On My Wishlist (88)

11. října 2014 v 19:01 | Snow Fairy |  On My Wishlist
-Meme z dílny Book Chick City.
- Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit. Mohou to být novější, starší i knihy, které ještě nevyšly.

Název: Nenávidím a miluji
Autorka: Susan Thomas
Anotace:
Život. Smrt. A něco mezi tím.
Nejhorší?
Ta třetí možnost.

New York. Město, které nikdy nespí. Misto, kde někteří nikdy nesní. A právě ty osmnáctiletá Alyson hledá. Je totiž Lovkyně. Přes den se potýká s trably normální středoškolačky, ale v noci tajně pátrá po krvežíznivých. Alyson se Lovkyní nenarodila. Její přeměnu nastartovalo kousnutí od upíra v den, kdy mocná upíří kráska Marion vyvraždila její rodinu. A Alyson si přísahala, že se jí pomstí.

Co se stane, když ve stejný den, kdy New York zasáhne řádění krvelačných upírů, se ve městě znovu objeví Alex, kterého Alyson stejným dílem nenávidí a miluje? Dostane Alyson šanci pomstít se za smrt svých blízkých? A vyléčí odplata její bolest? Ke všemu Alyson začíná tušit, že před ní její
opatrovník James skrývá tajemství, jež brzy rozhodne o její budoucnosti.
***
Tahle knížka je pro mě zatím jedno velké překvapení. Nebýt jednoho mailu, ani bych o ní nevěděla. A myslím, že by to byla velká škoda. Nenávidím a miluji vypadá skvěle. Jak obálkou, tak anotací. Autorkou je česká spisovatelka, díky které o této knížce vůbec vím a i přesto, že normálně až tolik české autory nečtu, tak na knížku od Susan se vážně těším.
Co se skrývá na stránkách knížky zatím nevím, ale už se moc těším až to třeba jednou zjistím.
Více informací o knížce a tom, jak si ji pořídit najdeš ZDE.


Název: Na hraně věčnosti
Autorka: J. A. Redmerski
Anotace:
Camryn Bennettová nikdy nebyla šťastnější. Pět měsíců poté, co náhodou potkala Andrewa Parrishe, ji požádal o ruku a zdá se, že před sebou mají jen krásné zítřky. Společné zítřky... A přesto jejich lásce zasadí osud tvrdý úder. Andrew nechápe, jak se to mohlo stát, ale je pevně rozhodnutý jít dál, a to i ve chvíli, kdy si uvědomí, že jeho cit ke Camryn v sobě ukrývá také moře bolesti a že přetvářka začíná být smrtelně nebezpečná. Je však pevně přesvědčený dokázat, že jejich láska je osudová a přežije cokoliv... Pokračování knihy Na hraně zapomnění o dvou mladých lidech, kteří lásku rozhodně nehledali. Ona si je však našla sama.
***
Na hraně věčnosti, kniha od J. A. Redmerski, kterou ještě letos vydá nakladatelství YOLI právě pod názvem Na hraně věčnosti. Musím říct, že na tuto knihu se neskutečně těším. Po prvním díle, který byl opravdu úžasný a neskutečně překvapivý, se na tento druhý už velice těším. První díl mě prostě dostal, hlavně ten konec - recenzi vám ještě napíšu a zveřejním na blogu. A tak doufám, že druhý díl bude stejně dobrý jako první.


Název: Násobky sedmi
Autorka: Holly Goldbergová Sloanová
Anotace:
Dvanáctiletá Willow je skutečně neobyčejná dívka. Je geniální, uchvacuje ji příroda a dokáže stanovovat téměř lékařské diagnózy. Když se potřebuje uklidnit, pomáhá jí násobilka sedmi. Do jejího života náhle zasáhne tragédie, kterou mladá dívka dokáže překonat za pomoci osamělého a nešikovného školního psychologa, osobitého mexického taxikáře a citlivé vietnamské kamarádky a její rodiny.
Dojemný a vtipný multikulturní příběh pro čtenáře napříč generacemi, který zaručeně změní váš pohled na svět.
***
Co k této knížce říct. Ta anotace mě upoutala hned poprvé, co jsem si ji přečetla. Poslední dobou hodně ráda čtu takové ty knihy, které v sobě mají příběh ze života. Něco, co je reálné a přesto stále cítíte, že je to kniha, která vám dá i něco navíc. Stejný pocit mám i z Násobků sedmi. Zní to realisticky a zní to prostě skvěle!
Co myslíte vy?
Těšíte se na tuto knihu také?


Název: Esej o tragédii
Autorka: Elizabeth LaBan
Anotace:
Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: "Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň." Ale přítel je to poslední, co Tim hledá - doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole.
Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse. Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství.
***
Tohle je kniha hodně lidem hodně známá. Vždycky jsem ji zahlédla v knihkupectví, ale nějak moc pozornosti jsem jí nevěnovala. Což byla velká chyba. Jakmile jsem si o knize něco málo přečetla, udělala na mě úžasný dojem. Myslím, že opravdu stojí za to si ji pořídit, protože tady bych odkázala na to, co jsem říkala i o předchozí knize. Esej o tragédii je takový ten příběh ze života i všemi jeho těžkostmi.
Vím, že ji docela dost z vás četlo. Co na ni říkáte, líbí se vám?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | E-mail | Web | 11. října 2014 v 21:52 | Reagovat

Esej o tragedii.... Vypadá nádherně a všichni o ní básní takže ji pořád zvažuji také :D

2 acupoflucy acupoflucy | E-mail | Web | 12. října 2014 v 13:53 | Reagovat

Esej o tragédii bych si chtěla také přečíst. :)

3 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 12. října 2014 v 17:06 | Reagovat

Esej o tragédii bylo docela pěkné čtení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!