro občerstvění a ochutnání pravé francouzské kuchyně je zde restarace s názvem 58 Tour Eiffel, z níž můžete, pokud nemáte závratě, sledovat celou Paříž jako na dlani. Kromě restaurace je zde ale také kavárna, takže milovníci kávy, a obzvlášť pak pro ochutnání té francouzské, tady je naše jasná zastávka. Je tady ale také bufet, kino - promítá však jenom dokumenty o věži samotné, také je zde směnárna a pošta, kde se prodávají známe fracouzské známky s označením La Tour Eifell - Paris. Navíc pohled z výšky na jednu z nejslavnějších francouzských řek, Seinu, to je úžasný bonus navíc díky poloze věže.
I když jsem nikdy neměla tu čest se s Eiffelovou věží setkat, tak myslím, že pohled na Paříž z jejího vrcholu, to musí být opravdu zážitek minimálně na celý život.

- Další místo, které opravdu nesmíme opomenout a taktéž navštívit je muzeum Louvre s možná nejslavnějším obrazem světa, Mona Lisa od Leonarda da Vinciho, která je velmi, velmi střežena, takže na originál tohoto obrazu se díváte pouze malým kukátkem. Kromě Mony Lisy zde najdeme také další exponáty, jako jsou například: Madona ve skalách, také Da Vinciho, Venuše Mélská a další.
U této nádherné památky bych se také chvíli zastavila. Louvre se řadí k největším muzeím světa a jeho poloha je situována do palácového komplexu Palais du Louvre, bývalém sídle francouzských králů. Ve 14. stolení, kdy kraloval Karel V., byla zde vybudována tvrz, v jejíž rekonstrukci pokračovali i další panovníci, ale teprve až v letech 1852 - 1857 za Napoleona III. byla stavba dostavena.
Podle velkolepého filmu Šifra mistra Leonarda je zde pod Louvrem ukryt svatý grál v podobě hrobu Máří Magdalénmy, ženy Ježíše Krista. Vede tudy linie růže - Rose Line - která je jedním z vodítek ke grálu a samotná architektura má úžasnou spojistost s obrazem Poslední večeře páně a dalším vodítkem ke grálu. Louvre je konstruován jako hranol, což, také ještě podle filmu, symbolituje ostří, znamení muže, a že obrácený hranol vede pod zem přímo ke grálu, v podobě kalichu, zmanení ženy. Tento film mě samotnou hned na poprvé fascinoval, ta komplikovanost a promyšlenost, jsem z toho filmu nadšená pokaždé, co ho vidím. Pokud jste neviděli, určitě doporučuju to napravit.
Leží také nedaleko Seiny, takže od Eiffelovky by to snad nemělo být tak daleko a jestli se tam někdy dostanete a budete chtít tohle muzueum navštívit, vyjde vás to na 12 euro, ale řekla bych, že to za ty peníze stojí.

- Dalším místem, které obravdu musíme navštívit je bazilika Sacré-Coeur (bazilika Nejsvětšího Srdce Ježíšova). Nachází se na vroholu Monmarte v Paříží a jejím architektem byl Paul Abedie, který ji vystavěl v byzantském a románské stylu. Základní kámen byl zasazen 16. června 1875, ale až do roku 1914 nebyla stavba dostavěna, bohoslužby se však začaly pořádat už v roce 1919. Svým vzhledem a roční návštěvností, která přesahuje 10,5 milionů turistů ročně, patří mezi nejslavnější historické francouzské pamětihodnosti. Zajímavé je, že půdorys má ve staru řeckého kříže, má čtyři menší kupole a celkem má délků 85 metrů, výšku 84 metrů a šířku 35 metrů.

- Těch historických míst, která stojí za to v Paříži vidět je opravdu hodně. A jako jednu z těch, které bychom neměli propásnout je i katedrála Notre-Dame, neboli katedrála Panny Marie, nebo také starší název, Chrám Matky Boží, francouzsky ji známe pod názvem Cathédrale Notre-Dame de Paris. Stavba byla zahájena v roce 1163 a roku 1345 byla dokončena, takže stavba trvala kuriózních 182 let. Katedrála se začala stavět na přání biskupa Maurice de Sully. Pojme až 9000 lidí, na výšku měří 69 metrů. Původně na místě Notre- Dame stál římský chrám, později velmi raně kresťanská bazilika Saint Éttiene (česky bazilika svatého Štěpána), kde byla například, kromě jiných významných francouzských událostí, také v roce 1455 kanonizována Johanka z Arku. Na stavbě katedrály se celkově podílelo cca 16 000 dělníků.
Tohle je opravdu jeden z dalších architektonický krás. Tohle přejít by byla opravdu neskutečná škoda.

- Teď už se podívme po městě. Po nějakých obchodech s oblečením, suvenýry a dále se zabavíme i dalšími činnostmi, které nám bezpochyby Francie nabízí.

- Velkým a zapáleným hráčům bych také doporučila cestu do Monte-Carla, kde se nachází jedno z nejkrásnějších a také největších kasin.

- Pro dívky je zde také sídlo kosmetického světového magnáta L' oreál Paris, jehož výrobky jsou dnes známé a prezentované ve více než 130 zemích světa. Nehledě na to, že velké množství nejkvalitnější kosmetiky vůbec pochází právě z L' oreálu. Kromě kosmetiky je ale Francie a Paříž také velmi známá a respektovaná pro své významné módní údálosti, ať už jsou to různé velké týdny módy, či další nespočet menších, ale přesto stále velmi významných, módních přehlídek od těch nejslavnějších, ale také nejdražších, módních návrhářů celého světa.

- Pro nadšené milovnáky hor, je ve Francii také nejvyšší hora Mont Blanc, nejvyšší vrchol Alp a celé Evropy, tyčící se až do 4810 metrů nadmořské výšky.

- Pro milovníky sportu se zde také každý rok pořádá slavná cyklistická událost, Tour de France a také tenisové French Open. Francie ne jednou hostila také Olympijské hry - letní v letech 1900 a 1924, zimní poté v roce 1924 v Chamonix, 1968 v Granoble a v roce 1992 v Albertville.

- Ve Francii si také vypujčíme kolo, na kterém se budeme prohánět Paříží dál a dál, klidně celé dny.

- Literárání umění také výrazně ovlivnilo svět v minulosti a to tak, že sláva některých děl trvá dodnes. Mezi nejznámější autory se jisto jistě řadí: Antoine de Saint-Exupéry se svým milovaným Malým princem, Victor Hugo se svými úžasnými Les Miserables - Bídníky, Voltaire s dílem Panna Orleánská, Honoré De Balzac, Romain Rolland, Gustav Faulbert a nemůžu zapomenout také na Julese Verna.

A za mě je pro Francii volba knih, které bych v tomto úžasném státe chtěla číst, také jasná. V jedné knize určitě. A to v Polibku pro Annu. Tam se hodně z památek, které jsem sama zmínila, také objevuje, a navíc úžasná Stephanie Perkins vymyslela nádherný, romatický příběh pro každého čtenáře. Mojí další volbou je Amélie v Paříži, která se odehrává takřka před filmovými kamerami na Montmartu.
Úžasné knihy a tudíž i úžasné čtení na pobyt v nádherné a romantické Francii, Paříži.


Pictorial Inspiration


Panoramatický pohled na noční Paříž


Noční Eiffelova věž


Francouzské makronky.


Muzeum Louvre
bazilika Sacré Coeur


Pohled na katedrálu Notre - Dame


kasino v Monte Carlu

Tak tohle byla a je Francie. Ale je to jenom výčet, jinak je toho k vidění ještě tisíckrát víc, protože Francie je metropolitní stát a nabízí toho opravdu hodně. Každý si najde, co je jeho srdci nejbližší a to je na Francii jedna z těch vážně skvělých věcí. Že nabízí všechno, co si jenom přejete. A zklamání většinou nepřichází.

Teď si ještě hezky procházejte Francii a Paříž. Za pár dní se zase přesuneme na naši další zastávku po světě. :)
Budu se na vás všechny velmi, velmi těšit.
Mějte se nádherně!

Snow Fairy
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alethea Alethea | Web | 4. června 2014 v 18:25 | Reagovat

Ďalší krásny článok :) Medzi knihy o Paríži by som možno odporučila aj "Iba jeden deň", aj keď sa teda neodohráva v Paríži celá. A myslím, že by sa ti páčil aj film "Půlnoc v Paříži" :)

2 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 4. června 2014 v 18:39 | Reagovat

[1]: Děkuju moc, strašně mě těší, že se tyto články líbí. :)
Jen jeden den byla taky krásná knížka a právě ta část Paříže tam se mi hodně líbila. A ten film se mi líbí už názvem, tak se po něm určitě poohlídnu, děkuju moc za doporučení. :))

3 Kit731 Kit731 | Web | 5. června 2014 v 9:04 | Reagovat

Nádhera, nádhera, nádhera, hned bych jela.
A i když to je jen virtuálně, v tomto podání to vůbec nevadí, připadám si, jako bych tam opravdu byla :) Už se nemůžu dočkat dalšího výletu :D

4 Lucinda Lucinda | Web | 6. června 2014 v 17:36 | Reagovat

Teď se chci strašně moc podívat do Francie! :D :)
Moc pěkný článek! :)

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 6. června 2014 v 17:57 | Reagovat

[3]: Děkuju moc, velmi mě těší, že se ti články líbí. A upřímně, psaní o Francii jsem si sama hodně užívala, protože je to z měst, které bych v budoucnu ráda navštívila. Takže jsem moc ráda, že se ti tohle cestování virtuálně líbí. :)))

6 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 6. června 2014 v 17:58 | Reagovat

[4]:: Děkuju, jsem moc ráda, že se ti líbí. :))

7 elfey-non elfey-non | Web | 24. června 2014 v 16:39 | Reagovat

Jo jo, Francie je naprosto boží stejně jako francouzština :))  navštívit Francii rozhodně stojí za to..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!