Knižní Zúčtování - Červen

5. července 2014 v 7:17 | Snow Fairy |  Mé Knihy

Ahojte,

jak si většinou pořádně ani neuvědomím, že je konec měsíce, tak věřte, že konec června jsem si uvědomila ještě dřív, než opravdu konec byl. Ty prázdniny a těšení se na ně dělá prostě svoje a já jsem hned, jako když zmáčknete vypínač, jak jen to šlo, vypustila všechno, co jsem v hlavě nosila během škoního roku. Řeknu vám, že jsem tam nosila opravdu šílenosti, ale hádám, že s přícházejícím létem a počínajícími prázdninami v té hlavě bude šíleností ještě více. Ale jsou přece ty prázdniny, tak je to i dovoleno, no ne? :D

Ale nebudu vám tady dlouho vykecávat, vás určitě více zajímají knihy, které jsem ukořistila za červen.

Knihy, které jsem si koupila

Nemůžu ani slovy popsat, jak strašně jsem nadšená za Article 5! Angličtina je v této knížce sice maličko složitější, než jakou jsem scopná zvládnout, ale mě to vůbec nevadí. Už takovou dobu se po té této knize sháním, ale když jsem si ji chtěla koupit na Book Depository, tak bych za ni zaplatila skoro 400 kč a to jsem si říkala, že radši zkusím počkat, jestli jí nedají nějakou slevu. Ale potom jsem ji našla na Better World Books za necelé 200 Kč a bez poštovného, takže to byla ta nejlepší koupě, jakou jsem jenom mohla najít. Božínku, já bych se na tu obálku mohla dívat celé dny a nepřestalo by mě to bavit!

Upřímně, The Rebels považuju za tak trochu risk a experiment. Ona by to nemusela být vůbec špatná kniha, ale tak trošinku mě odrazují autorky, Kylie a Kendall Jenner. Každý zná Kardashianovy a jeji pokolení a holky Jennerovy jsou Kardashianovy také, takže přece jenom po všech módních kolekcích, kosmetice, pravidelních dílech jejich reality show je tak trochu překvápko, že se holky rozhodly napsat vlastní dystopickou knihu, ale třeba právě Kylie mám docela ráda, takže jsem i hodně zvědavá, co se v knize skrývá. V souvislosti s nimi a touto knihou se mluví o tzv. ghost writer, což znamená, že je možné, že knihu nepsaly ony samy, ale všechnu práci za ně odvedl někdo jiný, ale budou to holky, kdo za to slízne všechnu pozornost a další slávu. Takže těžko říci, jestli je obsah z jejich hlavy nebo je rozvíjem nějakým zkušenějším spisovatelem/ spisovatelkou. Ale na druhou stranu, každý má své sny a ony si mohou dovolit uskutečnit každý a já jsem si řekla, že The Rebels šanci dám, navíc, jak jsem řekla, docela se těším a ta obálka je velmi krásná. Knížku už jsem i rozečetla a zatím to vypadá docela v pohodě, i když jsem opravdu teprve na začátku. :)

Sehnat někde Jestli zůstanu je dnes už docela problém, protože kromě bazarů už ji nikde v knihkupectví nenajdete. Ale já jsem neskutečně ráda, že se mi ji podařilo najít za úžasnou cenu a ve stanu jako bych si ji právě přinesla z knihkupectví. Už jsem ji i přečetla, protože to je knížečka na jeden den, ani ne. A musím říct, že je to opravdu nádherná kniha, ten příběh, možná je tak trochu ke konci uspěchaný, ale mě se velmi líbil a už se těším, až vám na něj budu psát recenzi.

Že má vyjít další díl Hry lží jsem pořádně ani nepostřehla a kdybych se nepodívala na mail na novinky z BBart, tak ani nevím, že už vyšla. Nicméně mám tuhle sérii ráda, a tak jsem si pro Hru na schovávanou moc ráda do knihkupectví zašla.

Tyto krásky, ty berou dech. Jsou to mé knížky, kterými jsem oslavila konec roku, vysvědčení a těch deset měsíců, kdy jsem se chtěla jenom zahrabat pod postel a už nikdy nevylézt. Hlavně To nejlepší z nás, jenom ji vidím, tak mě to hřeje u srdíčka. Moc se těším, až ji začnu číst. <3

To je, uznávám, hodně spontánní rozhodnutí. První díl se mi vůbec nelíbil a ani jsem si nebyla jistá, jestli se do dalších dílů pustím. Ale ty obálky mi prostě neuskutečně imponují a jsou vážně, vážně úžasné a tak jsem si říkala, že tu akci, kterou na červen Jota k těmto knihám vyhlásila, využiju k tomu, abych ke svému Božskému bastardovi pořídila i zbývající díly. A teď jenom doufám, že další díly se mi budou líbit o něco více. :D

Knihy, které jsem vyhrála

:)

Knihy, které jsem dostala

:)

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování

Proroctví je knížka, na kterou jsem neskutečně dlouho čekala a na kterou jsem se neskutečně těšila. Teď už ji mám i přečtenou a chystám na ni pro vás recenzi a opravdu musím říci, že tohle je moje krevní skupina. Moc, moc se mi to líbilo! Doporučuju vám si ji přečíst, pokud jste ji ještě nečetli. :)
Za knížku k recenzi moc děkuju databázi knih.

Na tuto knihu jsem se také velmi těšila, protože od Lauren Kate jsem četla celou sérii Andělé a celá se mi líbila, i když vím, že je to spíše jedna z těch kontroverznějších sérií. Ale Slza byla, a stále je, knihou, kterou bych si nenechala ujít. Ještě jsem ji nečetla, ale už brzičko se do ní pustím a vážně, vážně jsem zvědavá, co v ní na mě čeká.
Za recenzní výtisk Slzy moc děkuju YOLI.

O Přivolávání jsem už dlouho před vydáním v češtině uvažovala v originále. Už opravdu hodněkrát jsem ji měla v košíku, že ji prostě koupím, protože jsem ani nedoufala, že by u nás mohla vyjít. Ale nakonec jsem ráda, že se Galatea rozhodla ji u nás vydat a že jsem si na český překlad počkala. Knihu mám už přečtenou, takže i zde čekejte recenzi, a myslím, že to opět bude pozitivní recenze, protože tohle je velmi dobrá a originální kniha.
Za recenzí výtisk děkuju moc nakladatelství Galatea.

Na Třešinku jsem také narazila úplnou náhodou, když se mi ozvala paní z knihcentra, zda bych ještě ráda dostávala seznam knih na recenzi, ze kterých bych si mohla vybírat. Sama mi sdělila, že si všimla mých recenzí na erotickou sérii Aféra Blackstone od Raine Miller a nabídla mi tedy Třešinku, což je spin - off k Aféře Blackstone, ale hlavními postavami zde jsou vedlejší postavy z Blackstonovy série. Třešinku už mám také přečtenou, takže opět, bude recenze, ale i když se mi kniha líbila, tak, jak už jsem říkala i v knižních chvilkách, občas na mě byla trochu moc přeslazená.
Za recenzní výtisk Třešinky moc děkuju knihcentru.

A nakonec tady máme volné pokračování Ženy v černém, Anděl smrti od Marthyna Waitese. První díl knihy mě opravdu ohromil, strašně se mi líbil a neskutečně jsem se u toho bála, stejně potom i filmu a tak nějak jsem doufala, že i u Anděla smrti se budu bát, ale nebylo tomu tak, teda ne hned od začátku a ne tak intenzivně jako v Ženě v černém od Susan Hillové. Celkově to byla opravdu hodně dobrá knížka, ale myslím, že na první díl od Hillové to nemá. Opět i zde, plánuju recenzi.
Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Metafora.

Všechny knihy pohromadě


A jaké knihy se VÁM usadily v knihovničce za měsíc červen? :)


Snow Fairy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andy Zaphir Andy Zaphir | Web | 5. července 2014 v 10:01 | Reagovat

Úžasné úlovky :)PS: Překvapilo mě, že někdo z rodu Kardash.. (bla bla)napsal knihu :D Jsem zvědavý na recenzi :D

2 Lucinda Lucinda | Web | 5. července 2014 v 13:57 | Reagovat

Nádherné knihy! Slzu si chci taky přečíst a jsem na ni taky moc zvědavá. Jestli zůstanu si chci taky koupit, ale možná, že si počkám na to nové vydání :)

3 Suzanne Suzanne | E-mail | Web | 5. července 2014 v 19:15 | Reagovat

Tyjo, to je slušná hromada. Hodně jsi mě nalákala na Article, vypadá to zajímavě. Já jsem získala Proroctví a Přivolávání - Nejtemnější síly plus jsem trochu řádila v Levných knihách. Článek mám na blogu, když budeš mít chuť, tak se mrkni:)

4 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 7. července 2014 v 20:32 | Reagovat

[1]: Děkuju. :)
A já jsem byla také hodně překvapená, když jsem poprvé zjistila, že vydávají knížku, ale tak třeba bude dobrá, uvidím. :)

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 7. července 2014 v 20:33 | Reagovat

[2]: Děkujuu. :)
Potom dej určitě vědět, jak se ti Slza líbila, já jsem na ni teda hodně zvědavá, i když pořádně nevím, co čekat. :)
A Jestli zůstanu bude mít převydáním filmovou obálku?

6 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 7. července 2014 v 20:35 | Reagovat

[3]: Děkuju moc. :) A moc ráda se na tvůj blog podívám. Taky jsem byla o víkendu si trochu zařádit v levných knihách. A Article 5, to je kráska, teď už ji jenom přelouskat. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!