Reviews - Příběh dvou staletí

10. října 2014 v 19:25 | Snow Fairy |  Reviews

Příběh dvou staletí

Autorka: Rachel Harris
Žánr: YA, romance, cestování časem, fantasy, historie, moderní
Díl: 2.
Originální název: The Tale of Two Centuries
Počet stran: 327
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:
Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu.

Alessandra se najednou ocitá v 21. století - ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?

Mnohokrát děkuji databázi knih za poskytnutí knihy k recenzi!


Alessandru zcela pohlcuje život šestnáctého století. Dojednaná manželství bez lásky, pohled lidí na svět a striktní důležitost rodiny, která nesmí mít nikdy poničenou pověst.

Alesandra po seznámení se svou moderní sestřenkou Cat žije jako ve snu. Neustále má v hlavě myšlenku, jak by se ve svém světě vzbouřila, protože cítí, že svět šestnáctého století ji dusí jako příliš těsní korzet příliš drahých šatů.

Ale je tu magie, cikánská magie, která umí doslova zázraky. A jeden takový je připravený i pro Alessandru.

A možná, že tentokrát to může být i jinak...
Hned na úvod bych chtěla říct, že jsem od začátku nechtěla až příliš porovnávat první díl, Moje sladké šestnácté století, s Příběhem dvou straletí, ale nakonec asi něco na toto téma padne.

Hlavně bych chtěla říct, že v tomto případě je na místě zmínit jednu zásadní věc. Prokletí druhých dílů. Je ověřeno čtenáři na některých knihách, že druhé díly se od prvních zásadně liší svou úrovní, která místo toho, aby se v druhém díle ještě zvýšila, se naopak, někdy i rapidně, sníží. Těžké říct, čím to přesně je. Někdy to tak ale je. Nicméně máme zde i vyjímky, které potvrzují pravidlo.

Bohužel ale musím říct, že Příběh dvou staletí je tak napůl spíše prokletý.Příběh mladé Alessandry toužící z celého srdce po tom být herečkou, stát na prkech, které znamenají svět a být vnímána jako žena a ne jako nástroj, kterým mohou jiní lidé manipulovat, byl od začátku velmi zajímavý. To jsou ostatně všechny knihy Rachel Harrisové. A to je jednuduše proto, že tahle autorka to s mladými lidmi a jejich povahami umí bravůrně rozjet. Krásně se jí povedlo vykreslit povahu Alessandry, Cat, která byla důležitou figurkou i v Příběhu dvou staletí. Řekla bych, že kdyby se autorka rozhodla Cat z druhého dílu vyškrtnout, skončil by poněkud na nic. Nejde o to, že by příběh Alessandry nebyl zajímavý, spíše o to, že byl možná moc dlouhý. Já bych díly této série prohodila, první bych prodloužila a druhý trochu zkrátila.


Postavy i atmosféra byly v knize zavádějící a velmi hezky a poutavě popsané. Díky tomu si každý čtenář najde svého oblíbence, ale i svého záporáka. Na konci jsem měla trochu pocit, jako by se autorka nechala inspirovat bajkami a tím, že končí nějakým jednoduše vyplívajícím ponaučením. Nicméně nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Jak kniha nakonec skončila, to byl úžasný zvrat, který je schopen knihu posunout o hvězdičku výš, což je jenom ku prospěchu knihu a k radosti čtenáře.

Ale ten průběh bych opravdu malilinko zkrátila. V jednu chvíli už se mi to zdálo všechno strašně zdlouhavé a myslím, že bez některých věcí by se čtenář i v klidu obešel.


Ale díky Cat, i přesto, že se celkově až tolikrát neobjevila, se úroveň knihy opět trochu zvedla. Cat přinesla čerstvý vítr a humor, který knížka moc potřebuje. Samozřejmě i díky tomu, že Rachel Harrisová umí opravdu velmi čtivě psát a dává příběhům své osobní kouzlo, se nedá Příběh dvou staletí ohodnotit špatně, i když mám pocit, že se autorka nechala trochu unést.

Mě osobně se sice více líbil první díl, ale přečtením Příběhu dvou staletí rozhodně nic neztratíte. Je to kniha, která má něco do sebe a rozhodně vás i v některých věcech mile potěší.

Moje Hodnocení
7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 acupoflucy acupoflucy | E-mail | Web | 10. října 2014 v 21:13 | Reagovat

Tuto knihu bych si chtěla přečíst. :)

2 Ebony Ebony | E-mail | 11. října 2014 v 12:57 | Reagovat

Ahojky,
moc hezká recenze :).
Jen jsem se chtěla zeptat jestli nevíš o čem bude třetí díl, protože ho tam máš jako obrázek. Díky.

3 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | 13. října 2014 v 22:31 | Reagovat

Ahoj Ebony, psala jsi mi na blog do zpráv, ale nenašla jsem na tebe kontakt, takže doufám, že si přečteš tento komentář. tady pod recenzí na Ppříběh dvou staletí
Ptala ses mě, jestli nevím, o čem bude třetí díl této série. Přečetla jsem si anotaci v angličtině, ale nejsem si jistá nakolik bude přesná.
Kniha by ale tentokrát měla být opět z pohledu Cat, o jejím životě s její rodinou, s Alessandrou a tím vším šílenstvím, co se děje okolo jejího slavného taťky. Ale taky tam bude hrát důležitou roli Lucas a jeho životní příběh, takže je možné, že se tyto dva pohledy budou střídat. Doufám, že ti to takhle trochu pomohlo. Myslím, nebo spíše doufám, že je na co se těšit. :))))

4 prescription prescription | E-mail | Web | 13. října 2014 v 23:49 | Reagovat

Hello!

5 Ebony Ebony | 17. října 2014 v 17:52 | Reagovat

Ahoj moc ti děkuju. A omlouvám se že sem ti nenapsala e-mail = ) Už se těším na třetí díl.

6 Sabča Sabča | E-mail | Web | 20. října 2014 v 9:48 | Reagovat

Kniha je na mém seznamu knih, které se chystám číst stejně jako její první díl :-) a jinak pěkně napsaná recenze :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!