Listopad 2014

Inspiration (98)

16. listopadu 2014 v 17:49 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.Losing It - Story of Bliss and Garrick Project - Úvodní článek

15. listopadu 2014 v 18:08 | Snow Fairy |  Projekty

Úvod


Ahoj,

tak jsem se rozhodla přece jenom pro nějaký ten mini/pidi projektík ke knížce, na kterou pro vás chystám už brzy recenzi.
Losing It je knížka od Cory Carmackové, kterou na pultech knihkupectví budete moci pořídit někdy příští měsíc, přibližně.
Tak si říkám, že když už vám mám knížku nějak představit, zaslouží si to nejen recenzi, ale také nějaké další články. A vzhledem k tomu, že všichni ti, co byli vybráni pro recenzování této knihy před vydáním, mají za úkol zveřejnit aspoň dva články s Losing It, včetně recenze, rozhodla jsem se to udělat takhle.
- Mimochodem, strašně moc za recenzí e-book knížky Losing It děkuju nakladatelství Jota. -
Bude to opravdu jednoduchý projekt, který vás doufám pobaví i navnadí zároveň. Nebude to nic náročného ani nějak zatěžujícího na čtení. Zveřejním vám jenom pár článků, kde vám představím dvě nejhlavnější postavy, které hýbou celým příběhem, a nakonec vám napíšu nějakou tu recenzi.

Nějak takhle si představuji, že bude projekt probíhat:

1.) Úvodní článek - to je tedy tento, který právě čtete, takže datum - 15. listopadu 2014
2.) Losing It - Story of Bliss and Garrick Project - Bliss Edwards - myslím, že v pondělí by mohlo být nejvhodnější datum pro tento článek, co myslíte? Takže - 17. listopadu 2014
3.) Losing It - Story of Bliss and Garrick Project - Garrick Taylor - a abych zachovala posloupnost zveřejňování článků, mohlo by se seznámení s Garrickem na blogu objevit 19. listopadu 2014
4.) Recenze na knihu Losing It - a tady už to všechno znáte, klasická recenze. Tady nemůžu říct přesné datum, ale očekávejte ji už brzy.

Tak co myslíte? Bude se vám projekt líbit? :)
Určitě mi dejte vědět, ať už se těšíte nebo ne.

PS: Něco málo o mém prvním setkání s knihou a rozečtením. Enjoy!

Když jsem uviděla českou obálku knihy Losing It poprvé na internetu...


Když jsem si přečetla, o čem kniha vlastně vůbec je...


Když Jota vyhlásila konkurz o recenzování Losing It...


Když jsem se přihlásila do konkurzu o recenzování Losing It...


Když mi přišel mail, že jsem jednou z blogerek...


A nakonec, když jsem si e-knížku otevřela a začala číst...


See you soon!
Snow Fairy

Unboxing #13

14. listopadu 2014 v 19:36 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

a dnes pro vás mám opět unboxing. Ano, opět, snad vás pořád ještě baví, protože jich pro vás mám ještě o něco více.
Dnes to ale nebudu moc rozpitvávat. Je pátek, začíná víkend a vy všichni už víte, co to znamená... Konečně trocha klidu! :)

A tady je unboxing , který jsem otevírala dnes.


A jak jsem psala výše, tento balíček přišel dnes. A opravdu neskutečně jsem se na něj těšila a očekávala jsem ho a byla jsem šíleně nadšená, když jsi si ho konečně rozbalila.
Ano, opět Albatros a opět kniha, kterou jsem si kupovala za své. A jestli víte, co teď vychází u CooBoo za knihy, tak už nejspíš víte naprosto jasně i to, co jsem si vybalovala za knížku.

Ano, Čtyřku a jeho divergentní povídky. U této knihy jsem taky tak trochu němá. Jenom koukám na tu úžasnou obálku a koukám a koukám a to je tak všechno.
Už od té doby, co vím, že měla vyjít, jsem si na ni brousila zuby a prostě woow, nechce se mi pořádně věřit, že ji konečně můžeme koupit i v ČR. A kdybych řekla, že se na ni těším, tak by to bylo slabé slovo. Ale jestli jste příznivci Divergence a Veronicy Roth, tak určitě víte, jak to myslím a jak se cítím.
Ještě bych ráda řekla jednu věc. A sice to, že barvy obálky jsou úchvatné. Ty plameny mají tak unikátní barvu, že vypadají jako by doopravdy hořely a to je u této knihy takový krásný viziuální bonus navíc. :)

Co vy a Divergence? Půjdete do Čryřkových divergentních povídek?
Unboxing #12

13. listopadu 2014 v 19:37 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

tak dnes se vám opět ozývám s unboxingem. Musím se přiznat, že tento týden je to s těmi balíčky docela velká záležitost. Jenom do dnešního dne jich dorazilo víc než čtyři, což mi dělá neskutečnou radost, a to také proto, že jeden z těch balíčků je pro vás do soutěže. Ten vám ale samozřejmě neukážu, na ten si budete muset počkat do Vánoc, ale myslím, že podle toho, co všechno pro vás zatím mám, tak to bude stát docela za to.

Teď vám ale už ukážu, co dalšího jsem si v těch balíčcích rozbalila.


Tak, a tady je tedy balíček před otevřením. Musím se omluvit za tu kvalitu fotky, ta se mi opravdu hodně nepovedla, ale myslím, že tahle fotka ještě není až tolik podstatná jako potom ty další.
Nicméně tento balíček byl z buxu, kde jsem objednávala svou pravidelnou měsíční členskou objednávku. A jak já nikdy nevím, co si objednat, tak tentokrát jsem měla naprosto a hned jasno.

A jak na fotkách níže vídíte, jedná se o knihu Papírová města od Johna Greena. Určitě jste si už všimli, že patřím mezi velké fanoušky Greena a jeho knihy prostě miluju, zbožňuju a já nevím, co ještě všechno. Ale je to rozhodně tak. Já vím, že na někoho nemusí jeho knihy působit důvěryhodně nebo dojemně, ale na mě ano a já jsem zatím obě jeho knihy, které u nás vyšly, neskutečně ocenila, moc se mi líbily a jednoduše jsem se do nich zamilovala, i když jsou to knížky hodně smutné.
Na Papírová města jsem obrovitánsky zvědavá, opravdu, v tomto případě se nemůžu dočkat chvíle, kdy je konečně rozečtu.
Jsem taky docela nadšená z toho, že se Papírová města filmují. Protože jestli ten film bude aspoň tak kvalitní jako filmové Hvězdy nám nepřály, tak se opravdu máme na co těšit. :)

A co vy říkáte na Papírová města? Četli jste je? A jestli ano, líbilo se vám to?
Unboxing #11

10. listopadu 2014 v 18:48 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

dalo by se říct, že jsem dnes měla docela šťastný den. Ale abych byla upřímná, tak jenom, co se týká knih a nově příchozích balíčků. Protože jinak se mi od rána celý dnešní den nějak sesouval pod rukama.
Jak jistě víte, tak škola je sama o sobě trochu nepříjemná záležitost, když vás to vyloženě nebaví. Uznávám, že i tak se dají najít ty světlejší chvilky, nicméně spíše převažují ty ne tak světlé. Ale tím nejsvětlejším na té mojí šílené škole, jsou moje kamarádky, na které nedám dopustit, jsou dvě a jsou to nejlepší holky, jaké jsem jenom mohla poznat ve změti toho všeho, co na té škole nesnáším. A i přesto, že jsme povahově každá trochu jiná, tak si nedokážu představit, že bych je neznala. Takže, holky, pokud to některá z vás čte, tak vám děkuju, že vás mám a mám vás moc ráda!!

A teď tedy k unboxing a dnešnímu dni. Ze dneška bych vám mohla zveřejnit všechny tři, které jsem dnes po návratu domů ze školy nafotila. Ale protože přes týden je vážně málo času a na nějaké delší recenze a větší články je spíše čas o víkendu, rozhodla jsem se vám unboxingy samostatně rozdělit. Takže během týdne čekejte ještě ty další dva ze dneška a potom se uvidí, jestli se na mě tento týden usměje ještě další knižní štěstí. :)


Albatros media, ale vy už víte, že většinou, co se balíčků Albatrosu týká, tak jsou to knihy od CooBoo, mě nikdy nepřestane překvapovat. CooBoo vydává tak neskutečně krásné, lákavé a jednoduše boží knížky, že tomu se prostě nedá odolat. A samozřejmě jako správný závislák, a jak by asi moje mamka podotkla, opravdu velký závislák, jsem neváhala a co nejdříve jsem se k tomu dostala, jsem objednávala novinky. Ach... až já se dostanu úplně na mizinu, aspoň budu mít co číst. :D

V balíčku byly dvě knížky, na které jsem se třásla už v pátek, ale nakonec balíček přišel až dnes. Nevadí, stálo to za to čekání.
Solitaire a Dash a Lily. Panebože, to jsou na pohled tak neskutečně překásné knihy! To byly moje první myšlenky, které jsem při pohledu na knížky v rukou měla v hlavě. Dash a Lily dávají překásnou vánoční knihu, na kterou se už tak moc těším, že to ani slovy nedokážu říct.Ale Solitaire... tady v tomto případě jsem úplně němá s vykulenýma očima. A jestli si právě čtete tento post, tak vězte, že už mám Solitaire rozečtený a nemůžu se od něj odtrhnout!

Co na knížky říkáte? Taky jste neváhali a kupovali? :)
Inspiration (97)

9. listopadu 2014 v 19:51 | Snow Fairy |  Inspiration
-Meme od Nikki Finn.Unboxing #10

8. listopadu 2014 v 17:39 | Snow Fairy |  My Books

Ahojte,

dnes pro vás mám opět takový oddechový článek v režii unboxingu. Už je to pár dní, co je vážně rychle tma a většinou, když přijdu ze školy, tak už není tolik světla, abych vám nafotila pěkný unboxing. Ale i tak jsem se snažila dnes večer vytřískat poslední zbytky denního světla, abych vám vyfotila, co mi za knižní kousek přibyl v knihovničce. :)
Tento unboxing je už pár dní starý, knížka mi přišla ještě v týdnu, ale právě kvůli tomu ne přiliš příznivému světlu jsem vám byla shopná nějak dát dohromady celý článěk až dnes.
Jak vidíte na první fotce, je to balíček od Galatey, konkrétněji je to recenzní balíček, ve kterém se schovávala jedna knížečka, na kterou jsem už hodně dlouhou dobu zvědavá.
A jedná se o druhý díl do série Nejtemnější síly: Probuzení od Kelley Armstrong. Musím se vám i za ty fotky s knížkou trochu omluvit, protože nejsou nijak moc pěkné, ale určitě Probuzení ještě uvidíte i v dalším knižním zúčtování, které bude koncem listopadu.
A tady už je knížka. :)

Co si o ní myslíte, líbí se vám?
Reviews - Hrej férově

7. listopadu 2014 v 19:15 | Snow Fairy |  Reviews

Hrej férově

Autorka: Emma Hart
Žánr: YA, Romance, Realistický, Moderní
Díl: 3.
Originální název: The Right Moves
Počet stran: 224
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Galatea
Anotace:
Její minulost je plná utrpení. Jeho minulost zase plná bolestného zármutku. A i přesto je jediným na světě, kdo jí připomene, že je pro co žít.

Abbi Jenkinsová už ani nedoufala, že by někdy opustila zdi ústavu pro duševně choré, kde musela strávit celý poslední rok. Že se jí to povedlo, však neznamená, že by zapomněla, co všechno jí Pearce provedl. Moc dobře ví, že jedinou šancí, jak se vyrovnat s depresemi, které jí každý den ničí mysl, je balet, který je pro ni víc než jen pouhým koníčkem. Balet na prestižní umělecké škole Juilliard v New Yorku je tím jediným, co jí dává touhu žít. Něco, k čemu se může upnout.

Blake Smith opustil Londýn z jednoho jediného důvodu, a to i přesto, že nikdy nechtěl utíkat před bolestnou minulostí. Po příjezdu do New Yorku je plně odhodlaný, že splní slib, který dal sestře a dostane se na Juilliard. Nikdy však nepředpokládal, že bude ve stejné třídě s Abbi - dívkou, jejíž oči jsou plné smutku a utrpení. Utrpení, jaké on sám dobře zná. Každá hodina, kterou spolu stráví, je sbližuje víc a víc. A Blake už nemůže dále bojovat s nutkáním ochránit ji samu před sebou.

Mnohokrát děkuji nakladatelství Galatea za poskytnutí knihy k recenzi!

Každý si s sebou neseme na cestě životem nějaké rány. Všechny ty zlé věci, které se nám kdy staly si s sebou neseme každý den a je jenom na nás jestli je necháme, aby nás zničily nebo se je naučíme ovládat. Někdo si nese své bojové jizvy uvnitř, v srdci, pevně uschované před světem. Někdo je nemá jenom uvnitř, ale také venku na těle.
Abbi má obojí. Hlavně ty jizvy na těle. Ze srdce je nenávidí, mohly ji zabít a zničit úplně všchno, čím by mohla být.
On je má všechny uschované uvnitř, i po skoro deseti letech stále zjevné a bolavé.
Nebýt tance a jedné šťasné náhody, kdy byly oba ve stějný správný čas na správném místě, mohly je všechny jejich démoni minulosti zničit...


Už potřetí s Emmou Hart. Opět se starými i novými postavami. Což je pro Hart typické a pro série The Games o to více. Vždycky se jedná o příběh ze života, který se nějakým způsobem váže na postavy z předchozích dílů.
Je to jeden ze záměrů, jak knihy udělat zajímavějšími a taky je to jeden ze záměrů, který je opravdu velice očividný a naprosto nepřehlédnutelný.

Nicméně bych to ale označila jako pozitivum. Líbí se mi, jak, i když se jedná o fiktivní postavy i příběhy, život zaplétá nitě několika si navzájem zblízkých lidí, kteří se snaží vypořádat s něčím těžkým a přijmout do svého života někoho nového.
Emma Hart sází na velmi jednoduché dějové linky. Nic složité, co by vás nutilo přemýšlet nad nedořešenými případy. A i přesto, že děj je to opravdu obvykle jednuduchoučký, a abych přiznala, tak občas už i trochu moc přeslazený a infantilní, tak se knížky čtou všechny moc dobře. Je to čtení nenáročné a přesto zajímavé a záživné.

Pro knihy Emmy Hart je také velkým plusem to, že se jedná o příběhy, které píše sám život. Jsou to příběhy lidí, které se mohou stát nebo dít i nám. Rozhodně je toto realistické pojetí knih velmi populární v dnešní době a hodně často vyhledávané. Možná také proto, že když mají trápení knižní postavy, lépe se nám daří vyrovnávat s našimi vlastními.

Hrej férově má ale pro mě osobně jednu velikánskou výhodu, plus, které považuju za úžasné zpestření, impozantní doplněk už tak hezkého příběhu. A to sice to, že oba hlavní hrdinové, jak Abbi, tak Blake, jsou tanečníci. Ti nejlepší z nejlepších. A i přesto, že jsou oba poznamenaní událostmi, které se jim staly v minulosti, pořád v jejich životě hraje důležitou roli tanec, který je jejich záchraným lanem. To je opět věc, kterou bych rozhodně považovala za krásně realistickou a věrohnodnou. Každý máme své problémy, starosti a různé věci, které tíží naše myšlenky, ale ať už jsme na tom jakkoli, většinou máme něco, sen, velký sen, kterého se držíme zuby nehty, a díky kterému se nám daří se v životě nezastavit.

"Přestala jsem existovat a začala žít."


Protože příběh Hrej férově je opravdu jednoduchý v tom, jak plyne, co všechno se v něm odehrává, tak se možná to, že v něm zaznívá velká životná zkušenost obou postav, dá stejně jednoduše přehlédnout. Emma Hart se po psychologické stránce hodně soustředila na Abbi, která provází čtenáře celým svým procesem uzdravování se, začátkem nového života. V tomto ohledu byl Blake trochu zanedbaný, i přesto, že jeho příběh byl také velmi bolestivý a důležitý. Co mě těšilo a co krásně vysvětlovalo aktuální postoje Abbi i Blaka, byly retrospektivní vzpomínky do minulosti. Poslední dobou se tohle v knihách objevuje čím dál více a osobně musím říct, že mě takové aspekty knih baví. Dodává to knížce i příběhu na zajímavosti i hloubce.

Už jsem párkrát řekla, že příběh to byl jednodušší a i když chápu, že na tom Abbi nebyla nejlíp, tak mě postupně začalo trochu otravovat její chování. Ale na druhou stranu to byl i poměrně silný příběh, maličko depresivní a traumatizující, ale opět bych ráda zmínila, že je v něm kus zkušenosti, což je u mě věc, která hezky vyvažuje všechnu jednoduchost. Mám sérii The Game opravdu ráda a i tu romantiku, která je pro ni charakteristická spolu s přítomností sexu, i když v Hrej férově jsou sexuální scény úplně vypuštěny až jednu malilinkatou výjímku. A pokud i vy jste přiznivci romatických realistických příběhů, myslím, že přečtením Hrej férově rozhodně nic neztratíte.

Bylo nebylo (91)

6. listopadu 2014 v 19:44 | Snow Fairy |  Bylo nebylo...
-Meme z dílny Kath.
-Čtvrteční meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Hrej férově
Autorka: Emma Hart
První Věta:
- "Jedna myšlenka."

Unboxing #9

5. listopadu 2014 v 14:41 | Snow Fairy |  My Books

Ahoj,

dnes pro vás mám další unboxing, který je ze včerejška. Jelikož jsem si ho už rozbalovala docela pozdě a bylo už málo světla na nějaké pěknější fotky, tak vám ho sem dávám dnes.

Musím říct, že tento balíček byl takový středně velký. Ale jelikož byl od Albatrosu (k recenzi přes databázi knih), tak ten obsah je vždycky mnohem větší a vzácnější než se na první pohled zdá. :)


Tato fotka tedy ještě je focená včera než jsem balíček otevřela. A protože se mi rozhodně nechtělo čekat do rána, tak jsem tuhle, jako jedinou, fotku vyfotila ještě včera pod velice divným umělým světlem. :D
A jaký byl vlastně konečně obsah balíčku?

Elusion od Claudie Bagelové a Cheryl Klamové a Beze snů od Josephine Angelni. Elusion má opravdu jednu z nejkrásnějších obálek, jaké jsem kdy viděla, to teda opravdu jo. Má takovou záhadnou a přesto opravdu krásnou atmosféru a už jenom ta obálka mě neskutečně láká k přečtení... však já se do ní brzy pustím.
A na Beze snů jsem hodně zvědavá, první díl (Proroctví) se mi líbil moc, a tak jsem zvadavá, jak to bude všechno pokračovat.

Pořídili jste si nějakou knížku v poslední době taky? A nějakou z těchto dvou?

Get your own free Blogoversary button!